Môžu byť príčinou nespokojnosti dieťaťa zúbky?

siskatan
17. aug 2006

môj drobec má 3 a pol mesiaca a začína byť akýsi nepokojný, sliní už dávno, no teraz si okrem takého bežného cmúľania pestičiek vyslovene "okusuje" ručičky... žeby zúbky? kedy a ako začali rásť vaším bábätkám zúbkly a ako ste im pomohli, aby to ľahšie zvládli?

janulienka89
20. dec 2009

Nam doktorka zbadala v 2 mesiaci ze idu zubky ocne a uz budeme mat polroka a stale ziadny zubok uz mu idu vsetky tak cakame kedy sa konecne prerezu, malinky je dost uplakany a v noci sa stale budi, davame mu aj geliky.

adka.baby
20. dec 2009

maminky mojej malej sa druhý den prerezavaju zubky teda prvý dolný a ma hnačky včera kakala 8x a raz mala v kakuške hlien je velmi zasoplená už dva týždne, môže to s tým suvisieť, Už som sa aj zľakla,joooj tie zubky to je strašneeee,dakujem vám. 😢

lenka1smejka
20. dec 2009

beruska-to jete aj mlieko lyzickou?

slunce3
21. dec 2009

malej vyliezla stolička :D tak preto malá takú modrinu na dasienku.. len by mohli aj ostatné vyliez teda aspon spodné tie ma len 2 ☹

janulienka89
31. dec 2009

uz sa aj nam prerezali zubky aj hore aj dole 🙂)

icejane
1. jan 2010

😀 nam sa tiez uz prerezal prvy zubok ale pozeram ze vedla sa zacina tlacit dalsi...takze budeme bojovat dalej...aspon ze tie homeopatika trocha pomahaju

emanka
1. jan 2010

baby, tie, čo už máte zúbky, aj používate tú akože "zubnú kefku"???
Nám sa prerezali na Štedrý deň 2 zúbky naraz, tak by ma zaujímalo, že či to niekto aj používa....rozmýšľam, že to kúpim 😉

nikollette
1. jan 2010

No áno, my máme 7 zubkov a už sme začali používať tú detskú zubnú kefku čo je od prvého zúbku, resp.od 6mesiacov. A aj pastu elmex gele, co je toež od prvého zúbku na mliečne zúbky do 6rokov 😉

emanka
1. jan 2010

nikollette, dík....mám čakať, kým jej vyrastú celé, alebo už teraz môžem, keď majú cca 2mm 😀
a malý to zvláda v pohode? myslím, či mu to nevadí, či nebojuje 😝

lenka1smejka
2. jan 2010

No mi mame 15zubkov a zacala som ich pucovat az ked mala 10zubkov-neviem si predstavit ako by som v 3mesiacoch pucovala zuby.Pastu nepouzivam iba s vodou jej to vycistim

janetty
2. jan 2010

emanka, ja som mojmu drobcovi kupila zubnu kefku hneď po prerezaní prvých dvoch zúbkov 🙂 a začala som mu ich čistiť, asi keď boli von tak ako má tvoja Lea 😉 (teda 2mm) ...to tým masíruješ aj ďasná, tak si myslím, že môžeš 😉
(teraz máme 6 zubkov a používame už aj zubnú pastu)

emanka
2. jan 2010

ďakujem vám, tak v pondelok už aj ja kúpim kefku a pôjdeme na to!!!

lucijja
3. jan 2010

ahojte. Mate niekto skusenost aj taku ako ja? Malej sa prerezal prvy zubok pred vyse mesiacom a od vtedy nic. ☹ Nemalo by to uz potom ist rychlejsie, aspon tie prvy styri? 😕

misulda
3. jan 2010

Nas maly ma dnes 6 mesiacov a uz par dni mu "umyvam" 2 prerezane zubky s takou gumenou kefkou bez pasty. A na neprerezane zúbky a dasna mam zasa inu tiez gumenu kefku a tou mu dasna masirujem. Ma to rad, zatial

lea79
3. jan 2010

Synovi sa prerezali prvé zúbky až ako osemmesačnému. Kúpila som homeo.sirup Sedalia proti bolesti, ale na návode je napísané, že to môže brať až od jedného roka. Musí ho to strašne bolieť. Stále je nervózny, ukričaný, uplakaný...neviem čo mu na to môžem dať. Chamomilu sa bojím dať, lebo som alergička a kamilky sú silný alergén....

anicka077
4. jan 2010

ahojte baby, moj maly bude mat o dva dni 3 mesiace. je mozne aby sa mu tlacil prvy zub? a za ako dlho zvykne zubok vynst? uz styri dni je strasne nepokojny a place akokeby ho rezali. nic nepomaha na upokojenie.nevieme co s nim mame robit. aj som bola na pohotovosti ci nema infekciu v puse, pretoze stale si pcha do pusy rucky. teplotu nema.

lenka1smejka
4. jan 2010

Moja mala nemala ani teplotu,ani hnacku jednoduch nic.Presne ked mala 3mesiace jej vysli 2spodne zubky.Takze si myslim,ze uz mu mozu ist

emanka
4. jan 2010

anicka, naša tiež neplakala ani nemala teplotu, tak neviem ako dlho to trvalo, na Štedrý deň som zbadala 2 biele čiarky dole a na druhý deň už vyšli...na ten štedrý deň som skúšala lyžičkou a aj keď neboli úplne vonku, tak už štrngali...môžeš skúsiť...ale môže ho to bolieť a zuby sa môžu prerezať aj o niekoľko mesiacov ☹ ono to tam celé pracuje, tie ďasienka, takže to môže cítiť...

lizatko1009
4. jan 2010

nasmu malemu sme tiez zistili na vianoce ze ma dole jeden zub a uz mu ide aj druhy dole bez teploty a bez problemov len vsetko dava do ust a potom sa zlosti. 😲

anicka077
5. jan 2010

no uz sme mali vcera vecer aj teplotu. 37,8. dnes mame len 37. bojim sa aby som nieco nezanedbala. no doteraz neteplotoval. je to hrozne ako v kuse place a pcha si rucky do pusy. doteraz si ich vobec nepchal.

murinka
5. jan 2010

ahojte.moja dcera este nema ani jeden zubok ale chcem sa opytat-ked ,,idu,, ocne zuby tak dieta to znasa najtazsie ako ked vychadzaju trebars prve?

miluska.h
5. jan 2010

murinka: nasmu malemu idu prve ocne zubky, trva to uz 3 mesiace a je to hozrneee. chudacik stale sa trapi a nie a nie prerezat. odkedy to zacalo, menej papa, je nervozny, umrncany, obcas hnackuje a horsie spava... podla mne tie ocne su najbolestivejsie a najdlhsie trva, kym sa prerezu...

lizatko1009
5. jan 2010

miluska a ked mu idu zubky a ked ho das este zaockovat nieje to este horsie? maly moj bude mat 5 mesiace a este nebol zaockovany na 3 lebo boli tie chripky aj ja som mala opakovany hnis idem 12 na krcne a tak ho dam zaockovat, idu mu aj zubky jeden uz ma a ked ho dam zaockovat nedostane nejake extra vysoke teploty, lebo pri prvom zube nemal ani teplotu.

miluska.h
6. jan 2010

lizatko: ked dietatku idu zubky, tak ma oslabenejsiu imunitu... to ci dat ockovat alebo nie je ina tema, z ktorej mam dost zmatok v hlave, lebo sa o to v poslednom case dost zaujimam a mam urcite pochybnosti o prospesnosti ockovania... ☹
v kazdom pripade, pri ockovani musi byt dieta 100%ne zdrave a imunitu nesmie mat oslabenu, takze by som to ockovanie odlozila...daj vediet, co ti na to povie lekarka

zuzca80
6. jan 2010

ahojte baby...fakt moze mat babatko v 3 mesiacoch prve zubky? ja som si vcera vsimla u mojej 2,5 mesacnej dcerky dve bieleciarky dole...a som si povedali, ze to zuby urcite nemozu byt. dnes ju drzala moja mama na rukach a hovori mi, ze aha, uz jej idu dole zubky. no je pravda, ze viac slincose, je nepokojnejsia, menej papa a ma hnacku. ale vobec ma ani nenapadlo, ze by to mohli byt zuby. za ako dlho sa zubky zvyknu prerezat, ked su troska dasna opuchnute a biele? mama povedala, ze ja som mala zuby v 4 mesiacoch 🙂

lizatko1009
6. jan 2010

miluska yajtra idem na poradnu tak ti dam vediet, ye co nato povie, lebo malz nedostal injekcie ani na 3 mesiace, podla mna bz nemali tak pichat take malinke iba otvorit ampulku a dat vzpit ja sa toho ockovania tak bojim a stale si nahovaram ye co ked dostane nejake vzsoke teplotz hroyne sa bojim, lebo chorz este nebol, a ani pri yube nemal teplotu, tak yajtra napisem ye co a ako. a vz ste ako yniesli ockovania?

lizatko1009
6. jan 2010

zuzca nas sa zacal tiez ked mal 2 a pal mesiaca a zub sme objavili na vianoce ked mal 4 alekarka mi povedala, ze zuby su dedicne ja som mala tiez 4 mesacna, takze pocitaj s tym, ze aj tvoja malinka bude mat 😀

lizatko1009
6. jan 2010

miluska tam kde je Z ma byt Y a kde Y tak Z 😉

vikkinka
7. jan 2010

ahojte, moja mala bude mat 6mesiacov a ma uz dva spodne zubky a pri kojeni ma velmi kuse,snazim sa davat pozor,ked uz poriadne necucka dat ju prec od prsnika,ale ona ma kusne hocikedy aj pocas krmenia a stale je to silnejsie a silnejsie. vcera ma tak kusla,ze mi az isla krv z bradavky... som sa az od bolesti rozplakala a potom ked ju znova o dve hodinky prilozim tak ma to velmi boli ked taha...hovorim si ze co ked jej narastu aj horne, ci mi tu bradavku odkusne.Doma mi hovoria,aby som sa ju uz snazila odstavit,nech sa netrapim...mali ste niektora podobny problem?dakujem

lizatko1009
7. jan 2010

vikkina a v tom je nevyhoda ze male babatka maju skoro zuby moj bude mat 5m a tiez ma jeden zub dole a uz ide druhy a tiez si rad ukusi a ked na neho skaredo pozriem este sa aj smeje 😠