Môžu byť príčinou nespokojnosti dieťaťa zúbky?

siskatan
17. aug 2006

môj drobec má 3 a pol mesiaca a začína byť akýsi nepokojný, sliní už dávno, no teraz si okrem takého bežného cmúľania pestičiek vyslovene "okusuje" ručičky... žeby zúbky? kedy a ako začali rásť vaším bábätkám zúbkly a ako ste im pomohli, aby to ľahšie zvládli?

susisus
29. okt 2010

Caute mamky, ja som z tych co neveria na teplotu pri zubkoch 😀 ale moja mala ma od vecera 38,5 a inak jej nic nieje len sa tlaci stolicka... tak zeby??? 😕 ☹ som z toho na nervy, teraz som jej dala cipok, kedze to vobec neklesa uz tolko hodin. Idem snorit dozadu na stranach ci aj inym vychadza teplota az tak vysoko, alebo napiste 🙂

junovka
29. okt 2010

@susisus zo zubkov byva podla mne povedanych 2 lekarov max. do 38,5 C, ak je vraj vyssia, tak sa jedna uz o nejaky zapal v tele.

slavicita
29. okt 2010

ahojte baby, chcem sa opýtať možno blbú otázku ale možno mi budete vedieť poradiť. Ako alebo čím si pomôžete, aby ste videli bábu do úst?? Ja sa o to pokúšam ale malý sa začne hneď zlostiť a nechce si dať otvoriť ústa. Včera som zistila, že malý má už zúbok tak, že som mu dala prst do úst, troška som potiahla po dolnom ďasne a vtedy ma tam niečo poškrabalo. Ale vidieť som ho nevidela lebo malý mi odtláča ruky a zatvára nasilu pusu. Nemáte nejaké triky??? 😀

tavares
30. okt 2010

@tamarka ahoj ked ti mala nespinkala tak davala si jej chanimilu vulgaris ci nie

tavares
30. okt 2010

@evelina19 ahoj co si davala malemu na spokojny spanok moja malicka ties sa budi casto aj ked je jej uz rok.

katkabg
31. okt 2010

prosim ako zistim ze malu bolia zubky???Uz ma vonku 6 a mam pocit ze jej idu ocaky...je hrozne nervozna a 2 dni ma riedku stolicku ale teplotu som necitila ze by mala....spinka velmi malo aj vnoci sa casto budi a dokonca mi zaspavala s dudlikom teraz ho stale vypluva....dnes som jej dala panadol baby sirupcek...

dena69
5. nov 2010

@slavicita ja malému poviem otvor pusu urob ááá a on to urobí... 😉

monikapalo
5. nov 2010

Ahojte, aj my mame problem so spanim, uz asi dva tyzdne sa budi v noci, hned po zaspati je hore, ako napr. teraz, zacne pistat, vidno , ze je to iny plac, boli ho to. Isli nam styri zubky naraz, teraz su uz von, ale on je stale mrzutejsi a viac place v noci. Cez den to vieme nejak zahrat, ale najhorsie su noci. Chamomila 15 CH nam nepomohla, skusili sme Sedatif ..., ani to nepomohlo, tak nam dnes lekarka odporucila Fenistil kvapky. Cal gel akosi neucinkuje, skusili sme Mundisal gel, obsahuje viac alkoholu, je silnejsi, aspon podla mna, no aj tak to nezabera. ☹ Je mi ho velmi luto, ked vidim, ako sa trapi. Horucky ani hnacky nemame.

monikapalo
5. nov 2010

Myslite, ze by to mohli byt ocne zuby? 😕

slavicita
6. nov 2010

@dena69 no to máš dobre, len môj malý ešte veľmi nerozumie, čo od neho chcem, tak som ho minule ogabňala, že mu idem dať do pusy fajnotu a on otvoril tak pusu dokorán, že som ich okamžite dole zazrela🙂 takže spodné jednotky už máme ale teraz mám dojem, že sa derú aj horné lebo je strašne mrzutý a v noci sa mi budí každú hodinu...mohla by som si podľa neho nastavovať hodinky...opuchnuté ďasná ani teploty nemá,( to sme nemali ani pri prvých ) takže je to pre mňa dosť ťažké zisťovať, či sú to zuby...je to dosť únavné ale dúfam, že sa to bude len zlepšovať 😅

lublana1
8. nov 2010

...ahojte baby, chcem sa vas opytat, ci aj vasi drobci, ked im liezli prve zubky, menej papali. nie som si ista, ci su to zubky, ale asi ano, je strasne mrzuty a nervozny, slinta, pcha vsetko do pusinky a rucky by zjedol, keby mohol 🙂 ale v noci mi spinka pekne, nebudi sa, iba na flasku... zatial... mame 4 a pol mesiaca... do poradne ideme az vo stvrtok, tak sa chcem opytat vas... dakujem za odpovede...

katkas1
8. nov 2010

@lublana1 no mojej malej ked isli zuby tak pobede na olovrant sme do nej nedostali nic, ani kvapku mlieka, inak jedla v podstate normalne len to poobedne mlieko odmietala a do vecere si ani nic nepytala, ale ked jej vysli zuby vsetko bolo zase ok

nikolkaaa
15. nov 2010

ahojte prosim o radu možu mať cervene vyraťky na ličkach nejaku suvislosť so zubkami naš ma 4 mesiace slini je nervozny ma žltu stolicu,a biele dasienka na spodnich ma take ako keby pluzgieriky..dakujem

mirka907
15. nov 2010

@nikolkaaa my mame vzdy vyrazky na lickach ked idu zubky..takze mozu 😉

nikolkaaa
15. nov 2010

mirka907 dakujem vizeraju ako keby mal potnicky

zuzanka.j
21. nov 2010

ahojte, prosim poradi mi niekto? moze byt toto zo zubkov? - maly ma od vcera vecera teplotu, namerala som mu 38.6. po podani cipku teplota ustupi, no ked vyprcha ucinok sa vrati. aj dnes poobede mal 38.6. 2x od vcera vecera mal riedku stolicu. inak nesopli, nekasle, nevracia, usko zda sa neboli. tuhu stravu nechce, ale moje mliecko neodmieta(sice pije menej). nejako extra neslinta a ani nehryzie. je nervozny a malatny. mrnci viac ako inokedy. dasienko sa mi nevidi nejako zacervenane, mozno trosku zdurene, no tak to ma uz dlhsie a nic mu nebolo..... rano ideme k dr.

elvera
21. nov 2010

@zuzanka.j ahoj, moj maly, ked mal naposledny tieto priznaky, tak sme mali infekciu v ustach, ja som o nicom nevedela, ale doktor nam uz predpisal antibiotika. tak radsej skoc aj ty, aby si vedela nacom ste. drzim prsty, aby to nebolo nic vazne.

zuzanka.j
21. nov 2010

@elvera ja som si vsimla , ze asi tyzden ma na jazyku v zadnej casti biely povlak. na lickach nie. dehydrovany urcite nieje a z ustociek mu nezapacha. moze to byt ta infekcia?

elvera
21. nov 2010

@zuzanka.j ja som si u maleho nevsimla vobec ziadny povlak a infekciu mal. tak kludne moze. neboj, my sme dostali antibiotika a za 3 dni nam nic nebolo. a to mi maly predtym cely vikend nic nepapal, za cely den vypil mliecko 200 ml a to mu stacilo. no teraz to uz urcite dohnal. 😉

anawi
29. nov 2010

ahojte maminky, mala ma vonku dva spodne zubky a teraz jej idu horne, asi su to ocne su po bokoch. Stale sa v noci budime a placeme. Ale zda sa mi ze ten horny lavy zubok jej ide nejak zvlastne. Ma ho na vrchu dasienka a nie zo spodu, dufam ze rozumiete ako to myslim 😅 Ja neviem, posunie sa jej ten zubok nejako ked narastie? Mate s tym niektora skusenost? Dakujem 🙂

gaby21
30. nov 2010

@anawi nasmu vysiel v nedelu vrchny a tiez bol navrchu, urcite to ma tak byt, ani ma nenapdlo, ze by nejak zle rastol, akurat trvalo dlho kym sa prerezal

believe2
4. dec 2010

maminy, drobcovi sa pred 4d prerezal prvy zubok - 9m 4d.....zacala mi menej papat prikrmy, teda tuhu stravu, papa tak pomenej, moze to byt tymi zubkami? a este by som sa chcela opytat - teraz sa tie zubky uz "rozbehnu" alebo to sa neda nejako presne povedat?

norikk
5. dec 2010

chcem sa spytat,ci nammozu ist uzteraz zubky??? mame to v rodine,ale chcem sa spytat,ci i vy mate takeskusenosti....svokrinbrat mal ako dvojmesacny prvy zubok,zeby zdeddil geny??

domeli
5. dec 2010

@norikk asi aj áno, teda "predpríprava" zúbkov určite. My sme veľmi-veľmi slintali od necelých 2 mesiacov a v 4. nám vyšli prvé dva. Teraz máme 7 mesiacov a 8 zubov... 🙂

mata10
9. dec 2010

dobrý deň,
som tu nová a chcela by som sa spytať či by mi niektorá z vás nevedela poradiť. Dcerka ma 10 mes a poslednych par dni je dost nervozna v noci spava nepokojne, vsetko strka do ust. este nema zubky tak som o mozu bymyslela ze to mozu byt prve priznaky, dnes je mimoriadne uplakana mierne zvysena teplota ale naopak je velmi spava, dnes spala uz 2 x cca po hodinke a cez obed 2 h.co nie je zvykom bezne spi tak 1-1,5 h za cely den. trosku ma aj redsiu stolicu. Neviete ci to mozu byt zubky, ten spanok ma dost pomylillebo deticky vraj nespavaju dobre ked zubkuju. Dakujem 🙂

gaby21
9. dec 2010

@mata10 No spavost je pri zubkoch velmi nezvycajna skor naopak, nas maly dva mesiace uz takmer vobec cez den nespava maximum tak tri krat po 20 minut, teplotu nemal ani raz, zubky mu vysli uz tri. Takze šup šup zavolat detskej lekarke, moze byt chora 😒

mata10
9. dec 2010

@gaby21

hmm Gaby asi budes mat pravdu, len som dufala ze to choroba nebude 🙂) ale uz nechce ani papat tak zajtra urcite brnknem tej Dr.
Mozem sa spytat ako dlho asi trva od prvych priznakov ze rastu zubky az po vykuknutie prveho , viem ze je to individualne ale tak orientacne 🙂) este raz vdaka

gaby21
9. dec 2010

@mata10 No prvy uplne bez priznakov, ale hned ako vysiel zhorsilo sa spanie a potom dalsie jeden za druhym kazde dva tyzdne, myslim ze aj stvrty bude von po dvoch tyzdnoch, uz ho pekne vidim, musi sa uz len prerezat. Tak si myslim ze tie dva, mozno tri tyzdne by si mohla pozorovat prve priznaky. Hlavne su to take akoby hmatatelne hrce na dasienkach a po par dnoch alebo tyzdnoch normalne obrysy zubkov, 🙂

slavicita
9. dec 2010

Baby, ja už začínam byť dosť zúfalá..malý sa mi budí už dva mesiace každú hodinku...pred mesiacom mu vyšli prvé dolné zúbky...ale spanie sa nezlepšilo..práveže je rovnaké čakala som, že mu vyjdú aj horné ale nič sa nedeje...teploty nemáva, stolicu má normálnu, na ďasnách nič nevidím, máva celkom dobrú náladu len niektoré dni je mrzutý až jedna hrôza...skúšali sme sirupy, homeopatiká, gely ale nič nepomáha..neviete mi poradiť?? Keď to všetko poviem doktorke, tak tá mi hneď z fleku povie, že sú to zuby..myslíte, že tá nespavosť môže byť tými zubami??

mata10
9. dec 2010

@gaby21
Gaby naozaj velka vdaka 🙂 tak budem cakat a uvidime ci sa z toho vykluje choroba alebo zubky 😀 zajtra skonzultujem s Dr. a uvidime