Môžu byť príčinou nespokojnosti dieťaťa zúbky?

siskatan
17. aug 2006

môj drobec má 3 a pol mesiaca a začína byť akýsi nepokojný, sliní už dávno, no teraz si okrem takého bežného cmúľania pestičiek vyslovene "okusuje" ručičky... žeby zúbky? kedy a ako začali rásť vaším bábätkám zúbkly a ako ste im pomohli, aby to ľahšie zvládli?

nikollette
31. júl 2009

A to j aj v tych 2-šrokoch také trápenie, mrnčanie, horúčkovanie? Ci v tedy to uz deti znasaju lepsie?

cestovatelkaandrea
31. júl 2009

nikollette ako u ktoreho babatka. niektore horsie znasaju stolicky, niektore naopak prve zubky.

smily tak to nasmu narastu tiez tie posledne tak nejak ako tvojej malej. teraz ma skoro 11m a ma len dva zuby

nikollette
31. júl 2009

V 11mesiaoch len 2 zúbky... juuuuj, to aj to môže byt???
No pekne, ktovie kdy vylezú tomu mojmu, este sa načkame potom aj my...
ja som mala zuby ako 4mesačná, už prve dva 🙂
kamoška má 8mesačné mimi a má už 9 zúbkov.. to je podla mna super, ked to niekomu tak rychlo vyrastie, potom je menj trápania, a mjú to skôr za sebou.. aj ja by som chcela.. ale ktovie.. uvidime 😉

smily
31. júl 2009

mncat nemrnkaju ale aj teploty byvaju aj sopliky, aspon u nas to bolo...
a to ze ani v 12mes. nema zubky to sa stava... kamaratkina mala ma nieco cez rok ale len 1 zubok...kazde dieta je ine... nam vyrastol prvy ked mala 7mes. a potom sme mali polroka prestavku....

nikollette
31. júl 2009

A ja som sa tešila že ked zacnu rast tak potom sa to spustí jeden za druhým,a ko huby po daždi..
no figu borovú 😅
ktovie ako pôjdu nám 😕

cestovatelkaandrea
31. júl 2009

no mne prvy vysiel az po roku takze maly je v tomto asi po mne. a trvale sa mi taktiez menili omnoho neskor ako ostatnym detom. utesujem sa tym, ze malemu aspon dlho vydrzia tie mliecne 🙂

miskachrumka
31. júl 2009

no ja som už ocula aj o pripade ked sa babo už narodilo s prerezanim zubkom

😕

cestovatelkaandrea
31. júl 2009

hej to je pravda aj ja som to pocula 😉

miskachrumka
31. júl 2009

tak som dobre pocula 🙂

roka96
31. júl 2009

aj ja som počula, že sa babo narodilo so zúbkom...
inak je lepšie ked vydu neskor, lebo už si ich vie umyt samé.. ja sa trápim, vždy ma pohryzie ..jeho to baví umývat vždy sa ráno zobudí prídeme do kúpelne vypýta si kefku podám mu vypýta pastu a umýva. ale len sa hrá.. potom mu ja umývam a to sa mu až tak nepáči!!!

miskachrumka
31. júl 2009

no hovori sa ze ked vindu nskor tak dlhsie vydrzia ale podla mna to nie je otomto ale otom ako sa bude one clovek starat........

monika77
31. júl 2009

ahoj miska ... ja som dnes bola kupiť homeopatika a okrem chamomili mi tetula dala ešte jedny vraj na lepšie a rýchle prerezávanie zúbkov, no uvidíme ako prežijeme dalšie 🙂

miskachrumka
31. júl 2009

ahoj monci to si budem pytaj aj ja 😀

jaja257
31. júl 2009

K tym babatkam co sa narodili so zubkom patrim, 😀 takze verim. Ja som sa narodila so zubkom a nie jednym, ale rovno s dvoma 😀 a mliecne som mala velmi dlho. este mi na zs trhali posledne aby sa vraj prerezali uz tie dospelacke 😉

mistrd
31. júl 2009

ahojte baby mi mame doma 5 mesacneho chlapa a zacali mu ist zubky, neviete mi odporucit nieco na upokojenie jeho bolesti, lebo len place a teplota mu nechce ist dole pohybuje sa okolo 38 stC. spinkalen po 10 minut. dik

monika77
31. júl 2009

mistrd niektoré maminy dávali na noc sirup nurofen, aj ked nemali teplotu, ale aby bálo mohlo kľudne spinkať

miskachrumka
1. aug 2009

ja by som tiez urcite dala na noc nieco od horucky aj ked sa hovori ze takato horucka neublizi.......

miskachrumka
1. aug 2009

baby kazda pise ze jej dietatko slini tak ze pojdu zubky lenze mne povedala zubarka moja ze slinenie u babetiek neznamenaju zubky ale prpravu na rec! 😒

miskachrumka
1. aug 2009

a este som chcela ze nasa pediatricka povedala ze kazde babo niektore bud v 2 mes. a niektore v tretom mes.zacnu slintat a to nejde o zubky ale to ze sa zacina tvorit viac slin a babatka to nedokazu prehltnut tak to takto vypluvaju von a kazda mamicka uz ked zacne mimco slintat tak si mysli o zubky zubky bozeeeeee.......... 🙂

quintrix3
2. aug 2009

mne ma mala horucky 38,5 a aj hnacku z toho ma 5mesiacov.davam nurofen sirup.

smily
2. aug 2009

monika77
ahoj ako sa volaju tie homeoppatika na rychlejsie prerezavanie zubkov?? isla by som to kupit aj ja 🙂

roka96
2. aug 2009

aj ja to existuje? tie homeopatika myslím.. my máme také akoby kefky a tým sa to dá rozrezat.. robíme mu to ked už vidíme, že je zub pod dasnom. dáme gélik a šúchame, šucháme až sa prereže a synovi to asi nerobí zle lebo neplače ale drží. asi mu to je dobre.

lucka2287
3. aug 2009

ahojte.chcem sa opitat ako maju vyzerat dasienka ked sa prerezavaju zubky,lebo maly ich ma take naliate,ale cervene ich moc nema.

bevab
3. aug 2009

Ahoj Roka96, kde sa daju tie kefky kupit ? dakujem

monika77
3. aug 2009

smily pýtaj si calcarea carbonica

smily
3. aug 2009

monika77
dakujem

nikollette
3. aug 2009

Môj má prvý zubok, vpredu dole 😀 😀 😀
Bez horúčky, bez plakania, bez problémov.. bodaj by tak všetky ráastli 😉

smily
3. aug 2009

nikollette
gratulujem1!!!!!!

nikollette
3. aug 2009

Smily dakujeeeeem 😀

patricia1971
3. aug 2009

niki ahoj, to fakt malý už má zúbok????? teda, veď nedávno sme tu s tebou rodili a on už je taký veľký chalan...pekné foto 🙂