Môžu byť príčinou nespokojnosti dieťaťa zúbky?

siskatan
17. aug 2006

môj drobec má 3 a pol mesiaca a začína byť akýsi nepokojný, sliní už dávno, no teraz si okrem takého bežného cmúľania pestičiek vyslovene "okusuje" ručičky... žeby zúbky? kedy a ako začali rásť vaším bábätkám zúbkly a ako ste im pomohli, aby to ľahšie zvládli?

martinas30
16. okt 2011

@jnana1 my ho tiez pouzivame od troch mesiacov, co sme si zacali mysliet, ze su to zubky,teraz ma malicka osem mesiacov a este ani jeden von a gelik pouzivame stale,podla mna nieje na nom nic skodlive 🙂

drzubok
16. okt 2011

@martinas30
@jnana1 no neviem ci gel s obsahom lidokainu je to najlepšie v puse dietata..... 😉

shira_
16. okt 2011

maminy snažte sa vyhnúť gélom na ďasienka pokial je to možné... detičky tak papajú samú chémiu...

lusinkaj
16. okt 2011

keby bolo skodlive tak to nevyrabaju pre deti na zubky,dasna...nic na tom nieje,ved predsa treba dietatu nejak pomoct aby ho to nebolelo..nas dospelych ak bolia zuby,viete vydrzat nieeeee...hned beriete lieky a co take male nevinne,nevie nic povedat 😝

lusinkaj
16. okt 2011

@jnana1 od 3m.je vhodny calgel gel..je uzasny 🙂

drzubok
16. okt 2011

@lusinkaj lenže zuby bolia ak su pokazene

p.j.jacky
16. okt 2011

@lusinkaj v pribalovom letaku je pisane az od 5m 😒

drzubok
16. okt 2011

@martinas30 sama vidiš ako to so zubkami je, od troch mesiacov všetko co si inac nevysvetlis - zubky
@p.j.jacky
@lusinkaj a lidokain je okrem toho že je anestetikum amidov.typu aj antiarytmikum-- to skutocne nieje vec do malých ust,a preco vobec mate pocit že tam musi niečo boliet??

luly13
16. okt 2011

@drzubok mam otazocku trosku mimo temy gelikov,kt. Sme mimochodom pouzili asi len trikrat. Zaujima ma tvoj nazor, odkedy pouzivat pastu a aku. Maly ma rok a pol a zubky mu umyvame odjaziva. Najprv gazou dasna, potom zuby kefkou.
Dakujem

drzubok
16. okt 2011

@luly13 pastou s odporuč.množstvom fluoridov lacalut O-4 npr. množstva fluor. 250ppm lakalut su tak malé že ani zdaleka nepokrývaju potrebu fluroidov, ktorých hodnoty v potravinách na slovensku su tak nízke.

shira_
16. okt 2011

@lusinkaj ach jaj čo sa toho škodlivého navyrába! a ľudia len kupujú a kupujú a pchajú sa liekmi! hlavne že je reklama. a od 3 mesiacov, panebože! na zúbky hryzátka a pevné nervy, dojčiť na požiadanie, je to psychická úľava, aj od bolesti, aj upokojenie, bábatko dať k sebe, do ergonosiča alebo šatky, ked rastú zúbky nervozita je pár dní... netreba hned siahať po liekoch. všetko, čo má účinok má aj nežiadúci účinok. je to na výnimočné použitie, nie na paušálne užívanie, a vobec nie dlhodobé.

anitab
16. okt 2011

mamicky,
vyrobcovia liekov, kremikov, gelikov a podobnych veci toto vsetko vyrabaju prioritne za ucelom zisku, majte na pamati, ked nieco detickam davate do ustociek, resp. celkovo do / na telicka!

na zubky je dobra masaz, jemne masirujte dasienka detickam svojimi cistymi prstami, za ten usmev to stoji 😉 v drogerii predavaju malicke kefky so stetinkami, ale aj bez stetiniek - dietatko ich hryzie, tym si dasna samo masiruje, potom rozne male hryzratka (kontrolujte pre istotu z coho su vyrobene) a koniec koncov, nechajte, nech si papaju aj svoje prsteky... 😉

lusinkaj
16. okt 2011

@shira_ ano vsetko je dobre robit babätku co pises,ak bolia zubky...lenze ak ma mamina dvojicky urcite sa to neda..a to vieme len mi ktore mame dve deticky naraz!!!urcite si nedam dve deticky do nosica alebo nebudme nosit po rukach....
vela veci sa vyraba co je nevhodne.....ci pre deti ci pre dospelych..

margot
16. okt 2011

@luly13 ja mojim deťom umývam zúbky už od prvého zúbka a to elmex kefkou a elmex pastou,vhodnou od 0+veku 🙂 tá sa nemusí vypľúvať,ale dávam len malilinké množstvo pasty 😉

anicka26
17. okt 2011

@jnana1 no na začiatku sme dávali calgel,ale dostala nan alergicku reakciu,zapchali sa jej dutiny,stále kýchala no tak som jej potom nedala nič a bolo.Dalšie zubky prežila aj bez gelu

martinas30
17. okt 2011

@drzubok Ja som otazku nedavala, tak neviem preco tvoja odpoved je smerovana na moje meno,vobec ma nezaujima nazor od niekoho ineho,mame vlastneho osetrujuceho stomatologa,ja som sa vyjadrila k otazke s nasou skusenostou...a to ze tam nieco boli,ako to vieme? Samej mi rastli zuby mudrosti a viem ake je to neprijemne a som dospely clovek nie take mini babo co nevie povedat co sa deje ked placka...nasa mala ma dasienka modre podliate krvou uz mesiac, takze mame tazke prerezavanie,a gel nam odporucil aj lekar...kazda mamina si vie precitat alebo sa informovat ohladom podavaneho lieku,aj si vie precitat zlozenie lieku co obsahuje a ked sa bude chciet tak sa spyta teba..kazda mama vie co je pre jej dietatko dobre,vzdy su dve skupiny ktore su za zniznie bolesti a pouzivanie geliku a ktore su proti,ze su skodlive a chemicke,,,je to tak pri kazdej teme ci pri zacati prikrmovat skor alebo len od siesteho mesiaca,ci detom dat aj ovocny jogurt alebo len biely... Atd atd

sante81
17. okt 2011

tak nám gely vôbec nepomohli, nemalo to žiadny učinok, kupili sme hryzatka, ked bol vačší tak do ruky kusok kôrky z chlebíka a najviac sa v noci osvedčila moja prítomnost.

slavicita
17. okt 2011

nám nepomohli gély, hryzátka, masírovanie ďasien, sirupy proti bolesti ani homeopatiká..proste nula bodov....jedine po čom bol troška kľudnejší a aj o trocha lepšie spal boli čípky Viburcol, tie sú vyslovene na prerezávanie zúbkov...dala som ich už keď som si s ním nevedela rady akeď bol strašne plačlivý a mrzutý...tie mu fakt pomohli 😉

diabliq6666
24. okt 2011

@p.j.jacky oni to tam pisu,ale mne lekarka povedala,ze v malom mnozstve mozem davat kludne od troch mesiacov ak sa malej budu rezat,kedze mala dasienka zdurene a vyzeralo to,ze vylezu..a oni nic..az teraz na polroka😀

p.j.jacky
25. okt 2011

@diabliq6666 aj my sa trapime uz 3mesiace a nic 😒

diabliq6666
25. okt 2011

@p.j.jacky nam prve dva vysli ani neviem ako...ziadne priznaky len dva dni hnacka a zrazu obidva naraz vysli..teraz asi vyjdu vrchne🙂

halime
30. okt 2011

Chcela by som sa vyjadrit na temu gelov do pusy dietatka. Myslim si ze ked vam dieta bude nervozne viac ako dva tyzdne, nebude spat ani jest, vracat a mat hnacky a spuchnutu pusu budete musiet riesit s lekarom na pohotovosti ale nebodaj s chirurgom tak budete stastni za kazdy mozny sposob ktory dietartku ulavi. Nam pomaha jedine lidocainovy gel Bonjela, zijem v UK a tuna absolutne nic ine na zubky nekupiite. Este tak bylinkovu tinkturu ale ta sa odporuca az od pol roka a neviem ci az nie od 8 mesiacov. Polka mi nedavno poradilaa burtyny (amber) co su zname polske mineraly zbiierane nad Baltikom ale tak naozaj tomu neverim. Ale vyskusam lebo uz treti tyzden nespime, vracame, chodime so spuchnutou pusou, maly absolutne odmieta mliecko, este mal aj tvrdu stolicu. Masirujeme, hryzkame, davame obklady, skussame vsetko, ale myslim ze ho to dost svrbi alebo boli !!! Neviem. Dufam ze uz coskoro sa tie prve prerezu. Nechcem vidiet co bude pri 4kach :(((

lublana1
8. nov 2011

ahojte baby, chcela by som sa opytat, mozmu 16-mesacnemu drobcovi idu momentalne ocne zubky. minulu noc skoro celu prereval, vobec sme nespali. mozem mu dat na noc panadol sirupcek, nema teploty, ale zrejme ho to boli a preto je v noci taky nekludny. a ak mozem dat, tak kolko ml? nemate s tym niektora skusenosti? dakujem za vase rady a odpovede 😉

slavicita
12. nov 2011

@lublana1 ahoj, ja som to môjmu dávala aj dávam Nurofen sirup alebo Ibalgin sirup, keďže stále mu zúbky idú....tieto sirupy sú aj od bolesti nielen od horúčky, tak myslím, že tým nič nepokazíš...dávkovanie je uvedené na kribaičke alebo v letáčiku...niekde to závisí od hmotnosti a niekde od veku..prečítaj si ten letáčik...a ešte jedna rada...ak ti ani tento sirup nepomôže skús si kúpiť čípky Viburcol, tie sú určené špeciálne na boelsti pri raste zúbkov...tie môjmu synovi zaberajú 100% a má hneď kľudnejší spánok...veľa šťastia a trpezlivosti..🙂))

bahara
13. nov 2011

Ahoj nám sa spodné zúbky vytlačili v polke 5 mesiaca..gelík ktorý ponúkajú v lekárni nám veľmi nepomohol..no zvládli sme to len z občasným bezdôvodným plačom..teraz už viem,že nebol bez dôvodu haha no žiadne teploty ani nič..pokiaľ ide o nepokoj dieťatka nervozitu atď ja som veľmi spokojná z čapíkmi VIBURCOL je to homeopatikum a malá sa po nich vždy upokojila keď sme už išli do extrému 😀 takže máme dva spodné zúbky a od včera je zase nepokojná tak vyzerá to,že bude zase o nejaký ten zúbok viac.. 🙂

shira_
13. nov 2011

@halime tieto ťažkosti ti gelik určite nevyrieši. každý anestetický gél posobí iba na povrchu sliznice a velmi krátko. podla mna to nemá nejaký extra zmysel. prerezávajúce sa zuby bolia hlbšie a dlhodobo. určite je účinnejším riešením dať anlgetikum vo forme sirupu alebo čípku, ktoré posobia aj na teplotu a bolesť celkovo. je to takisto chémia do tela, ale aspon zaberá. gély sú podla mna nafigu.

adinkag
15. nov 2011

ahojte baby chcem sa opytat nasa mala dlho cervene dasienka od vcera vecera ich ma uz za do fialova a vidno pod nimi zuby dve spodne kolko asi trva prerezanie v tomto stadiu dakujem

slavicita
15. nov 2011

@adinkag ahoj...do týždňa by mali vyjsť...🙂

adinkag
15. nov 2011

no super :DD a este kolko krat denne a cim cistit take male zubocky?

slavicita
16. nov 2011

@adinkag dostať kúpiť prstovú kefku ( je vyrobená z mäkkého silikónu ), ktorou sa dajú čistiť zúbky a zároveň sa ňou dajú masírovať ďasienka a myslím, že čistenie raz denne bude stačiť...🙂)