Môžu byť príčinou nespokojnosti dieťaťa zúbky?

siskatan
17. aug 2006

môj drobec má 3 a pol mesiaca a začína byť akýsi nepokojný, sliní už dávno, no teraz si okrem takého bežného cmúľania pestičiek vyslovene "okusuje" ručičky... žeby zúbky? kedy a ako začali rásť vaším bábätkám zúbkly a ako ste im pomohli, aby to ľahšie zvládli?

mami.sk
14. okt 2009

pimpa - dcerka mala napuchnute dasienka tiez asi 4 mesiace kym vysiel zubok 😒 a k tomu nechutenstvu - u nas ked sa prerezal zubok tak sa aj jedenie upravilo, neboj sa zeby maly odmietal prikrmy 😉
davaj mu to co mu chuti a urcite sa to upravi 😉

tin007
14. okt 2009

pimpa skus ponuknut malemu kukuricne, ryzove, pohankove chrumky (bez soli kupis v obchodoch so zdravou vyzivou), daju sa nimi krasne masirovat dasna a kym pridu do hrdla, tak sa slinami rozpustia, takze ziadne dusenie. okrem toho sa ti dieta krasne zahra 😉 a precvici si motoriku

tin007
14. okt 2009

pimpa, skus mu dat prikrm/ovocko dost vodove/zriedene, kvazi ako polievocku, ale fakt neviem, lebo maly nemal problemy s jedenim pri zuboch 😒

pimpa
14. okt 2009

mame masirovaci gel, ktory zatial velmi dobre zabera. Len s tym jedenim je problem. Skusala som mu dat piskotku, aj chrumky, zatial ich skuma, nepapa, ale nevadi. Polievocky a mliecne kase to je pre neho teraz ee, skusim karfiol dnes, to mal kedysi velmi rad a ked nic tak nic. On si urobi z toho v pusinke "jazierko" a nechce prehltnut. Tekute polievky ho napinaju. Asi len vyckat. Trochu ma ale mala ta jeto zelena stolica. Dnes mal taku zeleno sivu. Mozno to je zase z toho navratu k nutrilonu, alebo, ze miestami aj hladuje, neviem. Akle teploty nema 😉

miskachrumka
14. okt 2009

ahojte
mamicky poradte mi nejky dobry gelik alebo masticku na zubky mame teraz dentinox nepomaha a ak aj pomoze tak len na 2-3min. ☹

miskachrumka
14. okt 2009

ahojte
mamicky poradte mi nejaky dobry gelik alebo masticku na zubky mame teraz dentinox nepomaha a ak aj pomoze tak len na 2-3min. ☹ ..........

zuza77
14. okt 2009

nam zarucene perfektne a okamzite vzdy zabral olejcek - Jakoubek - masazni olej pri prerezavani prvnich zoubku - kupila som to v Eugenike - v TN, predavaju tam prirodnu komnetiku, olejceky, ezotericke knihy,.....poradila mi to pani v materskom centre, nedam nan dopustit
a natiera sa zvonku, netreba sa dotykat ubolenych dasienok priamo, mala sa vzdy takmer okamzite ukludnila
zubky isli velmi skoro, prve 2 v 3. mesiaci a v 7. mesiaci narastli ostatne - mame uz 8 😀

miskachrumka
14. okt 2009

Jakoubek?no to unas urcite nebudu mat!nieco jednoduchsie a menej zlozitejsie na najdenie v nasom state nemas? 😝 😀

miskachrumka
14. okt 2009

zuza a kolko masiacov mate ?mi mame 7,5 a mame 6zubov vonku!

zuza77
14. okt 2009

mame 8 mesaicov a 1tyzden

miskachrumka
14. okt 2009

a kedy vam vysiel prvy?

zuza77
14. okt 2009

ked mala presne 3 mesiace

lenullla
15. okt 2009

dobry je aj kamistad gel...

zuzkasm
20. okt 2009

Mam 8,5 mesacnu dcerku, mame len dva zubky dole, uz treti mesiac ziadny nenarastol. Je to OK?

lovula
21. okt 2009

zuzkasm, u nás je to to isté. Malý mal 5,5 mesiaca, keď mu vyšli prvé dva zuby a od vtedy nič.

lorrien
22. okt 2009

ahojte..máte niektorá skúsenosti s CALgelom na dasná..my sme dnes vyslali našeho tetina do lekárne a tam mu ho dali..je tam pýsane že je pre deti od 5mes..my mame 3 a pol mes.nebude to vadiť?nemam jej kúpiť radšej niečo iné?poradťe mi prosím

suzanka144
22. okt 2009

ahojte, my mame 8mesiacov a tyzden a ziaden zubok vonku, slintame od 3msiacov a to teda poriadne doktorka nam vravela od 5mes ze mozeme cakat zubky a este nic.. spodne dasienka ma naliate a obedele ma tam az take dva kopceky ale zubkov nikde.. mate aj taketo skusenosti?? no hadam nam vyndu aspon dake do 10mesiaca 😒 bola by som rada aby si uz nieco pekne sam pozul 😉

iinuska
22. okt 2009

suzanka, moj starsi syn tiez dlho nemal ziadne zubky, uz som myslela, ze ani mat nebude 😀 .Ale cca v 8 mesiacoch sa mu zacali prerezavat.Teraz mam druheho synceka a tomu vysli zubky, este nemal ani 5 mesiacov. Kazde dieta je individualne. S tym nic nespravis.

adka.baby
22. okt 2009

lorrien nevadi že mate menej ako 5 mesiacov môžeš calgel a dobrý je aj dentinox. Moja malá sa po calgely oblizuje asi jej chutí. Rozmedzie veku je písané preto,lebo každý liek je testovaný podla veku a v tomto pripade nejde až o taký veľký rozduel,tak sa neboj. 😎

suzanka144
22. okt 2009

iinuska to si ma potesila uz dufam aj ja ze sa nam pomaly zacnu prerezavat 🙂

pajinka23
22. okt 2009

juuj babule mojmu asi ratsu zubky uz treti den je mrzuty a vobec nechce spat,len si zuje rucky a aj do flasky hryzie a nechuti mu papat,lebo ked sa mu dotknem dasienka lyzyckou tak zacne plackat 😔 😔

iinuska
22. okt 2009

suzanka 😉
pajinka, skus mu potriet dasienka gelikom. Moj maly to sice hned prehltoll, ale za pokus to stoji. Ja som dokonca 3 noci dala aj Panadol sirup.

suzanka144
22. okt 2009

Aj ja som pocula ze Panadol sirup sa moze davat, pajinka skus iba tak 1.5ml mozno pomoze a bude v noci lepsie spinkat 🙂 alebo este homeopatika 😉

iinuska
22. okt 2009

suzanka, aj to pisu v pribalovom letaku, ze sa moze dat

palomka
22. okt 2009

ahojte. my mame 8m a skoro 2tyzdne a zatial ziadne zubky. ale dasienko ma take navrete opuchnute a pri papani sem tam zaplacka a mliecko niekedy tiez odmieta. vcera jedla o 14-tej a potom az vecer nasilu ☹
tak dufam, ze uz to budu zubky, lebo prichodom 8 mesiaca sa aj tazsie uklada spinkat a je stale umrncana 😖
my pouzivame Dologel a je cisto na prirodnej baze. Kamoska napr. si veeeelmi pochvalovala Citrogrep a je tiez na prirodnej baze a je lepsi ako Calgel. tak dufam, ze som pomohla

suzanka144
22. okt 2009

polomka tak to ste ako my mame 8 mesiacov a tyzden a tiez ziadne zubky a dasienka ma tiez poriadne naliate a tiez horsie papa vsetko do neho musim tlacit na silu aj mliecko sa najskor brani a potom pekne vypije.. a my davame na vecer Kamistad gel no neviem ci mu pomaha lebo ho dost rychlo spapa ale tak hadam daky ucinok ma... 😉

pajinka23
23. okt 2009

baby ja som mu dala nurofen pre deti a ani ten v noci nepomohol som zufala ak mu to neprejde do pondelka musim s nim ist k doktorke ☹ ☹

zuza77
23. okt 2009

uz som to tu raz pisala - olej Jakoubek - nasla som konecne doma obal, tak som vycitala www. stranku, takze www.nobilis.cz
mrkni sa na to, je to cisto prirodne a funguje to!!!
deticky to nezlizu, nedotykas sa bolavych, opuchnutych dasienok, potiera sa to zvonka, moja mala na to vzdy rychlo zareagovala, mame 8 zubkov a ani neviem kedy narastli...
okrem toho mam od nich aj detsky eukalyptovy biobalsam pri prechladnuti - tie vrelo odporucam

iinuska
23. okt 2009

pajinka, a doktorka ti ako pomoze?Ak tak len skus zavolat.

pajinka23
23. okt 2009

iiniska ja som doki uz volala a ta mi povedala len ten gelik na dasienka a ak tak dat na noc nurofen 😔 😔 ale nic nepomaha mali je zly