Môžu byť príčinou nespokojnosti dieťaťa zúbky?

siskatan
17. aug 2006

môj drobec má 3 a pol mesiaca a začína byť akýsi nepokojný, sliní už dávno, no teraz si okrem takého bežného cmúľania pestičiek vyslovene "okusuje" ručičky... žeby zúbky? kedy a ako začali rásť vaším bábätkám zúbkly a ako ste im pomohli, aby to ľahšie zvládli?

babullka1
16. jan 2010

my hnackujeme uz 3 den 😔

junovka
16. jan 2010

a co mu davas na hnacky?Ja som davala Hylak, probiotika, slaby vyluh Pigi caju, ryzovy odvar, neviem ci kasickujete uz, ak ano, tak od Nestle je kasa Mrkvovo-ryzova..ta je dobra. 😉

babullka1
16. jan 2010

No len ten hylak nic ine..aj teraz sa zas pokakal chudak....uz aby mal tiez zubky vonku 😔 ryzovy odvar som skusala.....kasicky uz davame tak vyskusam tu co si mi poradila

junovka
16. jan 2010

a papate uz aj nejaku zeleninku a ryzu?Ak ano, tak mu daj na obed ryzu zmiesanu s nejakou zeleninkou

junovka
16. jan 2010

a skusila si mu aj homeopatika Chamomilu?

babullka1
16. jan 2010

junovka papa toho uz dost-neni kojeni,snazim sa mu davt take aby ho troska zapekalo,ale nic ....skusim kupit teda aj to homeo.

junovka
16. jan 2010

ta chamomila je skor na podrazdenost ako na hnacky....vid vyssie prispevky 😉

adka_praha
20. jan 2010

ahojte...baby bude to mozno divna otazka ale nemozu nam ist zubky??? terezka je sice mala ale slinta jak besna, nekuludna je...a hladom ani crievkami to neni...kukala som jej dasienka a zeby mala opuchnute to som si nevsimla...ja som z toho vol... 😕

martinka17
20. jan 2010

nám tiekli slinky asi od 4 mesiacov....ale prvý zub sa prerezal až skoro na 9 😉
Ak nemá opuchnuté ďasná, tak to nebudú asi zuby. Minimálne by mala "nakreslené" tie zúbky, to by si videla, že už lezú, ver mi 😵 😵 😵

mischelin
20. jan 2010

nam tiekli tiez sliny do 11 tyzdnov a prvy zub sa prerezal ked mala 5mesiacov a 2 tyzdne a druhy tyzden na to...

nikollette
20. jan 2010

Adka, yms emtiež začali slintať skoro, no prvý zúbok vykukol okolo 5mesiaca 😉
druhý dva týždne na to....
Máme 11m, 7zúbkov, a stále strašne slintáme...

adka_praha
20. jan 2010

fuha tak velmi pekne dakujem... 😅 idem patrat dalej po pricine nasej nervozity... 😕

zuzkaab
20. jan 2010

Ahojte babenky, kolko zubkov maju vasi drobcekovia? Moja dcerka ma 11 mesiacov a zubky len 2. Prvy sa jej prerezal ked mala 9,5 mesiaca. Poznate niekoho kto mal v takom veku len 2 zubky?

nikollette
20. jan 2010

Zuzka, ja poznam chlapčeka ktorý má v 18mesiacoch len dva zúbky 😕

nikollette
20. jan 2010

Inakani my nemáme vela zubkov Iba 7...
Kamoskina malá má 12mesiacov a má 16 zúbkov 🙂

zuzkaab
20. jan 2010

to si na upokojila,ked poviem ,ze mala ma len 2 zubky, tak ludia vypliestaju oci 🙂 . Je hrozne zlata,ked sa usmeje, ako maly upirik 😀

zuzkaab
20. jan 2010

Nikollette, 7 zubkou je oproti nam dost, je to viac ako 3 oproti nam 😀 😀 😀

zuzkaab
20. jan 2010

3X viac som myslela 😝

lucijja
20. jan 2010

zuzkaab: my sme asi rovnaky pripad. za chvilu 10 mesiacov a mame pol a stvrt zuba. 😀 A o dalsich ani chyru ani slychu. 😀 Mozno im dlhsie vydrzia. 😉

morca3
20. jan 2010

nas trapia stoličky obom detom vyšli prve zubky dosť pozde mali 10mesiacov ale potom to už išlo rad radom mala ma 16 mesiacov a 10 zubkov 🙂 🙂 🙂

miluska.h
20. jan 2010

boze baby, mne sa uz sniva o tych zubkoch 😲 maly ma cely spodok navrety, 3 a pol mesiaca sa trapi, boli ho to, je nervozny a zubky nikde...

zuzkaab
20. jan 2010

lucijja,hlavne dufam, ze budu silne a zdrave tie zubky 🙂

nikollette
20. jan 2010

Zuzka silné a zdravé budú podla toho ako sa o ne budete starať 😅 😉

murinka
20. jan 2010

miluska my tiez nemame ani jeden zubok 😅 mala este nema pusku ani poriadne oliatu-uz by bolo nacase 😀

zuzkaab
20. jan 2010

Nikollette,suhlasim s Tebou

lenka1smejka
20. jan 2010

moja ma skoro 10 mesiacov a 17 zubkov

spalka
20. jan 2010

wau, ze 10 mesiacov a 17 zubkov 🙂, my skoro 9 mesiacov a 0 zubkov, ani opuchnute dasienka...aspon ma nekuse 😉

lenka1smejka
20. jan 2010

Tak mna kusat nekuse lebo sme na UM ale teraz sme si vytrpeli noci...plac,vlastne nie plac ale rev a ukludnit sa dala iba na fit lopte takze to boli noci preskakane na lopte-ale aspon som mala posilku 🙂

lily1983
20. jan 2010

my mame zajtra 7 mesiacov a 2 zubky, no este niesu celé, ale už sú vonku 😀

spalka
20. jan 2010

lenkasmejka - ja len dufam, ze vyjdu bez velkej ujmy 😅, asi pre istotu nafukam tu fitloptu, to sme este neskusali...ale vidim to tak, ze ked prejde momentalna separacna uzkost malej, tak sa zacnu tlacit, ako naschval 😀