Môžu byť príčinou nespokojnosti dieťaťa zúbky?

siskatan
17. aug 2006

môj drobec má 3 a pol mesiaca a začína byť akýsi nepokojný, sliní už dávno, no teraz si okrem takého bežného cmúľania pestičiek vyslovene "okusuje" ručičky... žeby zúbky? kedy a ako začali rásť vaším bábätkám zúbkly a ako ste im pomohli, aby to ľahšie zvládli?

slniecko26
6. feb 2010

Ahojte baby! Viete mi poradiť malinká už má 2 spodné zúbky. A lekárka hovorila, že jej už pôjde horné zúbky čo si aj myslím, že už asi idú. Chcem sa spýtať či môže mať bábetko pri zúbkoch 39,4 horúčku? Práve teraz sa zobudila spinkala od 12,30 do 14,50 a mala horúčku. Predtým jej nebolo nič. Nemá ani soplíky ani nekašle tak preto si myslím, či to nie je zo zúbkov. Dakujem za rady!!!

lenka1smejka
6. feb 2010

To bude zubkami

andrea12737
6. feb 2010

slniecko, prvorodeny mal taketo horucky, snad pri raste kazdeho jedneho zubka ☹ ... takze aj takato teplotka moze byt dosledkom rastu zubkov 😉

junovka
6. feb 2010

pokial vciem, a to mi potvrdili aj 2 lekarky, ze teplota od zubkov je max. do 38,5 a ked je vyssia, tak sa jedna uz o zapal v tele

slniecko26
7. feb 2010

Andrea a kolko Vám trvali tie horúčky! Včera som jej dala panadol (čípok) teplota klesla, večer 22,30 som jej ho dávala znovu lebo bola opäť vysoká a dnes ráno som jej ho tiež dala ked sa zobudila. Za aký čas sa Vám potom prerezali zúbky pri takýchto horúčkach?

andrea12737
7. feb 2010

Slniecko-horucky nam netrvali dlhsie ako 2 dni, v podstate jeden den boli tak vysoke, k veceru, pocas noci teplota klesla, a dalsi den bola do tych cca 38,5 -ono vlastne vyssimi teplotami to u nas zacalo a uz sme vedeli ze budu zubky..no ked vysoke teploty stale pretrvavaju, moze sa jednat o ozaj nieco vaznejsie..raz nam takto trvali 3 dni (39C, 39,5C) a nemohli sme mu ju zbit (ale to bol ci den- ci noc) a nakoniec nam zistili infekcnu mononukleozu ☹ a boli sme 2 tyzdne v nemocnici ☹

mirka907
8. feb 2010

Myslite ze moze byt priznakom iducich zubkov aj to, ze sa mi mala zacala budit skoro rano?medzi pol 5tou az 6tou...Predtym vstavala o pol7mej az 7mej...Zobudi sa a uz sa nevie ulozit a ani ruky nepomahaju...A ked nahodou nevstane skoro rano, tak sa zobudi v noci a je hodinku az dve hore...Cez den mi spi max 3 hodiny...posledne dni ale len cca 2hodiny, takze tym, zeby vela cez den vyspavala to urcite neni. Ostatne priznaky nemame...dasna su sice zdurene ale to uz asi 2-3 mesiace a bielu bodku mame od Vianoc ale inac nic.

traktor
8. feb 2010

ahojte, nam vysiel prvy zubok v 7 mesiacoch a to dvojka hore 😀 ..o par dni sa k nej pridaly aj obe horne jednicky, takze mam 3 zubky horne, dolne este spinkaju 😀 , inak ziadne teploty len odmieta papat, pije len mliecko a ppa jogurty a vyzivku ine nie...

pajinka23
8. feb 2010

ahojte mojmu drobcovi vysiel asi pred tyzdnom prvy zubok a dalsi sa mu tiez tlaci von 😲 😲 Chcem sa len opitat ci je to normalne ked mu nechuti teras papat nechce ani mliecko len pije vodicku ☹ ☹ a ked nieco spapa tak raz za cas aj ugrcne.Horucky sme zatial nemali ani hnacky..Tak neviem ci je to normalne,ci to ma zo zubkou alebo mam zavolat pediatricke???dakujem

nikollette
8. feb 2010

Pajinka, je to normálne že mu nechutí, môže to byť kvôli zúbkom, áno.

mausy21
8. feb 2010

ahojte mam 9 mesačnu dcerku a ešte nemame ani jeden zubok.... ☹ je to normalne?ale hryzie čo sa da plače a nervači chuda moje ale dasienka ma normalne žiadne megy opuchy tak neviem

evinka1232
9. feb 2010

ahojte, my už máme 2 zúbky dolné, vyšli jej v 5 mes. aj 4 dni...od soboty poobedia máme teploty, v noci až 39,1...tak sme bežali na pohotovosť, tam nám povedali, že je všetko ok, hrdlo a dýchanie čisté...vraj to budú zúbky...v pondelok sme išli k našej dokyne, lebo ráno 4,30 opäť 39,1.../vkuse berieme nurofen, začali sme panadolom/ doktorka jej pozrela do hrdla a vraj ho má poriadne zapálené, pritom vôbec nekašle, soplíky má min.. a do toho sa pridali hnačky...malá je strašne naučená na prsník, čajík nepije, totiž nevie čo stým dudlom robiť, ked jej chcem dať s lyžičkou, tak ani za nič, už ked zbadá, že jej niečo dávam ku ústam, tak sa jeduje, papá veľmi málo, som rada, že viem do nej natlačiť lieky...bojím sa aby sa mi neodvodnila...o týždeň bude mať 7 mes.. vkuse si pchá niečo do úst, je umrnčaná...máte tu niekto takúto skúsenosť?

lydia22
9. feb 2010

mausy21 my mame 8 mesiacov a sme taky pripad ako vy,plac,jedovanie a hryzanie vsetkeho,v noci sa casto budi,dasna normalne tak tiez neviem ci to budu zuby.nech uz vyjdu lebo uz som na nervy.

xxveronikaxx
9. feb 2010

Počuli ste niekto už o plesni v ustočkách?

janetty
9. feb 2010

veronika, môj mal pleseň v puse, keď mal 7.mes... Doktorka nam dala rozrobený roztok v striekačke (2ml) to mal len na 2-krát po 1ml a potom som mu už natierala vnútro pusy fialovou vodičkou (neviem presne, ako sa ta tinktúra volá)

anicka077
10. feb 2010

aj my sme natierali pusu tou fialovou tinkturou. moja mamca to vola hypermangan.ale v lekarni sme to pytali pod ovela zlozitejsim nazvom. ta pliesen moze byt aj z mlieka,ked kojis alebo ked dieta bralo antibiotika. neviete nahodou,ci mozem dat aj 4-mesacnemu babu homeopatika? aky mate na nich nazor? su bezpecne?

cikyta
10. feb 2010

Tiež sme mali tu fialovu vodičku ako 1-týždenní 😉

A inak.Máme 9 mes. aj 2 týždne a zubok žiadny.Ani dasienka nejako napuchnute,Nič. 🙄

lenka1smejka
10. feb 2010

A ako ta plesen vyzera?

janetty
10. feb 2010

lenka, to sú také malé biele fliačky-pľuzgieriky 1-5mm "rozsypané" po jazyčku, na podnebí... teda môj to tak mal //...myslím, že sa to ľudovo volá aj "žabka v puse"//

lenka1smejka
10. feb 2010

aha dakujem

cikyta
11. feb 2010

Tak včera píšem,že zubok žiadny a dnes dolu "malé ryžove zrnko" 😀 Uf.Konečne!

andrea12737
11. feb 2010

cikyta- gratulujem 😵

nikollette
11. feb 2010

Nám sa tlačí 8mi zúbok 🙂 konečne, po dlhšej pauze 🙂

spalka
12. feb 2010

nemame zubky stale, ale dnes sa mi podarilo malej pozriet dolne dasienko, nechce ho totiz nikdy ukazat, a mame tam ako keby dva pluzgieriky vedla seba, je to ono? 😅 ziaden iny opuch alebo zacervenanie

nikollette
12. feb 2010

Môže to byť ono, ale nemusí... musela by som to vdieť 😅

spalka
12. feb 2010

nika neuvidis, lebo aj ja malokedy mozem 😀, pozerala som tvoje fotky, mas krasneho okateho chlapceka...ten ma hraciek ako cela skolka 😉

nikollette
12. feb 2010

Spalka dakujeme 🙂 no hej, kedže mamina je maniak na hračky 😅

Hm, ked neuvidím neviem povedať 😅 my sme pluzgierik nemávali...
nam ked ide zubok, vyzerá to ako taká biela čiarka pozdlž dasienka, pár milimetrová...

spalka
12. feb 2010

dik za radu 🙂 a ten nafukovaci hrad vyzera dobre, asi take malej zadovazime tiez, myslim, ze by sa jej pacilo hrat sa v nom, lozit dnu a von 😉

nikollette
12. feb 2010

Hej je to celkom sranda ten hrad 😉
ked si si nie istá, ja som strčila prst na to miesto kde sa mi zdalo že ide zúbok, a ked som cítala, že je to tam také drsné, začiatok zúbka, tak som vedela že ide 😉

spalka
12. feb 2010

hmm, ale ked uz to je takto citit tak je uz skoro von, nie? 😅