Môžu byť príčinou nespokojnosti dieťaťa zúbky?

siskatan
17. aug 2006

môj drobec má 3 a pol mesiaca a začína byť akýsi nepokojný, sliní už dávno, no teraz si okrem takého bežného cmúľania pestičiek vyslovene "okusuje" ručičky... žeby zúbky? kedy a ako začali rásť vaším bábätkám zúbkly a ako ste im pomohli, aby to ľahšie zvládli?

mirka907
25. apr 2010

Katka aj my sme vyzerali , ze nam idu zuby asi od 3tieho mesiaca a prvy vyliezol az ked mala 6 a pol. Ale jasne, ze moze byt, ze Vam ozaj idu skor zuby...

lily1983
25. apr 2010

aj u vas to tak vyízeralo, no oni tie zubky sa tlacia dlho asi, nam vysiel v pol roku jeden, o dva dni druhy, a neboli problemy..teraz nam idu horne, jeden je uz vonku, a mali sme problemy, tu siestu chorobu, tyzden na to horucky, hnacky, a vracala..takze ja len dufam, ze to horsie uz s ostatnymi zubkami nebude. 😅

bobocka
25. apr 2010

no tak my sme dnes objavili prve tlaciace sa zubky 🙂.tie dva spodne a vyzera o tak,ze sa oba naraz tlacia .michalko uz ale dobre dva mesiace slinta zavodne a vseto co moze do pusky dava.preto som prekvapena,ze az dnes som prvy krat zubky ojavila.zatial bz teploty ,dufam,ze to takaj ostane.ale ked mal dnes svoj prvy prikrm,tak spapl len 100ml (obycajne da dvakrat tolko) a s placom to bolo.tak som to nechala tak,nakojila som ho a zaspal jak zarezany.uz mam kupeny gelik na dasienka a homeopatika chamomillu vulgaris 15ch.uvidime,ci bude nutne ich pouzit ...

mychaella
25. apr 2010

Mne poradila mamina na prerezavajuce zubky, namiesto gelom potierat citronom, zevraj to dasienka stiahne a rychlejsie sa prerezu a tiez to aj upokojuje, mam doma aj ten gel pre istotu ale potierali sme citronom ale museli sme castejsie ako s gelikom, to stacilo 2x za den a s citronom aj 5x. ale myslim ze to malo taky isty upokojujuci ucinok ako gel. 🙂

spalka
25. apr 2010

takze citron? hm, mozno skusime, zatial nenatierame nic, malu rast zubkov doteraz prilis netrapil, chvalabohu...inac ma jeden hore a dva hole a uz nimi skripe! 😀

mirka907
26. apr 2010

No malej vcera vyliezol 4ty zub. Takze mame dve dolne jednotky a dve horne dvojky. Horne jednotky su riadne napuchnute(teda dasna ) ale davaju si nacas....No a pri dolnych jednotkach som poriadne nespala asi 2 mesiace, pri tych hornych dvojkach 2 dni🙂, takze tieto dva sa prerezavali uplne super.

kasperka1983
26. apr 2010

Ahojte, chcela by som sa opýtať skusenejšich vidim malemu, že už sa mu nalievaju predne dva dolne zubky a dnes začal hnačkovať, že kolko asi budem čakat pokial mu vyjdu 🙂
Ďakujem za odpoved

engriketa
26. apr 2010

ahojta ja sa chcem opitat ci je mozné aby 4m sa tlačili zubky pardon teraz ma 3m a2tyždne

mychaella
26. apr 2010

jeej mirka tak to mate doma malu upirku 😀 to moze byt zlate, este som take zubky nevidela

kasperka, prvy vyliezol po troch ci styroch dnoch co som ho objavila ze sa tlaci a druhy trval asi 2 tyzdne kym sa prerezal....a hnacky sme mali aj my a riadne ☹

engriketa citaj par prispevkov vyssie alebo max. predoslu stranu, je to mozne ale mozu aj nemusia sa prerezat uz teraz

murinka
28. apr 2010

ahojte 🙂 koooooooooonecne mame treti zubok 😅 😉 trosku neskoro ale predsa 🙂 mala bola akasi nespokojna a trosku menej papala ale pripisovala som to teplemu pocasiu-ze asi nemala chut.a dneska som v pusinke zbadala biely malinky hrot 😎 som taka happy 😎

bebebrumik
28. apr 2010

murinka,my taky tak... 🙂

mirka907
5. máj 2010

Mychaella, tak a uz je po upirke,,,uz nam vyliezla aj jedna horna jednotka🙂 ...a druha sa chysta tiez

mychaella
5. máj 2010

neboj mirka, ked bude mat 6 rokov tak budes mat upirku doma znova heh 🙂 vy ste uz vsetci zubati a my mame len dopoly vylezene spodne jednotky, ale teraz mam pocit, ze idu dalsie zubky lebo zacina byt znova nekludny a slinta ostosest... 😉

ksivcova
5. máj 2010

Nam tiež vyšiel v nedelu prvy zubok 😀

mychaella
5. máj 2010

jeej ksivcova vy ste boli tiez dlho bez zubkov.... 😎 a ako ste to prezivali?

zuzu101
5. máj 2010

ahojte.môj malý má 9 a pol mesiaca a zúbky nikde. 😝 😝 😝

miluska.h
5. máj 2010

ahojte, nasmu Tomaskovi vysiel 1.zubok po pol roku trapenia ked mal 1 rok a 2 tyzdne 😕 🙂 od pol roka ma cele dolne dasienko naliate, takze ak to pojde takymto tempom, tak nas caka este dlhy boj...

mirip
5. máj 2010

ahojte chcem sa spýtať už pár dní je moja malá dosť nervozna predtým papala pekne potom to začalo bud sme papali cez deň pekne príkrm a mlieko nie alebo mlieko áno a príkrm nie a posledné tri dni nechce nič do pusinky, nič nepapá len tak aby sa rátalo ked je hladná napr. ráno tak na ex stiahne cca 150 mlieka čo predtým aj 240 a potom už nič na desiatu ledva 50g ovocia a predtým aj 150-180 na obed príkrmu nejakých cca 150g a predtým 200 príkrm a 100 polievka na olovrant 50mlieka a predtým 200 a na veteru ledva 110 mlieka a predtým aj 260 takto zle papáme už tretí deň do pusinky nechceš dať pozrieť len ked plače a otvorené má afty tam nevidím pusinkou stále niečo robí hračky a hryzátka tie može a od dnes máme aj zvýšenú teplotu nie velom len cca 37-37,5 možu to byť zúbky?

misss
6. máj 2010

Ahojte..nam vyšiel prvy zubok 1.den pred pol rokom a druhy 2 dni po nom....tak uz mame doma zajačika.. 😀 😀

nika251
6. máj 2010

Ahojte. Potrebujem poradit. Nas maly ma uz vonku 7 zubkov- cize horne jednotky, dvojky, dolne jednotky, prava dvojka a prerezava sa mu spodna dvojka. V poslednom case strasne hryzie, posledne dva dni je dost nervozny. Dnes v noci zacal teplotovat, rano mal 38,7C, pocas dna uz 39C. Boli sme u Dr. ale ta nic nevidela- ani hrdielko, ani dychanie. Sem tam vlhko zakasle, ale ziadne priznaky nema. Skonstatovala len, ze mu idu zubky. Mozu byt tie vysoke teploty z toho? Pred nedavnom bol chory ale uz sa z toho dostal. ☹

susisus
7. máj 2010

Ahojte kocky, tak moja mala bude mat o 3 dni 8 mesiacov a zatial nema ziaden zubok. Co by mi vobec nevadilo, ale uz mesiac mi nechce jest. Cez plac do nej dostanem ledva 3-4 lyzicky prikrmu. Myslite ze to moze byt koli zubkom??? ☹

surviver
7. máj 2010

nika nemyslim si,že ta teplota je zo zubkov,z toho može byt mrzuty,ale taketo vysoke teploty su pravdepodobne z ineho ,nie z prerezavajucich sa zubkov...treba hladat inu pričinu,zubky taketo vysoke teploty robia skutočne len ojedinele...

murinka
7. máj 2010

mame treti zubok 😅 🙂 😎

murinka
7. máj 2010

ahojte.vcera mi zubarka dala letak v ktorom bolo napisane aj toto:

Matky sačasto mylne domnievajú,že dieťa môže mať v čase prerezávania prvých zúbkov aj horúčku.PREREZAVANIE ZUBKOV VšAK HORUčKU NEVYVOLAVA.Stáva sa,že pri niektorom ochorení spojenom s horúčkou sa zúbky začnú rýchlo prerezávať a potom sa horúčka pripisuje zúbkom.PRETO,KED MA DIEťA HORUčKU PRI PREREZAVANI ZUBKOV,MUSI HO LEKAR VYSETRIT,ABY ZISTIL JEJ PRAVU PRICINU.

som zaskocena druhou vetou 😒 😕

lily1983
7. máj 2010

ahojte..nam vyslo uz 6 zubkov, tak sa nam to rozbehlo za posledne tri tyzdne, to je stvrty..horne jednotky a dvojky..len tych ocnych sa bojim..
my sme mali tiez teploty,ale nie nad 39. predtym ako sa nam zacali prerezavat, a presne pred tymito styrmi poslednymi zubkami, a aj hnacky sme mali..boli sme aj u lekara, lebo aj raz zvracala, aj hnacky mala par dni.asi dva, tri..no lekar povedal, ze ma nieco zo zaludkom, a dal nam mineraly..mala som jej ich davat 24hodin, iba mineraly.ale aka bola vyhladovana, vyradila som len mlieko a mala dietku..no o par dni vysla horna jednotka..a potom takto rychlo ostratne, tak si myslim, ze to mohlo byt zo zubov, nie zo zaludkom..myslim, ze zo zubkov mozu mat deti vselico..aj soplik, a z toho zatekania kasel..man hnacky a horcky..niektori lekari su divny, a tu specialne. 😒 😠

salma22
8. máj 2010

ahojte...nam vysiel uz druhy zubok....ale mam otazku do akej miery moze byt ,,nervozna " ked lezie zubok ? Moze aj nespat cely den aj noc? alebo z coho to moze byt,bola cely den nervozna a placliva miestami aj vymyslala fnuk ☹ moze to byt uz aj horny zubok? neviem...

mirka907
10. máj 2010

Salma moja mala, ked jej ide zub, spi biedne malo. Zaspi az ked je total hotova. Cez den spi vtedy tak 2 krat 30 minut a v noci sa zvykne zobudit a byt dve tri hodiny hore. Mame 5 zubkov a pri kazdom bol scenar podobny.

salma22
10. máj 2010

uz aj vieme co jej bolo je choručka ☹ a lezie jej 1horny zubok 🙂

lily1983
11. máj 2010

no my ked sme mali problemy pred prerezanim poslednych štyroch zubkov, tak nasa spala vselijako..ale na noc som jej dala čipok, aby sa vyspala, a nemala bolesti, a horučky..bola hotová!!!

susisus
11. máj 2010

Tak mojej malinkej sa prerezal prvy zubok den po 8 mesiaci 🙂 cize dnes 🙂