Môžu byť príčinou nespokojnosti dieťaťa zúbky?

siskatan
17. aug 2006

môj drobec má 3 a pol mesiaca a začína byť akýsi nepokojný, sliní už dávno, no teraz si okrem takého bežného cmúľania pestičiek vyslovene "okusuje" ručičky... žeby zúbky? kedy a ako začali rásť vaším bábätkám zúbkly a ako ste im pomohli, aby to ľahšie zvládli?

nikollette
12. feb 2010

Nie... ja to cítim aj ked sa len prerezáva.. takú drsnu ciarku na dasne... a kým vyleze celý to ešte potrvá....

spalka
12. feb 2010

tak skusim, potom podam spravy 😉

nikollette
12. feb 2010

oki 😉

spalka
12. feb 2010

niki, nic drsne pod dasienkom nemame ☹, nevadi, ved zubky pridu, ak nie kupime protezu 😀 😉

perla200
15. feb 2010

baby a okrem gélov čo este na zuby? ono kolko sa prerezáva druhý zub?

martinka17
15. feb 2010

ja sa chcem poradiť. Malý má zatiaľ 6 zúbkov, teraz sa tlačia asi dolné 2, ale na ľavej štvorke má teraz taký malý biely fliači, aj ho cítim pod prstom, aj je ho jasne vydno, ale je trošku nižšie ako bude stolička. Nič ho asi nebolí, je kľudný, v noci spí teraz celkom dobre, keď sa mu prerezávajú zuby, tak po nociach dosť plače, ale teraz je to úúúúplna pohoda. Neviete čo to môže byť?

sakalka
22. feb 2010

ja sa chcem spitať , maly už asy dva tyždne má znamky rastu zubkov , teda hnačky , zvyšena teplota , plačlivy aj nočne budenie z plačom ,aj som mu potierala ďasienka gelom a vyzeral vždy spokojne po tom ako mu to strplo . Ani si nechcel dať ďasna natrieť , pred tym to mal rad ked som mu ich masirovala, ale dnes ako keby mu nič nebolo , pritom zubky ešte nejsu prerezane . Tak by ma zauimalo či môže sa stať že by ho to už prestalo bolieť na niaky čas a potom to bude pokračovať´ďalej. Neviem či neplakal aj z toho že mal tuhu stolicu a musela som mu pomahať sa vykakať , tak som mu dala zavarane slivky a je to ok , ale zo stoličkov mal problemy iba dva dni , pred tym to bolo striedavo hnačky, ako som už pisala predtym , aj normalna stolica , ako pišem posledny tyždeň to mame . Dakujem za vaše nazory.

spalka
25. feb 2010

Huraaaaa! Mame prve dava dolne zuby vonku! Neboli ani teploty, ani hnacky, ani velke opuchy. Ela nechce ukazovat dolne dasienko, tak som si to vsimla az teraz, ked je uz milimeter vonku, huraaa, uz bolo nacase 😀, mame skoro 10 mesiacov.

susisus
25. feb 2010

Ahojte maminky, dole sa nám tlačí zúbok, už máme biely fliačik, aj cítiť tvrdé ostré, malá je po chorobe a dnes mi začala hnačkovať, mala už 3x hnačku, koľko krát je normálne pri zúbkoch? Teda ak to s tým súvisí...

maja402
28. feb 2010

ahojte baby, potrebujem poradit: maly ma 6 mes. a 2 tyzdne a myslim si, ze mu idu asi zubky. Vsetko si tlaci do ust, nervozny je neskutocne, v noci sa budi castejsie a s placom a mava zvysenu teplotu tak do 37,3. Ale.. maleho od narodenia dokrmujem cez flasku.. nikdy s tym nebol problem.. ale posledny tyzden absolutne odmieta flasu s mliekom. Caj vypije uplne v pohode, ziadne cirkusy ale ked vymenim za mlieko zacne flasku rukami vytlacat, zlostit sa a plakat a do ust ani nevezme.. Mysleli sme, ze mu mlieko nechuti.. ale cuduj sa svete ked mu davam mlieko lyzickou nie je ziadny problem... No, dava mi to riadne zabrat... Stretli ste sa s niecim takym??? Moze to mas suvis so zubkami alebo s niecim inym??

ewana73
1. mar 2010

no,mojmu malemu idu zubky uz asi tri tyzdne.najprv to boli tez len take ciarocky,teraz je to uz vyraznejsie aj opuch,predtym si dal dasienko natriet a teraz ani za svet sa ho dotknut.a tiez ked bol mensi flasku v pohode s materskym mlickom vypil,no teraz vobec len vypluva,takze nie je sanca ,ze by som od neho odisla na viac ako hodinku dve.ked sme boli u doky na poradni tak povedala,ze to je koli zubkom.hocikedy ho chyti taka bolest,ze krici na plne usta ako o ratu a ked ho vezmem na plece tak by mi hadam z neho aj odhryzol keby mohol ,chudacik maly.aj ked sa mi podari mu natriet gelikom aj tak to u neho nejako nezabera.no a kaka asi tak raz za dva,tri dni ale za to ked spusti,tak poriadne 😀 ,taka riadna hnacka ,smradlavka 😀 .

martinka17
1. mar 2010

maja
ja som zažila niečo podobné asi v 10 mesiacoch, na začiatku úplne odmietol prsník na 3 dni....dokázala som ho nakojiť len v spánku. Bol kojený, ale mlieko ani z fľaše nechcel...pije síce cez náustok od 5 mesaicov...ale bol ochotný jesť a piť čaj, mlieko nie. Po troch uplakaných dňoch ho to prešlo a postupne pomalinky sme sa vrátili ku kojeniu. Umelé sme ani neskúšali, lekárka vravela, že stačí, ak pije ráíno a večer.
Tak mu to mliečko daj v spánku. Ja som počkala, kým zaspal, ani nemusel tvrdo a hybaj k cicine. Reflexne sa prisal a stiahol dennú dávku 😀 A skoro ráno som to opakovala.

maja402
1. mar 2010

dakujem dievcata za rady.. 🙂 maly uz asi dosiel k rozumu a dnes mi 2x mliecko z flase vypil bez vymyslania.. Dufam, ze zajtra v tom bude pokracovat..

ewana73
2. mar 2010

baby a co davate este okrem gelikov,lebo ten nam nezabera,niekto niekde pisal o nejakych homeopatikach. my sme dnes skoro celu noc boli hore a o 3 rano som s nim musela hopkat na fitlopte to zabralo aspon trosicku a o 6 rano konecne zaspal na dve hodky.

sandy80
3. mar 2010

Môjmu malému vyšli prvé spodné zúbky keď mal 5 mesiacov a odvtedy nič - iba zdurené ďasná, strašne ale nenormálne slintá a všetko nervózne hryzie. Tak čakáme 😉

ewana73
3. mar 2010

Baby a kolko trva ta "posledna faza" prerezania,my uz treti den ponocujeme ☹ , kazdu hodinu sa zobudi a tak to ide az do rana,cez den krici od bolesti najlepsie sa mu hryzie moje rameno.snazim sa ho stale niecim rozptylit ale take male babo to je este problem,tak s nosime na rukach a hopkame na fitlopte a to akurat teraz ked je muzik prec na dva tyzdne mimo domu.uz som total grogy po troch prebdenych nociach .. :-

lizatko1009
3. mar 2010

tak my uz mame 4 zubky bez teplot a v noci tiez spi v pohode bez budenia. akurat sa zlostil ked si podrazdil dasno, jedine co pomohla na zubky je panadol baby a na gely neverim.
ale ved to ich musis chudatka poriadne boliet ☹

ewana73
3. mar 2010

no nas maly tiez bez teplot,panadol davam len obcas vecer ked uz velmi krici a nepomaha uz ani nosenie ani lopta ☹ , ☹ nechcem do neho pchat lieky lebo je este maly,vsak to sa tiez neda stale,uz sa tesim na dnesnu noc .. 😢

miluska.h
3. mar 2010

ahojte, nam celkom zabera tento gelik: http://www.docsimon.sk/tovar/gengigel-baby-gel-...
nie je to na baze kratkodobeho znecitlivenia, ale celkovo lieci a regeneruje dasna

kessiee
7. mar 2010

ahojte, baby som tu len na skok, prosim vas, ak viete, poradte... malickemu sa prerezavaju zubky, od vcera vecera ma teploty a strasne nepokojny je. mozem ho aj napriek teplote dat spinkat von? on mi vo vnutri vobec nechce buvkat ☹ za odpovede budem velmi vdacna...

amy14
7. mar 2010

ewana73 ja dávam malej homeopatické čípky Viburcol a najviac som zatiaľ dala 2 denne,ale píše sa tam že v nutných prípadoch aj každú hodinu....tak skús...ja už mám 5balenie.....
kessiee mylsím si,že ho môžeš dať von..ked nemá teplotu z choroby,tak asi áno....moju som tiež non stop kočíkovala,ked mala aj teplotu zo zúbkov...

amy14
7. mar 2010

moja sa teraz takisto budí po polnoci každú chvíľu s plačom,ale je aj chorá a aj nám už mesiac idú horné jednotky a dvojky...teraz som to vyriešila tak,že ked pomrnčí po polnoci a ide to k plaču rýchlo dám na cumlík gelik a ona si to dudliká a ukľudní sa...no dnes to takto zabralo a spali až do rána,čo mi pomohlo,kedže už týždensme ponocovali.....tak uvidíme ako to bude dalšie noci...ale tie zuby sú hrozné....človek nikdy nevie kedy to na nich príde a kedy sa budú prerezávať...škoda že to nie je tak že pár dní potrápia a sú von...ale nie oni raz trápia potom je kľud potom opäť a je to ako nekonečný príbeh.....
a inak aj moja má dni ked nevezme fľašku s mliekom,ani jesť lyžičkou poriadne nechce,ale to je tak 1den,ked ju to už veľmi trápi....a to je vtedy brutá deň....

ewana73
7. mar 2010

amy14 , ano viem o tych cipkoch,prave vcera sme zhanali tu chamomilu,co tu kocky pisalali ale nikde ju nemali,tak mi dala v jednej lek.ten viburcol.no neviem ako tebe ale my sme sice dali este len jeden dnes rano,no nezda sa mi to ako velka vyhra 😢 . vsak to mas dobre ten cumel ale nas od narodenia cumle nechce ani za svet a to mame ich doma hodne,z kazdeho druhu jeden 😀 .

amy14
7. mar 2010

ewana no na každé bábo zaberá niečo iné....škoda,ja som s nimi spokojná....

viktoriakarin
7. mar 2010

Naša malá si už od 3 mesiaca stále cmúlala pršteky a prvé dva zubky sa objavili až v 10 mesiacoch a ďalšie až po roku..... Teraz má už 3 dole, 3 hore a všetky stoličky ale stále to je na zbláznenie.... Už kôli zúbkom veľa krát nespí ani cez deň a to nehovorím čo vystrája v noci....Gély nepomáhajú, zaberie až Nurofen. Dúfam, že keď budú všetky vonku budem sa môcť trochu vyspať.Želám všetkým mamičkám veľa trpezlivosti. 🙂 🙂 🙂

ewana73
7. mar 2010

jaj a este som sa chcela spytat,co davate ,ak davate, panadol alebo nurofen?ja som davala panadol ale som pocula,ze vraj nurofen je lepsi,tak sme vcera kupili aj nurofen a ked som citala pribalovy letak,ze vedlajsie ucinky a tam ,ze mozgova porazka a infarkt myokardu 😲 ,tak som normalne kukala jak puk 😲 ,som sa normalne zlakla.

zabka4
9. mar 2010

ahojte kocky, mam malu otazku. Moja Eliška prave skoncila 3 mesiac a velmi casto slinta, priatel sa smeje ze je ako bernardin, stale si pcha pesticky do ust a ked papa mliecko tak zacne plakat, takze ju krmime na etapy. pozerala som sa jej na zubky a spodne dasienko ma take biele...neni to povlak, ani zaba ale vyzera to ze sa jej iza chvilku predru zubky. nie je to priskoro?

lenka1smejka
9. mar 2010

my sme uz v 3 mesiacoch mali zubky 2 spodne a niektore deti maju aj v 2mesiacoch

nikollette
9. mar 2010

Zabka, klude to môže byť.
Ale ani nemusí. Kvôli slintaniu to ešte nemusí byť.
Má to také drsné, ako keby sa jej to tam už prerezávalo?

mandula
11. mar 2010

ahojte dievcata,
neviete ako dlho vlastne trva, kym tie prve dva zubky vyrastu do konecnej velkosti? Mojmu malemu sa prerezali spodne dva minuly tyzden. A neviete, ono ho to bude boliet az kym uplne nevyrastu?
Dakujem