Môžu byť príčinou nespokojnosti dieťaťa zúbky?

siskatan
17. aug 2006

môj drobec má 3 a pol mesiaca a začína byť akýsi nepokojný, sliní už dávno, no teraz si okrem takého bežného cmúľania pestičiek vyslovene "okusuje" ručičky... žeby zúbky? kedy a ako začali rásť vaším bábätkám zúbkly a ako ste im pomohli, aby to ľahšie zvládli?

vejinka
29. máj 2009

a este som chcela napisat ze takmer bez teploty..klop klop klop

helenkasabinka
31. máj 2009

zuzu som rada ze som mohla poradit 😉

dadex
1. jún 2009

Mamicky stretli ste sa u vasich deticiek s tym, ze zubky preskocili poradie v raste. Teda vsade udavaju, ze maju vyrast najprv dva stredne spodne, potom dva stredne vrchne, potom ocne dva, dalsie dva spodne, atd. Nam vyrastli dva spodne a pravy horny. Teraz sa nam vsak netlaci lavy horny ale pravy ocny.

dadex
1. jún 2009

No az teraz som zacala citat prispevky. Takze nie sme jediny. Tak je to asi v pohode.

helenkasabinka
4. jún 2009

dadex ja si tiez myslim ze nie je to zasada ako maju rast zubky,ci podla poradia alebo ako.....u kazdeho miminka je to ine

dadex
4. jún 2009

Tak nam pekne ocny vykukol a maly zacal skripat zubkami. To je strasneee 😀

kala713
5. jún 2009

My máme 8 mesiacov a práve nám začali ísť zuby. No je to dosť zúfalé, nezaberá nám ani chamomilla ani Calgel. 😖 Čo ste vy dávali svojim detičkám, keď im išli zúbky?

saska.t
6. jún 2009

kala - no to chce uz len trpezlivost a pevne nervy 😅

rose86
6. jún 2009

moj Robko mal v troch mesiacoch uz obydva dolne zubky vonku.

tunylyk
7. jún 2009

zmeny poradia sú úplne normálne,sestrine deti mali najskôr horne dva v strede,nám vyšli najskôr dolne dva stredne,potom horne dva dvojky,to vyzeral ako upírčiatko 😀 ale hned sa mu vytlačili stredne dva,to behom týždňa 4 zúbky,mali sme veselo,ale aspoň naraz jedna bolesť a 4zúbky,dole už máme dalšie dva,pekne ako podľa knižky a tiež škrípeme 😝

zuzula20
7. jún 2009

Helenkasabinka, tak mam uz vysledky z kultivacie, hrdielko ciste, ale v nose zlaty stafylokok. Ale dr vravela, ze ten sa vyskytuje bezne, tak neviem, preliecovat antibiotikami ju nechcela, pokial vyslovene nie je chora a nema teploty. Takze sme tam, kde sme boli, kasel stale pretrvava ☹

murinka
7. jún 2009

moja mala ma 2 mesiace a 2tyzdne,ale poslednu dobu tiez riadne slini.ked jej dam cumlik do pusy hned ho vypluje a zacne si cmulat rucku.niekedy len jeden prstek no v poslednej dobe dava do pusy celu ruku.niekedy to robila ked bola hladna,no teraz to robi aj ked je napapana 🙂

evea80
8. jún 2009

murinka aj u nas to zacalo ozuzlavanim ruk a uz mame 2 zuby vonku 😉 a kecame o sosest 😀

megi93
8. jún 2009

Naša začala slintať keď mala tri mesiace a teraz má takmer šesť a vyšiel jej už prvý zub...a ďalšie dva sú už tiež na ceste.... Takže murinka, slintanie a cmulanie ruky môže byť aj len tak. Vraj v treťom mesiaci začínaju viac pracovať slinne žlazy, tak preto to slintanie...

evii
12. jún 2009

Ahojte babulky,je mozne ze by mojmu malemu (bude mat 4mesiace) uz isli zubky?Od vcera hnackujeme a je taky placlivy...brusko ho neboli,tak neviem co ine by to mohlo byt?Teplotu nema.Aj som mu pozerala do pusinky,akoze ma tam take biele bodky,ale nema to ani opuchnute...a tie biele bodky tam ma uz dlhsie,asi 2 tyzdne...A rucicky ma stale pichnute v pusinke,ako keby tam nieco hladal 😀

gabii83
12. jún 2009

ahojte baby
evii to sme mali aj mi a nevedela som ze co.... ale len tie bodky ako keby uz som videla tie dva dolne ale nic a nic a nic...
ale teraz prisla chvila a uz je u nas cirkus a chaos od 2 juna a ten zubok nie a nie vyjst....
dokedy ju este tak bude trapit...
kym som ja na to prisla ze to bude zub presiel tyzden dni lebo akurat som mala kramy a aj vtedy mojej malej sibe ako aj jej mamine vzdy ked ma svoje dni 😀 😝 tak som si myslela ze ako vzdy to prejde ale uz som po a este stale...

tak sme volali k dr. a chcela nas vidiet nosohltan trosku zapaleny ale netreba ATB to môze byt kvôli zubkom

ale chvala bohu nam zaberu tie
homeopat. gulicky kamilklove a aj calgel je podla mna lepsi ako ten druhy citrovitan ci ako sa vola, su aj kvapky ale toto je vyslovene na zubky....

takze tak sa mi s mojou Leikou trapime....dufam, ze uz nie dlho, lebo sa zblaznim..... 😖 😉

monka88
12. jún 2009

Maminky chcela by som sa vas spytat,ako to bolo u vas,pri prerezavani zubkov u tych deticiek co mali teploty?Nas drobec mal minuly tyzden od stvrtku do soboty okolo 38.Boli sme aj u doktorky,nic mu nenasla.Potom teploty presli.No a vcera znovu.Dasienka ma strasne navrete,zubky uz cakame kazdym dnom.prvy mu uz vysiel davnejsie. Len ta teplota sa mi nepaci.Ze zmizne a znovu sa vrati.Bolo to aj u vas niekoho tak??

evixa
13. jún 2009

ahojte, monka mi prechadzame niecim podobnym. Predvcerom v noci sa nam Gregor zdal neprirozdzene horuci tak sme odmerali teplotu. Mal asi 37,5. Od vtedy je stale teplucky a teplota sa pohybuje od 37,6 do 38,5. Volala som s doktorkou a povedala, ze ak je inak zivy, tak to budu pravdepodobne zuby. Mame davat Panadol alebo Brufen. Teda nieco na baze brufenu alebo panadolu rano a vecer a vela tekutin. Zatial som mu davala Panadol a len ked teplota vyskocila nad 38,0. Hrozim sa vyssich teplot a toho, ze by sme museli davat zabaly. Na dasnach sa mi ale nic nezda. Ale vrta si furt v ustockach. Zatial mame 4 dolne zubky. Tak asi sa nieco kluje hore.

Inak gabii mne sa zda, ze nam idu stale zuby ked ja mam kramose 🙂 Nuz tak sme nervni dvaja...

lucia1004
13. jún 2009

ahojte, chcem sa vas spytat, je tu niekto, komu pri vychadzani zubkov (myslim babätkam) nebolo velmi vidiet navrete dasienka, ale zubky predsa vysli? dik

silvikaa
16. jún 2009

Ahojte, potrebovala by som poradit. mozno tu o tom aj je niekde pisane, ale bohuzial to nemam kedy precitat. maly me druhy den 39 teploty. nic mu nie je - nekycha, nekasle, nema sopliky, hrdlo ciste, moc ok( skontrolovany u lekara) , papa, beha a hra sa akoby nic. iba si viac vyzaduje pozornost a chce byt na rukach. mozu to byt stolicky? - vsetky ma napuchnute ako ceresnove gule a zubky mu uz presvitaju, len nie su prerezane. ma take zubove kyslaste stolice aj 5 krat za den...bleee. on to uz ma napuchnute mesiac a je to hroza.....mozeme byt pred finale ? 🙂 myslim, ci to moze byt prerezavaci signal?
on ma so zubkami patalie od 4. mesiaca a taha sa to doteraz. velmi zle sa mu prerezavaju zubky a prespata noc je u nas velky sen 🙂
ake mate skusenosti s prerezavanim stoliciek?

a este jedna otazka - ako casto cipkujete deti pri velkych bolestiach a pri velkych teplotach zubkov?

dakujem

lindula3
16. jún 2009

ahojte.... ja tiez potrebujem radu... za par dni budeme mat 3 mesiace a mala je uz par dni strasne nekludna... z nicoho nic sa mi rozplace, strasne lutostivo, slinta a pcha si celu rucicku do pusinky ked nema dudlik, ked ho ma tak saje o dusu a to je napapana... myslite ze by jej uz mohli ist zubky? myslim ze je to este skoro, ale ved dnes je vsetko mozne...

bubinko83
20. jún 2009

saska my sme na tom taky-tak 😖 V noci 3 hodiny hore s plačom,rano tiež no neviem dokedy to bude trvat.Hnačkujeme ale chvalabohu nema maly teplotu.

baby aky gel na zubky sa vam osvedčil? Ja mam calgel ale nič moc zatial nepomohol. 😝

bubinko83
21. jún 2009

baby čo mam dat malemu ked mi hnačkuje zo zubkov? 😖

junovka
21. jún 2009

bubinko, skus mu urobit slaby cierny Pigi cajik, nech ti vypije za cely den jednu flasku/cca 2 dl/, potom skus mu dat ryzovy odvar, alebo skus si kupit kasu od Nestle ryzovo-mrkvovu, banany.....

junovka
21. jún 2009

lindulka, skor by som povedala, ze je to dojc.kolika ako zubky 😒

bubinko83
21. jún 2009

junovka dakujem,asi skusim ten banan ,ten Filipko aj lubi len mu nechem davat lebo nas vždy zapeka.Ale teraz je vhodna priležitost.A nevedela by si mi poradit nejaky gelik na masirovanie dasienok?

terez34
21. jún 2009

ahojte maminy dnes som sa konecne zaregistrovala moja mala ma osem mesiacov dva dolne zubky mame uz za sebou ale nastali nam krusne chvile prave sa nam tlacia horne a to je hruza dvoj dnove teploty su uz dufam za sebou teraz je mrzuta a nebavi ju vobec nic tiez davame calgel na dasienka od bolesti nurofen ale zaberie iba na chvilu hryzatka nezaberaju vnoci spi celkom fajn tak si vsetke drzme palce

terez34
21. jún 2009

skus hylak a ak hnackuje vela skus kupit kulisek aby sa velmi neodvodnil

junovka
21. jún 2009

Bubinko, ja som pri starsej uzivala Babydent..jej to pomohlo.A tej mladsej som davala iba homeopatika Chamomillu vulgaris 😉

ditka1
21. jún 2009

prosim o radu,mame 4mesiace a strasne placeme,maly slinta velmi,stale si pcha rucicky do ust a hryzie,mrnka,ma horne dasienka troska cervene,ale spodne ma ruzove,spusti hystericky plac akoby ho nieco bolelo,potom sa zrazu smeje a takto dookola,aj zo spanku ho to budi,teplotu nema,jest mu chuti,poradte mi ci su to zubky a nie je to skoro?