Môžu byť príčinou nespokojnosti dieťaťa zúbky?

siskatan
17. aug 2006

môj drobec má 3 a pol mesiaca a začína byť akýsi nepokojný, sliní už dávno, no teraz si okrem takého bežného cmúľania pestičiek vyslovene "okusuje" ručičky... žeby zúbky? kedy a ako začali rásť vaším bábätkám zúbkly a ako ste im pomohli, aby to ľahšie zvládli?

suzik77
9. júl 2010

@lucyso OK, ahoj zatial!

lucyso
10. júl 2010

suzik77 ahoj,

musim sa pochvalit: tuto noc sme spali od pol 7 vecera do pol 4 rana vkuse...... aj den sme mali v pohode, len dnesny vecer bol na figu, chudatko moje plakala ako ju to bolelo... tak som zvedava aka bude noc....

suzik77
10. júl 2010

@lucyso ty kokos, no super! moja zase jedla o polnoci, potom o 3.00 a pred 6.00 znova... pomedzi to ochkanie, jajkanie, prehadzovanie sa... no opakovala sa vcerajsia noc, takze som sa opat nevyspala... ale zato den bol celkom v pohodke, bola vysmiata viac ako inokedy, taka zlata bola 🙂

suzik77
11. júl 2010

no ahoj lucyso - tato noc - to iste, poslusne hlasim 😀 aj den narodny. moja certica pocas dna (od 8.30 do 22.00 - do teraz) spala dohromady za cely den 1,5 hodiny!

suzik77
11. júl 2010

jeeeeeeezis, uz som asi unavana, nie narodny den, ale narocny! 🙂

lucyso
12. júl 2010

😀 😀 😀 😀 suzik77 a ja mozem rozmyslat, ze aky narodny den je 😀 😀 😀 😉 🙂
inak ani sa nedivim. ved ake horko bolo.
my sme tiez nespali skoro cely. den. sice noc bola dobra, ale doobeda som ju musela uspavat na rukach, co si stale zuzlapa prstiky a tak mala pusku vykryvenu ☹ a po pol hodinke mi na polhodinku zaspala.. a to som jej dala najskor len citron a potom som jej dala uz aj gelik. No a za cely den Mi spala poobede dalsiu cca pol hodku.....
a vecer sme ju okupkali a zaspala ako dudok.
Inak moj manzel prisiel na to, ze jej tie dasienka este drazdi jedna flasa z ktorej pije a poslednu dobu ju vobec nechcela. to su tie od MAMy.. oni su sice dobre (si ich za normalnych okolknosti vychvalujem), ale ten tvar dudlu jej to teraz asi viac drazdi, tak sme len na aventke......
a to som sa muzovi najskor smiala, ze je to hlupost, ale v sobotu vecer spustila neskutocny rev a nechcela z nej papat, tak sme to preliali do tej aventky a 150tka bola do dvoch minut fuc🙂

suzik77
12. júl 2010

@lucyso fiha, no vidis to... moja papa z chica alebo aventu, ale flasky jej neskodia, nastastie 🙂 a tato noc bola konecne dobra uz aj u nas 🙂

luppita
27. júl 2010

@mirka907 aj my mame doma upira 🙂 vy uz to mate za sebou, ako malej potom isli zubky? Ja som sa aj zlakla ze ako mu to rastie, ale tak uvidime ktory pojde dalsi, momentalne je strasne roskosny ked sa zasmeje 😀

mirka907
27. júl 2010

@luppita potom malej vysli horne jednotky. Teraz mame zubkov 6 a velmi podozrivo vyzera horna stolicka, pricom dole mame stale iba jednotky. Takze nam tie zuby idu stale nejako saleno. Inac pri hornych jednotkach, ktore isli von neskutocne dlho to bol horor. Som bola zrela na slucku 😠 .. A maly musi byt super, fakt to je strasne zlate ked idu zubky na upira 😀 .

luppita
27. júl 2010

@mirka907 uplna nadhera, fotim jak drak 🙂 No my sme mali problem len pri prvom, niake 3 dni bol taky nervny a mojkat sa chcel (teplo tu mal zvysenu a aj hnacky), druhy isiel subezne s nim (cca 8M) a teraz vysli tie dva upirie naraz a ani sme o nich nevedeli 🙂 teda tusila som ze nieco sa bude diat, lebo slintal extra moc, ale niake horucky, mrzutosti, hnacky, nic . 🙂 Zatial sa moc tesim ako tie zubky zvlada 🙂

mirka907
27. júl 2010

@luppita no u nas prve 4 da sa povedat v pohode, este aj jedna horna jednotka sa dala ale ta druha bola des a hroza. 5 noci za sebou mi prerevala. Spala max 2 hodiny po nociach, hrozne hnackovala. Bola vtedy este aj chora a zubky jej to zhorsili, tak skoncila na ATB. Verim ze pri ostatnych to bude lepsie.

luppita
27. júl 2010

@mirka907 jojha, tak to teda hej, no uvidime co pride pri ostatnych 🙂

ewana73
30. júl 2010

no nam isli zubky od 4mesiacov ☹ .pred troma tyzdnami vysiel prvy dolny,potom asi 5 dni na to druhy no a vcera vykukli obidva horne naraz.ale vytrpeli sme si dost asi preto ma teraz vsetky 4 naraz . 🙂

mibel
31. júl 2010

ahojte nam idu zobky uz od 4 mesiaca teraz mame 5 hornych a 5 dolnych zatial to bolo bez vacsich problemov uvidim ako bude dalej

lia09
31. júl 2010

PROSIM POMOC.Moja mala ma 7mesiacov.Asi pred mesiacom zacala byt strasne ale strasne zla.To sa ani neda opisat,cely den mrnci,vobec sa nuesmieva,nic sa jej nelubi a ani pan boh ju nedokaze zabavit.Potom asi po dvoch tyzdnoch jej zacali rast dolne zuby,tak som sa potesila ze je zla len z toho a myslela som si ze to prejde.Lenze obidva zubky su uz vonku a ona je stale tak isto zla.To je nieco neskutocne,ze jedno 7mesacne dieta vie byt takto zle.Ja som sa prave na toto obdobie najviac tesila,ale bohuzial je to hrozne obdobie.Mali ste niekto az takeho problemy kvoli zubkom?A pritom v noci spi,prespi celu noc.Ja uz neviem co mam robit,geliky nepomahaju a to jej nervozne spravanie sa uz neda vydrzat

lenka1smejka
31. júl 2010

lia09-podla mna to neni kvoli zubkom mala mi taka bola 2 mesiace mozno dlhsie neviem ono to prejde same.Neviem preco bola taka a tiez v noci spala v pohode.Ale su deti co su take aj v noci takze hlavu hore-prejde to slubujem

lia09
31. júl 2010

A kolko mala tvoja ked bola taka?Lebo ja som sa tesila ze ked bude mat tych 6 mesiacov tak sa snou bude dat hrat,lahsie sa zabavi a bude vela smiat.Ale to je bohuzial len moj sen.Mam pocit ze sa z toho zblaznim,ty si to ako vzdrzala?

lenka1smejka
2. aug 2010

lia09-tak ja som taky placko takze vzdy ked ma mala nevidela tak som plakala 🙂 a hovorila som si-to prejde samo a preslo ale aj teraz ju to chyti asi raz za tyzden 😠 nheviem kedy to zacalo asi okolo 7mesiaca neviem presne ale bola stale z niecoho nespokojna a vsetko jej vadilo-von som snou chodila iba vtedy ked spala lebo inak by mi nechcela lezat v kociku a sediet este nevedela.Od kedy zacala sediet sa to zlepsilo

slavicita
2. aug 2010

ahojte baby..potrebujem poradiť. Malý má teraz 5 a pol mesiaca a už niekoľko týždňov strašne zle spí a je to čoraz horšie. Najprv sa budil len na papanie dvakrát za noc, čo bolo úplne super. Potom sa začal bez nejakej príčiny budiť trikrát, postupne štyrikrát a teraz sa budí nespočetnekrát za noc. Už som z neho zúfalá. Postieľku som si pritiahla k posteli lebo som nič iné nerobila len vstávala a chodila k nemu. Buď chce cumeľ alebo čaj alebosa len tak prevaľuje a mrzuto mrnčí. pritom na ňom vidím,že sa mu chce hrozne spať. Táto bola hrozná. Už ani neviem koľkokrát som bola hore. Nerobila som nič iné len čaj, cumeľ, čaj, cumeľ a to v niekoľko minútových intervaloch.
Mám taký pocit, že by to mohlo byť zo zubov ale keď sa mu pozriem na ďasná, nič tam nevidím. Nemá ich ani opuchnuté ani červené..proste nič. Keď má dobrú noc, tak sa budí každú hodinu. Preto hovorím dobrú lebo niekedy je hore aj trikrát za hodinu a vtedy som na pokraji zrútenia a totálne vyčerpaná...Neviete mi poradiť, čo by to mohlo byť?? Môžu to byť aj tie zuby, hoci tam nič nevidno. Inak teplotu nemá, cez deň je vysmiaty ale pästičky si stále žužle a aj trocha slintá...fakt neviem...

8808
2. aug 2010

@slavicita ahojky, no my sme to iste prezili ked mala asi 6 mesiacov, tiez som si myslela ze zubky idu.. vstavala vela krat, plakavala o dusu.. no a ja som nechcela ku nej stale vstavat, leboo som bola potom uplne off. .tak som si ju zobrala ju sebe, a bolo dobre.. zubky nam zacali ist az 8 mesiaci,a ani sme nevedeli ako.. spodne dva naraz, horne dva naraz, mesiac po mesiaci vzdy po dvoch, no a ked isli horne dvojky, tak uz bola nervnejsia.. ale prezili sme.. teraz ma 1 rok, dalsie zubky sa nestlacia, ale vidime ze trojky tam su, len este sa nerezu.. a spi stale s nami, lebo postielka je pre nu nieco "zle", tak ju ucim odznova tam spat, lebo februari pride surodenec, a kde by sme sa vsetci zmestili, a ked by som sla kojit.. no musime s tym zacat...

Mozno sa mu zachcelo len citit mamicku, alebo sa mu zle sniva.. a teraz v lete aj nasa zle spavala lebo bolo moc teplo, tak som jej na noc davala len kratke tricko a plienku... a bolo dobre.. (: tak dufam ze coskoro sa to aj tebe zlepsi a pevne nervy 😀

slavicita
2. aug 2010

@8808 no veď to, že keď si ho dám nadránom k sebe lebo som úplne vymletá, tak mám pocit, že spí lepšie..dnes v noci to už manžel vzdal a dal ho k sebe a tam zaspinkal..ale aj tak sa budil a musel mu dávať buď čaj alebo cumeľ..
tiež som si myslela, že je to z tepla ale teraz spávame pri otvorenom okne a malý má na sebe len body a ponožky a môžem povedať, že je celkom aj chladno a je to rovnaké..
Ešte som počula o separačnej úzkosti, ktoré vraj býva v tomto období, tak je možné aj to....☹
Brávala by som ho k sebe ale bojím sa, že si zvykne a odvykanie je potom oveľa ťažšie. Okrem toho, sa vždy bojím, že ho pridlávim, tak aj tak zle spím...:-P

8808
2. aug 2010

NO ja som sa tiez toho bala, ze ju zalahnem.. kolko krat som sa zobudila s tym ze kde je ze na nej lezim, a pritom spala v postielke 😀 no nasa sa doteraz budi na caj.. a vypije dve flase vody mimo vecernej kase, takze nato si zvyknes.. mne sa budi asi tak 4-6x za noc.. a ja len zo stolika beriem flasu a pockam chvilu a ona mi ju uz da.. ale ked bola mala, som ju kojila do 7 mesiaca tak sa mi stalo ze sme zaspali aj s cicikom, ale vzdy bolo vsetko vporiadku (: hlavne to musis vydrzat, zvladnut, a spat ked spi on.. ja tak robim doteraz, mala poobede pospi tak zo dve hodky, niekedy viac, a neviem si predstavit ze by som si nepospala s nou (: a aj kvoli tomu ze sama mi nezaspi, alebo spinka len pol hodinku.. akoby citila ze je sama tak spi malo.. ale ked som s nou ja ci manzel.. tak taky drevorubec z nej 😅

evicka289
31. aug 2010

ahojte mamičky môzete mi poradiť , ci je nejaky gelik na prerezávanie zúbkov pre detičky mladsie nez 5 mesiacov .... ???? Nasa Karolinka má 3 mesiace a týžden ..... vopred vám dakujem za odpovede .. príjemný zvysok dna

bebebrumik
31. aug 2010

@evicka289 kadečo sa pohovorilo o geloch na zubky, no nam sa naozaj osvedčil Dologel. Neviem sice od kolkych mesiacov sa použiva, lebo krabičku s letakom sme vyhodili, ale myslim, že od troch mesiacov by sa už dal použit. Ani si už nepamatam od kolkych mesiacov som ho davala ja mojim detom. My sme vyškušali aj ine gely, aj homeopatiká, no ten sa najviac osvedčil. Nam začali rast zubky v siedmych mes. u syna a v roku u dcery, no už niekolko mes. predtým to bolo na nevydržanie niekedy, a po podani Dologelu na cumlik sa ukludnili a bol pokoj 😉 Priznam sa my sme sme však Dologel v našich lekarnach nezohnali, kupujeme ho v Madarsku... 😒

ewana73
2. sep 2010

Nasmu malemu idu 5ty a 6ty zubok.teda dvojky dole.pri prvych styroch zubkoch nemal okrem strasnej nervozity ziadne priznaky,no teraz ma teploty a hnacky. baby prosim vas,kolko dielikov sa odratava pri merani v rekte a pod pazuchov u deti? 5 dielikov?

katja24
6. sep 2010

@slavicita mozno odpovedam neskoro, ze to uz ani nepotrebujes, ale nepadlo ma toto: niekde som citala, ze deticky mozu mat v tomto obdobi (medzi 4 a 6 mesiacom) vyraznu rastovu fazu. Chcu vela papat. Mozno je tvoj kprcek hladny. Skusila si mu dat namiesto cajika mliecko? Cajik nezasyti... Ja mam 5 mes. dcerku, spodne zubky mame prerezane, ale aj tak sa v noc teraz tiez viackart budi. Ale hned ako sa napapa, zaspi. Mame urobene s jej postielkou velke lezovisko, tak ju kojim v polospanku. Ze si zvykne, sa nebojim.

believe2
15. sep 2010

maminy, co predchadzalo bezprostredne tomu, ze zacali vasim drobcom vychadzat zubky? moja mala ma 6m 3t, uz treti den ma teploty (bola aj horucka, teraz uz len zvysene), je velmi nepokojna, zvykne si chytat uska (sople nema a ani nekasle)....moze to byt zubkami? inak v pusinke este nic nevidiet :( a ja sa citim bezmocne, ze ako jej pomoct :(

marianna535
15. sep 2010

Ahojte, počuli ste už niekto o tom že na prerezávanie zúbkov sa dáva aj Fenistil gel?

marianna535
15. sep 2010

@evicka289 Ahoj, môj drobec mal 4,5 mesiaca ked mu vyšli prvé spodné dva. Ja som mu dávala Calgel.

evicka289
17. sep 2010

marianna535 Ahoj, aj ja dávam malinkej Calgel a celkom je kludnučná ..... tak som rada a dakujem za kazdu odpoved ... ste zlatučké a príjemný zvyšok večera 🙂