Môžu byť príčinou nespokojnosti dieťaťa zúbky?

siskatan
17. aug 2006

môj drobec má 3 a pol mesiaca a začína byť akýsi nepokojný, sliní už dávno, no teraz si okrem takého bežného cmúľania pestičiek vyslovene "okusuje" ručičky... žeby zúbky? kedy a ako začali rásť vaším bábätkám zúbkly a ako ste im pomohli, aby to ľahšie zvládli?

pimpa
6. sep 2009

Ahojte baby, ja sa tak tesim, nasmu malickemu sme vcera objavili tlaciaci sa prvy zubok 😀 😀 😀

tin007
6. sep 2009

divozienka u nas to bolo tak (a teda aj je), ze ked dasienko scervena, tak do 24 hod. je zubok vonku. velmi placka a je nervozna, tak skus nejaky gelik na dasienka, my pouzivame calgel (maly si mlaska a olizuje sa po nom!) da sa ho dat az 6x za den po 20 min, ale napr. vcera nam stacilo dat 2x a dnes iba 1x a uz su zubky (teda 1 a pol) vonku

tin007
6. sep 2009

pimpa super, ze vas prekvapil uz so zubkom. my sme dufali posledne aspon 2 tyzdne, ze uz nas nasledujuce rano prekvapi 😀

maatkka
7. sep 2009

Hi-hi baby ja som zase bola trosku "sklamana" ked som nasla prvy zubok. Mne sa najviac paci ten uplne babatkovsky bezzubcekovy usmev 😀

dominka11
7. sep 2009

baby, mate niektorá taku skusenost, že zubky rástli v inom poradí ako maju. Jakubkovi narastli spodné dva a teraz namiesto vrchných 1 mu vyšiel očak a je z neho malý drakulo 😀

divozienka25
9. sep 2009

baby, dnes som si zohnala homeopatikum chamomille vulgaris 9CH, kedze tu viacere maminky spominali ako krasne zabera na zubky. Najprv som ich nevedela v ziadnej lekarni dostat, tak sme ich objednali. A co ma zarazilo tak ze su na lekarsky predpis?? a pritom sa daju kupit na volno..a takisto tam nie je ziadny navod na pouzitie a lekarnik sa tiez neobtazoval nic vysvetlit, no a kedze ich kupoval manzel tak ten sa pre istotu ani nepytal 🙂 tak sa chcem spytat ci davkovanie co tu spominali baby 5 granuliek do vody na plastovu lyzicku - je to ok? nemoze sa malej nic stat? dakujeeem za odpoved 😉

nikollette
9. sep 2009

Matka, hihi 😀
ja by som už bola najradšej keby sme mali už všetky 😅 aby sme to mali za sebou 🙂
zatial máme iba dva...

tanitta
9. sep 2009

ahojky...
Divozienka..k chamomile: v lekarni nam vraveli ze mozme davat 3*denne 5guliciek....ja roztapam v mlieku ked viem ze ho zje....lebo v caji by to bol boj...tazke si mylsim ze v akejkolvek tekutine.....ja davam do flasky s jedlom(mlieko) v teplom sa lepsie rozpustia

nikollette
9. sep 2009

Ja by som skôr dala na lyžičku, tam vidím, či mi to zje.. co ak mlieko nevypije celé, potom môžeš len tipovať či tých 5guličeiek vypil, alebo ostalo vo zvyšku mlieka... 😒

zuzkaprofant
9. sep 2009

dievcata mozete poradit moj maly ma 4 mesiace a zda sa mi ze mu idu zubky alebo zubok hnackuje ritku ma taku cervenu ze hroza a len slinta a vsetko bere do ust a place ale brutal len na ruckahho nosim uz 2 den neviem co snim mam robit doktorka vravela ze je to oki ze raz ten zubok vyjde tak ma nekonecne potesila nic mi na to nedala ze to prejde 😖

nikollette
9. sep 2009

Áno, to môže mať zo zúbkov...
a áno prejde to, len kedy 😅 to je otázka...
Skús gélik na zúbky 😉

monika77
9. sep 2009

zuzkaprofant ja ti poradím hlavne na tú riťušku .. mali sme ten istý problém, krásna zdravá riťka a prišli hnačky pri zúbkoch a bolo to hrozné ... červená riťuška, až pľuzgieriky ... maminy mi poradili kúpeľ v dubovej kôre a imazol .. toto nám naozaj zabralo a za pár dni mal krásnu riťušku

silvia.t
16. sep 2009

ahojte nam sa dnes rano prerezali 2zubky,ani som netusila ze su na ceste 🙂

nikollette
16. sep 2009

silvia gratulujem.. hehe 🙂
a to hned dva na raz, a dosť skoro 🙂

rimmel
16. sep 2009

wow silvia super! ja cakam uz tak dva mesiace a stale nic 😀

gely na zubky su inak onicom, vacsinu aj tak zlhtne so slinami...skor by som poradila tie ohryzatka alebo zmrazenu mokru handru ale moj ma najradsej okusovat moju ruku 🙄 😀

monika77
16. sep 2009

rimmel my sme na horné dva zúbky čakali necelé dva mesiace ... ale už máme konečne pokoj, ktovie dokedy 😀

miskachrumka
16. sep 2009

no nam idu po dva najprv prvy to sme mali 5mes a tyzden a asi tyzden nato druhy mesiac sme mali pokoj a teraz pred asi tyzdnom vysiel prvy hore a hned o tri dni nam ide druhy hore 🙂

lllulllka
17. sep 2009

ahojte, maly slintal od 3 mesiaca, na 4 mesiac mu vysiel 1 zubok a teraz mame 6 mesiacov a mame 7 zubkov, prve sa prerezali hrozne tazko, nespali sme 2 tyzdne ani v noci ani cez den a ostatne-celom sa to dalo zniest ale spanok bol velmi nepokojný. vecer mu davam fenistil na upokojenie a gel dentinox ale velmi to nezabera...

monika77
17. sep 2009

lllulllka wow to ste na tom dobre ... máte to za sebou ... my sme sa pri horných dvoch trápili skoro dva mesiace ... len mi teraz hrozne spáva, 4x sa budí za noc, plače neviem prečo ... hádam už len nejdú ďalšie 🙂

hipuska
28. sep 2009

Ahojte, aka je tolerancia teploty pri prerezavani zubkov? Maly ma 8 mesiacov, 4 zuby vonku, teraz idu 2-ky hore. V sobotu cely den 37,5, v noci (sobota)a cez den (nedela) az do dnesneho rana striedavo 38 - 38,5. po podani cipku vzdy klesne + hnacky.

Treba uz dnes ist k lekarovi?

hipuska
28. sep 2009

este som chcela napisat, ze predtym tie 4 zuby, ani neviem ako vysli, ziadne teploty a hnacky neboli. Taktiez mi vela, vela spinka....

pimpa
28. sep 2009

baby, myslite ze moze nachutenstvo suvisiet so zubkami? Lebo Patko uz velmi pekne papal vsetky zleniny, aj ovocie a masko a teraz ma take nechutenstvo ze nic nechce, dokonca uz ani mliecko a vodicku. S tazkostami doneho nieco natlacime. Fakt sa bojim, ze uplne zabudne jest. Ale teplotu nema, cez den sa pekne hra. Ma polku jedneho dolneho zubka a dnes som objavila, ze sa mu tlaci uz aj druhy zubaok. Poradte co robit? A najma ci to nepapanie s tym suvisi?...dik

monika77
28. sep 2009

pimpa môže to súvisieť s tým ... my sme mali ten istý problém, všetko mi odmietal papať no u nás to bolo tak, že aspoň mliečko chcel ale nič viac ... keď sa mu prerezali asi tak týždeň na to už normálne papkal ... inak my sme v tom období aj prestali so zeleninkou aj s kašami, lebo to bolo hrozné, totálny cirkus ... treba len vydržať, poprípade ak mu to ozaj už dlhšiu dobu nejde tak si dajte prestávku ... jednoducho je mrzutý pri zúbkoch a nič s tým neurobíš a nútiť ho nemá význam

ajabaja
28. sep 2009

Ahojte, nasa dcerka ma 4 mesiace a asiod mesiace spinta, uplne potoky sliniek 😀 a pasticka v puse..mali sme nejake problemy s kojenim, ale uz to ide,,,,teda, poslednych pardni spabo papa a viac kaka a je nepokojna, cez den takmer nespi, vrti sa...
mozete mi iradit kedy je vhodne dat spominane homeopatika? az ked zubok bude vidiet? nechcem ju pchat liekmi len tak.

dakujem za pomoc

mami.sk
28. sep 2009

hipuska - dcerke zatial vysli dva zubky, aj pri jednom , aj pri druhom vysoke horucky az do 39,5, ktore trvali presne 3 dni 😝 😝 😝 hnacky, nechutenstvo, sluntanie a mrzutost 😝 a do tyzdna vysiel zubok...

ajabaja - lepsie je dat homeopatika ked sa zubky prerezavaju, ked uz je vidiet zubok tak uz to podla mna tak neboli / aspon podla spravania mojej dcerky, uz ked sa zubok prerezal tak sa ukludnila/

pimpa
13. okt 2009

ahojte,
chcem sa opytat, ako dlho rastu zubky.
Patkovi rastu dolne dva uz skoro dva mesiace. Dasna hore ma napuchnute treti mesiac a stale nic, stale mi k nim len lekarka povie, ze uz poju. Ale ja uz som z toho na nervy!!!! Stale sa nic nehybe. Prestal papat skoro uplne, v noci tazko spi a som rada ked aspon caj do neho natlacim. Nezda sa mi to uz normalne.

tin007
13. okt 2009

pimpa mojmu rastli dolne 2 a pol mesiaca, horne tyzden a teraz nic, takze ma 4

evea80
13. okt 2009

mne sa zda, ze najhorsie su tie prve dva spodne, teda aspon u nas to tak bolo... My mame teraz 6 zubov, tie dva spodne a 4 hore - tie isli vsetky naraz a ani som si nevsimla nejake "sprievodne javy" 🙂. Ale mame kamosa, ten ma 10 mes a vcera mu vysiel prvy zubok, mal ale teploty asi tyzden, tiez prestal papa, bol nervozny, placlivy, nic ho nebavilo... Ale uz je ok 🙂 Zvladol to bez liekov, my sme tusim raz davali panadol aby sa mala vyspala...

mishusha
14. okt 2009

pimpa asi nepotesim... my sme mali napuchnute dasienka hadam styri mesiace... a tiez nam vsetci hovorili, ze vyjdu uz uz 🙂 a houby, az ked mala 11 mesiacov vysla prva dolna 1
takze je to indivindi... ale zase ked je maly nervozny, skus potierat nejakym gelikom, ja som to tak robila pred spanim.... a cez den si masirovala dasienka vsetkym moznym... od jablcka, cez mrkvu, a rozne hryzadla... ale aj tak najviac chutili prsty 😀
drzim palce, nech uz vyjdu cim skor... je to hnusna bolest....ja viem podla seba, mne ide teraz zub sprostosti... 😒

pimpa
14. okt 2009

dakujem za rady, aspon viem, ze aj druhi maju podobne tazkosti. Ale neviete mi poradit co s tym nejedenim? Ked chce len mliecko, mam mu stale davat len to a este jogurt, ten zvlada a caj? Bojim sa ze k prikrmom ked sa vratime po pol roku, tak ich uz vobec nebude chciet... 😔