Môžu byť príčinou nespokojnosti dieťaťa zúbky?

siskatan
17. aug 2006

môj drobec má 3 a pol mesiaca a začína byť akýsi nepokojný, sliní už dávno, no teraz si okrem takého bežného cmúľania pestičiek vyslovene "okusuje" ručičky... žeby zúbky? kedy a ako začali rásť vaším bábätkám zúbkly a ako ste im pomohli, aby to ľahšie zvládli?

pajinka23
23. okt 2009

ten gel co mam ja sa vola cal gel

dominikuska
23. okt 2009

na zubky je velmi dobry aj kamistat gel, ten mam odskusany na sebe ze fakt zabera. Malemu ked sa tlacili zubky tak som mu dasienka masirovala s kefkou, tu sme kupovali v DMku a su estek nej take dve kefky co maju na konci len gumu. A inak podla mna nieje dobre davat dietatu akekolvek lieky. moj maly je uz druhy den zly, spi maximalne polhodinku a uspavam ho hodinku, vkuse mrnci, akoze mam dost ale nenapadlo ma mu este dat nejaky liek, tie si fakt nechavam na horsie casy a budem vediet ze mu potom na sto percent zaberu.
to je moj nazor

iinuska
23. okt 2009

pajinka, to si treba len vytrpet.Co uz 😖

zirka
23. okt 2009

som rada, ze niektore deti maju zubky od 3 mesiacov.....moja dcerka (3,5 mesiaca) slinta uz 3 tyzdne a tak to vyzera, ze mame prvy zub skoro prerezany 😝
literatura uvadza 5-6 mesiac......tak ma to trochu miatlo

lorrien
23. okt 2009

no moja mala tiez ten cal gel oblizuje ale myslim ze jej zabera, lebo sa jej lepsie zaspava..no hadam nam ten zubok nejaky uz coskoro vyjde vyzera to nadejne

pajinka23
23. okt 2009

babule ja si myslim ze prerezavanie zubkou je u kazdeho babetka individualne 🙂 🙂 ja mam sesterku a jej malej vysli prve dva zubky v dvoch mesiacoch 😲 😲 ani diktorka nechcela verit ked uvidela 😀 😀 😀 ale zase dalsie dva jej vysli as v 10mesiacoch 😉 😉 ja len dufam ze mali bude mat tie zubky uz coskoro vonku lebo kvoli tomu ani poriadne nemoze buvat v noci ☹ 😔

iinuska
24. okt 2009

zirka, teraz su deti trosku popredu 😉

pajinka23
24. okt 2009

no to mas asi pravdu 😉 😉

mami.sk
24. okt 2009

dcerka ma zatial 2 zubky, pri obidvoch mala 3 dni horucky 39,5, ktore je nesli vobec dolu ani po cipkoch, k tomu sopliky a hnacky a nechutenstvo 😝 😝 😝

teraz zase teplotuje tak cakam dalsi zubok..doteraz ale nebola umrncana, v noci sa sice stale prehadzovala ale nic hrozne... vcera ale mala totalny zachvat placu, pol hodiny to trvalo, dnes rano zase, vobec mi cely den nespala a tak som jej dala Nurofen sirup a mala sa utisila a spala 3 hodiny 😕

dominikuska - tiez nie som zastancom liekov, doteraz som dcerke ani ziadne nedavala, ale urcite je lepsie dat napr. aj ten sirup ako nechat drobca trpiet 😒

zuzkaaaa
24. okt 2009

ahojte baby...
tak moja dcérka má 4 mesiace a 2 dolné zuby vonku a vyšli naraz fakt som tomu nemohla uveriť, mi sme boli bez teploty bez hnačky len bola strašne mrzutá a slintala, ale 2 dni zas je taká plačlivá tak asi idú aj horné
držím palčeky aby zúbky vaších detí rýchlo vyrastli a hlavne bez trápenia 😉

juja
25. okt 2009

Ahojte kočky...
...my máme cca 5,5 mesiaca a žiadny zúbok, ale slintáme poriadne už asi 3 týždne...kúpili sme hryzátko Cura baby (okrem ďalších troch), tak toto jediné "žužle", ale najradšej aj tak žužle svoju ručičku 🙂 ...máme aj taký gumený nastavec na prst, ktorý si nastoknem (z jednej strany je kefka, z druhej také hrbolčeky), ale ten nechce....Inak keď je už fakt mrzutý, tak som mu dala na noc homeopatický čípok Viburcol, ten mi odporučila aj pediatrička a potom ešte homeopat. guličky chamomilla vulgaris 15, tie mu dávam do mliečka 5 guličiek....máme aj gelík kamistat, ale ten na nás veľmi nezaberá 😒 ....tie zuby vedia potrápiť aj nás dospelých a nie ešte malé detičky 😉

lenka1smejka
25. okt 2009

AHOJTE BABY CHCEM SA VAM POCHVALIT LEBO V úPODSTATE NEMAM KOMU ☹ MOJA 7MESACNA DCERA MA UZ 10ZUBKOV.SVOKRA HOVORI,ZE TO ESTE NIKDE NEPOCULA...STRETLI STE SA STYM UZ?

manika77
25. okt 2009

lenka kamoskin maly mal uz v desiatich mesiacoch vsetky 😉

lucia.
25. okt 2009

nasa natalka mala prvy zubok v 5mesiacoch.. teraz ma 6zubkov.. a mam pocit ze jej rastie dalsii. len ona sa trapi ked jej rastu zubky stale je tyzden nepokojna umravcana zle spi... az ju lutujem niekedy 😔

lenka1smejka
27. okt 2009

manika77 no tak to mala kamoska velke stastie

rose86
28. okt 2009

no nas maly mal v 3 mesiacoch uz dva spodne vonku. a do roka mal vsetky. pri tych prvych mal trochu hnacky a zvysene teploty ale inac v pohode. dalsie som ani nevedela kedy narastli 😀

lucia32
30. okt 2009

Ahojte...mám 3 mesačnú dcérku a " vyzerá " že jej ide zúbok, ale nie rezák dolná jednotka, ale dvojka. Stretli ste sa s tým už niekto? Vraj ani poradie prerezávania zúbkov nie je presne dané. Čiže môže to tak byť. Teoria je jedno a prax druhé 😀

tinucha
31. okt 2009

Ahojte. Chcem sa opýtať, máte niektorá mamička skúsenosti so zemnou poradia prerezaných zubov? Malému vyšiel ako prvý zub jednotka dole, ďalší zub mu vyšiel jednotka hore a teraz mu idú dve dvojky hore. Ale to ešte nemá jednu jednotku hore a dole. 😖

berus222
1. nov 2009

baby, ako vyzera zub, ked uz "skoro je"? nas maly ma na dolnom jasne take 2 vyzera to ako vodove pluzgieriky. za kolko mozme cakat zuby? lebo je strasne nervozny, nespi a stale mrnci.

kristinka.s
2. nov 2009

babenky, my mame 7m aj 1t a zatial ziadny zubok, kazdy den kontrolujem ale niiiic, mala mi teraz posledne 3 noci dost nepokojne spava - ale nezda sa mi, zeby to mohli byt zuby, ani neviem ako to vyzera, ked uz iduuu ☹

tinucha
2. nov 2009

Kristinka, nám vyšiel 1.zub na 8 mesiacov a jedne týždeň, kľud, oni vyjdú. 🙂 Ja som to zbadala až keď už bolo zúbok trochu vidno a cítila som na dotyk, že ďasienko je už rozrezané. Inak som to nevidela.

termixicek
2. nov 2009

kristinka.s:
veeelmi dobre rozumiem tomu, ze si netrpezliva...my mame o tyzden 8 mesiacov a ani my nemame este zubky...
Doktorka vravela ze to ma cas, ze vela rodicov je takto netrpezlivych, ze cim pozdejsie vidu, tym to vraj bude maly lepsie zvladat, lebo sa uz zamestnava vseliakymi vecami a nielen bolestou... No podla mna to zalezi na dietati..niektori rodicia ani nevedia ze idu zuky a niektori si poctivo pretrpia kazdy jeden...hadam budeme ten lepsi pripad...

mimi198
4. nov 2009

ahojte viete mi poradit maly ma rok a teraz som si az vsimla prvych zubkov dolnych ale este nie su prerezane, ale normalne ich je tam vidno ked sa dobre pozrieme take malinke priesvitne zubky. Maly je dost mrzuty uz par dni a neviem ci sa este aj teploty k tomu nepridaju ale co som chcela vediet ze ked uz zubky su takto vidiet kedy sa asi tak prerezu za kolko dni? alebo tyzdnov? uz to ma par dni tak.

janetty
5. nov 2009

Ahoj.
Môjmu malému vyšli prve 2 dolné zúbky na prelom 4 a 5 mesiaca, teraz sú už celé von. V pondelok sme mali 7 mesiacov a hneď v pondelok sa nam prerezal horný zúbok a asi o pár dni sa prereže aj druhý. Dnes som si všimla, že mi drobec začal škripať so zubkami 😨 Robil to aj niektorý z vašich drobcov, nemôže mu kôli tomu začať zubok krivo rasť? Neviem, môže si ich aj rozkývať? Snaď nie ☹

lenka1smejka: parááááda... júúúúj, musí byť tvoja slečinka zlatučká, keď ma zubkatý úsmev... 😀 😀 😀

certik302
6. nov 2009

ahojky,chcem sa spytat,maly uz ma 4mesiace a 1tyzden,strasne slinkami,okrem svojej rucicky neda do pusinky nic,za kolko sa asi mozu prerezat zubky a ako maju vyzerat zdurene dasienka?dakujem za radu 😒

dominka11
6. nov 2009

certík, to je individualne, možu vyjst za týžden, ale aj za 3 mesiace 😉 náš slintal a pchal si všetko do ust od nejakých 3-4m. a prvý zub mu vyšiel ako 6,5m.

janetty
6. nov 2009

certik, môj drobec slintá stále či mu idú zúbky, alebo nie 😀 😀 😀

...ja som si všimla, že mal na dasienkach biele "mechuriky" na hornom mu to bolo viac vidieť 🙂 ...mne sa to podobá na vodový pľuzgierik 😅 (to si všimneš, že to je tam pod tým ďasienkom zúbok)

sonya16
12. nov 2009

Nášmu malému už dlhšie pozorujem zdureninky na ďasienkach hore, ale tam kde majú byť dvojky. Tak isto dole na dvojkách cítim pod prstami niečo ostré, keď sa bližšie pozriem, aj akoby zárezy tam už boli. A včera som si všimla, že na mieste pravej hornej jednotky má bielu bodku. Tak teraz neviem. Koľko zúbkov naraz mu môže vyjsť? ☹

hava77
12. nov 2009

ahojte, nam ked maly zacal slintat tak este skoro 2 mesiace a az potom vysli zuby ...v 4.5 mesiaci

chcem sa spytat ci sa vam nestalo ze sa vam maly pri raste zubkov vyhadzal ☹ ....maly sa vcera vysypal malymi vyrazkami, dnes zase a konecne sa mi podarilo nazriet do "jamy levovej" a ma oba ocne zubky. vravi sa ze tie bolia asi najviac......ale neviem tie vyrazky...no zajtra sa spytam dr....

lusilia
15. nov 2009

Ahojte, nechce sa mi citat celu temu, resp. nemam tolko casu, ale prosim vas, stretli ste sa pri prerezavani zubkov s vysokymi horuckami? maly ma uz od piatka horucky, vidno, ze ho bolia dasienka, ani natret si to nechce dat, nic ine mu nie je, ziadne sople, ani kasle, boli sme aj na pohotovosti a ze je ok, tak neviem, ci je mozne mat uz treti den vysoke horucky zo zubov...