Môžu byť príčinou nespokojnosti dieťaťa zúbky?

siskatan
17. aug 2006

môj drobec má 3 a pol mesiaca a začína byť akýsi nepokojný, sliní už dávno, no teraz si okrem takého bežného cmúľania pestičiek vyslovene "okusuje" ručičky... žeby zúbky? kedy a ako začali rásť vaším bábätkám zúbkly a ako ste im pomohli, aby to ľahšie zvládli?

vladimira32
20. aug 2011

@daniella_vivien môjmu malému Kubkovi ide teraz prvý zúbok a to očný hore, tiež rarita, som pozerala ako puk 🙂

mandragora22
20. aug 2011

@vladimira32 ahoj, si si ista, ze je to ocny? u nas totiz tiez vykukal taky jeden "ocny" hore a napokon sa casom z toho vyklula dvojka 🙂

diabliq6666
20. aug 2011

moja mala slinta uz od dvoch mesiacov a zubky nikde...dokonca si zacala cmulat a hryzt spodnu peru...a jej furt pcham do ruk aj hryzatka,ale tie ju bavia len kratko🙂

vladimira32
21. aug 2011

@mandragora22 myslím, že je to očný lebo vedla neho má už ďalšie biele bodky a biele ďasná. Šak uvidíme, keď vylezie celý, ktorý to vlastne je ... 😀

mandragora22
21. aug 2011

@vladimira32 hej, potom sa ozvi 😀

jeinabe
31. aug 2011

Ahojte baby,chcem vas poprosit o radu 🙂... my uz druhy tyzden mame teploty, minuly tyzden to bola viroza a tento tyzden mame uz chytene hrdielko a usko.....inac mame 9 mesiacov a este ani jeden zubok......dnes v noci straaasne maly plakal a pozrela som na dasienka a dole sa mu urobila uplne taka biela ciara su to uz zubky? Ak ano do kolkych dni sa asi konecne prerezu? dakujem za odpoved.....

cokolada136
3. sep 2011

Ahojte kocky, maly ma skoro 11 mesiacov a po zuboch ani stopa. Teraz pred tyzdnom zacal veeeeeelmi slintat a ma sople, kasle a lekarka povedala ze to vraj nic nie je a ze zuby to mozu aj nemusia byt...no a na to vecer chytil teplotu 38.5. Dolne dasienka ma biele, ale ziadne biele ciarky nevidim ako vsetci opisuju....obavam sa ci to nebude nakoniec siesta choroba kedze ta teplota sa mi zda moc vysoka na to aby to boli zubky???????? Tak cakam ci sa vysype vyrazkami alebo ci nejaky ten zubok vyjde....inac na zubky cakame od 4.mesiaca kedy zacal slintat...ale oproti tomuto slintaniu to teda nic nebolo 🙂

cokolada136
3. sep 2011

@jeinabe ahoj, mne kamosky vraveli ze ak vidno biele ciarky ze to sa roztahuju dasienka a pojdu tam zubky....ale ja ti taku skusenost neviem potvrdit, sama hladam tie ciarky 😀 kedze pusu ma maly bez zubkov 🙂

jeinabe
4. sep 2011

@cokolada136 ahoj cokoladka, aspon niekto tu aj odpisal 😉 ......no my sme na tom rovnako ako ty, tiez cakame na zubky uz od 4 mesiaca a ich nikde.....kazde rano pozeram do pusy a nic tam nevidim.....ale teraz ked bol chory (tiez nam povedali, ze zuby to mozu ale nemusia byt), tak som tam videla tu bielu ciarku cez obe zubky ako sa budu tlacit, no ci z toho daco bude uvidime.....a dokedy budeme zase cakaaaaat......ale priznak tam uz je 😎
Inac my sme presne tak chytili teplotu 38,2-38,5°C a hnackoval, tak najprv, ze je to len viroza, po 4 dnoch to preslo a po dalsich 3 dnoch nam naskocili este vyssie teploty, boli sme na pohotovosti a zistili nam zapal uska a hrdielka, tak sme museli ist prvykrat na ATB..... 😒 ...a tiez boli sopliky, kaslal, zajtra mame kontrolu......

rastulka
5. sep 2011

@jeinabe Aj my sme mali celu noc teplotu 39,7.Tiez nas poslali domov,ze to budu zubky 🙄 vobec sa mi to nepaci!

jeinabe
5. sep 2011

@rastulka a vraj ked idu zubky, tak teploty su len do 38,5°C, takze mi to pride divne.....a pozerali aj na uska?
Dnes sme boli na kontrole, tak uz je maly zdravy a vraj po zubkach zase ani stopy 😅 , tak my sa ich asi nedockame.....

mirka907
5. sep 2011

@jeinabe my sme pri vsetkych ocakoch mali cez 39 teplotu...max myslim 39.3

rastulka
6. sep 2011

@jeinabe Boli sme aj u usneho,vraj ma trolinku cervene hrdielko tak zobral vyter,zajtra vysledok ,mame vydrzat 😒 Davala som jej Panadol,ale nic moc,tak som kupila Nurofen č. a vyzera,ze to asi lepsie zaberie-este spi bez teploty 🙂

marcovka1
8. sep 2011

ahojte mamicky tak ja uz neviem co tej moje male dat papat prehana ju s tych zubov no hrozne 😝 nam idu stolicky cele dasienka ma oliate ,ale stale ich nevidno ☹ mala je uplakana ,nervozna no niekedy neviem co snou ☹ poradte mi ked mozte dakujem 😉

adinkag
9. sep 2011

je mozne aby 15 tyzdnovemu babetku sli zubky velmi slinta pca si cele ruccicky do ust a nie a nie dat si ich vybrat :( cez den malo spinka je nekludna :(

bibap
9. sep 2011

@adinkag hej je to mozne... pozri sa ci ma navrete dasienka..
nasej vyliezol zubok ked mala 4 mesiace

adinkag
9. sep 2011

kuknem ked sa zobudi 😖

cokolada136
14. sep 2011

@jeinabe no...tak z tych teplot sa nam nakoniec vyklula 6.choroba, malinkemu dokonca z teploty opuchla fontanela tak sme leteli na pohotovost...stravili sme tam pol dna u neurologicky, ocnej, detskej...detska zahlasila ze ved mu aj zubky idu, no na druhy den ked som bola s malym na kontrole u mojej detskej tak ta vravela ze mu este nejdu a poslala nas k detskej zubarke. Ta nas nepotesila, vraj mu nic nevidno a zubky to tak skoro vraj nebudu, ak sa do 13.mesiaca neukazu, ideme na rontgen 😒 ked ja nepoznam nikoho komu by zubky do 11.mesiacov nevysli...hmmm, no nic, uvidime asi az na rontgene ci sa schovavaju alebo co 😀 a este ma zubarka poucila ze ked dieta nema ani jeden zubok, vraj do roka by malo aj tak absolvovat 2 prehliadky 😲

anicka26
14. sep 2011

Veru môže...Našej tiež vyšiel v 3,5 mesiaci prvý a hore...Teraz má 5 a štyri zúbky 😀

drzubok
14. sep 2011

@cokolada136 tlak pod fontantelou a oni riešia zubky.. to su teda lekári... co so zubkami to ma, preco vobec tam zubky pletu

cokolada136
14. sep 2011

@drzubok no, robili mu nastastie aj sono a vsetko v poriadku, az 4. lekarka povedala ze to moze byt tou teplotou ten opuch....ale moc ma to neukludnilo. Nastastie ked teplota klesla aj opuch zmizol.

drzubok
14. sep 2011

@cokolada136 rozumiem že teploutou... mna zarazaju tie zubky a zvalenie na nich... ked už vyhorený obvodak pediater to povie chapem, ale na nemocnicu sa to nepatrí

jeinabe
13. okt 2011

@cokolada136 ahoj...no pozeram, ze ste si nakoniec vytrpeli, chudatko male...dufam, ze uz ste v poriadku, dost dlho som tu nebola 😉 .....a ja hlasim prvy zubok, vysiel nam 18.9.(9mesiacov a skoro 3 tyzdne), hlavne, ze kazdy nam tiez rozpraval, ze po nich ani stopy....

cokolada136
13. okt 2011

@jeinabe jej, tak to som rada ze uz mate zubok a musim aj ja sa pochvalit, uz aj my mame zubok 🙂 7.10. nam vysiel - 11 dni pred prvymi narodeninami 🙂 tak vidis a vraj ani stopy 🙂 a ide nam asi aj hned druhy spodny...tak uvidime ci na narodeniny budeme mat oba 🙂

1752011
14. okt 2011

@davidko ahojky prosimte ty hoomeopatika jsou na predpis?či volno prodejne?dekuji za odpovjed
🙂

jnana1
16. okt 2011

@adinkag ahoj, aj moja malá má teraz 15 týždňov a tiež mám pocit, že je lezú zúbky, ale každý mi hovorí, že to je ešte priskoro... teploty nemá, ale hnačkuje, strká si celú ručičku a všetko do pusy s takými nervami... a začala mi hrýzť prsník, čo predtým nikdy nerobila. Ale keď sa jej pozriem na ďasienka, nič tam nevidím... tak ako ste pochodili vy? boli to zúbky v tom 15 týždni???

jnana1
16. okt 2011

@anicka26 prosím ťa, a čo ste mu dávali na ďasienka? ja mám nejaké géliky doma, ale tie sú až od 5. mesiaca...

adinkag
16. okt 2011

@jnana1 prosim ta len teraz uz ma pod dasienkami ciarocky a jeto fakt sila aka je nervozna :D

jnana1
16. okt 2011

ahojte, práve som čítala rady čo na zúbky... naša malá má tri mesiace a mám pocit, že jej lezú zúbky. Jedna maminka tu odporúča gélik dentinox...aj my sme si ho kúpili, ale na letáku ho odporúčajú ho až od piatich mesiacov... nevadí to?

lenka112
16. okt 2011

My máme 10,5 mesiaca a máme 6 zúbkov. 🙂