Môžu byť príčinou nespokojnosti dieťaťa zúbky?

siskatan
17. aug 2006

môj drobec má 3 a pol mesiaca a začína byť akýsi nepokojný, sliní už dávno, no teraz si okrem takého bežného cmúľania pestičiek vyslovene "okusuje" ručičky... žeby zúbky? kedy a ako začali rásť vaším bábätkám zúbkly a ako ste im pomohli, aby to ľahšie zvládli?

bubatenko1
9. dec 2008

danuskam mi sme tie biele bodky na dasienkach mali vyse 2 mesiacov ja som sa tiez tesila ked som to zbadala ze uz je to tu a nic.Ale mozno u vas to bude ine.Aj mi nechceme niekedy papkat zato mala je dost velky papkac,nema problem zjest dva jogurty za sebou a vtedy ked nechce nic papat tak viem ze su to zubky.

simsonek
10. dec 2008

Mamičky rada by som sa spýtala či máte skúsenosť s jantárovou retiazkou proti bolesti zúbkov. Dostali sme ju na MIkuláša no moc jej neveríme 😕
Za každé info budem rada 😅

daisy33
10. dec 2008

ja som si dnes vsimla ze uz mame zub. to sme si mysleli ze ich bude mat skor, lebo uz dlho vsetko strasne hryzla a niekedy bola nervozna. ale prave v poslednom case sa mi zdalo ze az tak velmi nehryzie a nakoniec zub je tu . este ho velmi nevidno, ale rukou ho je citit akz je ostry. uz som sa naokoli pytala co mali podobne stare deticky ci uz maju zub, lebo som sa nevedela dockat.

janka900
10. dec 2008

Ahojte my sme mali prvé dva zúbky keď sme mali 4,5 mesiaca 🙂 (nám vyšli 2 naraz najprv dolne a potom zase 2 dolné naraz) 😀 😀 😀 malá trošku horšie spávala ale dalo sa to zvádnuť, teploty nemávala ale zato mavala hnačky. Tak keď začala kakať aj 4 krát denne tak som už vedela že jej ide ďalší zub a dnes ich už máme 8.

janka900
11. dec 2008

Prepáčte najprv dolné a potom horné 😉 😀 😉

nadka01
11. dec 2008

Je to normalne mat v 8 mesiacoch uz 8 zubov?Sme ako mysky hryzky....

pypemm
11. dec 2008

moja malá tiež slintala už od 3m ale zubky nám začali ísť až v 8m a rastú doteraz a je to hotová pohroma 😒

terkaa
11. dec 2008

nam vysli v 8m. dva dolne a teraz v 9m. vysiel len jeden a to dvojka 😲

usnicka
11. dec 2008

pypemm, ked malinka slintala od 3 m, mala aj nejake bolesti dasienok odvtedy? Moj malinky slinta uz skoro mesiac, ale teraz uz ma bolesti dasienok, rucicky a hryzatka v pusinke takmer stale a na dasienkach malinke hrbolky, co by mohli byt naznaky zubkov...mame 4,5mesiaca.

nadka01
12. dec 2008

Ze lezu zubky zistite,ked detickam navru dasienka,mozu zblednut a pod dasienkami vidno akoby zostupujuce zubky.To ,ze uz je niektory zub skoro prerezany zistite tak,ze na tom konkretnom zubku sa na dasienku spravi akoby kruzok.Obdobie uplneho prerezavanie je pre dietatko najhorsie.Boli ho to,placka a moze sa z nicoho nic strhnut zo sna a zacat strasne plakat.Nam pomohol mundisan gel.Natrela som jej dasienka,ked som si myslela,ze su to zubky a fakt pomohol.

bubatenko1
12. dec 2008

Je normalne aby nam vysli spodne dolne 2 zubky a teraz sa jej tlacia zase spodne hned vedla.Vrchne dasienko nema vobec opuchnute.Ked sa jej pozriem na dolne tak ich ma opuchnute,biele bodky a vyzera ze sa jej zase tlacia spodne.

lila794
13. dec 2008

Podla mna je to normalne, ved nemusia byt vsetky deti ako z tabuliek 😉

lila794
13. dec 2008

A Usnicka, nam toto maly robil tiez od asi 4. mesiaca, stale sme si mysleli, ze su to zubky a nakoniec mu vysli az presne na 8. mesiac - takze dlhy boj!

usnicka
13. dec 2008

uf, lila, tak to hej, to muselo byt tazke. No my uvidime ako bude.

pastuska
13. dec 2008

Ahojte, mám otázku. Môj malý má 5,5 mesiaca, doteraz bol asi tri týždne zlý ako čert, všetko hrýzol, hrozne slintal - trošku pomohol Viburcol...nebol taký nepokojný a nervózny. Má biele ´dasienka na horných jednotkách a dvojkách...ale vonku nie sú, no viditeľné cez ďasienko sú. Slintanie prestalo, už tak hrozne tiež nehryzie všetko, teda nie s takou vervou...myslíte, že to ustalo? A kedy teda vlastne vyjdú tie zúbky von? Som z toho nejaká zmätená 🙂

lila794
16. dec 2008

Pastuska, my sme mali, ako som uz pisala, to iste. Ja som si stale myslela, ze uz vyjdu a nic. Ono to vyjde az ked su na vrchu dasienka biele ciarocky. Dr. mi povedala, ze to pri niektorych detickach trva aj mesiace a my sme zivy dokaz 😝

mimik9911
16. dec 2008

bubatenko, nam tak tiez atypicky vychadzaju, prve boli obe spodne jednotky, za nimi obe spodne dvojky, ako piaty zub vysiel horna dvojka a siesty horna jednotka 😀 je to normalne, vsetkym detom nerastu zubky podla tabuliek 😉

pikoko
16. dec 2008

Ahojte.Tak nam narastli prve 2 zubky ked mala mala 6,5mesiaca- ani neviem ako, za tyzden boli vonku obidva.Teraz asi pred 2 tyz. vysla dolna dvojka, a hore sa jej prerezavaju vsetky 4 naraz.Od vcera ma teplotku, zatial max. 38,3st C, je umrncana.....chudatko male.
Sopliky ani kasel nema, tak len dufam, ze su to tie zubky a nic ine.
Chcem sa len spytat, ako dlho to moze trvat, resp. kedy to deticky boli najviac...niektore zubky su uz prerezane, ine len z casti......bude ju to boliet az kym uplne nevyrastu???

pastuska
16. dec 2008

Lila, a dnes má krvavé ďasienka, takže zrejme už možno vyjdú...no nechám sa prekvapiť, má chudák zvýšenú teplotu trošku...

slavica2
16. dec 2008

baby aj nam idu uz spodne dvojky, a malink ma len 3,5 mesiaca. chudatko ma od toho riadne sopliky, potvrdila nam to aj pediatricka, tak som zaskocena 🙂
ale zevraj ma dievcatko, ktore sa uz narodilo so zubkami 🙂

bubatenko1
17. dec 2008

No tak to som rada.Uz ich ma riadne naliate a opuchnute.Nase spanky cez den su pol hodinove a v noci to ani nehovorim.Uz si ani nepamatam kedy som sa poriadne vyspala.

ivanuska77
17. dec 2008

Nadka,
ty si to popisala uplne presne, aj u nas to malo taky isty postup 🙂

Pikoko,
ja si myslim, ze ich to boli len pri prerezavani. Ked zustupuju do dasien, vtedy vidis na dasnach zo strany pier take hrbolky, alebo hrcky, a ked su uz vonku, vtedy to podla mna neboli 🙂

A este k tomu poradiu ako rastu. Moja Natalka je tiez vynimka. V 5. mes. jej vysli dolne jednotky, v 6. mes horne dvojky. A teraz v 7. mes, sa jej prave vcera konecne prerezala prava jednotka. S prvym zubkom to bolo najhorsie. mala teplotu, hnacky a cervene vyrazky. Ostatne vysli bez problemov. Len ako tu uz niektora pisala trocha menej papala. Je priznakom aj soplik? To som este nepocula. Teraz ma Natalka poriadny soplisko, mozno z tej poslednej jednotky?

pikoko
19. dec 2008

tak som bola vcera s malou u Dr.pre istotu- vsetko je v poriadku aj CRP ma negativne....ziadne sopliky, kasel, dychanie ciste....takze aj ona to teda uzavrela , ze to bude asi zo zubkov🙂inak od vcera vecera zatial teplota nebola........ 🙂

fenrirka
23. dec 2008

moj maly bude mat 4 januara rok a este nema zubok a ani ziadny naznak:(

cherries
23. dec 2008

ahoj fenrika a to mu vasa obvodna doktorka este nepichla injekciu aby mu vysli uz po 10.mesiacoch sa picha aby zuby vysli , bud zmen doktorku alebo sa jej na to opytaj

cherries
23. dec 2008

mala by mu spravne pichnut D-vitamin a uz pojdu zuby bezproblemov

lillienma
23. dec 2008

fenrirka aj ja viem o tom ze sa picha D-vitamin ak dietatu nezacnu rast zuby do 10mesiaca tak ako ti radi cherries mala by si s tym nieco robit .

dalli
29. dec 2008

ahojte, ako dlho sa môže podávať Chamomila vulgaris 9?, dávam to malému ráno a večer necelý týždeň. idú mu asi 3 zubiská naraz a v noci to sme mali des, bol hore aj 20 krát, teraz tak 5 až 6. Môžem mu to dávať kým tie zuby nevyjdú?

elize
29. dec 2008

Ahojte maminky, nasmu Maxinkovi sa prave derie stvrty zub (horna dvojka). Pred par dnami mu vysla horna jednotka, to bolo desne. V noci sme spali max 3 hodiny. Teraz mava teplotu niekedy aj nad 38, riedku stolicu aj 5x za den, malo papa a sopliky (tie pripisujem alergii, s tou sa trapime od jesene).
Chcem sa spytat ako dlho vase deti teplotovali pri zubkoch, je to normalne ak to trva uz treti den? Cez den je taky ako inokedy. Hravy, mily, usmievavy 🙂 No vecer to zacina ☹ Rano je z neho opat maly anjelik. Uz aby bolo potom 😝

skrecok
29. dec 2008

Ahojte mamicky, nas maly coraz viacej pcha vsetko do pusinky, hryzie vsetko (uz aj moje cicky 😔 a pritom mam stale dost mlieka), place, slinta az sa pomaly dusi....Zeby azda zubky, aj ked nevidim? Podla mna je to este skoro. Mame hryzatko, ale este nevie drzat pevne v ruke, aby to nepadalo. Ako ste vy riesili? Cumlik vobec nechce.