Môžu byť príčinou nespokojnosti dieťaťa zúbky?

siskatan
17. aug 2006

môj drobec má 3 a pol mesiaca a začína byť akýsi nepokojný, sliní už dávno, no teraz si okrem takého bežného cmúľania pestičiek vyslovene "okusuje" ručičky... žeby zúbky? kedy a ako začali rásť vaším bábätkám zúbkly a ako ste im pomohli, aby to ľahšie zvládli?

adinkag
16. nov 2011

dakujem:D

bleble
25. nov 2011

Mamicky ak chcete mat istotu, ze vas drobec nezuzle nic skodlive, kupte mu Kaucukove hryzatko napriklad od danskej znacky Hevea , teraz exkluzivne aj na Slovensku, pozrite napr moj nick bodka sk 😉

frick
11. jan 2012

Ahojte.malý ma 6 mes. a už tretiu noc poriadne nespal a nechce mi ani jesť.Môžu to byť zúbky?A keď nechce nič jesť iba pár lyžičiek zeleniny s mäskom aj to dosť ťažko mám mu dať miesto toho mlieko?

31majka12
11. jan 2012

@frick moj nechce ani mlieko...co mu idu zuby...uz aj schudol 😢

frick
11. jan 2012

@31majka12 Ja len dúfam že je to len z tých zubov lebo horko ťažko som ho na tie príkrmy naučila a keď si predstavím že si odvykne tú zeleninu zase papať tak ma porazí.Dneska som mu dala také udusené jabĺčko sladučké to bolo mňamka a on sa mi na to vyprdol .Mne mlieko vypije ale ťažko a len 120 ml ale to je jeho normálna dávka viac do neho nenatlačím ani keby čo iba večer vypije viac.keby som aspoň vedela ako tie ďasienka vypadajú keď idú zúbky nezdá sa mi že ich má nejaké naliate ale ani pozrieť si ich nedá

31majka12
11. jan 2012

@frick co som trosku pozerala...tak ma na spodu akoby 2 zubky vedla seba v dasnach ukryte...ale aj dr vravel uz skor ze mu zubky idu...lebo mne maly uz aj hnackoval...to taka predzvest. 🙂

frick
11. jan 2012

@31majka12 No tie zúbky čo vravíš to má aj náš a tie má asi od 3 mesiacov.Ja mám skôr pocit že by to mohli byť horné.

31majka12
11. jan 2012

@frick inac zubky co som tu citala vyrazili niektorym babatkam aj v 3 mesiaci... 🙂

frick
11. jan 2012

@31majka12 Mojej neteri tiež a dokonca prvé jej vyšli očné a dolné jednotky vyzerala ako upírik alebo taký mravček 😀

frick
11. jan 2012

@31majka12 inak po tom čo som si tu prečítala tie príznaky už som si istá že sú to zúbky 🙂

31majka12
11. jan 2012

@frick tak aspon dusa na mieste... 🙂

frick
11. jan 2012

@31majka12 Už sa mi to tu nechce hľadať ale myslíš že by som mohla dať panadol na noc aj keď nemá teplotu? len od bolesti?Už 3 noci sme nespali

edie63
11. jan 2012

@frick Prepacte, ze vam do toho skacem, ale ja som dala dcere panadol, ked som uz bola zufala z toho, co vyvadzala v noci, potom som si precitala letak panadolu a tam je napisane, ze sa to moze aj pri prerezavani zubkov (ani moja mala nemala teplotu). Myslim, ze jej pomohol ten sirup.

frick
11. jan 2012

@edie63 to je ok 🙂 každá rada dobrá ďakujem pekne za odpoveď si ma ňou potešila 🙂 leták ma nenapadlo kuknúť Tak mu ho dám snáď sa konečne vyspím aj ja aj malý 🙂

love232
17. jan 2012

Ahoj mamicky mam 7mesačného jakubka este len teraz idu zubky ..pocula som ze ten roztok babydent je vyborny neviete kde by som Ho mohla dostat nakolko mi v lekarni povedali ze sa uz nevyraba

viki2912
17. jan 2012

nasej sofii az v 9/10 mesiaci ale naraz jej isli,za dva mesiace 6 zubkov...sila!a ano,sofi bola nespokojna,mrnclaa,vsetko pchala do pusy,zle spavala...drz sa je to tazke obdobie,ale prejde to.

padriana
22. jan 2013

Poradte mí prosim nieco od bolesti zubkov

surviver
22. jan 2013

@padriana a koho bolia a prečo? rastu či mate kaz?

padriana
23. jan 2013

Prve prerezavuju sa a neviem co by najlepsie zabralo na bolest

surviver
23. jan 2013

@padriana no žial žiadne lieky,skuste chladive hryzatka,nech si hryzka trebars kefku, tak ho to ukludni a vydržat 😉

vevoncek
4. feb 2013

Ja som pri malom pouzivala chamomilu vulgaris ale nemam pocit ze by to nejako pomohlo ale davala som mu nurofenov y sirup ved aj ten je od bolesti alebo fenistil a ten bol este lepsi ako nurofen

nika1104
13. feb 2013

Ahojte mamičky moju mamku ide poraziť 😀 ...
Zúbky sa mi tlačia už od 3 mesiacov .... Momentálne mám 10 mesiačikov a 7 zúbkov no vždy mám vysoké teploty a som strašne zlý ...
Neviem prečo sa mamka toľko hnevá asi je unavená ale keď mňa to najviac bolí od 01:00 do 05:00 a komu by sa vtedy chcelo spať? ....
Hej a ešte toto ... tie vymyšlaniny geliky a pod. nepomáhajú :-/
Pomôžete neako mamičké?
Dovidenia a pekný deň malý Nicolas

brunca1
4. feb 2014

@marianna23 ahoj, chcem sa opytat, kde si kupila kusatko, ktore sa dava do chladnicky ? dakujem

mo_skyvader
13. nov 2017

Ahojte baby,
náš krpček má ešte len 2 a pol mesiaca. Je možné , že už mu začínajú ísť zúbky?
Myslela som, že to je priskoro, ale už týždeň riadne slintá papá si ručičky, keď mu dám do ústočiek prst tak ho začne namiesto cucanoa hrýzť, nervózne plače a bez cicíku (alebo cilumlíku) nespí...
Keď som mu pozerala ďasná tak spodné má také mäkké ako keby opuchnuté a na palár miestach trochu biele.
Môžu to byť zúbky už tak skoro?

Ďakujem ;)

jajka2407
15. jún 2018

ahojte...moj drobec ma teraz 22 mesiacov a idu mu zadne stolicky 2 naraz aj ich ma z casti preprezane ale este nie su cele vonku...uz to trva par dni a dnes som si vsimla ze ma cele dasienko zapalene cervene po vonkajsej strane az k prednym rezakom...moze to byt z tych stoliciek?...a teraz navecer som si vsimla ze ma na jazyku taky vriedok (ako ked sa hovori ze vas niekto ohovara) ... nic neje, ked len par lyziciek, ale aspom pije a je velmi nervozny...a dnes je piatok...myslite ze sa opalti s tym ist na pohotovost?...