Môžu byť príčinou nespokojnosti dieťaťa zúbky?

siskatan
17. aug 2006

môj drobec má 3 a pol mesiaca a začína byť akýsi nepokojný, sliní už dávno, no teraz si okrem takého bežného cmúľania pestičiek vyslovene "okusuje" ručičky... žeby zúbky? kedy a ako začali rásť vaším bábätkám zúbkly a ako ste im pomohli, aby to ľahšie zvládli?

tina_
17. jan 2009

uz aj ja budem musiet nieco kupit na tie jej zubky, uz jej normalne presvitaju cez dasienka.
Predvcerom v noci sa zobudila o tretej a bola hore do pol osmej rana. som si uzila...A to som blba, sla spat o jednej v noci, nemohla som zaspat, a o tretej, sa zacala mala budit, myslela som si, ze to skonci s nadojcenim...ach jaj...Este aj starsiu zobudila, jak revala nadranom...esteze manzel sa ako-tak prebral asi o siestej, to ja som uz bola grogy, a ju nosil do pol osmej...
Ak sa ma toto opakovat...diki moc.
Cez den sa to este da, dojcime sa (alebo ocmuľujeme?) kazdu chvilu, len aby sa upokojila, ale vecer je to kriticke...uz zaspava len na prsniku, dnes zaspala asi o desiatej (bola hore od obeda...)

bubinko83
17. jan 2009

baby,možu ist malemu zubky aj ked mu ešte moc nepresvitaju cez dasienka? Je strašne nervoznyzle mi spava.A ked som mu dnes masirovala dasna gelom na zubky tak držal jak hluchy dvere a strašne pri tom slintal.Spodne dasienka ma viac bielšie ako inde.Možu sa teda drat už zubky? ☹

bubinko83
17. jan 2009

a k čomu pomahaju tie homeo chamomila vulgaris? Ako často sa podavaju? 😲

lila794
17. jan 2009

bubinko, moze to byt zo zubkov 😉

bubinko83
17. jan 2009

lila,.ano? ja už som fakt zufala,stale mrnči .Až je mi ho luto,ale nedokažem mu pomoct 😢 Za aky čas sa zubky prederu?

lila794
17. jan 2009

Dr. nam vravela, ze to moze trvat aj mesiace. Nam prve dva vysli presne na 8.mes., ale isli mu straaaasne dlho. Teraz mu ide 6 naraz, takze to je brutal. Iba vydrzat. Najhorsie, ze nas trapia hnacky, nechce papat, obcas sa aj povracia. Hroooza. A najhorsie su vecery a noci - to sme aj 15x hore. Celkom nam zabera Mundisal gel. Nurofen, ani ziadne lieky mu nedavam. Lebo, ked ma hnacky, bol by podla mna este viac oslabeny. On az zurivo vrieska, ked hryzie. A hryzie uplne vsetko ☹ Pevne nervy!

bubinko83
17. jan 2009

lila,ja to vydržim,len nech sa netrapi.Teraz spinka ale aj tak sa stale mrvka.Aj moj viac kaka ako obvykle,teraz tieto posledne dni.Fuuuuuuuha,že 6 naraz,to si ani nechcem predstavit ako ho to boli.Ale asi treba vela trpezlivosti a pevne nervy

siminks
17. jan 2009

bubinko to budú iste zúbky aj naša simi mala úplne zabielené jasná a dolné dva jej vyšli asi ked mela 3apol mesiaca teraz jej ide 9zúbok 😉 a dobre to bolí ked sa zakúsne do mna 🙂 🙂 🙂

bubinko83
17. jan 2009

simiks,no ja si tiež myslim,že su to na 99% zubky,lebo nema byt prečo taky nervozny.Na koliky sme už stary a aj tak sme na ne nejak extra netrpeli.A tvoja maly bola tiež taka ina.....umrnčana? 😒

siminks
17. jan 2009

Kakali sme veru dosť,ale môžem povedať,že umrnčaná mimimálne noci prespala celé,až ked jej išli vrchné dva dvakrát som jej dala nurofen na noc ale ked sa prerezali bolo to ok a ostatné išli ako huby po daždi ani som nezbadala,akurát že stále slintala......

bubinko83
17. jan 2009

aj moj slinta ,a zle spinkava,ale on mi nikdy neprespal celu noc takže som na to zvyknuta.no uvidime nechame sa prekvapit,či su to ozaj zubky alebo čo 😉

ada11
17. jan 2009

bubinko, môžu to byť zúbky. 😉 Ja natieram Anetke ďasná Mundisal gelom a táááák drží. 🙂

siminks
17. jan 2009

Uvidíš,že to budú zúbky moja zase prespí od 2mesiaca celú noc,ale za chvílu ta čaká vela zábavy ešte také tri mesiace,stále mám neporiadok každú chvíľku upratujem všetko vyberá z linky zo skrín atd....tak nech vám rastú bezbolestne zúbky 😉

bubinko83
18. jan 2009

siminks,dik.No spime horšie,ale doložitejšie je že sme zdravy 🙂 Dufam,že zubky rychlo vylezu 😉

hanuky
19. jan 2009

Ahojte, prosim vas, poradte nam - ako casto mozem davat Dentinox a Babydent?

Pri dentinoxe je pisane, ze 3x denne, ak lekar neurci inak. Ale potrebovali by sme dat az 4x, niekedy 5x, lebo kratko ucinkuje.
Moze sa to?

l.lara
19. jan 2009

ja pouzivam baby dent. v pribalovom letaku je napisane uzivanie tiez 3x denne. ale vzhladom na to, ze to obsahuje etanol, viac by som urcite nedavala.

fifinna
19. jan 2009

Hanuky, akurat mam ten letacik s Dentinoxu a je tam fakt len 2-3 krat. Ak to moc tvojho - tvoju boli, tak daj sirup panadol, alebo nejaky iny , co mas doma, ja mam Calpol, tak som davala ten. to mi poradila Dr. Ten ucinkuje urcite dlhsie.

cekina
24. jan 2009

Ahojte, potrebujem pomoc... mala ze uz dva dni ako na ihlach, ma hnacku, otiera si tvaricku o moje rameno ked ju nosim, velmi slinta a dudel nechce iba ho hryzie... mozu to byt zuby? zda sa mi este mala... teplotu nema, ale nezaspi mi ani na 15 min, cela je nejaka naladova... fakt neviem co jej je. dakujem za radu

nimi22
24. jan 2009

cekina, aj mozu, zalezi ale na vela faktorov, mojmu malemu tiez isiel prvy na konci 4 mesiaca zaciatkom piateho. 😉

lucinka1104
24. jan 2009

môj LUky má 9 mesiacov a anijeden zub 😝 zato mmu ide veľa naraz 🙄

amatula
24. jan 2009

ahoj cekina mozu to byt aj zuby,ale moze este dlho trvat az sa jej prerezu.....
alebo daka vyroza 😒

cekina
24. jan 2009

juuuj, nech su to radsej zuby... no uvidime so bude zajtra, ak to neprejde pojdem kupit tie homeopatika... dakujem

paola.o1
24. jan 2009

dievcata, moj maly je zase v uplnej pohode neslinta, nic, akurat kazdy vecer uz tyzden ma zvysenu teplotu (cca. 38,3) cez den teplotu nema. papa smeje sa vsetko ok, viac si okusuje rucicky.... myslite ze zubky?

lucinka1104
24. jan 2009

paola noneviemnezdásamitona zubky javascript:addEmoticon('😒','vBody')

lucka36
26. jan 2009

ahojte
moja mala ma uz vyse 7mesiacov,este ziadne zubky,hoci od dvoch mesiacov zacla tak slintat ze sme nestihali menit podbradniky,pouzivame len tie s igelitom a vsetko kuse dodnes,,teraz slinta menej...a uz sa nam zda ze by mali zubky vyjst,bo sa nam zmenilo kakanie,vyse tyzdna kaka az 4-5x denne,ale riedke,aj to inak smrdi a raz za den ma uplne ridke,obcas to ja vyubehne na saty,len dufam,ze to je kvoli zubkom,vraj vtedy deti kakaju tak casto a riedko...zajtra mame nastastie poradnu,tak s aopytam,teplotu nema,som aj dnes merala,ale nemeram casto..tak uvidime,,,prikrmy uz papme dlho,takze nevime kvoli comu by to malo byt....

lulu723
27. jan 2009

joooj baby mna ide z tej mojej malej porazit ma 6 mesiacov a uz ma jeden zubok vonku,ale od vcera mi nic nechce papat len sa stale cajom nalieva ide ma porazit myslite ze uz ide aj druhy zubok? ☹

jankajs
27. jan 2009

...náš malý neslintá, nič neohrýzal, ak nepočítam občasné žuvanie cumlíka, jedol, pil, nemal hnačky (skôr opačne), teplota bola 37,1 a na prvý (zatiaľ 3 mm) zub som mu prišla náhodou, keď som prstom prešla spodné ďasienko... každé dieťa je iné.

sjuzocka
27. jan 2009

tak ja neviem ci mojmu idu zubky alebo nie... uz nejake tri tyzdne sa mi v noci dost casto budi... no a vcera rano ako sme vstali bol horuci ako radiator... merala som mu teplotu a mal ju 38,5.. tak panadol, nurofen, obklady... teraz druhy den je to to iste len sa to uz drzi na takych 37,5. Aj stolicu ma zrazu riedku a take mnozstva ze v noci ked sa mi tu pototo na prebalovaku tak som myslela ze sa v tom utopi, az som manzela musela krikom zobudit aby mi pomohol, lebo teda katastrooofa prebalovacia :D a tak odvcera sa mu to strieda s tou stolucou kadejak, tekute, potom zase hustejsie, potom zelene, potom zlte... stale ma nieco v ustach, hlavne pästicky. spodne dasienka ma trosku viac prekrvene ako vrchne, ale ja tam nic nevidiim. flasku mi nechce cucat, iba hryzie do toho cumla. a teraz - su to zubky? neplace, je vesely, ukecany a ma teplotu. az sa divim ze to tak dobre zvlada. no a viacej spi cez den. alebo ma virozu nejaku? alebo ma tu piatu siestu chorobu?

daisy33
27. jan 2009

moja ma len jeden zub asi 1,5 mesiaca, mate tiez take skusenosti ze malo dieta dlhsie len jeden zub?

junovka
27. jan 2009

daisy, samozrejeme 🙂