Môžu byť príčinou nespokojnosti dieťaťa zúbky?

siskatan
17. aug 2006

môj drobec má 3 a pol mesiaca a začína byť akýsi nepokojný, sliní už dávno, no teraz si okrem takého bežného cmúľania pestičiek vyslovene "okusuje" ručičky... žeby zúbky? kedy a ako začali rásť vaším bábätkám zúbkly a ako ste im pomohli, aby to ľahšie zvládli?

mata10
9. dec 2010

Inak ako tak citam vidim ze niektore deticky vedia zubky poriadne potrapit tak vsetky pevne nervy a trpezlivost a aj drobcom 🙂

gaby21
10. dec 2010

@slavicita no z mojej skusenosti je nespavost ozaj zo zubkov, aj ked vyjde zubok, ulava takmer ziadna , lebo sa tlacia dalsie. Jediny recept na to je, ze treba vydrzat a mne este velmi pomohlo ze som prestala riesit, ze preco nespi a ako mu pomoct, jednoducho sa treba prisposobit situacii, sak ono to urcite raz prejde 😉

slavicita
10. dec 2010

@gaby21 veď aj ja som už v podstate zmierená, že to nejaký čas potrvá ale keď niekedy je tá noc fakt náročná a ráno vstanem akoby som preflámovala celú noc, tak fakt príde to zúfalstvo..☹ ale ako vravíš treba len vydržať...🙂

ninkaa89
2. jan 2011

viete mi poradit nieco na dasna, ked sa prerezavaju zubky? ci je dobry nejaky gelik? dakujem 🙂

junovka
2. jan 2011

@ninkaa89 nam pomahali homeopatika 😉

vivien6
2. jan 2011

baby chcem sa len opytat na jednu vec... mala ma 6 zubkov.. niekde som citala ze by sa mali zubky umyvat uz po prvom zubku... je to pravda ? ci staci po roku alebo ako to je ? citala som ze su aj specialne kefky a zubne pasty pre babetka.. viete niektora ?

nikusiatko
7. jan 2011

žienky adrianko ma osem, skoro devat mesiacov a v noci dostal teplotu 38,1 ☹ potom mu pekne klesla a teraz zrana znova. Mame jeden spodny zubok, troska hnackujeme....ale nic strasne. neviem co mam robit. moze to byt zo zubkov???? v stredu sme boli pri doktorke v poradni a vravela, ze adrianko je zdravucky. teraz teploty, ale nesopli, nekasle...ani nema tazke dychanie. ideme ku doktorke ale mam strach co povie. dufam, ze to nebude nejaka choroba. ☹

kalifa28
7. jan 2011

soplíky, hnačky, teploty, toto všetko su priznaky prerezávajucich sa zubkov... a teploty to možu byt kludne aj vyššie ako 38,5. my, ked sme mali sopel, zaručene som vedela, že rano bude nový fešak na svete... teraz má 13 mesiacov a 19 zubov, prvé dva naraz sme objavili ako 4 mesačnej, potom to už išlo po dvoch každý mesiac... a už je pokoj 🙂

bambulkabambulkova
26. feb 2011

ahojte mam 3mesacneho synceka a dost slinta a hryzie si do rucicky mozu mu ist uz zubky????A nekakal mal teraz talu redciu stolicu napiste mi postu prosim pekne 🙂

evuliatko74
26. feb 2011

@bambulkabambulkova Ahoj, aj nas maly od cca 3 mesiacov strasne slinta a vsetko olizuje, rucicky ma stale v puse... A zubky nikde a to budeme mat uz pomaly 6 mesiacov. Takze: nie vzdy musi slintanie znamenat rast zubov. A vy ste este malicki, takze nepredpokladam zubky.... Este si podla mna musite pockat.... 😉

slavicita
26. feb 2011

@bambulkabambulkova ahoj, môj malý si takisto hrýzol do ručičiek od 3 mesiacov ale prvý zub mu vyšiel až keď mal 9 mesiacov..tak sme sa naň načakali🙂) ale vraj bábätká už dlhšie cítia svrbenie ďasienok, čiže je to normálne🙂

bambulkabambulkova
26. feb 2011

@evuliatko74 ano ale aj moj ma 3mesiace a 7500g a sediet chce stale namne

daniella_vivien
6. mar 2011

mate tu teraz niekto taktiez problemy so zubkamy?

xaxa
8. mar 2011

Ahojte.Mozete mi niekto povedat ci to moze byt zo zubka.Malieckemu sa asi tlaci horna stolicka,a rano som si vsimla,ze ma v tom mieste akoby ovysajuci kusok dasna,ako masko...Velmi ma to znepokojuje,ale sprava sa ako obvykle,len pri papanii tvrdeho to zacalo aj krvacat.Je to v poriadku alebo nie,co myslite?

oliinka
9. mar 2011

ahojte chcem sa spýtať vracali vám detičky ked vám išli zubky?nám idu trojky,máme teploty,menej papáme a aj sme vracali.je to normálne?

susisus
10. mar 2011

@xaxa ja by som to ukazala zubarovi alebo aspon doktorke, ale moze to byt v pohode.

mirkabb
11. mar 2011

@evuliatko74 nam vysli prve zubky ked mal maly 3mesiace a 3 tyzdne,teraz mame 5 mesiacov a asi nam pojdu dalsie. u kazdeho babatka je to iné,ale počula som ,ze je to vraj geneticky dané,aspom priblizne, ja som mala zubky ako 4-mesacna. A mojmu starsiemu synovi vysli ked mal tiez 4 mesiace.

katka.t
15. mar 2011

Ahojte, prosim Vas poraddte mi od coho moze mat moj syncek uz druhy tyzden zvysenzu teplotu ma do 37,5. Boli sme aj u lekarky, vysetrila mu moc, ale vsetko je v poriadku, len ma vela vapnika, ale lek.hovorila aby vela pil. A hovorila ze teploty ma od zubkov, ale mne sa to uz nezda tak dlho moze mat zvysenu teplotu od zubkov? Prve dva dolne zubky mu vysli ked mal 8 mesiacov, teraz ma 9 mesiacov. A mame este jeden problem, ma tvrdu stolicu, kazdy den papame jablcko, polievocky, davam mu stavu od sliviek a este ho aj kojim aj cez den a aj v noci. V lekarni mi odporucali kvapky Bio Gaia ale to mu nepomaha. PROSIM VAS PORADDTE LEBO SOM UZ ZUFALA. DAKUJEM VAM PEKNUCKO.

kmirkav
17. mar 2011

Prosím vás o radu. Mám 5 mesačnú dcéru. Som si vedomá, že jej idú zúbky. Problém je v tom, že vôbec nechce papať. Takéto problémy už máme asi mesiac, avšak vždy aspoň trocha mlieka vypila. Od polnoci mi vypila 110 ml UM. Ráno som je 2 krát skúšala dávať papať, no odmietala. Potom som jej skúšala dávať UM lyžičkou a z pohára, avšak väčšina skončila na nej. Bojím sa, aby nebola dehydrovaná. Viem, že sa to za pár dní zlepší, no čo dovtedy? Ak ste mali podobný problém, prosím, poraďte.
Pred časom sme s týmto problémom boli u dr., vravela, že je to zo zúbkov, vrja jej mám dávať gély, no nič viac, nijako mi nepomohla.

misicka1980
26. mar 2011

@kmirkav Ahojky, my mame podobny problem ako vy. Idu nam 2 stolicky a dcerka /16 mesiacov/ nechce vobec jest. Pred tym pekne papala ale teraz. Na ranajky si da mliecko a max. polku pribinaka, desiata nejake ovocie ale tak max. 5 lyziciek a potom az do vecera nic. Resp. zje obed a nic ine. Uz som z toho zufala, bojim sa aby nebola hladna, Vobec si nepyta jest, resp, ked vidi jedlo tak place a chyti zachvat hnevu. Nechcem ju nutit, ale bojim sa aby potom opat papala tak ako pred tym. Ak sa to nezmeni pojdem k lekarke. Ked deticky nechcu papat alebo papaju malo, tak zvyknu mavat nedostatok zeleza. Tak uvidime ako bude dalej. Drzim palce. Nam tiez ziadne geliky nepomahaju. Lekarka mi povedala, ze jej mozem dat na noc Brufen, skusala som a avobec nepomohlo. Tak isto sa v noci budila. Odporucali mi aj klincekovu esenciu.

pinkypinkus
26. mar 2011

@katka.t Nám na tvrdšie hovienko vždy pomohol špenát. Potom na 2.deň to šlo ako "po masle". 😀

drzubok
27. mar 2011

@misicka1980 len jej tam zidadnu kl.esenciu nedavajte pokial jej nechcete poleptat sliznice a tak uskodit

kmirkav
27. mar 2011

@misicka1980 nas to odvtedy, ako som tu prvy krat pisala preslo, no chyta ju to teraz znova. ja som skusila dat jej flasu v spanku. pekne som ju vytiahla z postielky a dala jej flasu. na moje pocudovanie, vypila dost. takto som to robila 3 krat denne. no ty mas starsiu dcerku, takze neviem poradit. mne dr. na to vravela, ze za to mozu zubky, nic viac. vzala jej krv, chvalabohu mala dobre vysledky. my sa takto uz dost dlho trapime (cca. 2 mes), neviem sa dockat, kedy konecne vyjde 1. zub.

misicka1980
27. mar 2011

@drzubok Ja som o tej esencii citala tu na modrom koniku. Ved sa pouziva na vyplach ust v zriedenej forme. Myslis, ze v zridenej forme jej moze uskodit?

drzubok
27. mar 2011

@misicka1980 eugenol je cytotoxicky v modernej stomatologii nema miesto. v stopach sa pridava koli arome. Za veci ktore popisujete zubky urcite nemozu.

misicka1980
27. mar 2011

@drzubok Dakujem za info, tak potom nechapem preco to niektore mamicky odporucaju ☹

drzubok
27. mar 2011

mamicky odporucaju kadejake recepty no niektore su nielen ze neuciinne ale aj skodlive

kaja73
27. mar 2011

@drzubok možes mi prosim ta poradit, čo mam dat na dasno malemu? Ide mu dolna prava stvorka,trochu sa jej prerezal jeden cipik,ale teraz dasno napuchlo,prerezany kusok už nevidno,ani ho necitit na dotyk,tak sa to dasno zdurilo.Dasno je dotyk dost makke,akoby v nom bola voda,cervene nie je.Už ma prerezane dve stoličky,ale toto sa mu nestalo s ani jednou. Ani starši syn taketo nemal.Neviem,či je to normalne,alebo s tym treba niečo robit. 😕

drzubok
27. mar 2011

mamicky casto popisuju napuchnute dasna ale dasno sa prirodzene nadvidhne, takako ked sa prerezavaju trvale sestky a stroky a patky. maju vacsiu zuv. plochu tak sa neprerezu naraz. a radsej sa teste z noveho zubka ako kupovat gely ktore nic neriesia, akurat znervoznuju dieta ked mu tam strkaju prsty. do pusy nech ide kefka

silvikaa
28. mar 2011

ahojte maminky, potrebovala by som poradit. mojej simonke sa uz mesiac tlacia horne dvojky. problem je v tom, ze ma stale upchaty nostek a ja neviem, ci to s tym suvisi. nema teplotu ( resp. raz jej vybehla na 38,3 - nechapem), nekasle, nekycha. ma sopliky, raz viac raz menej, a staaaale upchaty nostek a menej papka ako predtym. lekarka vravela, ze to mozu mat na svedomi zubky....ale mesiac???? skusala som davat kvapky do nosa, sirup na odhlienenie, fenistil, kadejake hovadiny a nic nezabera. nevie kvoli tomu spinkat a ja uz nevladzem....prosim o radu, ak s tym mate niekto skusenost. dakujem pekne.