Môžu byť príčinou nespokojnosti dieťaťa zúbky?

siskatan
17. aug 2006

môj drobec má 3 a pol mesiaca a začína byť akýsi nepokojný, sliní už dávno, no teraz si okrem takého bežného cmúľania pestičiek vyslovene "okusuje" ručičky... žeby zúbky? kedy a ako začali rásť vaším bábätkám zúbkly a ako ste im pomohli, aby to ľahšie zvládli?

mirka907
10. apr 2010

Davala som jej calgel a teraz mame dentinox, ale nemam extra pocit zeby zaberali...Ale malej chutia🙂)))len sa po nich oblizuje. Skus sa popytat v lekarni, ci nemaju nejaky gel aj pre 4 mesacne deticky. A nehladala si dozadu v tejto teme?Urcite sa tu tiez vyskytli mamicky s detmi, ktorym zubky isli tak skoro. Joj a este davala som chamomillu vulgaris, to su homeopatika, ktore sa davaju pri prerezavani zubkov. Niektorym detom pomahaju, ale mne sa zdalo, ze mala sa po nich len nastartovala, akoby jej dodali energiu. Zrejme na niektore deti funguju pozitivne a na niektore ako na moju Viki. A uz ked bolo najhorsie (mala si isla vecer rukov dasna "vytrhnut" a plakala a plakala a plakala), dala som nurofen sirup a ten pomohol vzdy.

nnell25
10. apr 2010

jasne kazde dieta je ine...ideme v pondelok do poradne tak sa skusim spytat lekarky a nech sa mu teda pozrie aj ona na tie zubky ale dnes sa mi zda ze si ich moc nedava do pusinky ale zasa place a place a pritom je napapany suchy a teraz nanho pozeram ze co ta stichol a uz je rucicka v pusinke...snazim sa mu ju vyberat aby si to nerozdrazdil ale niekedy ho zasa necham nech si aspon tak pomoze...hracky a hryzatka si sice ako tak drzi v rucicke ale nevie ze si stym moze aj pomoct tak bojujeme

lily1983
10. apr 2010

Ahojte..my mame 9 a pol mesiaca a mame dva zubky. v januari nám vyšli dva, a stále máme len tie. 😖 pred par dňami sme mali teploty a trvalo to asi štyri dni...a už sme si mysleli, ze novy zubok, a nič 😢 ☹ nemala nijake priznaky inej choroby.. kašel, alebo nadchu..ale horne dasienka mala napuchnute, a zda sa mi, ako by som jej videla zubky za ďasnom...dnes sa ešte aj vyhadzala, neviem či z obeda, nič nove nemala.ved nic nove ani nechce, som rada, že pije, a papa dobre ak su to teda zubky
😖

timea100
10. apr 2010

Ahojte, nevie mi niekto poradit kde by mi vymenili na kociari teda na rukovati potah gumu, ide o x-lander. Dakujem vopred velmi.

tinnka9
11. apr 2010

Lili1983 a nemoze to byt siesta choroba?

mirka907
11. apr 2010

Lili ak sa tie vyrazky vyhodili hned ako ustupila teplota, tak je to ta siesta choroba, ale ta zvykne byt aj pri prerezavani zubkov. Kebyze su tie vyrazky neskor, tak tiez mozu byt zo zubkov. Malej ked sa prerezavali, tak mala ramena, krk a chrbatik cely vyhodeny, teploty nemala.

lily1983
11. apr 2010

tinnka co je to šiesta choroba???

lily1983
11. apr 2010

dakujem baby..
mirka no teplota jej ustupila v piatok už nemala vôbec, a v sobotu sa jej vyhodili okolo obeda..tak či sa to da považovať za tu siestu chorobu..a čo to pre boha je??? a vyražky ma na brušku, chrbatiku a tvári..ruky a nohy nie.

lily1983
11. apr 2010

no už som to zistila, čo to je..vizera to, ze je to ono..tak uz hadam bude dobre, lebo tie vyražky su vlastne koniec tej choroby..
..len dufam, že jej už vylezie zub!!!

mirka907
11. apr 2010

Podla toho co pises, je to ta 6ta choroba🙂...no tak uz ju mate uspesne za sebou...zopakovat by sa nemala, kedze mala ma uz v tele protilatky...No zuby su riadne potvorky, ja si tak hovorim, ze "uz len " 18nast nam treba 😠

iinuska
11. apr 2010

lily, to je ta siesta choroba, moj maly ju mal asi pred mesiacom Vyrazky by mali do 2-3 dni prejst

tinnka9
11. apr 2010

Lili, pravdepodobne to teda mate uz za sebou 😉 . Nas prvy syn to mal tiez ked mu sli zuby, asi v 1,5roku.

lily1983
11. apr 2010

dakujem baby, tak som rada, ze ste mi poradili 😉 tak dufam, ze uz nam to prejde, lebo na tvari ma najviac, nieje to nejake strašne, ale na tvari je to najviac vidno...dakujem este raz 🙂

mychaella
12. apr 2010

Ahojte nam sa vcera prerezal druhy zub, tiez sme v noci nespali ale teraz uz ok, len mi nechcel jest ked sa mu prerezaval, ledva som do neho trosicku jedla natlacila

a co je to ta siesta choroba prosim./? pisete tu o nejakych vyrazkach a akurat dnes som pozerala na maleho ze je nejaky bodkovany...

Spalka, mna maly strasne tiez kuse, ked ideme po kupani do izby tak sa mi zakusne do klucnej kosti. ale tiez si pekne uz odkusne s chlebika alebo som mu dnes dala jablcko a si ho struhal na tych dvoch zubkoch, jeden ma stale len do polovice a ten druhy taky milimetrik,a le je to zlatucke 😉

lily1983
14. apr 2010

mychaella, ta siesta choroba je pri zubkoch,zacina to horučkami, ktore trvaju tak tri az styri dni, a potom ustupia, naslednje den na to sa vyhodia vyražky po celom tele, ktore nesvrbia.tie vyrazky znamenaju zaver tejto choroby, nieje to nic vazne, aspon tak som sa dočitala, a treba len zražat horučky paracetamolom, a vyrazky nijako neošetrovať! zmiznu same..
a dokonca netreba ani lekara navštivit som sa dočitala, a ani som s malou nebola, vyražky nam zmizli, a konečne sa jej daju vidiet horne dva, ze sa jej budu tlačit, už vidim biele..juchuuuuuu 😀

mychaella
14. apr 2010

Dakujem lily, uz mu tie vyrazky pomaly myznu, tiez nesvrbeli ale teplotu som nepostrehla, tak neviem co to bolo...
inak krasne meno ma tvoja dcerka 🙂

Ja som zvedava kedy sa zacnu tlacit dalsie lebo s prvymi dvoma sme sa natrapili 😖 chuda moje male

boise
22. apr 2010

ahojte, ja len prispejem do tejto temy, maly mal 12.4. presne 4 mesiace a vyliezli mu dva spodne zubky 😀 To len pre maminy, ktorym by doktorka tak ako mne tvrdila ze nie som normalna, ze to zuby nemozu byt (24.3. v poradni som sa pytala na to doktorky, lebo maly bol nervny)...Prajem pekne zubkovanie 😉

mychaella
22. apr 2010

Moja segra mala 2 mesiace a vysli jej prve dva zuby a 2 a pol mesiaca ked ich uz mala cele vonku, ale skoro do 2 rokov mala len tie dva zuby 😀
moj maly bude mat o tyzden 9m a ma len 2 vylezene do polovice a nas maly sused 5mesiacov ma uz vonku 7zubkov a tlaci sa mu dalsi, takze to je uplne individualne 😉

murinka
22. apr 2010

ahojte zienky.moja dcera mala zubok dost neskoro-ked mala takmer 11mesiacov....a teraz zasa nic 😅

andy1985
22. apr 2010

ahojte!aj moja dcera skoro mala rok ked jej vysli prvé zubky a najprv isli z hora....teraz máme 4 zuby a zatial nic 😖

mychaella
22. apr 2010

Baby ved raz tie zubky vylezu a je jedno kedy... 😉 mojmu idu strasne pomalicky prvy sa prerezal 18.marca a este je vonku tak 1 tretina...a druhy vysiel asi po 2 tyzdnoch a tiez je vidno este len kusok.... 🙂

lily1983
23. apr 2010

ahojte..dakujem mychaella 🙂

no my sa dalej trápime so zubkami..uz sa nám ledva prerezala horna jednotka, a teraz ide ta v pravo..a zda sa, ze jej pôjdu dalsie štyri..trápi sa chuda moje..ajked horucky uz nemáme, bolenká ju to velmi asi, lebo aj zo sna v spánku si sadá a place, chuda moje.
tak dufam, ze to uz dlho nepotrvá.
drzim vsetkym palce 😉

datkova
23. apr 2010

boise, nemame nahodou tu istu doktorku??? 😀 malá mama 4 mesiace a jeden den, ked jej naraz vykukli spodne zubále a 2 dni predtým ma na poradni dr. presviedčala, že v žiadnom pripade 😝 😝 😝

mirka907
23. apr 2010

Nam vyliezli spodne jednotky a teraz horna dvojka...Horne jednotky si davaju nacas, aj ked ich uz vidim pod dasnom a mala si ide palec vysuchat kolko si nim tie dasna masiruje...

boise
23. apr 2010

datkova 😀 😀 😀 no ja som si pripadala jak somar potom..ale uz sa tesim na dalsiu poradnu 5.5....dufam ze doktorke odkusne pol ruky 😀

katkabg
23. apr 2010

ajojte maminy...chcem sa vas opitat kedze je tema o zubkoch...moja malinka mala v nedelu 4 mesiace...mam taky pocit ze obcas ju trapia zubky...v kuse si sucha pasticku o dasienka...pusta pri tom kopu sliniek...a vcera dokonca z nicoho nic plakala ako nikdy...taku pol hodinku...ako by ju bolelo nieco...mozu ist zubky aj v 4 meciaci???alebo aspon zacinat???

boise
23. apr 2010

katkabg vyssie pisem ze nasemu vysli presne na stvrte vyymesacie 😉 takze aaano....

katkabg
23. apr 2010

fiiiha to vazne no tak to asi aj nas caka oskoroooo
😅

mychaella
24. apr 2010

Katka nam sa zacal tiez tlacit tak skoro asi v 3mesiacoch ale vyliezol az v 8mom, 🙂

gugu
24. apr 2010

ahoj Katka
ja mam synceka, zajtra ma 5 mesiacov a pred 5 dnami nam vysiel prvy, dva dni na to druhy zubok. 😉 tiez len slintal a vsetko bral do pusy, inac nic.