Môžu byť príčinou nespokojnosti dieťaťa zúbky?

siskatan
17. aug 2006

môj drobec má 3 a pol mesiaca a začína byť akýsi nepokojný, sliní už dávno, no teraz si okrem takého bežného cmúľania pestičiek vyslovene "okusuje" ručičky... žeby zúbky? kedy a ako začali rásť vaším bábätkám zúbkly a ako ste im pomohli, aby to ľahšie zvládli?

drzubok
29. mar 2011

chcem sa rozlucit na tomto fore lebo mi je jasne ze mamicky sa uspokoja s radami mamiciek, ktore hoc nefungjuju aspon dobry pocit.- mamicky necudujte sa ze puse u deti to takto vyzera pa..........

drzubok
29. mar 2011

@silvikaa ako zubar ti garantujem ze so zubkami to nema nic. a casom uvidis ze to prejde.

lucka527
22. apr 2011

ahojte moja mala ma 16 mesiacov a iba 6 zubkov aj to len 2 uplne cele 2 polky a 2 len uplne mini je to ok?

daniella_vivien
22. apr 2011

mamicky moja dcera bude mat o tyzden 6 mesiacou a ma dost opuchnute dasienko dvojka dole. prve ale maju ist jednotky dole , tak fakt neviem, stale si tam aj dava rucicku a mrnci pri tom. Stava sa ze prve zubky vyjdu dvojky ??

lucka527
22. apr 2011

@daniella_vivien podla mna to moze byt ja som videla uz dieta co malo prve zubky horne

daniella_vivien
22. apr 2011

@lucka527 ano? 😉 som ani nevedela

lucka527
22. apr 2011

@daniella_vivien mysli ze aj na nete som niekde citala ze nemusia ist prve dolne 1... 😉

kaja73
22. apr 2011

@daniella_vivien mojmu prvemu synovi vyšli prve horne jednotky a druhemu synovi rastli naraz očaky aj stolicky a teraz sa za chvilu prereže posledny očak,pričom posledna stolička štvorka sa len teraz začina hybat-ciže bude mat vonku skor vsetky očaky ako vsetky stoličky stvorky a ma to byt naopak.

daniella_vivien
22. apr 2011

@kaja73 to sa vraj ale stava detickam ktorym idu zubky neskor...ci sa mylim ?

kaja73
22. apr 2011

@daniella_vivien No moj mladsi syn ma 16 m a ma takmer 15 zubkov-to sa mi nezda,že mu idu neskor 😉 a starši tak isto- v 22m mal už vsetky zubky.Takže im neskor určite nesli,ale sli si v poradi ako sa im zachcelo.A starši syn dodnes nema ani jeden kaz a už od necelych 10 rokov ma len trvale zuby-ani jeden mliečny.

daniella_vivien
22. apr 2011

@kaja73 🙂 dakujem za info 😉

slavicita
23. apr 2011

@daniella_vivien ahoj, tak môjmu malému vyšli síce najprv dolné obe spolu 1 ale potom sa zrazu vykľuli aj dolné dvojky, potom horná práva 1 spolu s hornou pravou 2 a neskôr horná ľavá 1 a o týždeň vykukla aj horná ľavá 2...takže úplný mišmaš..🙂) vôbec to nešlo podľa knižiek🙂)

maculienka123
6. jún 2011

ahojte

mojmu vysli najskor dolne jednotky,potom horne jednotky s dvojkami naraz skoro a tearz dlho dlho nic ale zacal strasne plakavat,take hystericke place vecer a prehadzuje sa ked zaspava a vykruca a dudel vupluva,to nikdy nerobil,kuse jak besny vsetko co ma po ruke,v kociku je stale prehnuty a kuse vkuse do toho drziaka na rucicky,tak mam pocit,ze idu dalsie.len to su raidne muky s nim.

viki81
18. júl 2011

ahojte, vie mi niekto poradit, moj maly ma 4 mes. a nasla som mu hore vpravo aj vlavo bielu tvrdu bodku, napravo dokonca na boku nie tak ako rastu zubky dole ale smerom k licu, maly len sem-tam sliní, ale furť má ruky v puse, no hrozne.. ma niekto skusenosti s tymto problemom, mozu mu uz rast ocne zuby ako prve??? diky za rady

awalancha3
2. aug 2011

mám otázku, malinka ma 8 mesiacov a nema este zubky, uz po dva dni je vecer nepokojna a dnes prvy krat v zivote odmietla jest, nech som jej davala hocico- mozu byt medzi priznakmi ze idu zubky aj nepokoj a odmietanie potravy? ani mlieko ani kasa, ani ovocie ani vyzivy, nic....

jjana17
3. aug 2011

@awalancha3 ahoj , aj nam ked idu zubky tak malinkej nechuti papat, my si s kazdym jednym zubkom vytrpime velmi vela,,prehana malu, horuckuje o mrzutosti a neklude ani nehovorim

lenka112
3. aug 2011

@awalancha3 Máme 8 mesiacov a tiež nemáme zúbky, malý mi od včera nechce veľmi papať a ani v noci dobre nespal. Dnes som mu prezrela pusinu a po zubkoch ani stopy, ostala som s toho poriadne zmätená a neviem čo s tým. ☹

slavicita
4. aug 2011

@lenka112 tie zúbky idú postupne a pomaly...najprv by mal mať tvrdé ďasienka, potom sa mu to má zduriť a začarvenať a nakoniec vyjsť pekne na povrch...celý tento proces trvá niekoľko dní, týždňov a u niekoho aj mesiacov...je to individuálne...Treba sa len pripraviť na nedostatok spánku a mrzutosť drobca a samozrejme aj v nechuti k jedlu..jedno s druhým🙂

vladimira32
4. aug 2011

@viki81 ahoj, môj malý začína 5 mesiac a už asi mesiac máme tiež biele bodky v ústočkách, ďasná má opuchnuté, slintá ako bernardín. Tam kde má zúbky, tam má biele, akoby zuby. Je mrzutý, vždy pred spaním sa len nosí na rukách lebo nevie zaspinkať. Už nech mu tie zúbky vyjdú.😒

viki81
5. aug 2011

@vladimira32 Presne to isté sa deje aj s naším 🙂

lenka112
5. aug 2011

@slavicita To som rada, že idú pomaly, lebo sa veľmi bojím ako to malý zvládne. Uvidíme, či zúbky pôjdu pred dovolenkou, ale najlepšie by bolo až po nej, lebo neviem čo by sme si s malým tam počali. 😒

slavicita
5. aug 2011

@lenka112 tak hádam bude z tých pokojnejších detí...ja by som bola skôr za to nech idú rýchlejšie lebo malé trpí tak dlho, že už mu to príde asi ako normálne...nám idú teraz dolné stoličky a je to dosť náročné nielen pre malého ale aj pre nás lebo je ako malý čert...strašne náladový a dáva do úst všetko čo vidí...minule uhryzol manžela do obočia...🙂 keď vidíme ako sa trápi ani sa nám nechce na neho kričať ale keď už nevie čo zo sebou, tak niekedy ujdú nervy...treba sa len obrniť trpezlivosťou..veď jedného dňa to všetko skončí🙂

lenka112
5. aug 2011

@slavicita V tom máš úplnú pravdu, že sa dieťatko trápi a to veľmi. Priateľov brat má dvojičky, tak oni maju dvojnásobné starosti a plač v tomto období. V týchto chvíľach som rada, keď utešujem jedno a nie dve deti. 🙂 Máš Danuľo je pokojné dieťa, teda aspoň doteraz to tak bolo, nebolo s ním vôbec žiadny problém, ale zúbky vedia narobiť poriadnu zmenu. 😒

slavicita
6. aug 2011

@lenka112 bratovi teda nezávidím.. 😒 s jedným dieťatkom je čo robiť, kde idú zúbky nieto ešte s dvojičkami...tak držím palce nech malého veľmi netrápia a prežijete to v relatívnom pokoji 😉

lenka112
7. aug 2011

@slavicita Tak to veru ani ja, musia sa pri nich poriadne obracať. 😒 Najlepšie by bolo, aby to všetky detičky prežili v pokoji a bez nejakého toho trápenia.

ingaaa
9. aug 2011

Ahojte .. nasej malej sa pred par dnami prerezal prvi zubok lavi dole a to mame este len 3 mesiace a 1 tyzden . bola dobrucka trroska bola sem tam mrzuta ale ani nevieme o zubkoch .. je to normalne ze idu zubky tak skoro , nevadi to??????????

kukujka
19. aug 2011

moja mala ma 2mesiace a 2tyzdne dva zubky hore jej presvitaju uz odkedy sa narodila.posledne 4dni je hrozne umrncana nic nepomaha bruskom to urcite nieje uz neviem co s nou ved byvala taka dobrucka stale slinta a ozuzlava ani papat jej dako moc nechuti.moze byt,ze by sa jej uz tie zuby zacali prerezavat???

pe
19. aug 2011

@kukujka no to vyzera presne na to, ze ju trapia tie zubky, skus jej ich potriet takym gelikom Dentinox, ja som to tiez davala malej uz od dakych 2 mesiacov, aj ked zubky jej vysli az v 4., ale vzdy jej to ulavilo, a pomohlo by jej aj take hryzatko, co sa da trosku schladit, treba aby si tie dasienka masirovala, ju to strasne svrbi urcite...

kukujka
20. aug 2011

@pe take hryzatko mam vyskusam to da sa to na pohlad aj zisit ze idu?lebosom pozerala a neviem usudit.v pondelokideme k dr.na vazenie tak poviem nech to obzrie

pe
20. aug 2011

@kukujka vies co moja ma uz 7 zubov a ja som doteraz na to neprisla, ze ako tie dasna pred tym vyzeraju, mne sa nikdy nezdaju dake opuchnute, skor to viem zistit na zaklade tych ostatnych pricin - neklud, slinenie, strasne vsetko obzuva a pod., ale tiez vzdy ked ideme k dr. na preventivku, tak ju poprosim, nech to pozrie a ona mi vzdy povie, ci je to uz na ceste ci co... takze v pondelok uvidis...