Môžu byť príčinou nespokojnosti dieťaťa zúbky?

siskatan
17. aug 2006

môj drobec má 3 a pol mesiaca a začína byť akýsi nepokojný, sliní už dávno, no teraz si okrem takého bežného cmúľania pestičiek vyslovene "okusuje" ručičky... žeby zúbky? kedy a ako začali rásť vaším bábätkám zúbkly a ako ste im pomohli, aby to ľahšie zvládli?

dzio2
12. dec 2009

ahojte chcem sa opytat moja dcerka ma 4mes a2tyz a na dolnom dasienku sa jej spravila taka malinka biela vyrazka myslite ze to ma nieco stym ze sa jej uz zacnu tlacit zubky?je dost nervozna a vsetko tlaci do pusi,a este moj palec by kusala v jednom kuse dakujem

komisakpd
12. dec 2009

si si ista ze je to vyrazka..my sme mali bielu bodku a bol to zub..

dzio2
12. dec 2009

no hej je to vyrazka

komisakpd
12. dec 2009

hmm.. tak neviem...

emanka
12. dec 2009

my sme mali bielu bodku na spodnom ďasienku mesiac a pol! Dokonca sa jej to zväčšovalo, najskôr som aj ja rozmýšľala, či to nie je nejaký hnisavý vriedok, ale aj dr.povedala, že to vyzerá na zub! A dnes pozerám a ona to tam už nemá - skoro som odpadla!!! A ja už fotky narobené od oktobra, že 1. zúbok, celej rodine som to rozhlásila a nič 😀 😀 😀
Ale má tie ďasienka také navreté, tak snáď už čoskoro..... 😲 😝

lenka1smejka
13. dec 2009

prosim vas kolko ma dieta zubkov?Lebo nam asi uz chybaju len 2 ovsem ked dieta ma 20 zubkov aspon som tak pocula,tak preto sa pitam

berus222
13. dec 2009

emanka, aj nas to mal. mal tam 2 bodky, ktore zmizli a asi za 3 dni sa mu prerezal zub.

miluska.h
13. dec 2009

dzio, ahoj.. ja som to tu niekde pisala... nas maly mal hore na trojke vlavo taku malu bielu vyrazku... najskor som si myslela, ze je to zubok, ale ked som mu nechtom po tom presla, tak mi tam ostalo nieco biele... na druhy den rano to tam mal znovu...volala som pediatricke a poradila mi potierat mu to florsalmynom (tinktura zo salvie) a to mu zabralo

babulina
13. dec 2009

my sme si museli pockat na prvy zub az skoro do prvych narodenin (stihla to tyzden pred), teraz ma rok a tristvrte a mame stale iba sedem, aspon dlhsie vydrzia 🙂

emanka
13. dec 2009

juj, berus, už by aj našej teda mohli.... 😀

sloto
14. dec 2009

ahojte chcem sa vas opytat, ci mali vase deticky tiez vysoke teploty ked im sli zubky. my mame 38,5 uz stvrty den, mala je hrozne urevana, ubolena. co vidim tak jej idu horne dva zubky a dole hadam vsetky alebo co, lebo ma komplet cele dasno opuchnute a take biele bodky.

dzio2
14. dec 2009

miluska a nevies nahodov co to je?

meusicka
14. dec 2009

sloto... mozno ze to sa fakt deru vsetky zubky naraz, nasej sa takmer naraz objavili horne aj dolne dvokjy, bol tam odstup par dni, ale kedze tie teploty trvaju tak dlho, tak ja by som radsej brnkla Dr. a spytala, ci nahodou tam nemas s malinkou prist a nech sa kukne na nu, ci tam nebude nahodou aj nejaka viroza. drzim prsteky a dufam, ze zubky budu coskoro vonku a si konecne oddychnete. skus dat malej prezuvat nejaku chlebovu korku, nech si kuse a masiruje dasienka. nasej som davala, lebo kusatka nechcela ani nahodou. tak aspon toto ako tak zaberalo 😉

suzanka144
14. dec 2009

Ahojte no nam dnes vysiel prvy zubok dva dni pred 10mesiacom.. som myslela ze bude mat az v roku ked tak dlho nic 🙂 a zrazu sa dnes objavil, maly nebol ani mrzuty ani nespal horsie akurat mu trosku menej chutilo papat.. ma dost naliate to dolne dasienko tak asi hned pojde druhy a aj horne dasna ma uz naliate tak nam teraz pojdu asi jeden za druhym 😉

miluska.h
15. dec 2009

dzio: neviem presne, lebo doktorka to cez telefon nevedela zhodnotit. posielala ma k detskemu zubarovi, ale len v pripade, ze to bude mat cervene, teda zapalene.... a maly nic cervene nemal, len bielu bodku.

martinka17
15. dec 2009

ahojte
prosím, potvrdte mi, že ak chrúst nechce jest a hore mu lezú ešte 3 zuby (podľa jednej lekárky vraj až 5). Prvý z horných zubov sa prerezal pred týždňom pri 39 teplotách. Že to nechutenstvo sú zúbky 😢 . Lebo jedol by len polievky, občas jogurt, ale tuhšie jedlo tak 3 sústa a potom zatne pusu. A samozrejme stále cicinku.

miluska.h
16. dec 2009

ahoj martinka: podla mna je to nechutenstvo sposobene zubkami... nasmu malemu sa prerezavaju dolne trojky uz2 a pol mesiaca a s tym jedenim je to biedne... su dni, ked nechce ani susto a mliecka vypije len malinko...

petka035
16. dec 2009

Ahojte, tak nám lezie prvý zúbok už teraz 😝 malá je celá nesvoja,tak natierame gelikom, vidno že ju to bolí ☹

martinka17
16. dec 2009

joj, vďaka, už som bola zúfalá, že tak málo je a že je zrazu taký prieberčivý.
Ináč nám sa osvedčil Calgel...ani ten už nechce, dasien sa nesmiem ani dotknúť 😢

lenka1smejka
16. dec 2009

petka035-mi sme uz v 3mesiacoch mali 2spodne zubky,ani sme nevedeli ,ze ich mame 🙂 ale teraz jej lezie 15nasty zubok a ten nam dava zabrat ach jaj tie noci su des 😠

veronika1982
17. dec 2009

my mame 8 mesiacov a este ani jeden zub.. a nervozny sme od 4 mesiaca a vsetko hryzieme a zuba nikde.. ☹

petra1985
17. dec 2009

veronika vy ste nas pripad.. my tahame na deviaty mesiac a stale nic.. uz styri mesiace jej vraj idu.... a od 4 mesiaca hryzie vsetko a nervozna je ani nehovorim.. ked citam, ze niektore deti maju 8 mesiacov a 15 zubov tak mam niekedy az strach, ze v com je problem...... dufam, ze sa coskoro objavia

ksivcova
17. dec 2009

Ahojte kočky nemam čas všetko čitat len sa chcem opytat či pri raste zubkov može byd aj nadcha a sopliky ??, 😒

miluska.h
17. dec 2009

ksivcova: mozu byt aj sopliky, aj teplot a hnacky... nas ma zatial len hnacky a par krat mal zvysenu teplotu

martinka17
17. dec 2009

mi sme mali teplotu 39, zaparenú riťku a už niekoľko mesiacov trošku chraptí občas....všetko podľa doky súvisí so zúbkami 😖

petra1985
17. dec 2009

nasa mala 4 dni teploty a bola strasne sklesla na to, ze je to velmi zive dieta.. a vraj to suviselo so zubkami ale zatial nema ziaden... som zvedava kedy ma prekvapi..

beruska113
17. dec 2009

Baby to tu už bolo spomínané, ale vašim deťom chutilo jesť, keď im išli zuby?
Ja už som z malého na nervy, takmer vobec nič neje, mlieko minimum, čaj max 60ml za deň, jedine zje výživu s banánom, trochu kaše. Inak nič. Ešte k tomu prechádzame aj na iné mlieko, ale už nechce ani nové, ani staré, nič. Doktorka na gastre nám dnes povedala, že to nebude mliekom, ale niečo iné. Žeby zuby? ☹ 😔

lenka1smejka
17. dec 2009

petra1985-nemaj strach,nemas mat z coho moja znama ma 15mesiacov a az teraz im vysiel prvy zubok-dolny

beruska113-aj mne mala strajkovala s jedlom.Ja viem ,ze tady su na to ine nazory ale ja som ju s donutenim krmila.Aj tak nevazi vela v 8,5mesiaca 7,5kg takze jedla s placom a teraz uz sa rozjedla a pochopila,ze musi papat

suzanka144
17. dec 2009

petra1985 fakt sa neboj zubky jej vyndu nam vysiel len teraz pondelok prvy dva dni pred 10 mesiacom a od 3 mesiacov strasne slintal nam doktorka vravela ze bude mat asi skoro zubky a len teraz mu vysiel prvy ale uz sa mu to rozbieha uz mu presvita aj druhy dolny aj horne jednotky 🙂

beruska113
18. dec 2009

LEnka smejka,
našťastie malý je, ale iba lyžičkou. Doktorka mi dnes povedala, že asi má odpor k flaši, no nemá ani 5 mesiacov, tak to by bola sila. Tak som zvedavá, čo ďalje.