Môžu byť príčinou nespokojnosti dieťaťa zúbky?

siskatan
17. aug 2006

môj drobec má 3 a pol mesiaca a začína byť akýsi nepokojný, sliní už dávno, no teraz si okrem takého bežného cmúľania pestičiek vyslovene "okusuje" ručičky... žeby zúbky? kedy a ako začali rásť vaším bábätkám zúbkly a ako ste im pomohli, aby to ľahšie zvládli?

anicka077
8. jan 2010

miluska a mozem sa ta opytat ako si sa stravovala? mala si dietu alebo nie? jasne,ze nejem vsetko,co naduva ale co s ostatnymi vecami? som si myslela,ze maly ked bude mat 3 mesiace,tak to prejde a zacnem pomaly vsetko jest.doteraz som sa v jedle dost obmedzovala

ockovelasky
8. jan 2010

Ahojte.. Možno budem znieť čudne, ale chcem sa vás opýtať, kedy ste kúpili drobcom prvú zubnú kefku? 😅 Paťko má sice len dva zúbky, ale lepšie byť informovaná..

anicka077
8. jan 2010

nie vobec nic take nejem. doteraz som len solila a pouzivala vegetu bez glutamanu. ani ziaden cesnak, cibulu, tatarku nic take proste nejem. s paradajkami som zacala az teraz po troske. papriku som tiez doteraz nejedla.uz mi z toho sibe ze jem dookola to iste. a tak by som si dala taku fajnu pizzu, mnam.

nikollette
8. jan 2010

My už máme cca odm pol roka, ked mal malý len jeden, ci dva zubky... Ale umývať sme začali až teraz 😉

muriel293
8. jan 2010

baby a odkedy vlastne používať prvú zubnú kefku?? 😝

cerkris
8. jan 2010

baby poradte, malému vyšli prvé zuby v 6 mesiacoch, priebeh: nekľudný umravčaný, inak spí celú noc vtedy sa budí raz a kyslá stolica, teraz sa to opakuje mám taký pocit, že mu vyšla lopata to isté v noci hore aspoň raz medzitým mrvenie a kyslá stolica zase, to každý jeden zub bude takto šarapatiť?

sloto
9. jan 2010

ahojte, nasej malej ide zrovna stvrty zubok a uz dva dni mi absolutne nechce nic jest. horkotazko som do nej dnes natlacila jeden jogurt. a kojim ju.

lenka1smejka
9. jan 2010

Nam uz zbyvaju narostnut iba 3zubky 🙂 chcem sa iba pochvalit lebo nemam komu oznamit tuto novinu 😒

zurka
9. jan 2010

my mame zubky 4, piaty je niekde na ceste a umyvame od prveho zubka, len co vykukol. Vymyslela som si k tomu taku pesnicku a mala sa z toho tesi. Uz predtym sa tesila aj ked som si umyvala zuby ja a ona ma pozorovala 🙂

petra1985
10. jan 2010

my budeme mat 10 mesiacov a uz mame vonku dva dolne kooonecne .. uz len nech vyrastu🙂)

nikollette
10. jan 2010

My v 10,5mesiacoch máme 7zubov... a zatial dalsie nevidno že by isli...

mischelin
10. jan 2010

nam dnes vyliezol prvy zubok🙂budeme mat 6 mesiacov o 10 dni

kristinka4m
10. jan 2010

lenka1smejka no parada vam chybaju a my ich este len 3mame ☹

petra1985
10. jan 2010

fuu kristinka mate tri a my este len malunke dva🙂 a tym druhym si aj tak nie som ista mala nedovoli pozriet sa.. takze bude pokojna🙂 vyjdu naraz a bude pokoj

sloto
11. jan 2010

ahojte - mala mi uz styri dni odmieta poriadne jest, uz zacinam byt z toho nestastna. za den zje maximalne obedik a viac nechce. dnes som do nej horkotazko natlacila tri lyzicky jogurtu. zubok uz ma vonku tak neviem preco protestuje stale ☹

lenka1smejka
11. jan 2010

kristinka-no ale tieto 3nam davaju zabrat!!!Cez den je uplny anjelik ale noc je strasna a ja nevladzem sa s nou hrat a usmievat sa na nu cez den a v noci ju nosit na rukach a skakat na fit lopte.Popritom jej musim spievat a to sa cudujem,ze pri mojom falosnom speve zaspi 😀 Doteraz sme nevedeli,ze nam rastu zuby ale teraz si to odpikame za vsetky tie sladke casy co nam spavala celu noc-nuz nie som zvyknuta aby plakala.Ale aj to raz prejde ukludnujem sa tym 😀

miluska.h
12. jan 2010

ahojte, mam otazocku.... kolko trva prerezavanie ocnych zubov? my sme uz zufali... ☹ trva to uz viac ako 3 mesiace a zubky stale nie su uplne vonku. maly to ma stale napuchnute a cervene, je nervozny, casto place... ja uz neviem ako mu mam pomoct... v piatok ideme do poradne, tak chcem povedat lekarke, nech nas posle k stomatologovi...

angel78
12. jan 2010

ahojte, chcem sa len opytat, nasa mala mala 3. januara 7 mesiacov a este nemame ani jeden zubok. je to normalne?? ani dasienka nie su nejako navrete ani cervene. mate niekto podobnu skusenost? pocula som o pripade, kedy nevedeli vyjst zubky a museli rezat dasienka, bojimsa toho.. dakujem 🙂

martinka17
12. jan 2010

angel, nám prvý zúbok vyšiel skoro na 9 mesiacov, takže sa nestresuj, niekedy lezú až na rok.

angel78
12. jan 2010

ozaj? fuha, dik uz som z toho bola trochu udivena 🙂

martinka17
12. jan 2010

😀 😀 😀

junovka
12. jan 2010

angel, starsej vysiel na 11 mesaicov a mladsej na 10 mesiacov.Podla mna ulohu aj zohrava genetika 🙂

miluska.h
13. jan 2010

a mne nikto neporadi?

martinka17
13. jan 2010

nám lezie 6 horných zubov tiež asi 3 mesiace, postupne, stále nejaký pribudne....strašné bolesti má chrúst, teploty, bere sirup na bolesť občas....neviem, ako to je, očné sú ešte v zákryte 😎

berus222
14. jan 2010

my trosku vybocujeme s priemeru. mame 2 spodne zuby a rastie mu dalsi spodny. uz ho je vidiet. maly ma uz 2. den 40tky teploty a dr povedala, ze mu rastu horne zuby. ze viac naraz. chudatko nic neje, nepije, ked chyti ustami dudku, tak sa rozplace. gel na prerezavanie nezabera a uz sme z toho obidvaja strasne unaveni. dufam, ze u to nebude dlho trvat.

berus222
14. jan 2010

z z z z priemeru z z z

stanah
14. jan 2010

asi je to s tym rastenim zubkov rozne. Starsiemu vysiel prvy zubok vo4 mes. a mladsiemu az teraz a to ma 9mes.

ockovelasky
14. jan 2010

berus - aj môjmu drobcovi ide teraz viacero zúbkov naraz, už má dva spodné vonku mesiac.. doki nám poradila dávať chamomillu, jemu to dosť pomáha pri tých bolestiach pri prerezávaní zúbkov a gélik pomôže len na chvíľočku..

martinka17
14. jan 2010

čo je to chamomila??
Lebomne rovno kázala sirup na bolesť, posledné dni pred prerezaním totiž vždy preplače v ukrutných bolestiach večer ☹

ockovelasky
14. jan 2010

to sú homeopatické granulky.. presne sa to volá chamomilla vulgaris 5ch alebo 9ch a dávam ich 3 - 5xdenne po 3 guľôčky, rozpustiš ich v malom množstve vody, ja ju aj zohrievam a dávam mu cez striekačku od Panadolu