Môžu byť príčinou nespokojnosti dieťaťa zúbky?

siskatan
17. aug 2006

môj drobec má 3 a pol mesiaca a začína byť akýsi nepokojný, sliní už dávno, no teraz si okrem takého bežného cmúľania pestičiek vyslovene "okusuje" ručičky... žeby zúbky? kedy a ako začali rásť vaším bábätkám zúbkly a ako ste im pomohli, aby to ľahšie zvládli?

emjee
2. jan 2009

jaja64 • Včera o 18:10
Ako ste spoznali že vasemu babetku začínajú rásť zúbky ? Môj malý má 5 mesiacov a 2 týždne, a v poslednej dobe mu veľmi tečú slinky, má nekludný spánok, budí sa po chvíli iba s plačom, v noci ani poriadne nespal, stále som ho mala na prsníku, lebo ho kojím. Myslíte že by to už mohli byť zúbky ?

cherries • 1d • Včera o 18:18
ahoj jaja asi ano pozri sa ci nema opuchnute dasienka a tema o zubkoch tu uz je , zadaj do vyhladavaca 😉

saska_20 • 1d • Včera o 18:43
Ahoj jaja64 asi to budú zúbky.
Ja som na to prišla tiež niak tak malej stále tiekli sliny bola nekludná hlavne v noci tiekli jej soplíky občas mala aj zvýšenú teplotu.Neboj rýchlo to prejde Ivka nemá zatiaľ ani jeden je kludná len ma zdúrené dasná slintá a stále by nieco kusala myslím podbradník hračky a také veci.Držkajte sa

akejka
4. jan 2009

Ahojte mamičky,

my sa už 4. deň trápime hnačkami (asi 5-6 denne), nechutí nám papať, pochudli sme (trčia jej rebrá na brušku), pred 4 dňami mala dcérka celú noc a celý deň teplotu okolo 39 C. (odvtedy sme bez teplôt, len hnačkujeme) Raz sa mi v noci aj povracala. Má zatiaľ prerezané 2 spodné zúbky. Aspoň veľa pije - min. 7dl denne (váži 6520 g)

Máte niektorá takéto skúsenosti pri zúbkoch, žeby tak dlho trvala hnačka, nechutenstvo...?

Obávam sa, aby to nebola rotavírusová hnačka (pred týždňom sme boli 4 dni hospitalizovaní v nemocnici kvôli hlienom, kašľu)

lilyk
4. jan 2009

akejka skusili ste probiotika? ale asi ano 😉 a to nechutenstvo by som videla v tom zahlieneni, asi sa jej horsie dycha a preto sa jej nechce moc do papkania,to by malo prejst 😉 a ked ti vela pije nasa dokina by povedala neni sa coho bat, ked je organizmus zavodneni tak je to v poho 🙂 skus dat viac mrkvicky, ryze, banan, suchar,vynechaj trosku mliecne vyrobky na chvilku a skus vsetko co zapeka.

akejka
5. jan 2009

lilyk:
áno, odkedy má hnačku, dávame Biogaia probiotiká 5 kvapiek denne. Dnes sme boli u Dr., nasadili sme Smectu, rehydratačnú terapiu, lebo sa jej to včera zhoršilo (schudla 300 g za posledný týždeň, bola zoslabnutá, ospalá, včera mala časté vodnaté stolice). Dnes kakala zatiaľ len raz - už má hustejšiu stolicu, akú máva po mliečku...takže musím si zaklopať, asi to zaberá.

Inak tie hnačky nie sú príznakom zubov, keďže sú také intenzívne a trvajú 4 dni...Malá chytila ROTAVÍRUS pri hospitalizácii v nemocnici.
Do stredy už nesmie schudnúť, musí trošku pribrať, inak ju čaká opäť nemocnica - tentoraz infekčné odd. (predtým bola na dojčenskom odd.)

ma76
5. jan 2009

skrecok,sestrina dcerka mala v 4.mesiaci 5 zubov,tak možno idu... 😉.My mame 2 zubky spodne.Velke jedovanie sa tomu predchadzalo davala som večer homeopatika...pomohlo,budi sa len na papanie nad ranom,ešte kojim...
Davam občas aj gelik s Rakuska s lekarne...

lilyk
5. jan 2009

Akejka drzim palce nech sa do nemocky nedostanete, nam uz raz tiez dokina pohrozila, ze ak do maleho nenalejem doobeda 500ml ( Kuliska) tak mame ist na infekcne odd. ( vtedy mal horucky / viroza) nastastie sa nam to podarilo, malemu Kulisek mooooc chutil.

saska.t
8. jan 2009

Kocky mam otazku mozu sa vyskytovat pri raste zubkov aj tecenie z ocka? Mala je dnes uplne strasne nervozna a zacalo jej tiect z jedneho ocka, stale kycha a tre si nostek, ale prechladnutie to nie je, poznam ked je prechladnuta. Kycha 5-6 x za sebou a potom aj par hodin nic, soplik netecie a tak isto je to aj s ockom,tiez tecie chvilu a potom par hodin nic a samozrejme vsetko cpe do pusy az zurivo, tak fakt neviem, dnes to bolo horsie aj s papanim ...a stale knura ... ☹

elenita
8. jan 2009

bubatenko my s dcerkou zazivame presssne to iste ☹

tina_
14. jan 2009

ahojte,
nejako nestiham citat vsetkych 17 stran prispevkov a chystam sa zajtra do lekarne,
co vam najviac pomohlo detom na zubky?
Citala som tu o Mundisan-gele
a nejaky olejcek na licka Kajeput...
Nasa mala slini ako buldocek, a ma strasne nervy, ruku si vopcha dnu hadam celu...Hryzatka si jednak nevie dobre drzat a dlho ju to nebavi, zase len ruku vopcha...

siminks
14. jan 2009

Ahoj 🙂 možmo to bude ntak našej Simi/teraz 9 mesiacov/začal ísť prvý zúbok presne 3apolmesiaca teraz 22 bude mať 9mesiacov a dnes som jej akurát zbadala,že sa jej prerezáíva 9zúbok 🙂 🙂 🙂

junovka
14. jan 2009

Tina, my uzivame homeopatika Chamomilla vulgaris 15 😉

siminks
14. jan 2009

Saska podla mna to nemá nič so zúbkom,pretož ked ti má a soplík a kýcha to asi bude naozaj prechladnutie,alebo môže to byť aj alergia.... ☹

junovka
14. jan 2009

simi...moze a nemusi.Ked sa nam prerezavali prve jednotky, tak sme mali sople, kychanie a zachripnutie.Akonahle sa zubky predrali vonku, ako by utalo 🙂 😉

mishka711
14. jan 2009

ahojte k zubkom no my vzdy tiez soplime ked sa prerazaju zuby mame zatial 4 ale myslim ze idu dalsie a druhy problem vyrazka na lici ale nevim ci zo zubou alebo alergia na nieco proste mu zahnisa a zase trosku zahoji a dokola tak neviem 😕

stvura
15. jan 2009

Jaj babulky, uz tretiu noc spim maximalne plytko, maly sa hned budi akonahle mu vypadne prso z ust, toci sa, vrti, rozhadzuje rukami, neustale si hryzie spodnu peru.
Kedy to prejde? Budu to zuby? Uz som dolamana, je to des. Na hornom dasienku mame uz bodku ktora strnga cca druhy mesiac a sliniek uz vypustil tolko ze sa cudujem ze ma co cikat a nejake tekutiny mu este ostanu...

monka88
15. jan 2009

ahojte maminky.Chcela by som sa s vami poradit.
Precitala som kus tejto diskusie a predpokladm,ze nasmu drobcovi tiez idu zubky. Je nervny,pri kojeni ma sem tam pokuse,teda stlaci dasna dohromady-kedze zubky este nema,budi sa vnoci skoro kazde 2-3h,co vedel v kuse potiahnut aj 6h.No a odvcera ma aj teploty,tak okolo 37,5.V noci ked sme merali dokonca nemal a rano znovu.A straaaasne sa rano dokakal.
Co poviete ako dlho moze mat tu teplotu,kym ist pre istotu k lekarke? (sopliky extra nema,sem tam pokycha-ci nieje aj nachladnuty,aby sme cosi nezanedbali..)

A este otazocka,ked ma taketo teploty,mozem ist s nim v takejto zime von,ci dat ho na balkon,ci radsej nie???
Dakujeeem za info.

akejka
15. jan 2009

monka88:

teplota 37,5 je u bábätka ešte v norme. Oni majú vyššiu teplotu ako dospelí...Mohlo by to súvisieť so zúbkami, ak nemá nejaké časté vodnaté hnačky, tak je to O.K. Lekárke asi zatiaľ netreba chodiť, pokiaľ tá teplota nie je vyššia ako 37,5 a netrvá dlhšie ako 3 dni...ale von by som moc nechodila v týchto mrazoch.

a pozor na tie hnačky, my sme mali pred 2 týždňami teploty 39 C a vodnaté žlté, kyslo zapáchajúce hnačky, nebolo to zo zubov, ale malá chytila rotavírus.
Inak príznaky pri raste zúbkov môžu byť teploty, hnačky, aj vracanie...
Staršia dcéra mala zvýšenú teplotu, hlavne pri prvých zúbkovch a 1 deň redšiu stolicu, na ďalší deň už mala vždy zub vonku...

amarelka
15. jan 2009

ahoj monka, 🙂 moj malý si kuše dasnami všetko, aj prechladený sme boli, potom prešlo, teraz sa doliečujeme opať, aj nervozny bol to áno, ale pre soplíky, že sa mu zle dýchalo, v noci ani cez den takmer nespal..teplota cez 38, a slinky..no tak asi od 4 mes. , a záver zuby nikde... 😀 tak už na sa na to tak nesústredujem, pretože som sledovala každú menšiu zmenu a že AHA to budú ZUBY..ale nikde nič, tak ked už budú iste si to všimneme a do vtedy neriešim..zuby vraj možu ísť aj dva mesiace

amarelka
15. jan 2009

a ešte k teplote, to radšej vonku nechodte

monka88
15. jan 2009

alejka s tym rotavirusom si ma normalne nastrasila....lebo dnes rano mal tal stolicu taku riedku a zlto oranzovu...ale sem tam taku mava tak neviem.a stve ma,ze ide vikend,ze sa nebude dat ist k doktorke...

alusha
15. jan 2009

ahoj monka, podla mna to budu zubky, my pri kazdom zube mame tieto priznaky, teplota aj nad 38, rano nizsia, ma ju aj tri dni a riedko sa pokaka aj viackrat do dna a o dva dni, je zubok vonku, uz treti krat sa nam to zopakovalo 😀

gianni
15. jan 2009

ahojte
môj malý má 2 spodné zúbky,našťastie nemal s tým nejaký problém asi len že bol v noci mrzutý,ani nejak extra neslintal,len si vždy pchal všetko do úst vrátane ručičiek,ale mám pocit že mu idú vrchné lebo tam má také opuchnutejšie 2 lôžka a tiež mu trvá kým večer zaspí aj včera až o 22,30hod.,stolicu má teraz dosť hustú ale to od vtedy ako som začala spríkrmami,teploty mával 37,5 ale to ešte nie je dôvod na lieky že toľko môže mať,tak zbytočne donho nepchám

akejka
15. jan 2009

monka88:

my sme ten rotavírus chytili v nemocnici, boli sme hospitalizovaní pre 3 týždňami. Ak tvoj malý nebol v nemocnici, jasliach, alebo na mieste, kde je veľa detí do 3 rokov, nemal by chytiť rotavírus.
Ak tie hnačky nemá úplne vodnaté a časté (každú hodinu, dve...) a nemá s tým spojené vysoké teploty, nebude to rotavírus, neboj.

janzi
15. jan 2009

ahoj, nasa mala slinta a zuje si ruky od 7 tyzdnov a zuby stale nikde, obcas jej dam pozut moj prst a tak stlaca dasienka ze ma to normalne boli, a ked si zuje rucicku tak je obcas pocut ako jej preskoci prst medzi dasienkami, chuda tak ju to musi boliet....... Mam jej davat kusat hryzatko aj ked je este taka malinka a neudrzi si ho sama??

zuzkaj
15. jan 2009

ahojte maminy,
moj maly bude mat o par dni rok a zrejme sme sa zacali trapit so zubkami az teraz, kedze do nedavna mal len dva spodne. Minuly tyzden hnackoval, vracal, tak sme si mysleli, ze ma nejaku crevnu pacmagu. Okrem toho bol hrozne vyhadzany po tvari, tak sme skoncili na koznom, pricom som si stale myslela, ze je zrejme alergicky na UM, na ktore sme presli asi pred mesiacom a nejako sa to krylo s dobou, ked sa mu po tvari zacali vyhadzovat vyrazky a az take bordove plochy.
Predvcerom sme pri cakani druhej hornej jednotky objavili prerezany ocny zub - takze hadam to je dovod, pre ktory sa na nas zosypalo vsetko naraz. Teplotu mava len mierne zvysenu, no teraz zacal pre zmenu solplit a kaslat. Tak neviem, ci to je zase oslabenou imunitou pri prerezavani dalsich zubkov, ktore ma navrete, a nechat to tak, alebo si radsej zajst k doktorke - vacsinou sa liecime pri nadchach homeopatikami, ale ide vikend .... doteraz sme boli zdravi, k dotorke sme chodili len do poradne, behom par dni som tam bola uz trikrat. Nechcem tam lietat s kazdou boliestkou, ale zas by som nerada nieco zanedbala.
Zatial ma trapi len ten kasel - nepoznate nejaky dobry recept ci sirup pre rocne mimca?

stvura
15. jan 2009

Jaj, ja uz som zufala...maly sa budi kazdu hodinku, dokonca i jeden jediny spanok co maval bez prestavky dnes prerusil 3x. Hryzie vsetko, aj mna, neustale ma prst v ustach alebo celu pasticku, placka. Z usmievaveho miminka mam male mrncadlo, jedine nosit a nosit, pripadne byt na prse, nic ine nepomaha...
Plus mame samozrejme zvysenu teplotu

lila794
15. jan 2009

Ahojte, zubkosi 😀

Zuzkaj, my mame podobny problem. V 8. mes. sa prerezali spodne dva. Maly mi uz piaty den hnackuje, aj vracal zoparkrat, nechce absolutne nic jest - nastastie moje MM papka, tak sa furt cickame. Nechce ani pit 😝 tak davame po striekackach - doslova po kvapkach!!!! Inak bez teploty, vysmiaty, tak sme mysleli, ze nejaka crevna pacmaga - bola nas aj dr. pozriet a vravela, ze je to v pohode, pokial je culy. Vcera vsak bol cudny - nervozny, plakal, vsetko v ustach - hryzol ako divy!!!!! Tak sme sli dnes ku dr., ked mu pozrela do ust, skoro odpadla - hore nam ide naraz 6 zubkov - tak uvidime, vyzera, ze to bude tym. Dufam, nerada by som skoncila v nemocnici, hoci uz mame vypisany listok. Keby zacal byt maly malatny, nezdal by sa nam, tak bezat tam na infuziu. Hnackuje stale, ale je v pohode, az na to, ze ma ide skoro rozhryzt. Uf, zuuubky!!

zuzkaj
15. jan 2009

jedine "pozitivum" na celej veci je, ze ako vidim, netrpime sami 😉 ked si predstavim, ze po obyvacke pochoduje s nervoznym uzlickom x-dalsich nevyspatych mamickatych matoh, hned mi je lepsie 😅
u nas je to tak, ze nestaci ho mat na rukach - to ked si s nim sadnem, to sa nerata, my musime chodit a jemnucko sa natriasat... lavu ruku mam uz skoro po clenok.
Nam velmi pomohla s hnackou smecta, viac menej zo dna-na den, prepasovala som ju cez hocico, co bol ochotny zjest okrem bananov, ktore po chvili uz nechcel ani vidiet, zrejme je z nich na dlhsiu dobu vylieceny.
Ten kasel je ale coraz horsi, takze sa predsa len vydame zase k dr., lebo ten "dlhy" vikend ma celkom strasi. S jedenim je to tiez skor horsie, ale sem-tam si cosi predsa len da.
Tak vam zelam co najprijemnejsiu noc hoci viem, ze to tak nebude 😔 🙂

buchova
16. jan 2009

ahojte

mojej dcere 5 mescnej idu zubky a je strasne nervozna a gel jj nezabera mate nejaky iny ucinejsi ukludnujuci recept??dakujem

mataaaaa
16. jan 2009

ahojky maminy, mi sme zacali slintat od 2 mesiaca. teraz ma mala 3mesiace a 2tyzdne a uz mame vonku prve dva dolne zubky 🙂 mame doma gelik Calgel, a ten velmi pomaha, ked jej sli vonku, natrela som jej to a vzdy jej to pomohlo 🙂