Môžu byť príčinou nespokojnosti dieťaťa zúbky?

siskatan
17. aug 2006

môj drobec má 3 a pol mesiaca a začína byť akýsi nepokojný, sliní už dávno, no teraz si okrem takého bežného cmúľania pestičiek vyslovene "okusuje" ručičky... žeby zúbky? kedy a ako začali rásť vaším bábätkám zúbkly a ako ste im pomohli, aby to ľahšie zvládli?

martinka17
14. jan 2010

jasné, už si spomínam, tedaniečomi to vraví.
OK skúsim v lekárni. A brať priebežne,a lebo len pri bolesti? Lebo raz som mala homeopatiká a nebol žiaden návod alebo letáčik 😖

lenka1smejka
14. jan 2010

ono k tym homeo nie je ziadny letak-aj mna to sklamalo 😒 Mi berieme 9ch po 5 gulocok 3x denne.Homeopatka vravela ,ze takto to mame brat pokym sa jej stav nezlepsi a ked uz bude kludnejsia tak mam jej dat 1x denne po 5gulockach

ockovelasky
14. jan 2010

no ak vám idú zúbky, tak to dávaj denne a hlavne pravidelne.. až to trošku pominie, tak stačí aj 3x denne, ja nevynechávam, kým zúbky nevyjdú, až keď boli prvé vonku, tak som prestala, ale keď som zbadala, že je to tu zas, nekľud, hrýzenie, plač, a uvidela vypuklinky na ďasienkach, začala som mu dávať zase.. drobci si zaslúžiai trošku pomôcť.. 😉 😉

martinka17
14. jan 2010

ok, zajtra idem do lekárne, môj krpček už od začiatku nonstop niečo berie, takže toto je len čerešnička na torte 😵
Ale homeopatiká sa môžu, ak berie aktiferin a fenistil a cebion, nie? To posledné je len multivitamín

ockovelasky
14. jan 2010

môžu, nie sú návykové, ani nezreagujú s inými liekmi.. len ich dávaj aspoň 15 min. po jedle alebo pití.. 😉

martinka17
14. jan 2010

ok, dííííík 😵 😵 😵 😵

junovka
14. jan 2010

baby, ale ked ich budete davat dlhodobo, tak stracaju ucinok a skor sposobia zle, ako dobre.Ja som s Nely tiez prezivala kazdy zubok, ale chamomilu som davala len vtedy, ked to uz bolo na nevydrzanie.Do 20 minut od podania sme mali pokoj.Zaucinkovala.Taze u nas to vychadzalo sumar-sumaru 1x denne 5 gulociek a pocas tyzdna to bolo hadam 3x.

janetty
14. jan 2010

Môže sa stať, žeby hneď pri horných jednotkách vyšli malému očné zubky, teda trojky? 😕
Tie zúbky pri jednotkách ma take špicatejšie, tak neviem, či to nie sú trojky... ale ak áno, tak miesto na dvojky už tam nie je 😲 Stretol sa s tým niekto?
Môže byť, že mliečne zubky nemusia vyrásť všetky, ale trvalé už ano? 😒

martinka17
14. jan 2010

janety
aj nám vyšla "špicatá" dvojka. Teda ešte sa len prerezala 😵

janetty
14. jan 2010

martinak, môj ich už ma asi napoly von, no neviem... uvidím, kým vyjdu ďalšie, ale zaiaľ sa nič nečrtá 😒

ockovelasky
15. jan 2010

Ahojte.. junovka, môjmu keď idú zúbky, tak rýchlo, preto som písala, že nerobím prestávku, lebo kým nevýjdu, tak sa trápime.. Ale keď má medzi tým prestávku, tak nedávam, veď načo aj.. 😉 😉 😉

miluska.h
15. jan 2010

baby, tie co davate chammomilu vulgaris... kolko granul a ako casto?

petra1985
15. jan 2010

ja som davala po 5 granuli dvakrat denne

neviete baby ci moze mat babo z rastu zubkov aj nadchu? Sopliky atd.. dik za odpoved

emanka
15. jan 2010

petra, môže mať nádchu. Môj synovec mal tak 3 mesiace v kuse nádchu a len kvôli zubom 😝 My sme mali teraz 2 týždne nádchu a už som sa bála, že to bude mať zo zubov a bude to dlho trvať, no ale našťastie to prešlo.

petra1985
15. jan 2010

emanka dik za odpoved.. no vyborne sa tesim ako dlho to bude trvat.. je to niekedy az neznesitelne a odsavat sopliky je pre nas BOJ!

emanka
15. jan 2010

Ani nehovor, malá keď ma videla s vysávačom a potom ešte aj s kvapkami, tak sa aj rozprávať naučila...teda, povie mi len mam, ale aj to stačí 😀 Tie jej nervy a hysáky k tomu dopomohli, takže to ber pozitívne, možno sa to aj Tánička naučí, ak to už nevie 🙂 Ale nie, je to hrozné, takže držím palce, aby to dlho netrvalo 😉

petra1985
15. jan 2010

dik emanka.. ah jaj.. neviem si predstavit keby som na nu pustila vysavac.. 🙂) v com je lepsia ta odsavacka na vysavac? Ja mam pocit, ze aj so svojou odsajem toho dost.. no vidis sa ti nauci aj rozpravat vsak to je skvele a mam staci ved to je mama po anglicky takze v pohode 😀 Tanicka blaboce vsetko mozne ale pri odsavani vrieska ako pavianik.. neviem co si susedia o nas myslia, ze co s nou robime hehe.. ah ale nechce spat kvoli tym soplikom som znicena neskutocne.. no snad to dlho nepotrva.. 🙂

emanka
15. jan 2010

neviem, v čom je lepšia, lebo mám iba tú na vysávač...ale vraj je to rýchlejšie a vytiahne toho viac, teda aj to, čo je hlbšie...no ale podľa skúseností viem, že aj tak nevytiahne všetko, ale to asi žiadna...no a to spanie ani nespomínam, stále sa na to budila, keď jej to stekalo, tak kašlala, no a nakoniec to skončilo tak, že každú noc bola od tretej do piatej hore 😝
Takže hovoríš, že mám doma angličanku 😀 😀 ??? Takže super, tešíme sa 🙂

anicka077
15. jan 2010

my sme s odsavackou na vysavac velmi spokojni.vytiahne nam vsetko, co sa da 🙂 maly ma iba tri mesiace ale uz ju pouzivame mesiac. a aby vytiahla vsetko, tak sme do nej dali hadicku z rucnej odsavacky a ta mu vojde do nozteka. fakt je super.

dzio2
15. jan 2010

prosim vas aka moze byt vysoka teplota pri zubkoch?

berus222
15. jan 2010

dzio netusim, ale nas maly mal vcera cez 40 ☹

dzio2
15. jan 2010

lebo zevraj vysoka nebyva ale nezda sa mi to tak preto sa pytam, beruz a to ste maly zo zubkov?

berus222
15. jan 2010

este ma 38. ze zo zubov nam povedali na pohotovosti.

nikollette
15. jan 2010

Mne povedala dokina ze do 38 pri zúbkoch je ok...

junovka
15. jan 2010

ano, max. do 38 je teplota od zubkoch

junovka
15. jan 2010

Berus, ja uz tomu neverim, ze zo zubov moze byt aj 40 .Tiez mi to tvrdili na pohotovosti, ked Nely mala a nakoniec sme na druhy den skoncili na infeknom, nainuzkach koli salmonele 😢 😔

petra1985
15. jan 2010

emanka mne to pripada s tym vysavacom drasticke 😀 emi sak aj nasa az kasle ked jej to tecie dolu.. aaah jaj sa "tesim" na tu noc dnes.. zatial kludne spinka..
no mozno anglicanku uvidis neskor co sa z nej vykluje🙂)

nasa mala zo zubov takto 38-39 4 dni v kuse.. ☹ nad 39 uz sme brali diazepam.. teraz si "uzivame" nadchu..

dzio2
16. jan 2010

babenky dakujem teraz ma sice iba 37.7ale idem na pohotovost ale je strasne bleda uplne je biela ocka cervene ani jej nechuti papat tak idem dufam ze dok nebude mat blbe poznamky typu ze co panikarim, unas v CAje to normalne

babullka1
16. jan 2010

Ahojte nema niekto skusenosti s hnackou pri zubkoch?Nasmu malemu sa prerezavaju dolne dva a kaka mi 3x denne-plnu plienku 😒,horucky nema a to normalne kakaval tak raz za 2 dni.Dakujem

junovka
16. jan 2010

babulka, my sme kazdy jeden zub mali s hnackami, ktore nam trvali niekedy aj 7 dni