Môžu byť príčinou nespokojnosti dieťaťa zúbky?

siskatan
17. aug 2006

môj drobec má 3 a pol mesiaca a začína byť akýsi nepokojný, sliní už dávno, no teraz si okrem takého bežného cmúľania pestičiek vyslovene "okusuje" ručičky... žeby zúbky? kedy a ako začali rásť vaším bábätkám zúbkly a ako ste im pomohli, aby to ľahšie zvládli?

zuza.m
27. júl 2009

malemu tak narastli a tiež vyzeral ako upir ale neboli to očne ale dvojky.kukni album na jednej fotke ich je vidiet.mal to asi tak mesiac možno viac 😅 .teras už mu dorastli jednotky tak je to ok.ale aj tak mu to rastie všeliak.miesto trojok sa mu teras tlačia až štvorky stoličky a pritom dole ma len dva. 😅

monika77
28. júl 2009

maminy po akej dlhej dobe idú po prvých spodných dvoch zúbkoch tie horné? náš ma už od 4,5 mesiaca zúbky a teraz zostal akýsi nervozny, jeduje sa, preto si myslím, či by mu nemohli ísť už ďalšie

zuza.m
28. júl 2009

to je uplne rozne u každeho inak.niekomu idu všetky 4naraz inemu po jednom zubku.ak je nervozny može to tak byt,

roka96
28. júl 2009

ahojte nám vyšli prvé dva zúbky v 6 mesiaci.. ale všetko hrýzol aso od tretieho... odvedy nám idú stále vždy po dva... máme štyri hore, štyri dole to bolo ok, dve dolné stoličky to sme už cítili aj my 😀 ale teraz idú očné a to je iný horor!!!!! keby ste videli ako chudiatko plače až je fialový, aj v noci a neviem ho ani utíšit.. no už nech to prejde.. chudiatko moje.. ani panadol nezaberá ani géliky ani nič...proste sa hráme a zrazu nenormálny plač, aj zo sna ...

monika77
28. júl 2009

fúha no to som počula že tie stoličky bolia ... zatiaľ bolo aj u nás v pohode prvé dva .. uvidíme teda, ja mám na to nachystanú chamomilu

zuza.m
28. júl 2009

nam sa teras tlačia horne asi štvorky (stoličky)a tak tiež do teras to bola pohoda.za to teras je to katastrofa.len mrnči zničoho nič rev a hlavne ked on niečo chce a nedostane.nikdy taky nebol a dnes som ho nechcela niekam pustit a normalne od jedu ako keby nadskakoval.no keby je väčši asi by sa aj o zem hodil.a to je najhoršie že neviem ako reagovat.asi tri dni sme mali horučku a len čo sa bližila hodina že možem dat dalšiu tabletku už bol horuci ako uhlik.stale to kkolisalo.

helenkasabinka
29. júl 2009

jaj ha kocky aj mojej malej rastu zubky tak ako sa im chce a nerastu jej podla poradia akoby vraj mali....hlavne ze jej idu zatial v pohode von a bez placu to krasne zatial zvlada....ma sice zatial len 7 zubkov ale 8 sa jej uz tlaci 😉

miskachrumka
30. júl 2009

monika77 kedy vam vysiel prvy zubok?

miskachrumka
30. júl 2009

ozaja monika77 tvoj syncek am krasne meno!!!!!!!!! 😀

skalnicka
30. júl 2009

ahoj, mam otazku..moj maly celu noc strasne vyvadzal, ked to zratam, tak spal len okolo 6 hod. teraz je nedospaty, umrnkany, no spat ani nahodou. ma aj teplotku do 38 st. po odcitani. uplne ho nespoznavam, iba by sa nosil a place a je malatny, ja nechcem hysacit, len sa chcem opytat, ako dlho trvaju teplotky, prip. ci je normalne, ze je unaveny a nespi...nema este ani jeden zubok. inak mu jest chuti...desi ma ta zmena nalady, skor sa vzdy docitam, ze deti su nervozne, nie tulive a uplakane...uz fakt neviem...

roka96
30. júl 2009

skalnicka ved to spinkal pekne 6 hodín.. náš v noci nespí ani tolko a cez den tiež po biede..
my naštastie teplotu nemáme..

skalnicka
30. júl 2009

roka, inak v noci ma prejavy presne ako tvoj, inak mu vzdy staci cucnut si cajik alebo dat dudlik a je v pohodke, teraz nezaberalo nic a po zaspati bol do 10 minut hore s rovnakym intanzivnym placom, zaberalo len zavinovanie a nosenie, akonahle som ho zlozila, mohla som cakat podobny scenar...nebyt tej malatnosti, tak si vobec nerobim hlavu, ale ako som spominala, je taky tulivy, hlavku si kladie na moje rameno, nechava sa bez protestov nosit, lezka na mne, o inokedy ani nahodou...

roka96
30. júl 2009

skalnicka aj moj vstane a oprie sa o mna.. to nikdy nerobil ,.,. musí ho to velmi boliet.. no a noc nekomentujem... bože strašne no ja som zvyknutá on nespí od narodenia akurát teraz máva aj strašne záchvaty plaču.. chudiatko.. už nech vydu

monika77
30. júl 2009

miskachrumka prvý sme mali 4 mesiace a týždeň a po týždni sa prerezal aj druhý

ďakujeme, mne sa to meno páčilo odjakživa ... máme teda obe Davidka xixi aj ten tvoj je taký šintrík? nášmu po tých 5 mesiacoch už rožky narastajú 🙂

miskachrumka
30. júl 2009

jaj ani nehovor teraz sa tak rozjasil ze koniec prevaluje sa gaga si ohradku skopava z postele a tak......... 😀

zuza.m
30. júl 2009

skalnička my sme prave doteplotovali koly zubkom trvalo to asi 3dni.tie teploty.aj maly byva taky tulkavy nemožem ho ani položit ani nič.len nosit zabavat a inak zaujat.inak je ako čert .no a zvyčajne su tie noci tiež zle lebo sa zuby tlačia a deti nemaju podnety na zabudnutie.a stale ich tie zuby budia oni chcu spat až su z toho nervozne že chcu a nemožu zaspat.teda moj maly je taky.ešte sa načakame kym vidu všetky.

miskachrumka
30. júl 2009

potm ta budeminformovat ked nam pojde prvy budem cucat info od teba ak mozem!!!!!!! 😀

miskachrumka
30. júl 2009

obidve odpovede boli smerovane monika77 🙂

mima22
30. júl 2009

ahojte,nam prve dva zubky vysli v 4mesiacoch a teraz v 6mesiacoch dalsie dva zubky

monika77
30. júl 2009

jasné miskachrumka ... len cucaj 😀 😀 😀

rada pomôžem keď budem vedieť a aj podám info

miskachrumka
31. júl 2009

dobre tak potom budem vyzvedat ja mam napr panicky strach zo zubov už ked som bola tehotna a 3hod pred porodom som nemyslela na porod ale nato co budeme robit ked malemu pojdu zuby lebo ked mne isli tak moja mama bola na pokraji sillll ☹

veronika81
31. júl 2009

miskachrumka, to neboj, to nemusí byť "dedičné" 😉 Moja manina ani nevedela ako mne (ani môjmu bratovi) vyšli zuby a môj malý má už týždeň párkrát denne také záchvaty plaču a nervozity, že je do plaču už aj mne 😢 Zatiaľ bez teploty, tak uvidíme čo bude ďalej.. Ale už by sa mohli ukázať, už ich cítim pod ďasnom 😅

roka96
31. júl 2009

no ja som na zúbky vobec nemyslela predtým,, som sa strašne tešila a aj teraz som štastná akurát ma trápy, že to bolí mojho drobčeka...ale mne to až tak nepríde my sme boli strašne uplakané bábo takže toto je už pre mňa raj...
a noci nespala som odkedy sa narodil akurát teraz má v noci strašne záchvaty plaču ktoré neviem utíšit... chcela som prestat kojit, ale to jediné utíši jeho záchvat!!! musím počkat kým výdu všetky.

miskachrumka
31. júl 2009

no ja už teraz nanic ine nemyslim len kedy nam zacne zubkove obdobie a skonci sa az niekedy v 2rokoch! ☹ no to bude sou 😢

roka96
31. júl 2009

miska v dvoch?? ja som počula, že až v troch 😵 ale vačšie dieta to tak neprežíva..

miskachrumka
31. júl 2009

no uvidime!neviem to som si len tipla tie dva roky 🙂

roka96
31. júl 2009

to je jedno rok hore dole.. ale asi ako komu.. my týmto tempom už v dvoch budeme mat všetky 😝

miskachrumka
31. júl 2009

roka to by som už aj aj chcela mat za sebou ja som sa nebala kolik bolesti bruska nicoho len zubov ja neviem prečo mam z toho taky strach asi preto ze sa bojim horuciek! ☹

nikollette
31. júl 2009

Baby dokedy najneskôr vyrastú všetky mliečne zúbky?????????????????????

smily
31. júl 2009

no vacsionu sa pise ze do dvoch rokov ale moja mala uz 3 roky ked jej vysli tie posledne...