Môžu byť príčinou nespokojnosti dieťaťa zúbky?

siskatan
17. aug 2006

môj drobec má 3 a pol mesiaca a začína byť akýsi nepokojný, sliní už dávno, no teraz si okrem takého bežného cmúľania pestičiek vyslovene "okusuje" ručičky... žeby zúbky? kedy a ako začali rásť vaším bábätkám zúbkly a ako ste im pomohli, aby to ľahšie zvládli?

nikinka008
30. aug 2009

Ahojte mamicky,ako to zvladate ak vasim babatkam sa uz chystaju zubky na "svet" 😀 a co babatka hm?da sa to zvladnut? 🙂

monika77
30. aug 2009

nikinka ja som to tu už písala ... spodné dolné dva zúbky úplne v pohode ... ale tieto horné stráááášne dlho už vychádzajú, noci sú všelijaké, režim žiadny ... ale my to nejak zvládame s homeopatikami, myslím že bez nich by to bolo ešte horšie

monika77
31. aug 2009

krásny večer maminky prajem
prežili sme hroznú noc, len stonanie, stále sa dával na štyri a chcel spinkať na brušku, mrnkal a mala som pocit, že tlačí ... najskôr som si myslela že ho bolí bruško ... ale dnes sme mali teplotu 39 tak predpokladám že to je zo zúbkov ... aj vaše detičky mali obdobie kedy sa im chcelo spinkať len na brušku?

palculienkkka
31. aug 2009

monika ... taký istí problém .... malý sa stále budí ... ani homeopatika nezaberajú... každú chvílu sa budí....v 5mesiaci mu vyšli dolné zúbky bez problémov... 🙂 a teraz muky 😢

monika77
31. aug 2009

palculienkkka ja si to neviem predstaviť aké by to bolo bez tých homeopatik ☹

palculienkkka
31. aug 2009

nám nezaberajú .... to máš čapíky Viburcol ?

monika77
31. aug 2009

z homeopatik mám chamomilu a carbonea.... neviem presný názov, ale vraj je to na rýchlejšie prerezávanie ...ja mám pocit že zaberajú, pretože si myslím,že bez nich by bolo ešte horšie ... raz sme mu zabudli dať 24 h a to bola katastrofa ... možno je to náhoda a možno nie

mili1
31. aug 2009

Ahojte, chcem sa poradit,,, nas maly velmi slinta a dava si palceky a celu past do pusinky,,, ak ide spat tak hlavicku dava hore az si ju vykruca a je velmi mrzuty... cez den to nerobi len ak ho dam spinkat do kocika
mozu to byt zubky? zda sa nam ze je to skoro.. neviem...

monika77
31. aug 2009

mili vôbec to nie je skoro ... sú deti ktorým idú zúbky už aj v 3. mesiacoch ... no u nás to tiež začínalo slintaním a dávaním si palčekov do pusy ... sleduj už jasníčka, možno už čoskoro pôjdu a možno si ešte počkáte, u každého bábätka je to individuálne

suziad
31. aug 2009

Lejka si davala prsteky do ust a potom aj vsetko ostatne aj slintat tiez okolo 3m a prve zubky jej vysli nedavno v 9m 😅

momentalne teplotkujeme od soboty vecera do 38 sle spinka a je mrzuta, boli sme u dr. a nic jej nenasla aj moc ma cisty. Som trochu nervozna, dufam ze je to tymi zubkami, idu jej horne. 😔

suziad
1. sep 2009

stale mame svysenu teplotku 37,5 37,7 a dnes aj 3x kakale teke recsie. Mozu to byt tie zubky?

mohla by som s nou na chvilku ist von, alebo racej pockat. Kolko mozu trvat take teplotky 😔

bika
1. sep 2009

mili1, nám presne vyšiel zúbok v 1 mes. a týždni 🙂

monika77
1. sep 2009

suziad presne to som sa chcela aj ja opýtať, ako dlho môžu tieto teploty trvať pri zúbkoch, maminy napíšte nám prosím

my teplotujeme už druhý deň, večer je to vždy okolo 39 (ale nie po odpočítaní) cez deň je teplota nižšia

nestalo sa vám maminy že vám vtedy bábätka začali spinkávať na brušku či dokonca na štyroch? náš drobec to robí tieto dni ako horúčkuje, stoná chúdatko, má naliate jasienka

monika77
1. sep 2009

no tak my sme dnes večer mali chvalabohu už len 37,4 (po odpočítaní), snáď je to OK ... len mám dilemu či ísť zajtra ísť s drobcom na plávanie ... čo by ste urobili vy maminy?

monika77
2. sep 2009

nakoniec som sa rozhodla, že plávanie radšej odložíme ... chvalabohu ráno mal už len 36,7 tak dúfam, že sa to už lepší 🙂

bika
2. sep 2009

mili, opravujem, to bol preklep: chcela som napísať, že nám 1. zúbok vyšiel v 3. mesiaci a týždni....

hathor1231
4. sep 2009

ahojte babeny, tak mi to vcera potvrdili, idu nam zubky 😅 mala ma 7t a myslela som si,ze su to koliky a ze si dava rucicky do pusy lebo je hladna... zacalo kontrolovanie mliecka a potom boj s kolikami 😅 ona je taka upucana,prosto casto tlaci a tak som si myslela,ze plackame kvoli brusku. po dvoch dnoch som zistila,ze nic na koliky nepomaha a zacala som hladat inu chybu... nasli sme si biele bodky na hornych dasienkach 😀 to uz mi islo dokopy-ohryzanie prstekov,slintanie,plackanie... teraz len masirujeme lebo na gel je malicka... ako je to s tymi teplotkami? moni,co myslis tou teplotou po odpocitani? dajte rady,co pomahalo vasim drobcom? zatial teplotku nemame... dik za rady 😉

tanitta
4. sep 2009

ahojky..
hathor... 😨 horne?.. ved prve idu vzdy spodne predne.. aj nas maly slinal odusu od 3m cmulanie a prvy zuby vysiel az teraz v 9m...na zubky pouzivame homeopatika chamomille5... 5guliciek rozpustit v tekutine...

saska.t
4. sep 2009

hathor, biele bodky neznamenaju vzdy zubky, tiez ich mala mala a 1 zubok sme mali v 8 mes. a prsty do pusy sme si pchali od narodenia aj so slintanim, tvoja mala je jednoducho este mala na zubky ak ked extra pripady sa stavaju, to ze nic na koliku nezabera, neznamena ze ju nema a ked dost tlaci bude to proste vetrami a treba vydrzat okolo 3 mes. sa to väcsinou strati...

Co sa tyka teploty ak ju meras v zadocku, vzdy treba pol stupna odratat a to je az ta realna teplota, tj ak si v ritke namerala 38,5 v skutocnosti ma len 38 C 😉

hathor1231
4. sep 2009

sasi,mne to potvrdila doktorka 😉 ta isto vie,ci su to zubky 😉 a niektore babusa sa rodia uz so zubkami,takze nic extra nie sme.

ta teplota,dik za vysvetlenie. ja jej meram v usku a tiez je tam nejaka odchylka.

tani,aj mama mi povedala,ze idu skor... uvidime,co vyjde 😀 ale uz je to citit viac a viac... dik za tip 😉

saska.t
4. sep 2009

hahor aj mne to potvrdil Dr. a pravda to nebola 😉

dididi30
4. sep 2009

tani, nejdu spodne vzdy prve, su aj vynimky 😉

nam sli zuby od 2 mesiacov 😅 slintal od narodenia a prvy mu vysiel az v 10a po mesiaci, takze sme nijako nevyhrali tym slintanim
dcera neslitnala, ale zubky jej tiez sli neskoro, ale ma ich do teraz, pekne a zdrave 😎 len do kedy 😅

tathor, nam doktorka potrvdila zubky v 2 mesiacoch a nekonalo sa 😀 proste bol mrnusko a je do teraz 😉

monika77
4. sep 2009

my sme úspešne skončili s teplotami 🙂
suziad teploty nám trvali tri dni, to boli aj tri hrozné noci ☹

no myslela som si, že chvalabohu už je to za nami a ked teploty ustúpili na druhý deň bol malý celý vyhádzaný, vraj nejaká alergická reakcia ... ešte s tou teraz bojujeme ☹

maatkka
4. sep 2009

monika a nemohla by to byt siesta choroba??? pri nej su par dni teploty a potom sa mimco na par dni vyhadze...

monika77
5. sep 2009

maatkka neviem, ale mal červené jasníčka,a prerezávajú sa mu už zúbky ... a o tej chorobe som nikdy nič nepočula

monika77
5. sep 2009

maatkka tak som si prečítala na nete niečo o tej šiestej chorobe ... úplne to sedí, ešte aj tie tri dni vysoké horúčky ... len som teraz zhrozená, že o tom nič nevedela doktorka a podala nám inekciu nejaké kortikoidum, fenistil kvapky aj gel

saska.t
5. sep 2009

monika tiez si myslim ze 6 choroba a je divne za vasa Dr. to nezistila ☹ ale na to sa nedava nic takze aj tak by s tym nic neurobila...

maatkka
5. sep 2009

No viacere baby to tu podla toho tvojho opisu napadlo tak sa cudujem ze vasu dr. nie...
Ale je to vraj jedna z tych bezproblemovejsich chorob - ked uz je teda Davidko vyhadzany malo by mu to coskoro zmiznut a mate to za sebou 😉

monika77
5. sep 2009

dnes je tretí deň od vtedy čo sa vyhádzal a krásne to ustupuje, priam skoro zmiznuté ... úplne to sedí na tú 6. chorobu podľa toho čo som čítala na nete ... doktorka je už stará pani, ktorá ešte mňa liečila ako mimino 🙂 možno sa s tým nestretla, ktovie prečo ju to nenapadlo 😉

divozienka25
6. sep 2009

Ahojte maminy,
chcem sa spytat, ako dlho trva nez sa zubok prereze z dasienka von? mojej malej sa tlaci prvy dolny zubok, dasienko je spuchnute a cervene, vzdy ked masirujeme dasienko zubok picha. Mala je uz velmi nervozna stale placka a nic ju nebavi..viem ze to treba pretrpiet, len by ma zaujimalo ako dlho sa taky zubok prerezava 😉