Môžu byť príčinou nespokojnosti dieťaťa zúbky?

siskatan
17. aug 2006

môj drobec má 3 a pol mesiaca a začína byť akýsi nepokojný, sliní už dávno, no teraz si okrem takého bežného cmúľania pestičiek vyslovene "okusuje" ručičky... žeby zúbky? kedy a ako začali rásť vaším bábätkám zúbkly a ako ste im pomohli, aby to ľahšie zvládli?

zuza.m
26. mar 2009

baby kolko trva teplotka koly zubkom???maly ma už asi 2den teplotu aj je nervozny a umrnčany jeden zubok ma trošku vonku a druhy sa mi zda že sa prave prediera.no ako zistit či je to naozaj od zubkov alebo nanho lezie choroba???včera mal 38,1 dnes rano 37,8 davam mu nurofen .velmi mu ani nechuti papat.dnes rano aj pokašliaval ale od vtedy nič.ani sopliky.ale ani hnačku nema.

akejka
26. mar 2009

zuzi ak teplota do zajtra neprejde, choďte radšej k dr. Pri zúbkoch môže teplota trvať aj niekoľko dní, ale môže to byť spojené aj s nejakou chorobou. My sme mali 3 dni soplíky, vysoké teploty, zdurené, fialové ďasná - akoby sa už zúbky mali prerezať, na to sme dostali šiestu chorobu a zuby mrchy nakoniec vyšli až po mesiaci...

kamilka12
26. mar 2009

ahojte, o 2 dni máme 7 mesiacov a ani jeden zúbok.tiež by ma zaujímalo, ako ďasno tesne pred tým ako sa zúbok prereže vyzerá? Vačšina mamičiek mi povedala, že ďasno bolo biele ale počula som už aj (aj tu to niekto písal), že bolo zdurené, červené až fialové...Tak ako to teda vyzerá? 😕

susika
26. mar 2009

kamilka-u nás boli zdurené a biele dasienka. akoby už zubky presvitali. a do týždna vyliezli.nič sa neboj, zubky narastú. moja malá mala 15m a 2 týždne, ked vyšli prvé tri, potom asi o mesaic naraz znova dalšie 4 a teraz pred pár dnami jej ide 5 zubov z toho 4 stoličky.všetky zubky vyšli tak, že bola nepokojná, akoby nervozna, ale taká bývala, aj ked bola unavená a ospalá, takže som ani nevedela. žiadne hnačky, horúčky, nič.a papala stále v pohode.vodičku na zubky mám doma na ozdobu, iba ked malá zbadá kvapky, tak jej to dám na zubky.

zuza.m
26. mar 2009

kamilka tiež malemu začali len teras rast pred tyždnom prvy a teras sa derie druhy.ja som si zase nevšimla nič ani fialove ani zdurene ani biele.ma ho take širšie ,večer som pozerala nemal nič a rano sa strede dasienka ukazala priesvitna čiarka.a to bol ten zubček.behom tyždna už trči ale nič biele nebolo.ani naznak že by niečo rastlo.

stvura
27. mar 2009

No kocky, tak ja uz mam z tych zubkov bolest hlavy asi mesiac.
Maly mal dva dni vysoke horucky, reku, dobre, zubky idu, asi ho to boli {ziadne ine priznaky ineho...}. Potom mu vysli predne dva tak akurat ze citit hroty na dasienku a koniec. To bolo pred dvoma tyzdnami! Odvtedy nic, len je zlej nalady, uz mam dvorce bradaviek tak dohryzene, neustale v noci sa budi ze by si zuzlal prso...

katkabod
27. mar 2009

Tak my sme sa trochu potrapili minuly tyzden, ale az take hrozne zo nebolo, trocha nervozity a straaasne vela zutia vsetkeho mozneho, co malej prislo pod ruku, vratane ponozky na nohe, ak som chvilu nedala pozor a este bola casto smadna. Teplotu sme nemali. Potom to prestalo a zacalo zasa predvcerom a vcera som uz zbadala 2 biele drobulinke vylezene zubky, juj, ako som sa potesila. Ale mala je nervozna a zase vsetko zuje a sliny jej velmi tecu, davam jej aj taky gel na tie bolave dasienka, Calgel, je od 5 mesiacov, pomaha jej to, vzdy sa ukludni aj na 3,4 hodiny.

mirustek1
27. mar 2009

baby ja som myslela od 4,mesiaca,ze pojdu zubky,lebo vsetko zula,stale plakala a bola nervozna a nic.A dnes vecer som jej prezrela dasienka,ako kazdy den a je tam prvy zubok.Tak ani neviem ako,lebo nemala ani velmi zdurene dasienka,ani teplota,ani hnacky a aj dobre spava.Tak sa vytesujeme,no uvidime ako sa bude dalej predierat,ci nebude viac nervozna.

saska.t
28. mar 2009

juj kocky tak nasa mala sa teraz trapi vysli nam 2 zubky a mala je v noci nervozna je kazdu chvilu hore s placom no hrozne ale teplotu a hnacky nemame tak aspon tak ☹

mataaaaa
29. mar 2009

mi mame za sebou dalsi kruty den, ale uz je to vonku. dole uz mame 4zuby a hore dva 🙂

janzi
29. mar 2009

My mame za sebou prebuntosene dve noci a a prvy zubok vonku 😀 Este v noci ked buntosila som jej natierala dasienko a nic som necitila a teraz ked som ju ulozila na obedny spanok a nie a nie zaspat tak som jej opat isla natriet dasienko a ucitila som ho 😅 Hned zaspala ako som jej ho natrela. Nastastie nemame ziadne horucky, hnacky ani nic podobne len s tym spankom cez den a v noci to bolo horsie. No a na pocudavanie v poslednej dobe menej slinta 😎

dara9402
30. mar 2009

kocky, chcem sa opytat je mozne aby 2mesacnemu babetku zacali rast zubky????????????????????

totiz zrazu sa nam zmenila kaka, zacal mi viac slintat a na dasienku ma taku malu bielu tvrdu bodku, jednu na hornom a jednu na dolnom

som z toho zmetena

dik

zuza04
30. mar 2009

nasej malej vysli prve dva zubky ako 7 mesacnej a to som si vsimla až ked ma nimi hryzla do nohy 🙂 vůbec nic tomu nepredchadzalo žiadne príznaky, a teraz jej vysli dalšie tri naraz a zas nic len trochu slinta.

bezaz
30. mar 2009

hojte, tak konecne mame zub vonku, muz kupil calgel, ale po precitani zlozenia vaham, ci to mam dat malej do ust.. neporadite nieco homeopaticke, pripadne prirodne? dik

lenka_da
30. mar 2009

Tiez sa mi nechcelo verit, ze dieta moze mat v 4 mesiacoch zuby! Nasa mala ako 4,5 mesacna prve zubky a kazdy mesiac vyliezaju dalsie dva. V sobotu mala 8 mesiacov a 6 zubov 🙂

lenka_da
30. mar 2009

dara 9402: zabudla som v prispevku dopisat, ze jasne, ze zuby nenarastu za jeden den, tiez nam zacali rast cca okolo 2 mesiacov 😉

gergi7
30. mar 2009

lenka-da, moja mala ma 3 mesiace a 2tyzd, ked jej vysli prve 2 zubky. teraz ma 6 mesiacov a 8 zubkov 😉

rencalm
31. mar 2009

Ahoj Bezaz, poradím ti homeopatíká Chamomillu vulgaris 15ch, dočítala som sa to tu na MK a aspon na nás to zaberá. Práve dnes nám vysiel 1.zúbok, este ho ani nevidno, ale uz ho cítit. 2 predchádzajúce noci trosku zle spal, budil sa, mrvil, ale nic vázne tak som mu vzdy dala 5 guliciek do trosícky cajíka , rozpustila a potom spal lepsie, aj dnes na obed som mu to dala vypit a pokojne spal. Skús to, urcite tým neublízis. Mozes dávat 2-3x v priebehu dna 5 guliciek alebo len na vecer.

mizulienka
9. apr 2009

ahojte, viete mi niekto poradit ☹ moze byt teplota zo zubkov az 38,5??? maly je cely horuci a ma takuto vysoku teplotu? alebo to moze byt aj nejaky virus? on je cisto dojceny, tak snad ho virusy obidu...poradte mi prosim, dakujem 😉

iwuskaaa
9. apr 2009

ahojte, včera som bola u zubárky a pýtala som sa, čo je najlepšie pre detičky pri prerezávaní zúbkov 🙂 ...a viete čo mi povedala? že nič, najlepšie je, keď vyjdú bez akejkoľvek pomoci, prípadne nakúpiť hryzátka 😖 ...tak teraz, vyberte si 😒 ...ja zatiaľ fakt nič nemám kúpené, chcela som BabyDent, no ten prestali vyrábať a klinčeková silica je iba na objednávku, tak tú som si dala objednať, pre istotu 🙂

saska.t
9. apr 2009

mizulienka - pri zubkoch moze byt teplota aj 40 ale urcite treba vylucit virus ak ho nic neboli, nesopli atd tak su to zubky, kojenie nie je 100% zaruka ze bude zdravy a odolny 😉

vejinka
9. apr 2009

my este nemame ani jeden zubok ale dufam ze uz coskoro sa aspom jeden ukaze...od troch mesiacov nam idu a nie a nie sa vyklut 😅

akejka
9. apr 2009

mizulienka, my sme mali vysokú teplotu pri prerezávaní horného zúbka - 39,7. Popritom však prekonala aj šiestu chorobu - pozri tému s týmto názvom...

claudinka
9. apr 2009

nam sa prerezal prvy spodny zubok v nedelu.. a vsimli sme si to iba preto, ze mal krvicku na brade 😝
teplotu sme mali, ked sme boli vonku, mal horuce ruky a par dni tak kaslal a bol umrncany.. dasienka biele vobec nemal, ani navrete, tak sme boli prekvapeni, ked to bol zubok 😝 a my ze je rozmaznany a jemu sa chudacikovi zubok prerezaval.. ale nemal vobec predtym teploty, iba v ten den ako sme boli na prechadzke..

mizulienka
9. apr 2009

prave sme prisli od dr..ma virus ☹ takze to nebudu iba zubky...nemate nahodou skusenost s tym, ci cestovat alebo nie, ked ma virusove ochorenie...mali sme naplanovanu cestu na zajtra, ale neviem, co teraz, ist ci radsej ostat doma? dakujem 🙂

stvura
9. apr 2009

Mizuli, mi sme mali tiez taku teplotu...teraz je vsak velky crevny virus na obzore, tak neviem, malemu uz vidno hrot zubka asi druhy den, no cely sa este neprerezal.
Cestuj podla toho ako reaguje. Nas je nekludny, no na virus sme boli dva dni nepojazdni mi dvaja s manzelom a on relativne okej, len stolica sa mu zmenila...

mizulienka
9. apr 2009

no aj misko mal dnes uz 3x hnacku, tak hadam to nebude ten crevny virus ☹

fifinna
9. apr 2009

mizulienka, virus byva sprevadzany väcsinou vysokymi teplotami nad 39 stup. Nas mal naposledy teplotu 38,6 ( zubky sa mu rezu uz vyse mesiaca - ocne ) a boli sme u dr. a usudila, ze sa vonku prehrial. Mala vlastne aj pravdu, lebo si nechcel dat vonku vyzliect bundu a bolo dost teplo. Ak ma maly hnacku , tak si kupne nutrolin b., neviem ci to dobre pisem, ale v lekarni ti daju dobre, ked povies na co.

mizulienka
9. apr 2009

dakujeme pekne fifinna, teraz som mu znova merala teplotu uz ma 39 po odpocitani...je cely horuci moj maly ☹
idem mu dat cipok...tak zatial ahojte

fifinna
9. apr 2009

mizulienka, ak vystupi teplota nad 39 po odratani , tak by sa mal dat zabal.