Môžu byť príčinou nespokojnosti dieťaťa zúbky?

siskatan
17. aug 2006

môj drobec má 3 a pol mesiaca a začína byť akýsi nepokojný, sliní už dávno, no teraz si okrem takého bežného cmúľania pestičiek vyslovene "okusuje" ručičky... žeby zúbky? kedy a ako začali rásť vaším bábätkám zúbkly a ako ste im pomohli, aby to ľahšie zvládli?

mortiska
7. dec 2009

ahojte, my zatial nemáme žiaden zúbok, je nám 7,5 mesiaca, asi už 3 týždne sa častejšie budíme aj 7 krat za noc, resp. začneme kričať, a musíme si dať dudlík, momentálne máme nádchu bez horúčiek a bez hnačiek, tak sme zvedavé že čo z toho a kedy bude. Ale posledné 2 noci boli suprové, ani sme vobec sme neboli hore.......ale zatial sa nič neprerezáva pomóóóc

lienka8311
7. dec 2009

AHoj mortiska,nam prvy zubok vysiel pred siestimi dnami,koncom 8mesiaca,tiez sme sa nacakali...

lenka1smejka
7. dec 2009

Nam sa teraz tlacia 3stolicky a ked vyjdu tak budemne mat 15zubkov 🙂

slunce3
8. dec 2009

ahojte malá ma 10 mesiacou a mám taký pocit že sa jej tlačí stolička dneska zavolám doktorke lebo má na dasienku taký fialový až čierny flak a s´trašne spuchnuté tak teda dufam že to bude tá stolička, nestalo sa to už niekomu? nemá tepl,oty ani hnačky ani nieje podráždena vnoci pekne spinká tak vážne netuším poradte pls...

ksivcova
8. dec 2009

chcem sa vas opytat či v hexa vakcine je aj očkovanie proti pneunokokom

sandy80
8. dec 2009

ahojte, môj drobec bude mat o pár dní 6 mesiacov (bože, ani tomu neverím, teraz sa narodil🙂 a pred týždňom nám vyšiel prvý a dneska druhý zúbok. nemali sme zvýšenú teplotu ani hnačku, bol trošku podráždený a nechcel jesť ale pediatrička povedala že prerezávanie zúbkov s nechutenstvom nemá nič spoločné tak teraz neviem...máte s tým skúsenosť niekto? že dieťatko nechcelo papať keď sa tlačili zúbky?

misulda
8. dec 2009

Ahojte, nas Kamko ma cerstvych 5 mesiacov a prerezane 2 spodne zubky 😀 Sprevadzalo to horsie noci a sopliky 😢 Ale aspon uz vieme preco sme sa museli trapit a vlastne stale trapime

cikyta
8. dec 2009

Sandy-nechcel jesť,lebo mal ubolené dasienka.Nie že by mu nechutilo,ale ho to bolelo.

nikollette
8. dec 2009

Ahojte.
My máme 9 mesiacov a 7 zúbkov 🙂

slunce3
8. dec 2009

naša má 10 mesiacov a hore 4 DOLE 2 ZúBKY

nikollette
8. dec 2009

A myslíš že jej teraz ide stolička? To neskor zyvkne vykuknúť nie?

sandy80
8. dec 2009

Cikyta - tak dúfam preto menej je

slunce3
8. dec 2009

no ved to ... tak neviem teda čo to je ?

zuzu101
8. dec 2009

ahojte.môj malý má 4 mesiace a 2týždne a posledné týždne sa v noci budí každú hodinu, hryzie si rúčky,plače.žeby to boli už zúbky? nieje to priskoro?je aj dosť nervózny. 😠

janetty
8. dec 2009

zuzu101 asi to priskoro nie je 😉 Môjmu drobcovi sa prvý zúbok prerezal 4 dni pred ukončením 4 mesiaca a presne o 2 týž. ďalší. A slintal a hrýzol si ručky o stošesť 😀 Myslím, že na tej stránke som čítala, že jednemu babätku vyšli zubky v 2 mes. takže tvojich 4 mes. a 2 týždne je myslím v pohode 😉 A si mu do pusy nepozerala, nevidiš tam nejaké náznaky zúbka?

lenka1smejka
8. dec 2009

zuzu101-nie je skoro na zubky nasej malej vysli 2spodne zubky ked nemala este ani 3mesiace a teraz voí svojich 8mesiacoch ma 13 zubkov

cikyta
8. dec 2009

No my máme 7 a pol mesiaca a zubok žiadny ☹ A po dnešnej poradni a KUK pani doktorky ani tak skoro nebudu.Dasienka su normálne 😅
My si šanujeme zubky.Sa nám neskôr pokazia 😅

janetty
8. dec 2009

lenka mate 13 zúbkou? 😲 paráááda 😉 my "len" 6 😵

suzanka144
8. dec 2009

cikyta nezufaj my mame uz pomaly 10 mesiacikov a zubok ziaden a tiez povedala dr ze dasieka este moc nevyzeraju na to zeby isli zubky.. tak musime si este pockat, no co aspon sa neskor pokazia 😉 a pojdu asi potom jeden za druhym alebo viac naraz 😒

lenka1smejka
8. dec 2009

janetty-ano mame 13zubkov comu som rada a nemame teploty ani hnacky aj v noci spinkame tomu som rada lebo ked niekedy citam ako deticky pri tom trpia tak si predstavim ich mamicky,lebo ja nemam trpezlivost ☹ ja by som to nevydrzala a bola zufala takze obdivujem vsetky mamicky ktorym deticky plackaju a nespia

juja
9. dec 2009

Ahojte kočky 🙂
Cikytka my budeme mať 15.12. 7mesiacov a tiež sme "bezzubý"...malý slintá, "hryzie" a všetko tlačí do pusinky už druhý mesiac a zuby stále nikde..keď som sa na to pýtala na poradni doktorky, tak povedala, že je to u každého individuálne, ale skôr či neskôr zuby vylezú ...možno pôjde hneď aj viac zubov naraz...švagrinenej Lenke vyšli prvé zúbky v 10 mes... 😉
Lenka1smejka 13 zúbkov v 8 mesiacoch 😕 😕 ..supeeer 🙂 😉

miluska.h
9. dec 2009

ahojte 🙂 viete mi prosim poradit? ako vyzeraju uz prerezane zubky? my sme trochu specificki, pretoze malemu idu prve dolne trojky 😒 trapime sa uz dva mesiace... citim mu tam kusok zubku, asi 3 mm... v poslednych dnoch sa mi zda trosku kludnejsi... myslite, ze uz ho to neboli? ma to este stale zdurene, spuchnute, cervene...alebo budeme este caka a trapit sa, kym zubky uplne cele nevykuknu?

zuzu101
9. dec 2009

tak to budú isto zúbky.v puse zatiaľ nič nevidno, no paralen v noci zabral a spinkal celú noc 😀 a ako dlho mu ho môžem dávať?v letáku píše že 3-5 dní.no utekám, už zas plače. ☹

janetty
9. dec 2009

miluska,
podľa mňa zubky bolia, alebo ďasienka svrbia, kým sa zúbok neprereže. Keď už je zúbok von, neviem, ale myslím, že bolieť by o už nemal. Možno sa mýlim, ale ak si dopre pamätám, tak prerezavanie trojek najviac bolí, tak možno aj preto má dasienka zdurené a spuchnuté...
Určite ti poradia mamičky, ktoré to vedia lepšie 😉

lenka1smejka
9. dec 2009

juja-ano mame vela zubku.Ked mala mala 4mesiace a mala 4zubky tak sme zacali prikrmovat.Nie som zastanca mixovania jedal tak som jej jedlo roztlacala vydlickou-krasne papala asi do 6mesiacov.Od vtedy ako by utalo a vymyslela si,ze chce mixovane tak teraz jeme len mixovane.Som rada,ze nieco zje 🙂

miluska.h
10. dec 2009

janetty: dakujem pekne 🙂 dufam, ze to uz nebude dlho trvat...

hathor1231
10. dec 2009

mili,nam tiez vysla prva dolna trojka 😉 trapia nas horne a dolne trojky a jednotky od 7tyzdnov,teraz mame skoro 5mesiacov. takze to potrva,tiez som citala,ze idu najtazsie,vraj maju najdlhsi koren.... neboj,prereze sa,mala si vkuse okusuje rucky alebo aj moje,do hraciek velmi nekuse,tie jej nechutia 😀

o tom nechutenstve,znama ma 12mesacnu malu a konecne maju prvy zubok,bola ako cert,prehanalo ju,horucky,nepapala. papala len mliecko a pila veeela cajiku,takze na tom nieco bude. ved ak vas bolia zuby,mate chut na jedlo? 😕 ani sa tim drobcom necudujem,ze su taki nervozni...

zuby bolia ked rastu,celi zivot bolia a aj tak nekoniec vypadaju 😕 😅 blbost,nie? 😅

sandy80
11. dec 2009

Nám asi pred týždňom vyšli tie 2 spodné zúbky, ale aj odvtedy je nepokojný, podráždený, nechce jesť - tak neviem, čím to je, dúfam že sa netlačia ďalšie zuby - za aký čas vyšli za spodnými horné? Pamätáte si to mamičky? Díky za odpoveď.

lenka1smejka
11. dec 2009

sandy80-nam vysli 2spodne v 3mesiacoch a horne ale nam vysli horne ako prve ocaky a tie boli v 5,5mesiaca.Ked sa usmiala vyzerala ako upir 😀

sloto
11. dec 2009

ahojte, no my mame vonku dva zubky a tlacia sa jej horne dva, a asi aj dole vedla jednotiek dalsie. ale co ma stve, ze akurat teraz som malinkej merala teplotu, lebo sa mi zdala nejaka horuca a ma po odratani 38 stupnov. dufam teda ze je to zo zubkov, lebo inak jej nic nie je, teda ani sopliky ani nic podobne....