Môžu byť príčinou nespokojnosti dieťaťa zúbky?

siskatan
17. aug 2006

môj drobec má 3 a pol mesiaca a začína byť akýsi nepokojný, sliní už dávno, no teraz si okrem takého bežného cmúľania pestičiek vyslovene "okusuje" ručičky... žeby zúbky? kedy a ako začali rásť vaším bábätkám zúbkly a ako ste im pomohli, aby to ľahšie zvládli?

ockovelasky
15. nov 2009

Ahojte.. Malý mal včera 4 mesiace, slintá a všetko berie do pusy už asi mesiac. Teraz posledný týždeň sa v noci budí, neplače, len mrnčí, kým mu nepodám cumeľ, potom zaspí asi na hodinku a keď mu cumeľ vypadne, hneď sa všetko opakuje.. Chcem sa Vás opýtať, je to tým, že mu idú zúbky? ☹

tin007
15. nov 2009

lusilia horucky su dost castym priznakom prerezavania zubkov, kludne mozes dat cipok alebo sirup, ktore su nielen na horucku ale aj na bolesti (pozri si info na pribalovom letaku).

tin007
15. nov 2009

ockovelasky ano, mozu to byt zubky, ale aj zmena rezimu spanku (prechod na taky plytsi spanok, budenie sa viackrat za noc, potreba mat maminu pri sebe). to, ze si dava vsetko do ust je normalne, deti sa tak zoznamuju s novymi vecami. pozri mu pusinu, ci nema naliate dasienka (take opuchnute, mozno aj viac cervene, az fialove, pripadne sa uz pod dasienkom crta zubok), to by znamenalo, ze su to naozaj zuby, inak to moze byt aj nieco ine

tin007
15. nov 2009

lusilia este k podavaniu cipkov alebo sirupov, ja osobne ich davam, ked ma maly teplotu a hlavne nemoze vecer zaspat a pritom vidim, ze uz je velmi unaveny a spanok potrebuje. inak mu davam gelik na dasienka a chodim ho kocikovat 2x za den, aby pospal vonku v kociku. nechcem to s liekmi prehanat, ale zas ho nenechavam trapit, takze teraz, ako mu idu 4 zuby,mal v priebehu 4 dni 3x vecer sirup a bolo vidno, ze sa mu ulavilo, takmer hned zaspal

ockovelasky
15. nov 2009

Ďakujem tin007. 😉 Malému som pozerala do pusinky a má na dolnom ďasienku takú malú bielu bodku a keď sme mu skúšali dať hrýzatko trošku schladené, bolo vidno, že sa mu uľavilo. S akým gélikom na ďasienka máš dobré skúsenosti?

tin007
15. nov 2009

ockovelasky ja mam calgel

ockovelasky
15. nov 2009

ďakujem za rady.. 😉

lusilia
15. nov 2009

Tin, dakujem, malemu davam aj cipky a aj sirup, kedze mu horucka klesne po uziti, ale zasa o nejake 3-4 hodiny stupne na 38.5 az viac...no, dufam, ze to su zuby a nie nejaka vyroza...a teda za tie tri dni teplotu pod 37,5 nemal :(

tin007
15. nov 2009

lusilia ak mu horucka neklesa niekolko dni, zavolaj radsej zajtra dr. a porad sa s nou

ockovelasky
15. nov 2009

Tak, nám už dnes aj teplota vystúpila na 38 a akosi mu ani večer nechutilo papať, zrazu prestal a tak sa rozplakal, až som sa zľakla. Dala som mu Panadol, tak uvidíme, aká bude noc.. ☹ Chúďatá, čo si musia vytrpieť, len dúfam, že to tak nebude pri všetkých zúbkoch..

miluska.h
15. nov 2009

ahojte, prosim o radu... syncek je uz mesiac dost nepokojny, umrncany a v noci sa mrvi, obcas ma zvysenu teplotu a hnacku. su to vsetky priznaky prerezavania zubov, ale stale nic... predvcerom som mu objavila bielu bodku na ocnom zubku hore, ked som sa snazila zistit, co to je, maly plackal. nevedela som, ci to je afta alebo nieco ine... dnes vecer po kupani som prstom nahmatala, ze je to tvrde... moze to byt zub? len sa mi to zda divne, pretoze este ziadny zubok nema a ta bodka je zboku, nie zospodu...

u2jana
22. nov 2009

ahojte,
dcerka uz ma 6 zubkov a 4 stolicky
ale dnes som si vsimla, ze ma na dolnom dasne ciernu bodku - to som jej tam este nikdy nevidela - moze to byt dalsi zub? alebo co to moze byt? nestretli ste sa s tym niekto?
dik

zuza77
22. nov 2009

miluska.h - my sme to tiez mali, doktorke som to ukazovala a ta ma upokojila, ze je o normalne, stava sa to a ono to zmizne, zub to nie je, je to ako nejaka vyrazka, ale je to tvrde.....ja som to malej objavila asi v 4.mesiaci a medzicasom, ani neviem kedy jej to zmizlo
teraz mame skoro 10mesiacov a 8 zubkov

miluska.h
22. nov 2009

zuza77: dakujem 🙂 medzicasom so to aj ja zistila, ze to nie je zubok... 😉 ked som mu tam babrala, tak mi to biele zostalo na prste... ale znovu sa mu to tam tvori. volala som doktorke, vraj mu to mam potierat florsalmynom - salviovym extraktom, lenze to obsahuje alkohol, tak neviem...
teraz ma zdurene dasienka na trojkach dolu... moje dieta asi nebude zubkovo tabulkove... 😉

berus222
26. nov 2009

tak my sme sa nakoniec asi dockali. maly ma 2 male biele bodky na spodnom dasienku. len mi je divne, ze bez priznakov. ziadne teploty, hnacky, len nespi (ale on este poriadne nespal ani raz). je az prilis dobry. za kolko asi sa sa mu ten zubok prereze cely? a za ako dlho mu narastie druhy? oni rastu skoro spolu, ze?

berus222
26. nov 2009

rast ktorych zubkov znasali vasi drobci najhorsie?

hathor1231
26. nov 2009

ahojte.
len som sa chcela pochvalit. pred par tyzdnami som tu bola,ze malej zacinaju ist zubky a niektore tu neverili,ze je to priskoro...
stvrty den sme nervozny, nespinka cez den skoro vobec-max 3hodky a v noci sa budi s placom. teplotu nemame viac ako 37, hnacka jej konecne vcera ustupila.
mame prvy zubok dole naboku 😅

berus,my sme tiez zacali s bielimi bodkami,vse bolo oka,len vkuse ohryzala rucicky. a teraz sa to prevalilo... nam trvalo asi 2mesiace,ale niektore sa jej este neprerezali.
pociula som,ze prve idu dolne predne (my mame bocny),tie idu najlahsie a najtazsie vraj bockne kvoli dlhemu korenu... ale kazde babo je ine...

drzme si palceky a pevne nervy 😀 😝

lucijja
26. nov 2009

ahojte, no mne sa zda, ze malej vyjde prvy zub hore - jednotka. Je to mozne? Nerastu najprv spodne? Lebo ten jeden jej uz skoro vidno ma prerezany jeden roztek...

gabrielkabj
26. nov 2009

možu isť aj horné

tynushqa
26. nov 2009

Lucija nam vysli prve horne jednotky hned na to horne dvojky a az potom dolne jednotky a dvojky. Vsetkych 8 zubov nam vyslo v casovom intervale cca dva tyzdne. Mala nemala ziadne priznaky ani teplotky ci hnacky. Len vsekto hryzla.

lucijja
27. nov 2009

tynushqa, tak my budeme tiez asi ten pripad, mala je relativne v klude, len trosku horsie spava - sa mrvi a sem tam pomrnkava, tak uvidime... 🙂 Ved vek by na to uz aj mala 🙂

tynushqa
27. nov 2009

nam tiez vysli zubky koncom 7 mesiaca 😉

iinuska
27. nov 2009

ahojte, tak Adamkovi sa prerezal prvy zubok ked mal 4 mesiace a 2 tyzdne, hned 2 dni na to druha dolna jednotka.Petkovi sa prerezal prvy zubok ked mal asi 8 mesiacov.Takze ono je to individualne 😉

weronique1
27. nov 2009

Ahojte, prvý zub vyliezol malej na začiatku 5 mesiaca. O dva dni na to ďalší a už ich má dokopy šesť. Na zúbku, ktorý jej vyliezol 22.10 sa jej ale po týždni urobil kaz 😖 ....je dojčená a papá zeleninu a ovocie iba, každý deň čistíme zúbky, nepije a neje žiadne sladené čaje ani iné "komerčné" potraviny pre bábätká. Neberie žiadne lieky. Fakt nechápačka - proste máme smolu a dúfame, že ostatné zúbky budú OK.

lucijja
28. nov 2009

boooze a my stale nic...v pondelok mame osem mesiacov a ani zuba...

tynushqa
28. nov 2009

Ahojte,
my uz mame von 8 zubov. Teraz mala uz 3 den horuckuje, ma uplne cerveny zadocek, horucky ma vraj kvoli viroze lebo ju nic netrapi len ta horucka. Teraz ju aj prehnalo, ale to prisudzujem tomu ze cely den nic neje ale iba pije. Ja uz som zufala ☹ Myslite ze to ma z tych zubkov? nikdy nemala zapareny zadok. Pocula som ze ked idu zubky von tak ze su nejake ine drazdive sliny a ze to drazdi aj zadocek... 😕

hathor1231
29. nov 2009

ahoj,
mne jeden pediater povedal,ze babuso sa prejavi hnacakami a kolikemi ak ho nieco bolka. telo sa snazi vyrovanat.... potom pri plackai naberie vzduch,prehlta ho a kolobeh zacina-kolika...
ak myslis take cervene koliesko na prdelke,tak ja nepouzivam vlhcene utierky,to ju len drazdilo a urobila sa jej tam aj taka akoby zvraskavena pokozka(zaparena)... pouzivam len vatove chumaciky a cistu vodu, pri kazdom prebalovani jej prdelku natriem cistou vazeinou,vraj ich to potom tak nestipka. odkedy to takto robim mame krasnu prdelku aj ked na hnacky. a tiez ju prebalujem kazde dve hodky,aby v tom nebola dlho a necham par minut vyvetrat... 😀 drzim palce 😉

lenka1smejka
29. nov 2009

Joj baby ako vas tu citam ako hnackujete,horuckujete tak mi je velmi luto babetiek 😒 chudatka malucke...Uz ako malicke musia prezivat taketo bolesti ☹ Normalne som stastna ako to preziva moja mala nam rastu zuby ako huby po dazdi.Ale kazdy sme si tym neako presli

janetty
30. nov 2009

Ahoj...
Potrebovala by som poradiť... Môj drobec ma medzi hornymi jednotkami hrubšiu uzdičku (asi 2mm), chcem s ním isť ku zubárke, len neviem kedy. Mam počkať kým mu vyjdu aj dvojky (už ich má prerezené) Má s tým niekto skúsenosť? Asi mu to aj vadí, že to tak má, dolne zubky si dá vyčistiť ale horne nie.

iinuska
30. nov 2009

janetty, neviem, ale co keby si skusila zavolat zubarke a popytat sa?