Môžu byť príčinou nespokojnosti dieťaťa zúbky?

siskatan
17. aug 2006

môj drobec má 3 a pol mesiaca a začína byť akýsi nepokojný, sliní už dávno, no teraz si okrem takého bežného cmúľania pestičiek vyslovene "okusuje" ručičky... žeby zúbky? kedy a ako začali rásť vaším bábätkám zúbkly a ako ste im pomohli, aby to ľahšie zvládli?

zuka
28. júl 2008

ksb, nas maly mal prvy zub v 3. mesiaci 😉
Teraz uz ma 7 zubov...

bublinkajasminka
28. júl 2008

kočky ako mám veidčť či sú to zúbky? malá má 4 mesiace a týždeň a je to od štvrtka - je taká plačlivá - dovtedy nebola...teraz má ten plač tak čojaviem poobede alebo doobedA, natieram jej to babydentom a strašne slintá.-....ako to mám vedieť či sú to zúbky?

adetka
28. júl 2008

nepotesim... ale Mirka slintala od troch mesiacov... obcas byvala aj mrzuta... ale prvy zubok nam vysiel az v 10. mesiacoch... slintanie a mrzuta nalada este nic neznamenaju 🙂 ... dalsie dva v roku... potom styri mesiace nic... teraz ma slecna 15 zubov... este nas caka jedna stvorka , trojky a patky...

dadak
28. júl 2008

baby chcem sa opytat, maly ma 15 mesiacov a idu mu zadne zubky, pritom predne este nema vsetky. vzadu ale stolicka ako lusk, este 3...prestal mi jest, je furt nervozny, vsetko hadze, ani hrat sa s nim neda...niekedy len pri mne lezi a je oprety a akoby nezil...je to normalne? dufam, ze su to len zubky, ze nie nieco horsie...poradte mi prosim, uz je tomu tyzdeń, co je takyto...boli sme aj u lekarky, vsetko v poriadku, vraj len zuby...to bude taky nervozny, dokym mu vsetko nevyjde?

tonita
29. júl 2008

bublinka my sme mali 4,5 mesiaca a nasmu malemu vysli zubky hned 2 naraz.slintal to je pravda ale viac robil to ,ze som mala pocit, ze ma zje a vsetko ostatne.strasne si vsetko strkal do pusy a ked si to tam nasukal tak sa strasne rozplakal- jak keby ho to bolelo.

bublinkajasminka
29. júl 2008

tonita -prreeeeesne to robí aj naša - všetko načahuje čo jej príde do ruky to si tam strká - tak asi už vyjdú - ona má dasienko také ostré

dadkaa
25. okt 2008

Ahojte, nevie niekto poradiť. Moja malá mala min.týždeň 4 dni horúčky, potom to prešlo no celý čas je mrzutá a pchá všetko do pusinky. Včera večer začala vracať a dnes ráno zase, všeto čo spapala išlo von. Myslíte že zvracanie je tiež príčine rastu zúbkov ? Na ďasienkach vydno ako sa jej prerezávajú....

fifinna
25. okt 2008

to som zatial nepocula , ze by bolo vracanie pri zubkoch, ani v knizke to neni pisane

dadkaa
25. okt 2008

fifinna - dakujem za odpoveď, hmm, tak to možno bude mať asi inú príčinu. ona včera aj dosť spapala zeleninového príkrmu, viac ako inokedy, ale žeby ju to držalo až do dnes rána ??? v noci som ju kojila 2x a bola v pohode. 😢

fifinna
25. okt 2008

Nemas ziadnu knizku , v ktorej by si sa docitala o vracani dietata ? Môze to byt aj z nakazenej potraviny. Musis dohliadnut na to aby mala vypila vela tekutin, aby nebola dehydrovana. Nedavaj jej jest, kym neprestane vraciat, potom jej ponukni nedrazdivu stravu a pokracuj v beznom krmeni mliekom. Ak by sa jej prihorsilo, chot radsej k lekarovi.

dadkaa
25. okt 2008

knižku nemám práve hladám niečo na internete. od rána som ju zase iba kojila 2x a to už negrckala. no teraz mám dilemu či ju dnes celý deň iba kojiť alebo jej môžem dať trebars mrkvičku (samú).

fifinna
25. okt 2008

odbocili sme od temy, odpisem ti v nejakej teme o strave

fifinna
25. okt 2008

napisala som ti do temy hnacka

junovka
25. okt 2008

dadkaa, ani ja neviem o tom, zeby zvracanie bolo pricinou prerezavania zubkov 😕 Skor by som povedla, ci sa nejedna o nejaku crevnu virozu 😒

lucka0122
25. okt 2008

ahojte moj maly vsetko zuje a konecne nam vysli dva dolne zubky......take je to zlate ked su dva zubky vonku... 🙂

bublinkajasminka
25. okt 2008

kočky - no teeeda prvý zubok vyšiel až teraz pred 4 dňami teda presne na 7 mesiacov 😉 a už ide aj druhý

kisska
29. okt 2008

bubli - nam sa tiez vyhrazali zubkami od 3 mesiacov a prvy zub vysiel v pondelok (27.10.)- horna prava jednotka a dnes naraz lava jednotka a dvojka - vsetko horne.
Co davate detom od bolesti pri prerezavani zubkov? Najlepsie prirodne alebo homeopatika, skusali sme Mundisal, ale to by som mu musela vytlacit asi cely naraz...

fifinna
30. okt 2008

ja davam gel Citrovital , ale mam pocit, ze ked mu tie dasna natieram, tak aj tak vsetko prehltne .

jad
1. nov 2008

Ahojte, nas maly ma zachvilu 10 mesiacov a ma 8 zubov prvé mu vysli uz v 6. mesiaci. Teraz som si myslela, ze ocne al. stolicky pojdu neskor. Ale co som si vsimla tak zacina presne robit to co ked mu isli zubky - stiska pery, pcha si prsty, pri jedeni zuva cumel a pod. Tie prve to bolo bez problemov. Ale uz tieto posledne noci neboli bohvieco. Mozu ist uz takto chytro stolicky?

junovka
2. nov 2008

mozu 😉

julyb
2. nov 2008

Ahojte, nám vyšieli prvé 2 dolné zúbky v 5. mesiaci naraz a teraz robí presne to čo opisovala JAD, ale má len 6 mesiacov tak stoličky to asi nebudú. Večer pred spaní ide zjest cumel až sa bojím že ho zje. Robia to aj vaše deti? Celkom sa mi zdalo že pomáha Babydent, ale aj ten je už na predpis 😠

zuka
2. nov 2008

Jad, moj maly ma uz prvu stolicku z casti prerezanu a noci su uplna katastrofa ☹ Pritom prvych 8 zubov islo uplne bezproblemovo... A este zacal strajkovat aj s jedlom 😠

jad
3. nov 2008

No s jedlom je to zatial OK, az mam niekedy pocit, ze toho vela zje. To, ze v noci mrnci, tak to je v pohode, ked ju nepreplace celu...., ale teraz sa mi zacal v spanku stavat na nohy, zaspi aj postojacky, potom spadne, udrie sa, tak ho musim vkuse ukladat a dokola. 😖 😖 . Dufam, ze ho to prestane bavit.
Julyb - ja mu davam homeopatika, chamomilla vulgaris.

simona55
4. nov 2008

Dobri den chcela by som sa spitat ze podla vas mozu zubki vichadzat uz 4mesiaci ,,? 😒

blau
4. nov 2008

Mozu
🙂

fifinna
4. nov 2008

simona, môzu

sisa720
4. nov 2008

Simona mozu.kazde dieta je ine.niektore sa uz so zubami narodia.Mojmu synovi vysiel prvy zub v 14mesiacocch. A dcera ma 5 mesiacov a uz sa jej kazdu chvilu prerezu.

simona55
5. nov 2008

ahojte .ja neviem co sa mi stalo z malim ale 3 den uz o strt na2 vnoci sa na poli zobudi amrnci a strasne slinta mala bi som toto vsetko vedet vsak som rodila4 krat aten posledni na 11 rok asom to uz zabudla ze ako to chodi. ale diki za odpovede.

fifinna
5. nov 2008

Simona, ak si myslis, ze su to zubky, tak mu dasna natri gelom, malo by to pomôct. Teraz je v lekarnach vela vseliakych pripravkov. Netrapte sa zbytocne.

iva211
6. nov 2008

My sme na tom 50/50, tri zúbky vyšli ani neviem ako a s ďalšími troma sme si vytrpeli.
Nedávno sa po mesiaci už konečne prerezali jednotka a dvojka hore naraz. Nepomáhal ani gélik ani homeopatiká, v noci sa hádzala v postieľke ako divá, každú chvíľu som bola hore.
Takže nám neostalo nič len čakať a dočkali sme sa, hurá 🙂
Už teraz sa tešíme na ďalšie zúbky a prebdené noci 😒