Môžu byť príčinou nespokojnosti dieťaťa zúbky?

siskatan
17. aug 2006

môj drobec má 3 a pol mesiaca a začína byť akýsi nepokojný, sliní už dávno, no teraz si okrem takého bežného cmúľania pestičiek vyslovene "okusuje" ručičky... žeby zúbky? kedy a ako začali rásť vaším bábätkám zúbkly a ako ste im pomohli, aby to ľahšie zvládli?

cibulkas
30. jan 2009

ahojte zienky!! Mam otazocku co sa tyka zubkov. Mojej malej sa prerezal prvy zubok a to vrchna jednotka. Vedla sa tlaci asi uz aj druhy, lebo to je poriadne nafuknuté. Spodne je zatial vidno len cez dasienka. A to asi tak,, ze presvitaju celé. Vlastne ich vidno ale su skryté pod dasienkom. A to uz dlhsiu dobu. Otazka je, ci to takto ma byt, ci je to normalne, ze to takto presvita???? Lebo s hornymi to vyzera inac? A este nieco? Ako dlho trva kym cerstvo prerezany zubok narastie do tej svojej velkosti a ci to este boli? Ja viem.... vela otazok ...ale ked je toho tak vela, co sa musime naucit pri prvom babu, no nie? Dakujem
😀

amatula
30. jan 2009

ahoj je to zvlastne lebo vecsinou sa prve prerezu spodne zubky,ale podla toho ako pises tvoja mala ich uz ma prerezane len este celkom nevysli 😕 na to by si sa mala spytat svojej lekarky alebo zubarky...ak ich normalne ty vydis len su este slryte pod dasienkom 😕 no neviem....
a zubky narastu pomerne rychlo a boli vlastne len to prerezavanie potom uz nie 😉

cibulkas
30. jan 2009

Dakujem Amatula za cenné rady. Pokial nevyjdu tie zubky do nasej najblizsej poradne, tak sa potom na to opytam detskej. 😵

mataaaaa
31. jan 2009

mi uzmame vonku dva dolne zubky, a teraz nam ide treti horny zubok 😉

amatula
31. jan 2009

teda mataaaa gratulujem 4mesiace a zubky 🙂
mi máme 9mesiacov a máme 4 a mali ked sa usmeje vyzera asi takto 😀

basika
31. jan 2009

Aj my sa trápime zo zúbkami, strašne dlho to trvá...

papať nechutí (teda aspoň si myslím, že z toho) horné má opuchnuté riadne

mataaaaa
31. jan 2009

amatula grtaulujem aj ja k zubkom, ono toje strasne zlatekedsa male usmeje stymizubami :D jak zajo..

mizulienka
1. feb 2009

ahoj cibulkas, my mame presne to iste, malemu uz vidim zubky cez dasienka, ale oni furt nie a nie vyliezt 😒 a uz to trva, nejaky 2-3 tyzden...fakt neviem, ako este dlho...lebo je zjavne, ze to maleho dost boli...a tie geliky nejak extra nepomahaju? aky gel pouzivate vy?

tonita
1. feb 2009

Ahojte kocky,
chcem sa spytat, ci mate niektora skusenosti s tym, ze ked idu stolicky naraz 3tak ci mozu byt sopliky.Totizto tie predne horne aj dolne nam vyslilen tak z nico nic.Nebol ani mrzuty.A teraz:Sople, je mrzuty, tecu mu slinky jak nejakemu psikovi 😀
Neviete mi poradit?

pastuska
1. feb 2009

mizulienka, ani nehovor...ja už nevládzem. V noci dobre nespí, cez deň vôbec, ani vo vaku nie je pokojný...chudák malý, dobre ho to musí bolieť. Dávam mu viburcol čípky, ale aj tak nič moc...už ich má úplne hore, len sa prerezať von...tak čakám každý deň a nič.

dari226
1. feb 2009

kde vam vysiel prvy zubok.
nasej vcera ocni zubok hore vlavo troska vykuka ako prvy

pjosa
1. feb 2009

mojmu krsnatku uz konecne sa prerezali zubky. To bolo placu a placu. Ani spat ani jest, jednoducho stale nieco v ustach musela mat nieco. Ma teraz 6 mesiacov, a mala aj sopliky, slintala, a uz teraz kúše jedna radost. Teraz uz znova slinta a asi uz idu zubky hore... no ale uzili sme si pri nej. Predtym kolika, potom zubky... no su to teda starosti 🙂

jannicka
1. feb 2009

dievcata aj my sa trapime, sopliky, v noci krik a to inak prespime celu noc, cez den problemy so spankom.... a furt nie a nie vyliezt ti ezuby hoci su evidente tesne pred...chudak maly asi ho to boli hodne

cibulkas
1. feb 2009

Ahoj Mizulienka, pouzivame gel Mundisal aj Calgel. Zda sa mi ze Mundisal bol celkom dobry, len obsahuje 38% alkoholu, tak ho uz nedavam. Ale co mi celkom pekne zabera su homeopatika Camilia. Je to zmes Cahomilla vulgaris a este 2 zloziek. Nie je to dostat u nas ale mozno v Rakusku alebo inde... treba skusit. Ja si to nechavam nosit z Francuzska. Kamos mi ma teraz doniest 3 baliky, xi xi budeme mat zasobu. Ked to mala vypila, tak do 5 minut spala a uplne kludne a zubky nebolia... Cakajuc na zasielku davam len cistu chamomillu vulgaris 5CH. Vcera z toho mala kraaaasne spala... uvidime dnes. prajem vela trpezlivosti!!!!!!!!!!! 😖

mizulienka
2. feb 2009

dakujem cibulkas 🙂 ja mam niekedy pocit, ze malemu idu vsetky zuby naraz 😀 tie spodne vidim ako cez foliu ale on si vkuse dava prsteky az dozadu, ako keby mu isli stolicky, ale predpokladam, ze to este nemoze 🙂
prosim ta ako presne sa volaju tie homeo co si davas nosit z francuzska? mozno by som to vedela nejako zabezpecit aj ja 😉 dik

akejka
2. feb 2009

mizulienka:
aj moja 9 mesačná malá si strká prsty už 2-3 mesiace dozadu...ale stoličky vyliezajú ako posledné. Už má 2 zúbky dolu a stými hryzie jedna radosť. Aj moju ruku...

mizulienka
2. feb 2009

ahoj akejka a este malu dojcis? ake to je, ked uz ma zubky? 😒 ja sa toho troska obavam, ze bude hryzt, uz teraz citim, ze ma take stvrdnute dasienka, ze to nie je nic prijemne 😉

akejka
2. feb 2009

mizulienka:
už nedojčím. ale ona ma strašne kúsala do bradaviek, keď ešte ani nemala zubky. Silno stisla ďasná a držala, potvora...takže našťastie ma zúbkami nebude kúsať do bradavky...

chasencha
2. feb 2009

ahojte 🙂 aj my trpime,dnes som konecne kupila viburcol,lebo calgel nejako moc nezaberal a teraz krasne hodinu hajame,aj ked aj celu noc prespala ale chudatko,aj dokina nam dnes povedala ze o chvilu tu bude zub 🙂

bublinkajasminka
2. feb 2009

nám idú horné predné a soplíkujeme riadne, malá prespinká v noci aj cez deň ale budilo ju to v noci predvčerom - včera už lepšie...už aby plne vyšli, lebo jeden je napoly vonku a druhý tesne na dasienku 😝

agnes28
3. feb 2009

Ahojte dievčatá, je tu strašne veľa príspevkov takže nevzvládam všetko čítať... my už asi týždeň v noci zle spíme, malá sa budí niekoľkokrát za noc s veľkým plačom. doteraz to nerobila, budila sa len raz na kojenie, aj to až okolo tretej. teraz aj trikrát do polnoci je hore. myslíte že to môžu byť zuby? ešte nemáme žiadny... ale na ďasienkach žiadna známka po zuboch, nemá ich ani napuchnuté ani nič nevidno... tak neviem... poraďte 😅

agnes28
3. feb 2009

nie sú tu žiadni "zubkáči"? ☹

erika107
3. feb 2009

no chceme sa pochvalit uz nam vysiel druhy zubok 🙂

amatula
3. feb 2009

agnes pokial si vylucila dake ochorenie isto su to zuby 😉 len trva dlhsie az sa prerezu a vyrastu.. preto nic nevidis ale ju to uz prevdepodobne boli....tak skus dake geli na prerezavanie zubkv 😉

erika107
3. feb 2009

amatula: nam vobec nepomahali tie geliky maly ich polyzal a bolo to nanovo ... nervny uplakany :( ...

catrin1
3. feb 2009

agnes urcite zubky podla mna..niki robil to iste...a aj teraz to robi idu mu ocne zubky..a robil to dlho..ono to chvilku trva kym sa prerezu...
nikimu prve vysli ked mal 6 mesiacov aj 3 tyzdne...

catrin1
3. feb 2009

agnes skus viburcol cipky homeopaticke nam vzdy pomozu,potom maly prespi aj 5 hodin...

bubinko83
3. feb 2009

baby,moj maly je trrošku ospaly viac ako inokedy.Nemože to byt tym že nam idu zubky?

agnes28
3. feb 2009

joj ďakujem za rady. mám nejaký gél kúpený, ale ešte som ho nedávala, nevedela som isto či sú to zúbky. asi teda vyskúšam. dúfam že zaberie. už aby boli zuby vonku 😀

akejka
4. feb 2009

agnes28:
aj my máme ten problém, už asi mesiac...Presne to isté robila staršia dcéra vo veku 8,9 mesiacov - budila sa aj 10x za noc. Dovtedy spala celú noc bez zobudenia...A teraz to robí už aj mladšia - 9mesačná dcéra. Už má prerezané 2 dolné zuby (asi mesiac), ďalšie jej von nelezú a v noci sa budí a plače aj každú hodinu. Kojená už nie je, na noc papá kašu a predtým spávala celú noc až do rána. Pomôže len dudlík a trocha čaju. Niketorú noc sa nezobudí vôbec, ale väčšinou sa splačom budí min. 4x za noc...
Myslím, že to budú zuby, po skúsenostiach so staršou dcérou...

Máte aj vy ostatné mamičky takú skúsenosť ? Źe vám deti 7,8 mesiacov spali bez zobudenia a zrazu mesiac, dva vstávajú niekoľkokrát v noci s plačom ? Pričom hladné nie sú, ani si nechcú pocuckať prsko ? (malá už nie je kojená...)