Môžu byť príčinou nespokojnosti dieťaťa zúbky?

siskatan
17. aug 2006

môj drobec má 3 a pol mesiaca a začína byť akýsi nepokojný, sliní už dávno, no teraz si okrem takého bežného cmúľania pestičiek vyslovene "okusuje" ručičky... žeby zúbky? kedy a ako začali rásť vaším bábätkám zúbkly a ako ste im pomohli, aby to ľahšie zvládli?

milhaus
31. máj 2007

mojej sa prerezali dva naraz, davala som tantum verde na vatovu tyčinku a tak po dasienkach

frenchie
31. máj 2007

ahojte, mojmu malemu asi tiez idu zubky. Neviem to naisto ale dost slinta a strasne si ozuzlava rucicku. Najviac ma trapi to, ze nechce ziadne hryzatka. Ale ked mu nimi masirujem dasienka tak je v siedmom nebi. Vydrzi tak ale len chvilu a znova si tam vopcha ruku .Ked ju ma v puse tak mam niekedy pocit ze si ju rozkuse. Nemate s tym niektora skusenosti?

fifa, kedy si zacala davat tie homeopatika? Ked zacal mrnkat, alebo hryzt veci, alebo...? Asi ich vyskusam, ked pises, ze su dobre

tamarka
31. máj 2007

ahojte, my uz mame prvú stolicku. tie homeopatika su super a tiez gelik - vola sa kamistad. Skusala som ho a strplo mi po nom dasno. 😉

fifa
6. jún 2007

prepac frenchie, trošku som pozabudla, že som sem niečo čmarkla, tie homeopatika sme davali asi neako od troch mesiacov, davala som mu ked sme boli doma ked začal byt nervozny a aj preventívne, ked sme mali niekam ist

frenchie
7. jún 2007

fifa v pohode. Uz som mu ich nasadila, davam mu 2 gulicky 2x denne. V lekarni povedali 3x3 denne tak uvidim. Cez den je pokojny ale ked ma ist spat tak je to katasrofa. Dokonca ma uz kuse aj do ramena ☹ . Dufam ze uz nieco vylezie...

holubok
14. jún 2007

Ahojte,chcem sa spytat ktore zubky idu ako prve,je to u kazdeho rovnake,alebo nie? A este ako to poznam,ze sa prerezavaju zubky,mame cervene dasna a asi sa mi zda,ze su tam nejake biele hrbolceky.Zda sa mi to dost zavcasu,ma len 3 mesiace...

frenchie
14. jún 2007

holubok, poradie zubkov je to individualne. Vacsinou sa prerezavaju najprv 2 spodne jednotky a potom horne. Ale poznam aj pripady, ked prvy vysla horna jednotka, alebo horna dvojka. Doktorka nam hovorila, ze um mala aj babo ktoremu narastli ako prve horne trojky, tak to male vyzeralo ako upir 😀
A co sa tyka casu je to tiez individualne. Poznam pripad, ked sa prerezal prvy zubok v 11 tt, a zase opacny pripad - prvy zubok v 17 mesiaci. Takze nam ostava len cakat, kedy sa uz ukaze ten prvy a po nom dalsie 😉

sranda
14. jún 2007

frenchie, to naozaj? V 17 mesiaci prvý zúbok? Uf, tak to si ma upokojila, naša malá má 13 mesiacov a len 2 dolné zúbky. Dokonca jej vyšli tak s rozdielom štvrťroka.

katka.b
15. jún 2007

ahojte
neviete mi poradit? mne sa tiez zda, ze malej idu zubky, slintanie a ohryzanie rucicky, ci hryzatka stale ked je moznost a dole je vidiet nieco ako dve podpuchnute biele ciarocky. No poradit potrebujem v tom, ci rast zubkov moze mat nieco spolocne s tym, ze mala menej papka, teda pije mliecko?
A viacej spinka, aj cez den a ma problemy so zaspavanim, chce byt viac objimana, nosena???

mimi109
15. jún 2007

katka nam sa vcera prerezal horny zubok a mala mi vobec nechcela chytit flasu asi jej ten cumel ublizoval na dasienka tak asi to bude mozne, tiez mala problem zaspat a len sa tulkala ku mne a taka bola cely tyzden

katka.b
15. jún 2007

diky mimi, uz som sa bala, co to moze byt. no moja mala este prerezane zubky nema(teda si to myslim)ma 5 mesiacov, takze neviem, je to hrozne rozdielne pri kazdom dietatku, no toto nepapanie uz nejaky den ci tri trva, tak som chcela vediet, ci je to zo zubkov a ci mam pricinu hladat inde

frenchie
16. jún 2007

katka, nam sa prerezava horny zubok a maly mi skoro vobec nechce papat (stale kojim). Ma velke problemy so zaspavanim, stale len place a chce byt na rukach. Ked ho vecer ulozime, tak sa aj 3x zobudi a strasne place. Natierame mu to Baby dentom, ale asi velmi nezabera... ☹

rybecka
16. jún 2007

Ahojte,
Moj maly ma 6mes. a po zubkoch ani slychu.
Vzdy ked je nervozny alebo place alebo hryzie tak si hovorim to budu uz zubky a furt nic 😒
Cakame ich uz asi 2 mesiace 🙂 Minule sa mi zdalo ze ma uz opuchnute dasienka a ze do rana tam bude ale akosi nic.
V pondelok teplota tak si hovorim budu to zubky a zasa nic.
Tak ja uz neviem kedy tomu mojmu drobcovi vyjdu 😒
Tak nic ine mi neostava len ho utesovat a cakat na zubky 😀

frenchie
16. jún 2007

rybecka, oni pridu, neboj 😀 kamaratkinmu synovi vysiel prvy v 15 mesiacoch...

izus
16. jún 2007

baby počuli ste už niečo také, že keˇd idú zúbky, tak treba dať dieťaťu každú hodinu jednu čajovú lyžičku čistej vody a bude to bez bolestí? moja mama to čítala vo vitalite. môj malý bude mať osem a tiež nikde nič. a to som si myslela už od jeho troch mesiacov, že mu ide zúbok, lebo strašne slintal a aj ma dosť kúsal

balazskristina
19. jún 2007

moj maly leo ma teraz 9. mes. a mame 2 zubky ale slintat uz zacal asi od 3 mes.aj on ma plno hryzatiek ale nam nepomohli.ale chvala bohu sme teplotu ani hnacku nemali a teraz cakame na dalsie zubky. 😀

nera
19. jún 2007

Moja má 8 mesiacov a má 7 zúbkov , no pri každom zúbku to bolo ináč. Teraz nedávno sme mali teploty, ale ona bola živá akoby jej nebolo nič. No jasné, že chcela byť viac na rúčkach, ale to treba vydržať, dlhšie ako 2-3 dni to netrvalo. No nemusí to byť pravidlo.

zgurkaa
9. júl 2007

Ahojte. Dcerke vcera vysiel prvy zubok. Od vcera ma sopliky a je velmi nepokojna, nehovoriac o tom, ze vsetko si uplne besne pcha do pusinky. Dnes ma uz aj horucku (37,3). Mate skusenosti so soplikmi pri prerezavani sa zubkov?

zgurkaa
9. júl 2007

Viete mi niekto poradit? Mate niekto podobny problem? 😲

titkovamiriam
9. júl 2007

sopliky asi niesu koly zubom,aspon som to nepocula,u nas bola teplota a hnacky a straaaaaasna nervozita 😀 😀 😀

zgurkaa
9. júl 2007

Ja som o tom citala na tejto stranke:http://www.mamaaja.sk/index.php?lang=sk&page=aktualita... A kedze nasej zacali sopliky spolu s prerezanim sa zubkov tak som bola zvedava, ci ma niekto podobnu skusenost.

titkovamiriam
9. júl 2007

tak clovek sa uci stale 😀

zgurkaa
9. júl 2007

To hej 😀 Ale ja aj tak nie som mudrejsia. Este stale neviem, ci su sopliky zo zubkov alebo nas chytila prva nadcha. U starsej som ani nevedela ze jej nejake zubky rastu... a teraz.... Nie nadarmo sa hovori, ze kazde dieta je ine 🙂

titkovamiriam
9. júl 2007

asi budes musiet dva tri dni pockat a uvidis

xxmargaretka
9. júl 2007

ahojky..
ja viem tak,ze pokial je soplik biely je od zubkov a ked je zeleny tak je to nadcha..aspon tak nam to vraveli v paveckych jaslickach..
😀

zgurkaa
9. júl 2007

xxmargaretka, je priesvitny...No uvidime, co bude zajtra. Dakujem babenky. 🙂

linduska1
10. júl 2007

zgurkaa, dcerka mala teploty a hnacku k comu sa pridruzila nadcha /biele sopliky/. ked sa prerezavaju zubky detom sa znizuje imunita a su nachalnejsie na ochorenie. jedno suvisi s druhym. sopliky vysavame inak vsetky ostatne priznaky ustupili same.

zgurkaa
10. júl 2007

Dakujem linduska. Kolko trvalo prerezavanie zubka? A nervozita s tym spojená?

evaka
10. júl 2007

Kočky, moja malá je stále nervózna uplakaná... Má skoro 5 mes., zúbky sa nebelejú, ale má opuchnutú spodnú peru, ďasienka nie. Slintá od 3 mes, niekedy viac, inokedy menej. Môžu jej ísť zúbky? Bojím sa, aby na tej pere nemala nejakú infekciu.

marianna23
19. júl 2007

moj mam akurat 6mes a 2tyzdne, takze uz asi coskoro uvidime zubok, kuse vsetko co vidi aj moju ruku, slinta, mam taky prasok, co sa da na jazyk a hned umrtvy bolest, nic neciti, poradili mi ho viacere zname, tak ho pouzivame,ale nie je to na cely den, mam kusatko co sa da do chladnicky vo vnutri je voda a potom mu to chladi dasna a neciti bolest, v noci sa budi dakedy aj o 4rano ale hned zaspi,ked mu dam dudel, ale dakedy to trva kazdych 5min, cez den spi malo teraz,akurat dnes som ho unavila poriadne, tak zaspal a este spi uz takmer 3hod., myslim,ze ked mu uz vide 1zubok, mozem mu ho cistit s deckou kefkou urcenu pre danny mes. snad to nejako zvladneme, aj ked vecer place viac a nevie zaspat cakam kedy osivejem, ma rad,ked mu dam vychaldene mlieko ,nie teple.