Môžu byť príčinou nespokojnosti dieťaťa zúbky?

siskatan
17. aug 2006

môj drobec má 3 a pol mesiaca a začína byť akýsi nepokojný, sliní už dávno, no teraz si okrem takého bežného cmúľania pestičiek vyslovene "okusuje" ručičky... žeby zúbky? kedy a ako začali rásť vaším bábätkám zúbkly a ako ste im pomohli, aby to ľahšie zvládli?

helenkasabinka
24. máj 2009

maja a davas malej gelik na dasienka ale popripade od bolesti na noc nurofen sirup? 😕

helenkasabinka
24. máj 2009

lucia moja malinka si jedine prstek dava do pusinky a chyta si horne zubky ktore sa jej prave prerezavaju 😉 a s tym som sa este nestratla ze babo hryzie odhalenu pokozku,takze ti neviem poradit 😔

lenka_da
24. máj 2009

lucia1004: jasne, moja malicka ma hryzie kamkolvek a kedykolvek som nablizku, ked jej idu zubky
aj teraz je nervozna, uz sa pomaly predieraju stolicky, tak od nervozity hryzie do vsetkeho, predvcerom ma tak uhryzla do ramena, ze tam mam modriny este aj teraz 😀

lucia1004
25. máj 2009

lenka_da-dakujem...ja neviem, preco je to s tymi zubkami tak zlozito vymyslene a hlavne, ze sa musi maly trapit, radsej, keby som to zazivala vsetko ja

vejinka
25. máj 2009

lucia aj moj maly to robi...leska edla mna vyhrnie mi tricko a zakusne sa do brucha...potom do ruky do krku jemu je to uplne jedno kde sekne naposledy ma ho nohy zatal tam tie svoje tesaky a ja som skricala..a on sa len usmial a xcel seknut zasa ale tak nervozne kuse...az sa pri tom trasie 😒

vejinka
25. máj 2009

ale on si pomaha aj nechtikami ...do vsetkeho musi stibrat na oboch rucickach ma nechty na palcoch uplne roztiepene..a neda si povedat v poslednej dobe mi vytrhne vlas a hra sa s nim a ked ho to prestane bavit zacne si ten vlas strkat do ust..hruza stale ho musim mat na ociach..a ked nebodaj najde vlas na gauci alebo posteli tak robi to iste natahuje ho skuma....asi bude kadernik 😀

vejinka
25. máj 2009

a slinta ako brnardin a pluje 😖

slunce3
25. máj 2009

moja bude mať 4 mesiac za sebou ale tiež hryze všetko a najradšej má moje prsty to mi zdrapne ani neiem ako a už je v puse taký malý pittbull bez zúbkou zatial.. no má ich trošku zdúrené a biele tak asi už čoskoro...

vivusika
25. máj 2009

ja tiež prosím rady 🙂 , malý má pol roka a zuby kde nič tu nič. Zato ale poriadne slintá, ruku si vopchá až do krku, v noci je každú hodinu hore, ukludni sa až keď ho mám na rukách a pricucne sa. Vtedy aj zaspí. Ale i tak je veľmi nervózny aj cez deň ale na ďasienkach mu vôbec nič nevidím...

lenka_da
25. máj 2009

vivuskika: jaaaj, zubky nenarastu z vecera do rana 😀
ale potesim ta, predne sa prerezavaju rychlejsie nez stolicky 😝
ked je moja velmi nervozna, tak jej dasienka masirujem malickom (dokonale umyte ruky, to je jasne) a nanesiem jej trosicku Dentinox - no, ziadna slava, ale trolilinku jej to asi pomaha, hlavne to masirovanie, ona mi hryzka z celej sily do malicka a asi jej to trochu pomaha prerezat ten zubok...

helenkasabinka
25. máj 2009

kocky ak vam mozem poradit tak namiesto detskych gelikov je velmi dobry gelik-vola sa KAMISTAD a ten pouzivaju ludia ktori nosia napriklad protezu a ked ich tlaci proteza tak si nadru dasna tymto kamistad gelom je ovela ucinnejsi ako detske geliky

ja ho davam malej mojej a velmi jej pomaha lebo dlho ucinkuje a odvtedy nemame problemy s bolestami zubkov-ale detom sa tento gel moze davat na dasienka len 3 krat denne 😉

helenkasabinka
25. máj 2009

a este som zabudla napisat ze mi ho samozrejme poradila nejedna magistra v lekarni a som im vdacna lebo je to ozaj super vec 😉

lenka_da
25. máj 2009

helenkasabinka, kamistad sme skusali, pravdupovediac ziadny gelik nam nejako extra nepomaha, ani dentinox, co skusam posledne
ale mozno je to len moj subjektivny pocit, keby mala vedela rozpravat, mozno by tvrdila opak 😀

helenkasabinka
25. máj 2009

lenka no nam velmi pomaha 😉

anickaajanko
25. máj 2009

ahojte baby
maly ma uz 4 zubky a tie dva vrchne su nejak moc daleko od seba
moze sa to pri trvalych upravit

stretli ste sa niekto s tym?

helenkasabinka
26. máj 2009

anickaajanko uz som videla viacere deticky ktore maju horne zubky dalej od seba-teda tam maju medzeru ale myslim si ze sa to pri trvalych upravi 😕

lienka8311
26. máj 2009

ahojte,ja tiez potrebujem radu mala ma 2mes a 3tyz.teploty,nie vysoke okolo 37,5,je nervozna uplakana,malo papa,mame sopliky,pasticky si pcha do pusy neustale,slinta a na dasienkach som nasla dve biele bodky na dotyk tvrde,akokeby zubky,ale su to ocne.Mozu to uz byt zubky?a ocne?dakujem

helenkasabinka
27. máj 2009

ocne neviem ci to mozu byt lebo najprv rastu spodne jednotky-potom horne jednotky-horne dvojky......takze na ocne je este casu

aj ked vynimka moze byt 😉

helenkasabinka
27. máj 2009

a ja sa musim pochvalit do rana nam koooooonecne vysla horna jednotka-zubok 😉
a bolo to bez placu,bez horucky len vcera 3 krat kakala redsie a slinila a prsteky si stale davala do pusy 😉 a pred spanim bolo vidiet ze je dost ubolena a mala to riadne napuchnute tak som jej dala gelik kamistad a sirup nurofen od bolesti a spinkala krasne celu noc 😉

dara9402
27. máj 2009

lienka u nas to zacalo uplne rovna ako u vas aj v rovnakom veku ako u vas, az na tie teploty drobec neteplotoval, tiez sme nasli male tvrde bodky na hornom dasienku tiez v miestach pre ocne aj na spodnom dasienku takisto v tych miestach. drobec strasne slinta a do pusy si vopchal skoro celu pesticku a o mesiac na to nam vyrasila krasna spodna jednotka, takze cakaj. tie bodky na hornom aj dolnom dasienku este nezmizli ja predpokladam ze su to tie ocne zubky ale ze im to bude este chvilu trvat a ze medzi tym nam stihnu vyjst vsetky zvysne jednotky a dvojocky, ja mam taku teoriu ze chceli vyjst ale potom si uvedomili ze sa predbiehaju a tak ostali tak a cakaju kym pride ich cas 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

maly mal presne 3mes a 2tyz ked mu vysla prva jednotka

lienka8311
27. máj 2009

dakujem,no uvidime,mala je strasna nervozna a uplakana,tak dufam,ze to nebude trvat velmi dlho 😢

ajsa32
27. máj 2009

mojmu 5 mesacnemu synovi uz vyrasil jeden zubok, ale maly si s jednym hryzatkom, ako ho svrbelo , to dasienko nejak velmi skriabal a teraz tam ma krv.
mam na to nieco dat?

lucillienka
27. máj 2009

ja sa dnes pridávam...malý mal ráno teplotku 37.8 a celú deň kúsal čo bolo poruke a hnačkoval 6x ... a teraz večer asi dve hodiny v kuse reval ako najatý aj zaspal na minutku ale hned sa s plačom zobudil.....teraz od únavy zdá sa už zaspal.....žeby to boli zúbky ? má už 7 mesiacov, tak už by sa aj patrilo, nie ? 😒

saska.t
28. máj 2009

ajsa - nemusis nic v puse sa vsetko rychlo hoji ...

lucilienka - je to typicky prejav zubkov takze cakaj a hladaj kedy vyjdu von 😉 do 3 dni by mala teplota prejst ak nie chod k Dr. aby vylucil chorobu 😉

zuzula20
28. máj 2009

Ahojte babenky, ja potrebujem poradit.
Moja dcerka ma dlhodoby kasel a je zahlienena. Mam taky pocit ze je to od vtedy co jej zacali ist zuby, teraz jej ide piaty. Teda aspon dr. mi tvrdi ze to moze s tym suvisiet. Niekedy je ten kasel taky suchy, drazdivy a niekdy pocujem, ze aj vykasliava hlieny a vtedy aj zvracia.
Myslite, ze by to mohlo s tym mat suvis? Ja uz fakt neviem, som z toho zufala.
Prosim poradte, ak mate s tym niekto skusenost.
Dakujem.

helenkasabinka
29. máj 2009

zuzu ano moze to byt tymi zubkami-my sme teraz tym presli a mala moja bola tak isto na tom ako ty pises ale nakoniec dostala antibiotika kazdych 12 hodin a tie zabrali a skus poprosit doktorku o vyter z hrdielka aby jej urobili testy ci nema nahodou aj streptokoka

moja malinka mala v hrdielku streptokoka a tak isto aj kaslala a mala moc soplikov ale antibiotika zabrali a uz ho nema

zuzula20
29. máj 2009

Joj dakujem helenkasabinka, uz som myslela, ze nikto s tym nema skusenost.
Vcera som bola s malou u dr. a urobila jej konecne vyter z nosa a hrdla, tak uvidime . Niekedy sa uz citim ako hypochonder co len pozoruje svoje dieta. Furt ked som tam, jej omielam dookola ze ma ella kasel a hrozne potom z toho zvracia. Uz som zacala mysleit aj na hrozne diagnozy... Ale pockame na kultivaciu. Nech uz sa to konecne vyriesi
dakujem helenkasabinka

katkabod
29. máj 2009

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci ma niekto taku skusenost ako my- nasa mala ma 7 a pol mesiaca a mame uz 2 spodne zubky uz asi mesiac, teraz uz treti den ma vysoke teploty a vsetko nervozne hryzie a dava si rucky do pusy, tak sme si mysleli, ze nam idu horne hryzaky, ako to obvykle byva. Lenze vcera som zistila, ze jej vysiel ocny zubok, tak som ostala velmi prekvapena, nie je to zvlastne, ze prvy z hornych zubkov je ocny zubok? Urcite sa nemylime, je to ocny, je prilis daleko od stredu dasienok a okrem toho to vidiet, ten typicky tvar ocneho zuba, ten spic, rezaky aj dvojky maju rovnu plochu. Inak je to pre nu hrozne trapenie, so spodnymi sa to neda ani porovnat, to sa len trocha hnevala a teplotka tak 37,5´C a teraz uz 3 dni a 2 noci narieka a v noci uz mala aj 40´C ☹ ☹ ☹

saska.t
29. máj 2009

katka - presne toto sa stalo mojej neterke ocaky vyliezli ako prve horne zubky, nie je pravidlo ako by mali rast ... horucka je tiez normal, zevraj ocaky a prve stolicky su najhorsie, chudatenka deticky ☹

vejinka
29. máj 2009

to je zaujimave nam prve vysli dva dolne a potom ocny a teraz idu jednotky vonku uz mame 4 zuby a jeden sa derie