Môžu byť príčinou nespokojnosti dieťaťa zúbky?

siskatan
17. aug 2006

môj drobec má 3 a pol mesiaca a začína byť akýsi nepokojný, sliní už dávno, no teraz si okrem takého bežného cmúľania pestičiek vyslovene "okusuje" ručičky... žeby zúbky? kedy a ako začali rásť vaším bábätkám zúbkly a ako ste im pomohli, aby to ľahšie zvládli?

miriam17
12. mar 2007

ahojte tak nam uz ide druhy zubok jeden mame uz vobku a tak came aj na dalsii.....

ladybird1l
13. mar 2007

ahojte, pridavam moju starost, moja dvojmesacna Nikinka, uz druhu noc okolo desiatej spusti strasny zachvatovy plac. Som z nej uplne zufala, lebo neviem co uz jej moze byt. Odfajkavam si vsetky dovody placu, ale je tu nieco nove, kvoli comu place: Okrem toho ze si lize pesticky, az kuse, okrem toho ze strasne slinta, dala som jej prst do pusy a strasne silno mi ho taha a tre si ho o dasienka, akoby ju boleli ci co, a pritom papat nechce. Moze byt uz v tomto veku sa jej mozu zubky prerezavat? Pocula som radu na dasienka, ale nie som si ista ci sa jej mozem drzat: Vraj potierat a masirovat dasienka citronovou stavou alebo alpou. Nie je to nebezpecne ked to dietatko nahodou prehltne?

mimi109
13. mar 2007

ladybird to o tej citr.stave a alpe cujem prvy raz ja osobne by som to malej nedala sak alpa stipe jak fras 😝
radsej si pytaj cosi v lekarni ale tusim ze vacsina tych gelikov a vodiciek je od 5 mesiaca ale za opytanie nic nedas tam ti poradia najlepsie co na dasienka pre 2oj mescane babatko 😉

adkaw
13. mar 2007

ahoj ladybird1l ja som akúrát čítala že je dobrý gél kamistat 😀

sunny6
13. mar 2007

Baby mam na vas jednu otazocku-Kedy ist prvy krat k zubarovi?Cakat kym mu mliecne vypadaju,alebo cakat do skoly,alebo ked je problem?Alebo ho len ist pre istotu zaregistrovat aj teraz.Maly ma 17 mesiacov,zubov ma dost,pekne si ich umyva....a len ma tak napadlo,ze kedy ist pozriet zubara.Chcem aby mal zuby v poriadku,lebo ja som sa zubarov bala a tak som aj prehliadky zanedbavala,teraz mam zuby hrozne a bolia ma ☹ ,nechcem aby mal maly take problemy 😔

matar
13. mar 2007

ladybird, radšej jej dasienka potri takou zelenou vodičkou Tantum verde pre deti, mojej malej to zaberalo (a isto je to lepšie ako alpa)

ramzesa
13. mar 2007

sunny myslim, ze tak okolo jedneho roka je dobre ist pozriet zubara, este kym nie je ziaden problem...nech ho zubar/ka povozi na kresle, poukazuje mu vsetko zaujimave, aby sa ked bude nejaky problem nebal 🙂 . My sme uz so starsim boli a s malickou pojdeme, ked bude mat trosku viac zubkov, zatial jej vyliezol este len druhy.A aj pravidelne prehliadky su dobre, aby sa problem podchytil skor a nasmu potreli aj zubky, myslim,ze fluorom... 🙂 Tak sup ku zubarovi... 🙂

zuzu13
13. mar 2007

ladybird nám vyšli dva zúbky keď nemala ani 2 mes. , nedávno vyšiel ďalší...malá nechce spinkať, slinky tečú potokom 😅 dnes som jej kúpila kvapky Babydent. Zaspinkala celkom fajn, asi jej to strplo... 😀

sunny6
13. mar 2007

tak dik ramzesa-akurat sme objednany z muzom na druhy tyzden tak bereme aj drobca,a ked uz tam budeme spytame sa aj nanho 🙂

ladybird1l
13. mar 2007

takze to budu urcite zubky, chuuda....na tu citron.stavu a alpu kaslem, uz som poslala manzela do lekarne pre kalgel, vraj je velmi dobry, sesternica ho pouzivala pri malej a pochvalovala si ho...zuzu13, fakt som sa cudovala, ze tak skoro chuda place kvoli zubkom, ale vidim, ze nie je jedina...

bibula
13. mar 2007

ladybird1l- ahpoj,aj mojmu syncekovi idu uz zubky-uz mame dva vonku a jeden sa mu uz uz prediera.potieram mu to babydentom,ale najradsej by bol len na "didiku".mame aj hryzatko to zmrazovacie-aj to ho napodiv celkom bavi.

skore zubky su geneticky dane.ondrik to ma po ocinovi,tam maju zubky 2 generacie od 2 mesiacov.dnes v poradni nam ani dr.nechcela verit 🙄 😀

ladybird1l
13. mar 2007

bibula, mozem malej dat do pusky uz zamrazovacie hryzatko, aj ked ma len dva mesiace?

bibula
13. mar 2007

ja malemuu davam-ma 10 tyzdnov a davam mu ho asi tyzden.kym je to zmrazene ho to bavi,potom uz nechce.

ladybird1l
13. mar 2007

tak to malej tiez kupim, lebo ked jej dam prst do pusy osto sest mi ho kuse celymi dasienkami, ked to je zamrazene neublizi si tym?

bibula
13. mar 2007

🙂 nie,bude to aj cmulat jazyckom,len jej to vloz medzi pery-uvidis ako sa na to vrhne-a o ostatne sa uz tiez postara sama.ja to malemu musim otacat,kde je to este zmrznute-rychlo sa to topi-lebo ked je to roztopene,to nechce.nechce ani dudlik.

ladybird1l
13. mar 2007

no parada, skusim jej to dat, dik bibula

ladybird1l
14. mar 2007

takze vcera vecer sme malej natreli dasienka Calgelom, je to dobra vec, hodila na mna lahodny vyraz a konecne sa zas usmievala o dusu. Kupili sme jej aj to ladove gelove hryzatko, ale zatial sa jej to nepaci, ale budem jej to skusat davat do pusky, aby som jej tym dasienka pomasirovala.

ladybird1l
14. mar 2007

Neda mi sa neopytat, ci ste niekto skusali davat na dasienka citronovu stavu. Ja som sa bala, ale vsetky baby naokolo co poznam mi radili len to, az sa urazili ze som ich neposluchla a kupila som si radsej ten Calgel.

sylvie
14. mar 2007

ladybird, ja by som tiez takemu malemu babu nedavala citronovu stavu.. tiez mam Calgel.. ale viac pouzivam tie chladiace hryzatka.. ale nedavam ich do mraznicky, ale len do chladnicky.. mam dve, tak to stridam..

bibula
14. mar 2007

aj ja som pociula o citronovej stave,alebo o kozi zo slaniny-je to alne,ze sa skor zubky prerazia-ale neskusala som to.nepotrebujem k tomu aj hnacku 😖

mimi109
14. mar 2007

aj ja mam ten calgel malej sa tlaci druhy zubok uz je skoro prerezany tak revala ako tur co ju to zrejme tak boli bambulku 😢 dala som jej ten gelik a uz v pohode aj spinka 😵 nam chladiace hryzatka nezaberaju malu to nebavi a ked to aj da do pusy tak ju napina na vracanie 😖

miriam17
14. mar 2007

ahojte tak my sme zatila nemuslei davt nic take na zubky..a to uz mame obydve vonku 🙂 ...viki ma iba plnoo kusatka tak ich iba hryzka

mimi109
14. mar 2007

no ved pri tom prvom zubku bola mala uplne v pohode ani nemrnkla len 2x hnackovala a zubok bol vonku ale pri tomto druhom.... 😖 😖 ☹

ladybird1l
15. mar 2007

sylvie, mi hryzatka tiez davame len do ladnicky, ale zatial sa malej nepaci 🙂

sylvie
15. mar 2007

jaj, lebo som tu citala, ze niekto ich dava do mraznicky.. a teraz som si vsimla, ze tvoja mala ma len 2 mesiaca, tak to je este asi malicka na ne..
potom som este skusala to, ze som si umyla ruky v studenej vode a prstom som mu pomasirovala dasienka..

bibula
16. mar 2007

masirovanie prstom je samozrejme,aj ked bradavkou si masirujeme rasej 😒 🙂 . a my hryzatko stale davame do mrazaku,iba z chladnicky ho nechce.

tretulka
16. mar 2007

ahojte...nasmu Matkovi sa 2 spodne zubky prerezali ked mal 5 mesiacov a zhruba o dva tyzdne ho zacali trapit horne, no zatial nevykukli...citronom som mu dasienka natrela len raz, napodiv mu chutil, ani ho nestriaslo 😀 , ale nejaku velku ulavu som nezbadala. Mentolove gely nemozeme pouzivat, maly je pravdepodobne alergicky na mentol, tak len natierame citrovitalom, obsahuje vytazky z grapefruitu a davam mu homeopatika. Hryzatka velmi nechce, skor nase prsty 😕 ...neviem ake mate hryzatka, ale na nasich bolo pisane, ze sa nesmu davat do mraznicky, len do chladnicky...

ladybird1l
16. mar 2007

tretulka, to sa mi nezda co bibula pisala, lebo vsetky hryzatka co som videla, by sa mali davat len do ladnicky...uz sme vyskusali aj my citronovu stavu nakoniec, ale tiez som nevidela nejaku ulavu, pouzivame ten calgel, ten je fajn a hryzatko je zatial stale v ladnicke

emjee
30. máj 2007

rebecka06 • 30. máj 2007 o 18:53
Čaute dievčatá,moja mala má od včera teplotu od 37,5 až 38,5.Ráno som bola u lekárky a tá ma uistila,že to nie je choroba.Hrdlo aj dýchanie čisté,a tak sa nazdáva,že sú to zúbky.Ešte nemáme ani jeden tak neviem ako dlho má trvať proces prerezania,je normálne,že má teplotu aj viac ako 2-3. dni? ☹

leva • 2d • 30. máj 2007 o 19:06
Ahoj rebecka,vcera si ma povzbudila za ten alobal co mi krpec zjedol,teraz bi som ta ja chcela ukludnit ze je to normalne pri prvych zubkov take teploty,nas Romanko mal tiez asi tyzden dopredu teplotku nez mu isli zubky a ked si aj bola u lekarky a skontrolovala ho tak si sa aspon uistila ze to nieje niaky vyrus.niekedy sa zubky prerezavaju tazsie niekedy ani nevies.U malej sme vobec nepocitovali ze jej idu,no maly mal aj teploty aj hnacky.

fifa
31. máj 2007

emjee, nam povedala doktorka pred 6 týždnami, idú zúbky a veruže bol malý aj zlý, a prerezal sa nám predvčerom, takže u nás to trvalo 6týždnov, rada: ked už začal bývat nekludný, rýchlo som rozpustila na lýžicke 5 bobuliek Homeopatik Chamomila vulgaris 15 a zabralo, usmieval sa ako anielik, gelíky som nedávala, niektoré deti ich nemožu, tie homeopatiká som davala max.2x za den, teraz nam pomaly pojde zubok-sused 🙂