Môžu byť príčinou nespokojnosti dieťaťa zúbky?

siskatan
17. aug 2006

môj drobec má 3 a pol mesiaca a začína byť akýsi nepokojný, sliní už dávno, no teraz si okrem takého bežného cmúľania pestičiek vyslovene "okusuje" ručičky... žeby zúbky? kedy a ako začali rásť vaším bábätkám zúbkly a ako ste im pomohli, aby to ľahšie zvládli?

murinka
12. máj 2010

dcerke sa prerezal treti zubcek bez teplot a tazkosti.este sa jej vsak neprerezal druhy horny a uz sa jej prerezava ocny-idu si ako chcu 😅

eyya
18. máj 2010

neviete mi poradit ci nahodou nieje calgel navykovy?

murinka
18. máj 2010

malej sa prerezal ocny zubcek a chvalabohu som ani nevedela kedy-len som zbadala biely spic 😵 zubky sa nam zacali prerezavat dost neskoro ale zato bez problemov a bez vacsich tazkosti 😉

eyya
18. máj 2010

no tak nam sa tlaci 8 zubok sa dako nahlia ... a uzili sme si ich... 😒
zavidim ale v dobrom 😉

salma22
20. máj 2010

huraaa uz ho vidim, uz nam lezie 3 zubok jeeeej 🙂

mychaella
25. máj 2010

nam sa vcera, prerezal treti zubok 😎

erika19842
25. máj 2010

AHOJTE MOHLA BY SOM SA OPYTAT MOJ DROBCEK MA SKORO 2 ROKY A CELE DNI SKORO PREPLACE CHVILKU SA HRA ZACNE PLAKAT A TO SA OPAKUJE CELY DEN A TO UZ ASI TYZDEN MAME VSETKY ZUBKY OKREM ZADNYCH STOLICIEK MYSLITE ZE BY TO MOHLO BYT Z TOHO?UZ SOM SMUTNA LEBO NEVIEM AKO MU POMOCT ☹

murinka
26. máj 2010

nam dnes vysiel druhy ocny zucek 😵

eyya
26. máj 2010

@erika19842 skus mu ich uz len preventivne potriet gelom na prerezavanie zubkov ak to je z toho tak sa mu polavi....

mibel
28. máj 2010

ahojte, ak mozem poradit ja malemu uz od 2 mesiaca masirujem dasienka kefkami predavaju v DM su to take tri " kefky "prva je na masirovanie dasienok , druha je s gumennymi stetikami , a tretie malicka na umyvanie zubkov , maly ma uz 6 zubov a zatial bez vacsich problemov to zvlada , treba vyskusat, ked nic ine aspon si privyka na umyvanie zubkov

mychaella
28. máj 2010

hej tie su tiez super, a ked si to maly vedel chytit sam do ruky tak si sam masiroval dasienka kde on potreboval...este doteraz to pouzivame...lebo my mame len dva zuby a treti len prerezany

eyya
29. máj 2010

aj my na nich frcime ale v podstate na vsetkom co sa da kusat a dokonca aj na tom co sa kusat neda 😀 .... ale ani sa necudujem uz mame 7 zubkov a 8. na ceste...

horalka86
31. máj 2010

ahojte ženy...je normálne keď ako prvé zúbky vychádzajú horné stoličky? ďakujem

eyya
31. máj 2010

@horalka86 ano je... kazde dieta je ine napr. Domka mala 1. spodnu jednotku a hned na to vysla vrchna 1 a 2 ka bola srandovna 😀

eyya
31. máj 2010

vytiahnute z netu: Niekedy sa stáva, že deti sa narodia už so zúbkami. Vtedy sa väčšinou odstránia, aby ich mohla mamička poriadne kojiť. Opačným prípadom je, že ročné dieťa má ešte stále prázdne ústočká. Aj to je ale v poriadku, rast zubov u detí je veľmi individuálny. Podstatné je, aby všetky zúbky narástli do troch rokov, inak treba zájsť za zubárom.

horalka86
31. máj 2010

skúšala som mu prejsť prstom po ďasienku a nejdú mu zo spodu ďasna ale z boku...zvláštne...

datkova
31. máj 2010

baby, mala ma dolu 2 zubky už skoro celkom vyrastené, pred dvomi dnami jej konečne vykukli aj oba horne naraz, púresne tak isto ako dolne... myslite si, že aj ked už su zubky vonku (čiže trčia na mikromilimeter z dasna 😝 ) tak ešte stale je z toho taka strašne mrzutá, lebo spodne, ked vykukli, už bol potom pokoj...

mychaella
31. máj 2010

u nas bol tiez pokoj ked sa prerezali.... takze moznoze sa jej tlacia este niekde a nie je to este vidno 🙂

skybaby
31. máj 2010

@horalka86 a myslis ye je to normalne tak zboku? aj mojej malej sa teraz tak tlaci horna dvojka 😕

eyya
31. máj 2010

zubky bolia aj ked rastu sice nie az tak ako ked sa preriezaju ale bolia ...preto nie su drobci uplne vo svojej kozi... v dobrom zavidim tm co o tom ani nevedia ...my vieme o kazdom....

eyya
31. máj 2010

@datkova to bolo pre teba som zabudla oznacit 😉

datkova
31. máj 2010

@eyya 😀 dakujem, myslela som, že ked už su vonku, bude dobre, ale evidentne ju to znervoznuje, len som myslela, či to nie je niečoho inehom ale asi to teda budu tie zubyv nepodarné 😝 😝 😝

datkova
31. máj 2010

bože, píšem jak madar, mala po mne lozi 😲 😀

horalka86
1. jún 2010

@skybaby neviem,či je to normálne ale že je to možné to už viem....len dúfam,že budú rýchlo vonku lebo je strašne podráždený a cez deň nechce vôbec spať....som z toho na nervy

zoeno.1
6. júl 2010

ahojte,chcem sa spytat,ci je to normalne,ze nasa mala nemavala problemy,ked jej isli zubky,patrili sme k "tym stastym",co ani nevedeli,ze sa zubky prerezali.ale k veci:od vcera ma teploty do 38,5,nechce papat,ukazuje,ze ma "bo" na ustocka...dasna ma cervene,zdurene na jednej strane a pred chvilou sa mi s takym placom zobudila,ze som nevedela kam skocit a okolo jedneho zubka mala krvicku,je mozne,ze je to z toho,ze jej rastie?na dasienkach jej nic nevidim,ziadnu inu bodku,alebo nieco podobne...
este ma napadlo,ze aj pred mesiacom mala z nicoho nic v noci horucku 39,3,dali sme sirup (cipok som doma nemala) a odvedy nic,len jej pribudol dalsi zubok.

nnell25
6. júl 2010

Tak prvy zubok je uz vonku. Ale chcem sa spytat moze rast zaroven ako rastu predne zubky aj stolicka?Lebo som si myslela ze ked vyrastie prvy zubok prestane si tolko hryzt prsteky ale je to take iste ako predtym. A dnes som mu skusala prejst prstom po dasienkach a ma na jednom mieste velmi opuchnute miesto a biele tak ako ked mu isiel ten prvy zubok?Je to mozne?

pia22
7. júl 2010

@nnell25 tak na to zabudni, ze si uz teraz prestane hryst prsteky😉 Nam ked az vysli pre dva zubky, tak zacali to prave zubkove peklo.

suzik77
7. júl 2010

Ahojte, ako fajne, ze som nasla tuto temu. Moja mala mi slinta uz vyse 2 mesiacov (sprvoti som to pripisovala paleniu zahy z refluxu), ale reflux pominul a slinta dalej. Navyse sa pridala neskutocne nervozita, hlavne vecer (cca 2 hodiny rev) a dnes uz aj cez den strasne kricala. Zaspala mi na rukach po asi hodine kriku a nosenia a tisenia.
Okrem toho si strasne pcha past do ust, uplne nervozne si tam s nou "sarpe a hadze", potom vyberie, znova vrazi dnu a dokola. Su to zuby? Ma len 4,5 mesiaca 😒

pia22
7. júl 2010

@suzik77 nas maly robil presne toto ked mal 3 mesiace, dasienka mal uplne naliate, cervene, slintal tak, ze mal okolo ustociek plno zapalenych vyrazok, prsty tak pchal do pusy az ho natahovalo. To trvalo asi vyse mesiaca a zrazu nic. Dasna sa upokojili, slintal menej a menej, len tie prsty v puse mu zostali
😉

lenka1smejka
7. júl 2010

Mala uz mala v 3 mesiacoch 2zubky takze mozu to byt zubky-teraz mame uz vsetky