Môžu byť príčinou nespokojnosti dieťaťa zúbky?

siskatan
17. aug 2006

môj drobec má 3 a pol mesiaca a začína byť akýsi nepokojný, sliní už dávno, no teraz si okrem takého bežného cmúľania pestičiek vyslovene "okusuje" ručičky... žeby zúbky? kedy a ako začali rásť vaším bábätkám zúbkly a ako ste im pomohli, aby to ľahšie zvládli?

vikkinka
7. jan 2010

presne ako keby jej to radost robilo blizit maminke, no bojim sa ze to dlho nevydrzim... a k tomu este ona papa menej a casto,cize casto kuse...neviem ci to vydrzim kvoli nej,aby som ju este kojila...zlakla som sa vcera ked mi to az urobilo krvavu ranu na bradavke...uz mam az strach ked ju mam nakojit, a to dovtedy som si to uzivala...

lizatko1009
7. jan 2010

mna ked ukusi az ma v zadku a v bruchu zaboli, horise bude ked bude mat aj hore zubky a aj prikrmujes ci nie?

vikkinka
7. jan 2010

asi tak tyzden davam kasicku podvecer...a od 6.mesiaca zacnem so zemiacikom a mrkvickou...mam ale pocit ze jej uz nestaci len moje MM.ma sice dobru hmotnost cca 7kg,ale ta bolest pri tom krmeni...no hruza...ty este asi neprikrmujes,vsak?

lizatko1009
7. jan 2010

no uz skusame davat ryzove kase aj vyzivy aj dnes lekarka povedala ze mozem mu davat kase na dobru noc, len neviem kolko zje lebo predchvilou zjedol celu vyzivu, len toto neviem ako mam odnaucit chodit maleho spat skor, lebo chodi spat o 12 a potom prespi cele dopoludnie a zobudi sa 11. 😒

vikkinka
7. jan 2010

tak aspon ti pekne spinka.moja chodi spat o 8 vecer,okolo 7 ju okupem,dam jej papat a pri tom vacsinou zaspi...snaz sa ju tak naucit,ze po kupani,ked sa pri tom unavi,zhasni a daj jej papat MM a ked bude pri tom zaspavat daj ju do postielky.nerozpravaj na nu,skus jej pri krmeni ssssss-kat nech vie ze je cas ist spinkat...podla mna do tyzdna to pochopi.my sme boli na dovolenke doma na slovensku a tam sa jej uplne rozhadzal harmonogram,tak niekedy zaspavala aj o 23h ale hned ako sme sa vratili,o dva dni uz mame po starom.budi sa mi okrem nocneho krmenia kazdy den o 8 co mi v celku vyhovuje...a ako ti zaspinkava?na rukach?ci das do postielky a vie zaspat same?u nas platia len ruky...neviem ju odnaucit

lenka1smejka
7. jan 2010

Moja mala chodila pekne spinkat o 20:00 spala a vstavala o 9rano.A teraz je to katastrofa...Asi to maju take obdobia

janetty
7. jan 2010

vikinka a lizatko,
neskušali ste klobúčiky na bradavky pri kojení? ja som kojila sice len 6 týž. ale maly mi s ďasnami dohryzol bradavky už v pôrodnici a troška aj tej krvy scucal... 🙂 s klobučikmi to tak nebolí.
Ale to som si ich kúpila hlavne kôli tomu, že mam ploché bradavky a malý mi ich nevedel chytiť... ( neskôr som prišla na to,že to bolo asi aj kôli tomu, že mal prirastený jazyček a aj uzdičku medzi hornymi zubkami, že mu asi aj toto vadilo ☹ )Júúúj neviem si predstaviť, tú bolesť, keď vas kusne so zubkami, keď mňa hryzol len s ďasnami a bolelo to 😒

miskachrumka
7. jan 2010

ahojte tak nam vysiel 9 zubok a ani nevei kedy mu isiel az nato ze sa budil v noci placom!

prajem vam pevne nervy! 🙂

sssimi
7. jan 2010

Ahojte kočky.
Ja osobne teda používam klobúčiky, lebo mám ploché bradavky, ale Sarah ma vedela aj tak riadne pokusať. Doktorka mi ale dobre poradila-akonáhle vás dieťa pohryzne capnite mu po plienke a vážnou tvárou mu pohrozte. Nesmiete sa ale zasmiať. Ja som to tak spravila 3x a Sarah ma už 2 týždne nepohryzla.

miluska.h
7. jan 2010

lizatko: ako ste dopadli u doktorky ohladom toho ockovania? co povedala na to, ze mu idu zubky?
nas maly bol ockovany zatial 2x, okrem zvysenej teploty nemal ziadnu reakciu... tak drzim palce

lizatko1009
7. jan 2010

vikkinka ja mam chlapca 😉 ale v tom je problem ze on chodi spat este o takej pol 6 a zobudi sa o pol 8 a nechce hned spat okupeme ho o tej pol 10 a dam mu jest a zaspi pri piti to je iba predspanok zobudi sa o pol hodinky pousmieva sa na nas a ked je 23:45 vtedy chce spat o 12 zaspi a uz o nom nevieme, ale chcem aby chodil skor spinkat 😒

janetty neskusala som, ale to uz viem ze z toho by nepotiahol, lebo ani flasu ani dudlik mi nevezme do ust 🙂

sssimi to som spravila aj ja, len sa mi vysmial 😖

martinka17
7. jan 2010

lizatko
a prečo ho tak neskoro dávaš spať? Ja s tým nemám skúsenosť, malý spal len 3 krát denne po 30 minút, asi od 8 mes. spí 2 krát 30 až 50 minút....ALe nikdy nespal dlhšie ako do 17,i spať chodil o 20.00 Mi sme sa hrali večer, lebo ak sa vzbudil už o 16, bolo jasné, že večer preplače alebo sa s ním treba intenzívne hrať. Ale vydržali sme to, teraz je to už lepšie.
Neskúsila si nedať ho večer spať a "vyhrať" sa s ním až do tej pol ôsmej? Lebo Matúško ma podľa mňa posunutý deň, pre neho je 20 až o polnoci 😀

sssimi,
pridávam sa k lizatku, tiež to nepomohlo 😖

lizatko1009
7. jan 2010

martinka on to ma fakt posunute chcela bz som abz chodil spat o tej 20-tej 21 ale co on sa zobudi na obed o 11, nic uz poriadne nestihneme a o 1 chce uz spat spi do pol 3 tak sa hraje papa, prebaluje a o tej pol 6 pride na nho unava ja sa mozem snazit s nim hrat on sa na mna vykalse a zaspi sam bez jedla a spi do tej pol 8 a potom znova hranie a mozem ho okupat aj skor nepomoze kym nieje tolko hodin nespi ako naprogramovany somarik, dufa ze ked pojde do jasliciek tak sa to zmeni 😉

martinka17
7. jan 2010

joj, to máš ešte horšie ako ten môj nespachtoš 😉
Sestra vraj bola taká, otec potom pri nej týždeň sedel a stále keď zaspávala, tak ju budil...podarilo sa im potom obrátiť jej rytmus tak, že v noci spala a cez deň sa hrala a plakala.
Neviem, potom asi ho ráno o 8 zobudiť a nedovoliť mu zaspať do tej 11...neviem poradiť, fakt malý strašne málo spal 😝

janetty
7. jan 2010

lizatko a keby si ho ráno zobudila o nejakej tej 9h a potom ho dala spať o tej 11h? či radšej nie? neviem, bolo by to preňho nepríjemné zobudenie čo... 😒

lizatko1009
7. jan 2010

martinka17akoze teraz mi to ay tak nevadi, lebo u nas su vsetci este hore, ale ked mi zacne skola a vstavat rano tak mi to bude vadit a skusala som aj budit, zobudi sa ale nazlosteny a mrnci ze chce spat 😒 ved on este aj teraz tu pozera ako tukam do klavesnice ako mala sova 😀

anicka077
8. jan 2010

baby ani neviete ako je vam dobre,ze vam deticky spia. 🙂 hoc aj s posunutym biorytmom. moj drobec je stale hore. cez den pospi 2x vacsinou po hodinke a troch hodinkach a v noci sa budi kazde dve hodiny. niekedy vyspi aj tri hodiny v noci a niekedy mi je hore skoro kazdu hodinu :( aj teraz mam za sebou takuto noc a som hotova... poradte co s nim robit, aby spal? napapa sa dobre. niekedy sa napapa malo lebo mi zaspi pri kojeni. aj som skusala budit ho no nepomohlo :(

lizatko1009
8. jan 2010

anicka a kolko ze to ma ten tvoj drobec?

anicka077
8. jan 2010

vcera mal tri mesiace. prosiiiiim povedz, ze sa to uz upravi 🙂) nas trapi totizto od narodenia silna kolika :(

lizatko1009
8. jan 2010

tak nas koliku chvalabohu nikdy nemal, urcite sa to upravy moj uz tak od 3 zacinal prespavat cele noce, zo zaciatku sa budil kazde 3 hodinky, ale po obede mi spal viac, a co robis s tou kolikou?

anicka077
8. jan 2010

berieme kvapky, vyhrievam mu brusko, masirujem ho. no mam pocit,ze nic nepomaha. lekarka povedala,ze to musi prejst. no je to hrozne,ked ti dieta place na raty a skruca sa od bolesti a ty mu nevies pomoct :( niekedy by aj pospal dlhsie ale sa zobudil na bolesti bruska :(

lizatko1009
8. jan 2010

uf a to kedy ta kolika tak prechadza? moj raz dostal z oci a mu to sadlo na brucho a tiez raz tak plakal ze sa az skrucal a plakal ☹ a potom prisla jedna mamina kamoska mu urobila z oci a v tom momente ho prehnalo, odgrgol si a uz bolo dobre a nedavas espumisam L?

anicka077
8. jan 2010

vacsinou po tretom mesiaci. ale mu ju mame stale dalej :( je to rozne. ano davam mu espumisan. predtym som mu davala sab simplex. aj z oci mu uz parkrat prisla chudatku mojemu. no niektori z rodiny na mna pozerali ako na sibnutu. ☹ ze si vymyslam somariny

lizatko1009
8. jan 2010

to aj na mna pozerali ako na sibnutu ze co vymyslam, ale ja som si trvala na svojom myslim ze aj papaverin je na brucho a na ukludnenie ale je na predpis tak skus popytat.

anicka077
8. jan 2010

ok dik za radu. v stredu mame poradnu tak sa opytam

vikkinka
8. jan 2010

no ja si neviem vynachvalit na brusko INFACOL.kupujem ho sice tu v anglicku,ale podla mna ho maju aj u nas.dam jej jednu ampulku,je to taky ako sirupcek...davam ho ked dlho nekaka a tlaci o dusu a nic nejde,a ked jej ho dam max do pol hodinky hodi plnu plienku...tu je to jeden z najlepsich prostriedkov na brusko vhodny uz od narodenia a je volno predajny.skuste sa spytat v lekarni.tu ho predavaju aj v drogerii.

anicka077
8. jan 2010

aj u nas sa da kupit infacol. s kakanim uz problem nemame. ale s prdkanim ano. tak neviem ci to pomaha aj na prdenie. lebo kaka pekne 🙂

miluska.h
8. jan 2010

anicka, to naduvanie musite len pretrpiet. nas maly sice pekne spinka od narodenia, ale v postielke sa casto mrvi, lebo mu treba prdknut a on si chudacik sam v spanku nevie ulavit, tak mu cvicim nozickami... do 4 mesiacov mal silnu koliku a problemy s prdkanim doznievaju doteraz. espumisan L som vysadila v polroku.

anicka077
8. jan 2010

miluska ja viem. no je to hrozne,ked ho skruca od bolesti a nevies mu pomoct. a pritom sa tak mrvi,ze nozicky si pomaly da az na hlavicku, co ich tak vysoko dviha. a to si mu davala denne? a kolkokrat? mne kazala lekarka pri kazdom kojeni. no on je aj 5-6 x denne. nieje to vela? tak casto davat lieky a v kuse?

vikkinka
8. jan 2010

a nepapas nieco co ho moze naduvat?ja nejem kapustu ani strukoviny a tiez citrusove plody su zle kvoli naduvaniu.inak len to cvicenie nozickami a buchanie po plienocke pomaha...pripadne este feniklovy cajik