Môžu byť príčinou nespokojnosti dieťaťa zúbky?

siskatan
17. aug 2006

môj drobec má 3 a pol mesiaca a začína byť akýsi nepokojný, sliní už dávno, no teraz si okrem takého bežného cmúľania pestičiek vyslovene "okusuje" ručičky... žeby zúbky? kedy a ako začali rásť vaším bábätkám zúbkly a ako ste im pomohli, aby to ľahšie zvládli?

fifinna
4. feb 2009

mne maly este ani raz neprespal celu noc, ale mali sme take noci, ze sa zobudil s placom a nechcel ani prsnik, ale nechala som ho tak, nech si poplace a po chvilke si zobral prsnik a zaspal. Bolo tiez v obdobiach, ked mu isli zubky.

agnes28
4. feb 2009

no minulú noc sme mali pokojnú, ale za to celý deň bola nervózna a všetko možné si pchala do pusy. takže už nemám pochýb že sú to zuby. no a ako to tu tak čítam, ešte to môže trvať pekne dlho kým vylezú...

mizulienka
5. feb 2009

ahojte, viete mi niekto poradit, ci reakcia na zubky moze byt aj zvracanie? Maly doteraz iba trochu grckal ale dnes asi minutku po jedle vyzvracial komplet co zjedol ☹

patricia1971
5. feb 2009

akejka- ja mám ten istý problém, malá spávala super, len raz v noci papala a už také 2 mesiace sa budí asi 10x, to jej dávam dudlík,čajík, kojenie sa snažím vynechávať, dávam jej až okolo 3-4 hod.ráno. Ale my máme až brutálne tie noci, som úplne unavená,pretože k nej v kuse vstávam. Zúbky ešte nemá, ani jeden, ale vidím, že dole sa jej chystajú dva, ale nemá ich ešte prerezané. Moje dve deti spávali super, zúbky im vyšli až v 13 mesiacoch a to bolo super, ale táto malá to nejako ináč prežíva. Cez deň sa ešte dá, ale tie noci...a to som bola zvyknutá spať a teraz mi to pripadá ako nočný maratón...ľahnem, zamrnčí, idem k nej, zase ľahnem, zamrnčí....no ja k nej radšej rýchlo vstanem, pretože keď ju nechám dlhšie plakať, tak sa úplne zobudí a to potom trvá aj 1 hod.kým zaspí....No ale trápime sa... ☹ ☹ ☹ ☹

mizulienka - no neviem, či zvracanie môže byť zo zúbkov, viem že teplota a hnačky sú,ale zvracanie??? Moja malá sa mi tiež niekedy úplne pozvracala,ale to bola prejedená, potom trošku čajíkovala a to bruško to nezvládlo,tak sme mali všetko od toho...ale potom to prešlo... 😵 😵

mizulienka
5. feb 2009

maly jedol po 3,5 hodkach a pil 6 minut...moze sa za tak kratky cas prejest? uz mam z toho chaos, z coho to vsetko ma? nemozem uz ani nic poriadne jest, lebo maly ma ekzem, tak som na brutalnej diete, ani sladkosti nemozem velmi a tak sa mi ziada strasne 🙂 a on si vsetko vygrcne 🙂))

akejka
5. feb 2009

patricia1971:
niektoré noci si poviem, že sa vyspím menej, ako keď bola novorodenec. Mám pocit, že niekedy je hore každú hodinu...ale napr. teraz v noci sa zobudila len raz...
je to hrozný nezvyk, že ? Keď nám doteraz detičky prespali celú noc a zrazu buntošia...fakt si niekedy pripadám, akoby sa mi narodilo ďalšie bábätko...
dr. mi hovorila, že to môže súvisieť aj s úzkosťou osemmesačných...aj s tým, že sme boli na Vianoce hospitalizovaní 4 dni v nemocneici a bola 3 týždne chorá...kašeľ, hlieny, dusila sa, vracala v noci z hlienov...a môže ju aj to doteraz budiť...
asi to len treba prekonať, ako pri staršej dcére, u nej sme sa nevyspali celé 2 mesiace, keď jej išli zuby a potom bol pokoj...

agnes28
5. feb 2009

mizulienka: mojej známej dcérka tiež vracala pri zúbkoch, takže to môže byť od toho...

patricia1971
5. feb 2009

mizulienka-všetko je individuálne, každé bábo na všetko ináč reaguje. Moja malá napr.prestala jesť tuhú stravu, bola som z toho na nervy, úplne nešťastná a po 4 dni už tu bola chrípka a antibiotiká. Tak až potom som vedela že prečo mi nepapala, len pila MM. Ale keby ti asi vracal častejšie a veľa, tak by som to riešila. Moja malá tiež do 6 mes. grckávala, reflux som nikdy neriešila a potom to prešlo. Teraz tiež niekedy grcne,ale to sa naje tuhej stravy, potom MM a to je už dosť. 😵 😵 😵

akejka- o tej úzkosti 8mesačných nič neviem, viem že sa tu o tom píše,tak asi budem študovať. Ale u nás to nočné mrnčanie trvá už od 5,5 mes.,tak asi. Dovtedy to bolo super,ale teraz, ráno sa cítim ako po nočnej, tie som tiež niekedy robievala, tak asi tak..len cez deň nechodím spať, lebo to by som bola ešte viac unavená. Len raz som si s ňou ľahla a zdriemla som si cez deň asi 1/2 hodku a potom som nevedela fungovať. A ja potom neviem ani v noci spať,keď driemem cez deň. no fakt to musíme pretrpieť. A to som si od narodenia hovorila akú mám zlatú dcéru, veď len raz v noci papá a inak spinká. No a teraz hotové peklo...ale je tu veľa takých detičiek,takže nie len moja malá je taká... 😉 😉 😉 😉

mizulienka
5. feb 2009

dik patricia...inac moj maly bol tiez take kludnejsie babo, vedel sa aj sam pohrat a teraz uz asi tak 2-3 tyzdne je taky nekludny...vkuse mamusi vidiet, nemozem ist skoro ani na wc, skroo vsade ho beriem so sebou...uz som pocual o uzkosti 8mesacnych, ale on ma iba 5 mes a 2 tyzdne, tak neviem, ci to je nejaka predcasna uzkost alebo co 🙂

akejka
5. feb 2009

mizulienka:
ja som niekde čítala, že pri prerezávaní zúbkov môže byť reakcia aj zvracanie...na úzkosť osemmesačných je ešte maličký, to sa prejaví presne v 8. mesiaci

cibulkas
5. feb 2009

Mizulienka, tie homeopatika sa volaju Camilia. Ak sa k nim niekde dostanes, tak super!!!! Fakt ucinne na zubky!!!!

agnes28
5. feb 2009

catrin, alebo ostatné baby, dnes som kúpila tie homeopatiká viburcol, ale váham ako to dávkovať. mám dať celý čípok??? nie som si istá či to uvedené dávkovanie platí pre dojčatá alebo pre dospelých. aby som nedala toho moc a bude spať dva dni 😀

bublinkajasminka
6. feb 2009

agnes - ja dávam jeden čípok na noc vždy ked je veľmi zle...malá sa moc nebudí väčšinou prespí cel noc ale ked vidím že cez deň ju to bolí na noc dám celý čípok

nika1206
6. feb 2009

mojej malej vysli prve zubky uz v 4mesiacoch a teraz ma skoro 8 mesiacov a uz ich ma sest.a stale nevie nic pohryzt,vsetko prehlta.asi ich ma len na okrasu 🙂

catrin1
6. feb 2009

agnes...2-3 krat denne je tam pisane myslim ale ja davam len na noc lebo cez den je v pohode...a tie cipky niesu na spanie ale na ukludnenie tak neboj... 🙂 😉

zuzkagu
6. feb 2009

No nám Viburcol vôbec nepomohol ani na horučku, tak ho už viac neskúšam ani na zubky. To dam radššej Nurofen sirup

cibulkas
6. feb 2009

Agnes ja som tiez davala jeden cely cipok na noc, ale nam to vobec nepomohlo. A aj ked som sa veeelmi zdrahala liekom, davam teraz na noc Nurofen sirupcek, lebo uz som bola ako zombie 🙄 Neboj,; dva dni z toho spat urcite nebude 😉

zuzula20
7. feb 2009

Ahojte kocky, no mojej malej vylieza prave prvy zubok.Ma obcas aj hnacku, ale co ma viac trapi, je, ze je nejaka zachripnuta. Moze to s tym suvisiet?

alon111
7. feb 2009

mozemi niekto povedat maja desat mesacna dcerka ma horne zubky pekne biele ale ma na nich take este bielsie fliaciky a neviem s coho to ma aj ked jej ich aj dvakrat denne umyvam

bubinko83
7. feb 2009

baby ako ste zistili že ma babatko horučku zo zubkov? Ja som zistila teraz ,že maly ma 38.3 😢

bubinko83
7. feb 2009

a možem dat malemu homeopatika Viburcol čipky do zadočku?

alon111
7. feb 2009

iste ak ma nad 38 aj uz davam cipok

pastuska
7. feb 2009

No tak nám idú naraz horné aj spodné práve - ešte aj úzkosť 8-mesačných do toho, takže paráda 😝 Nevadí. Inak Viburcol som dávala, keď ho svrbeli, ako sa tlačili do ďasienok, vtedy zaberal. Teraz nezaberá nič, hoci dostával Nurofen, lebo bol chorý a mal vysoké teploty, ale príliš to nepomohlo. No a cez deň ho nemôžem ani položiť a nechať na minutku tak...lebo hrozný rev spustí. Tak sa nosíme a nosíme. Ale v noci je hore tak 3 - 4 krát zatiaľ, uvidíme, či sa to zhorší.

bubinko83
7. feb 2009

baby,diky.Dufam,že su to len zubky a nie niečo važne. ☹ Lebo dneska bol strašne umrnčany a mooooooooc slintal ,tak som usudila že zubky.Inak nas nič ine netrapi,žiadny kašel ani sopliky.

akejka
8. feb 2009

bubinko83: niekedy to zistíš až po pár dňoch, z čoho mal horúčku...najskôr na 2. deň. Moja malá mala zase redšiu stolicu a po 2 dňoch jej vyšli dolné jedničky.

agnes28
9. feb 2009

tak ja som skúsila tie čípky viburcol ale vôbec nepomohli. malá spala hodinu a potom nanovo plač. teraz ale posledné tri noci spí pekne a nie som si istá či toteda sú tie zuby alebo niečo iné... cez deň je celkom v pohode, slintá síce a všetko si pchá do pusy, ale to stále od troch mesiacov... takže čakáme a necháme sa prekvapiť 😅

ilduska14
10. feb 2009

baby viete mi poradiť,že aká doba uplynula odkedy ste zbadali že vychádza zúbok,až po dobu dokiaľ bol von celý? Ja som predvčerom zbadala že malej sa derie prvý zúbok,tak som zvedavá kedy bude vonku celý. 😉

amatula
10. feb 2009

zhruba do 5 dní,tyzdna je vonku a asi do mesiaca pekne narastie do celej krasy 😉 😉

kamilka12
10. feb 2009

baby, dávali ste deťom niečo ked malý zvýšenú teplotu pri zúbkoch? teda myslím tým, že malý má 37,3, nie je to ešte teplota, ale aj tak...možem mu dat Panadol Baby, ked to je aj od bolesti?

pastuska
10. feb 2009

amatula, tak ja už týždeň čakám, a stále nič...tak neviem. Je ich vidieť cez ďasienko - tie spodné...ale ešte zvrchu nie. A horné si nedá pozrieť, doktorka pozerala - že idú aj tie...plač je, inak mám neplakavé dieťa...tak som zvedavá, že koľko ešte to bude trvať.