Môžu byť príčinou nespokojnosti dieťaťa zúbky?

siskatan
17. aug 2006

môj drobec má 3 a pol mesiaca a začína byť akýsi nepokojný, sliní už dávno, no teraz si okrem takého bežného cmúľania pestičiek vyslovene "okusuje" ručičky... žeby zúbky? kedy a ako začali rásť vaším bábätkám zúbkly a ako ste im pomohli, aby to ľahšie zvládli?

komisakpd
4. aug 2009

ahojte baby..ale mam teraz taky problem..mozu ist malemu uz zubky?lebo je hrozne nervozny, pcha si celu ruku do pusy, ked mu ju vyberam tak celou silou ju pcha naspat..slinta a je nervozny...a obcas mam pocit ze je taky teplejsi, nema neplotu teda nie nad 38° ale je taky teply... nemoze zaspat cez den, normalne len po rukach..

lila794
4. aug 2009

Komisakpd, jasne, ze mozu. Ono je najhorsie, ked sa zubky tlacia, uz ked sa prerezavaju, je uz lepsie. Nam sa tlacili od 4mesiacov, ale trvalo to hrozne dlho, prve vysli az v 8m. Teraz mame 8 zubkov - totalne netabulkovy rast - mame 2 stolicky, jednu hore, jednu dole, ale dolne dvojky este nie 😀

komisakpd
4. aug 2009

ale on je teraz neskutocne nervny..neviem co s nim..ako dlho to bude trvat..enmoze ani zaspat,

zuzana030
4. aug 2009

ahojte, počuli ste niektorá o tom, že keď sa prerezávajú zúbky, tak sa majú jasienka potierať alpou? podľa mňa je to stupídna hlúposť, prosím vás o názor..ďakujem 🙂

smily
4. aug 2009

nepocula som o tom a neviem si predstavit ako babtku tlacim do ust alpu... samy lieh a naieaj tym dasna...

lila794
4. aug 2009

Zuzi, ja by som to nerobila, predsa tam je alkohol 😝 skuste Mundisal alebo Dentinox - tieto dva nam najviac pomahaju, skusili sme ich dost 😉

Komisakpd, no, iba vydrzat. Nam sa maly v noci zobudi a place aj polhodinu, iba na rukach nosime, vlaciky v okne pozerame, potrieme gelikom a potom zaspi. Tiez byva mrchavy a to uz byva ine kafe, kedze je to uz poriadny chlap. Neboj, vydrzite. A ak nemas pokoj, radsej zavolaj dr. nech to poradi, alebo rovno za nou skoc, nech sa na maleho pozrie. Aspon budes kludnejsia. 😉

nikollette
4. aug 2009

Ahojte..
Paťka ďakujem, a no veru, teraz som rodila (s tvojou asistenciou cez mobil 😀 😀 😀 😀 ) a už má prvý zúbok...

A tú Alpu by som neskúšala určite.. však to este aj pre mňa je silné keď to cítim, či by som si tým niečo natrela, nie to ešte pre bábo 😕

zuzana030
4. aug 2009

no vrelá vďaka...ukážem môjmu svorkovi...skoro ma trafil šlak včera,keď mi to zapotil 😀 😀 a to zas až taký starý vôbec nie je 42r. a o svokre sa ani nezmieňujem...nadžgala môjho muža už v 2mesiacoch kašou-milupou, lebo vraj boli z tuzexu..no chudák môj manžel, apetít mu našťastie nepokazila...
a na toto som sa zmohla akurát tak len, že či je rada, že jej prežil..
no chápete to baby..
a potom aby som im zverila moje krásne bábatko, no ani na sekundu ju nespustím z očí..keď sme tam, ja neviem, či som teda vadná ja alebo snáď oni
samozrejme ma ani nenapadlo, že by som to natrela..som zahlásila, že budem k malej vstávať keď aj 100*krát za noc a hotovo..tak sa urazili...no tak ich vec..už ma teda asi neprekvapia ničím 😀 😀 😀 ale človek nikdy nevie čo vymyslia po večeroch

komisakpd
5. aug 2009

vdaka baby..no len som to necakala tak skoro..

meusicka
5. aug 2009

komisak... ahoj, my sme to s malo takisto prekonaval id cca 4m a presne na ukoncenych 6m sa jej s odstupom 1 dna prerezali dolne 1cky. neskutocne slintala a stale mala rucku v pusinke a dokonca sa snazila spapat aj mna. treba vydrzat. 😉 skus jej castejsie ponuknut cumlik, alebo flasku s cajikom, mozno nebude pit, ale aspon si pozuzle na cumli, lebo nasa napr. kusatko vobec nechcela 😖

katka2808
16. aug 2009

ahojte,
moj maly ma len 2 a pol mesiaca, zda sa mi to skoro na to, aby mu sli zubky. ale idu mu slinky /take tie bublinky ma uz asi tyzden okolo pusinky/ a vklada si rucicky du pusinky, tak neviem... na dasienkach som si este nevsimla, ze by boli cervene... je mozne, ze mozem ocakavat, ze zubky by mu isli tak skoro? je to normalne?

lucia1004
20. aug 2009

ahoj kati, pripada mi to byt skoro, co ja poznam - najskôr v stvrtom mesiaci, ale co ti ja viem??? na jazyku nema nejaky povlak? ze by slo o nejaku infekciu v puse? aj ked ja si myslim, ze jednoducho zacal objavovat tak skoro svet prostrednictvom ruciek🙂

mishusha
21. aug 2009

katka, niektore deti sa so zubom narodia, niektorym vyjdu v troch styroch mesiacoch..niektorym skor...podla knih prvy zubok vychadza okolo 6-8 mesiaca....niektorym detom neskor, dokonca az v jednom roku....(nam napriklad az ked sme mali 10mesiacov) je to indi-vindi 🙂
a aj nasa zacala asi v troch mesiacoch slintat ako doga 😀 a tiez stale nieco rvala do pusy....kdesi som citala, ze sliny su vlastne priprava na pevnejsiu stravu..ale co je na tom pravdy, netusim...

katka2808
21. aug 2009

dakujem kočky.
asi mate pravdu obe, lebo nastastie v noci dobre spinka a dasienka ma zatial pekne. takze je to skor objavenie rucicky a toho, ze vsetko dokaze chytit a tak... no, dufam, ze vydrzime az do 4. mesiaca, minimalne...
vdaka.

bika
24. aug 2009

katka, môj malý má presne 3 mesiace a týždeň a práve včera mu vyšiel prvý zúbok... 🙂 nechcela som veriť vlastným očiam, lebo dcérke sa prvý zub vytisol presne v deň jej prvých narodenín... takže u každého dieťatka (hoci aj súrodenca) je to naozaj individuálne 😉 u malého som si len všimla, že si dáva veľmi často ruky do úst, trošku začal slintať, ale to naozaj len málo, a 2 dni nechcel zaspať v postieľke sám ale potom to prešlo a za 3 dni mu vyšiel zúbok...

bika
24. aug 2009

malo niektoré z vašich detičiek tak skoro prvý zúbok? (3 mesiace a týždeň) lebo neviem, či to býva bežné...

meusicka
25. aug 2009

bika... koleginin syncek sa narodil so zubkom 🙂

bika
26. aug 2009

no, som rada, že nás niekto predbehol... dnes sme boli v poradni a veru lekárka povedala, že si už nepamätá, kedy naposledy tam mali také malé bábo so zubom 🙂

wiwienne
27. aug 2009

No nas maly si pcha do pusy celu past, je mrzuty, slinta, prijedeni vystraja a prespieval celu noc, sla som spat o piatej rano 🙄 uz sa tesime na zubky🙂utekam kupovat hryzatka, onedlho🙂 Kocky, nemate problem nakrmit vase ratolesti?Ja momentalne sledujem, ze maly strasne malo papa, len sa srdi a srdi...

monika77
28. aug 2009

maminy aj vám sa stalo, že vaši drobci už mali krásny režim, pekne spinkali aj v noci a od kedy sa nám tlačia horné zúbky spí nepokojne,je to hala bala 🙂 môže to byť tými zúbkami, že sa mu narušil spánok aj všetko ostatné?

elanela
28. aug 2009

monika ano je to zúbkami naša tiež krásne spala celú noc a odkedy jej išli zuby tak je to narušené a budieva sa a o papaní ani nehovorím a ešte aj jedovanie sa cez den k tomu

hoogy
28. aug 2009

wiwienne a kolko ma maly mesiacov? nas maly ma skoro 4 a tiez sa mu moc nepaci papat. tak som sa rozhodla ze o tyzden ked dovrsi presne 4 tak muzanem pomali davataj inu stravu ako mlieko.mam taky pocit,ze preto je taky lebo ho uz to mlieko omrzelo.
Inak aj nam sa tlacia uz zubky lento trva strasne dlho.maly ma uplne rozhadzany rezim a je nepokojny,vsetci sme ozuzlani,vrane dedka s babkou🙂)))tak snad mu to uz coskoro vyleze.

nikollette
28. aug 2009

Nášmu som si dnes všimla že sa prerezáva druhý zúbok...
preto je taký mrzutý, a nechce papať...

oalaa
28. aug 2009

Nam velmi pomohol pri prerezavani zubkov gel Dentinox, je cisto prirodny a mozte ho pouzivat do prerezania posledneho zubka 😉 ked som mu nim pomasirovala dasienka, tak sladko spinkal do rana 😵

monika77
28. aug 2009

maminy my dávame aj homeopatiká jedny na ukľudnenie na bolesť druhé na rýchle prerezávanie a aj tak je nespokojný ... neviem si predstaviť čo by bolo keby ich nemal ... no vlastne aj viem, raz sme mu nedali celý deň bo sme boli odcestovaný a zabudli sme ich a bol ako čert, no strašné volačo ... bez nich by som bola asi už u psychoša 🙂

nada.hope
28. aug 2009

Ahojte tak my zubky nemame a ani sa mi nezda, ze by nieco malo vyjst, mala je sice nervozna, vsetko hryzie slinta ako maly buldog, ale zubky nikde,.................. skusala som natriet dasienka a trochu ju to ukludnuje,.........ale to moze byt este dlha doba kym nam nieco vykukne, ........nie?

helaaaa
28. aug 2009

ahoj siskata ja mam 8mesacnu dcerku a zubky este stale nema ale ood 2heho mesiaca si cmula celu rucicku aj hracky a vsetko mozne a dost vela mi slinta neviem ako to je niektore deti maju uz v stvrtom alebo piatom mesiaci zubky a moja malicka ma uz 8.a este stale nic zvikne byt dost nesvoja ale vtedy jej davam nurofen baby aj vnoci sa mi casto budi lekarka povedala ze to je v poriadku ze tie zubky jej vyjdu..........ale kedy???????☹((((((((((

gergi7
28. aug 2009

helaaaa, moja Karin mala 3 mes a 2 tyzdne,ked je vysli prve dva zubky. ako 10 emsacna mala 12 zubkov

hoogy
29. aug 2009

ja som citala,ze je to aj genetika,ze ked ste vy alebo vas partner mali skoro zuby,ze aj babatku moze vyjst skoro. nas maly ma take intervali. par dni v tyzdni je na nevydrzanie a potom mame aspon tyzden pokoj a zacne to odznova.tak si tiez myslim,ze to este potrva ☹

monika77
29. aug 2009

nadi a hela nám horné zúbky vychádzajú už mesiac ... síce už vidím bodky biele, ale to je už dva týždne a stále stále nič ... tiež si užívame noci a nervozitu ... nebojte, nejak to zvládneme ... 😉 😉 😉