Môžu byť príčinou nespokojnosti dieťaťa zúbky?

siskatan
17. aug 2006

môj drobec má 3 a pol mesiaca a začína byť akýsi nepokojný, sliní už dávno, no teraz si okrem takého bežného cmúľania pestičiek vyslovene "okusuje" ručičky... žeby zúbky? kedy a ako začali rásť vaším bábätkám zúbkly a ako ste im pomohli, aby to ľahšie zvládli?

u2jana
11. feb 2009

ahojte, nam idu asik zubky 😒 vcera bola nervna ako cert a ked si zuzlala plienku, nasla som na nej trosku krvicky... horucku nemala, ale vecer bola uplne vycerpana od placu ako sa stale budila... tak som jej dala parelenovy cipok od bolesti...
su to zubky? a kolko ten des asi trva?

dankadina
11. feb 2009

No my už máme 5 zúbkov a idú nám dalšie tri. Nespíme celú noc, všetko si pchá do pusy a slintá, dasienka má zdurené a poviem Vám trvá do už dosť dlho. Navyše ani nechce papať. Dávam chamomillu vulgaris 15 ch a na striedačku viburcol to sú homeo určené rovno na prerezávanie zúbkov

u2jana
11. feb 2009

... hej s tym papanim, to mame aj my 😒 vcera skoro nic, dnes trosku v polospanku som do nej nieco dostala... 😠

dankadina
11. feb 2009

presne ja jej v spanku robim kasu do flase to spapa

zuza80
11. feb 2009

nám to trvá už mesiac odkedy som zbadala,že sa mu tam tlačia zúbky, našla som dva,ale ešte stále nie sú prerezané.teplotu nemá a v noci horšie spí, sliny mu tečú až po zemi.

patricia1971
11. feb 2009

ahojte,tak ja som dnes našla prvý zúbok.... 🙂 ...to ráno ešte nebol,skúšala som lyžičkou...malá aj papá,teplotu zatiaľ nemá,ale je umrnčaná...hráme sa a zrazu začne strašne plakať...a to tie zúbky,zatiaľ je vonku len jeden,ale asi pôjde aj druhý...chúďatka deti,takto sa musia trápiť...no a noci,to je horror,neviem,čo je to spať, v kuse k nej vstávam, čo stále mrnčí...aj ja som skúšala mliečko do flaše a dávať v spánku,ale smola,nechce ho 😒 ....

pastuska
11. feb 2009

Tak ja len kojím teraz. Malý mal hroznú hnačku minulý týždeň, tak príkrmy 0 bodov, tak sme na mlieku. A do toho tie zuby - no paráda. Ale noci nie sú úplne hrozné, za to cez deň - len na rukách by sa nosil 🙂 Tak trávime celé dni vonku, ešte v kočiariku vydrží. Ale nám idú minimálne štyri naraz, už druhý týždeň čakám aspoň jeden, ale ešte nič.

tina_
11. feb 2009

ahojte, malej sa tlacia zubky, zatial nemame ani jeden, ale dostala sopliky a pokaslieva, hlavne ked lezi...Moze to byt zo zubkov, alebo ist k lekarke? Teploty zatial nema, pokaslieva uz asi tyzden. Nie nejako velmi, hlavne ked si lahne, asi tym ako jej stekaju tie sopliky. Dala som jej zatial Nasivin, neviem, co este...
A dnes sice nie, ale tri dni predtym mala doobedu taku zelensiu redsiu stolicu. Je len dojcena, teraz zaciname mrkvicku.

dankadina
12. feb 2009

My sme to mali tiež zo zubkov išli sme k lekarke nič nam nedala len treba odsavať, zvlhčovať vzduch, čistiť nostek nasivin a na hlieny je sinupret len to ti neviem povedať dávkovanie - nám ho presne vypočítala dr. podľa hmotnosti. Nazeleno kakame aj my ked nam idu zubky, teraz nam idu tri naraz tak ani nespinkame

tina_
12. feb 2009

dik, danka,
nasivin jej davam, od kasla nam kedysi hovorila doktorka ze mucosolvan (dala mi aj inj.striekacku kvoli davkovaniu), ale ten som jej este nedavala. Zvlhcovat nemusim, skor naopak, vlhkost mame 80%. 😒

katuskapd
13. feb 2009

Ahojte malému dnes konečne vyšiel 1 zúbok, v ďasienku bol vidieť asi 2 týždne a dnes cinkla lyžička. Malému som dávala hryzátka a gél na zúbky. V noci spinkal pokojne, chvalabohu.Len s papaním to bolo horšie, nič teplé a s kúskami.

bebebrumik
13. feb 2009

ahojte. 🙂 mam devat mesačného syna a ide mu treti zubok - horný, no jeho reakcie su strašné - horučky do 39,5, 🙂 nechce jest ani pit - bud jemne nasilu 😎 alebo po ly 😎 lyžičkach a je strasne plačlivý, nervozny, všetko si strka do pusy a nervozne draždi dasna. Je to možné? Máte s tým skusenosti?

mataaaaa
14. feb 2009

mi uz mame vonku dva dolne zubky, a uz troska vykuka aj treti(horny) ale reraz sa to dajako pozastavilo🙂
no nastastie, nema ani horucky.. ani nic, sem tam hnacku 🙂

lenockach
15. feb 2009

bebebrumik my sme tiež spodne dva mali bez problemu a ked nam zacal ist treti horny tak horucky nervozita plac. Kupili sme gelik s tym som jej to natierala a v pohode.

bebebrumik
15. feb 2009

...ešte k tomu - ine ochorenie nema-t.j. ani naznaky chripky či prechladnutia...Dnes mam pocit, že je to lepšie - spapl,vypil je kludnejší, aj pospinkal... a kuk - aj zubok vidiet... 😕

mizu416
16. feb 2009

ahojte pridam sa k tejto teme ak mozem.mojmu syncekovi vysli zubky ked mal 4 mes.a tyzden.v podstate sme ani nevedeli ze mu idu zubky.2 dni po vianociach bol trosku nekludny a potom uz vsetko v pohode.spaval uplne perfektne a naraz mal zubky na svete. 😀

akejka
20. feb 2009

čaute, maminky, už som sa to pýtala aj v inej téme.
Možno mi poradíte, či ste sa s tým stretli. Moja malá má už 3. deň zvýšenú teplotu (doteraz okolo 37,5), ale dnes jej teplota vystúpila až na 39,3. V stredu sme boli s tým u dr., lebo má aj spolík, aj občas redšiu stolicu (ani nie raz za deň) a tá jej vidí zdurené horné ďasno a fialové, takže by jej mali vyliezť horné jednotky...zatiaľ stále nič, len tie teploty ma znepokojujú. Malá celú noc preplakala, teraz len leží a vzdychá, chúďa. Dala som jej Panadol, uvidíme či zaberie, ak nie vlažný kúpeľ...v najhoršom pohotovosť Kramáre ☹

mali ste aj vy pri raste zúbkov teploty vyše 39 stupňov ?

lucinka1104
20. feb 2009

my sme mali k tomu 6 chorobu tak vtedy ano inak nie

cibulkas
20. feb 2009

Ahoj Akejka, co sa tyka tej teploty, zvysena je ok ale viac ako 38 treba urcite konzultovat s pediatrom, ktory by mal overit, ci niejde o nejaku infekciu v tele. My sme tiez mali zvysenu a ja stresak som isla za lekarkou, ktora mi to takto vysvetlila. Panadol jej urcite zaberie, ale aj tak by si mala ist k lekarke! Vela strastia a pevné nervy : )

pammy
20. feb 2009

Maminky, mame taketo priznaky:

- jeden den teplota 38C
- castejsie kakanie (4x denne inak kaka 1x denne)
- furt nieco hryzie, pcha vsetko do ust, slinta
- je nervozny, jeduje sa a nic ho nebavi (uz ani maminkine blbosti)
- odtrha sa od prsnika

Prosim Vas mozu to byt zubky? Mame 3.5 mesiaca...

gergi7
20. feb 2009

pammy, kludne to mozu byt zubky 😉 , moja Karin mala 3 mesiace a 3 tyzdne,ked jej vysli von. teraz uz ma 4 zubky 😅

pammy
21. feb 2009

Gergi7: Dakujem, tak som strasne zvedava...

renuskacool
21. feb 2009

Mojej dcére tiež takto okolo 3-4 mesiaca začali rást zúbky no a trvalo to až do nedávna.....má teraz necelých 15 mesiacov a 16 zúbkov!!!!Vrátane stoličiek aj očných zúbkov...Teploty sa celkom dali,len to slintanie je hrozné,časté prezliekanie atd......No a používali sme na dasná Babydent alebo taký gél na dasienka-Dologel.....

akejka
23. feb 2009

lucinka:
tak nakoniec aj u nás to bola šiesta choroba spojená s preprezávaním zúbkov. Malá mala celý piatok horúčky 39, v noci tu bola 112, nasadili jej antibiotiká, vraj má angínu. Dnes mi dr. povedala, že ATB boli zbytočné, že to je šiesta choroba - vysoké horúčky ako prišli, tak aj na druhý deň zmizli, vysypané telíčko (myslela som, že to kvôli Panadolu...)
Ale tie protivné horné zuby stále nie sú vonku. To je beh na dlhé trate - má to 2 týždne zdurené, fialové a nič... ☹

rencalm
24. feb 2009

Ahojte mamicky, vidím, ze kazdá máte so zúbkami vacsie ci mensie problémy,aj u nás to uz asi zacína 🙂 malý uz dva dni dost kasle,hlavne ked lezká, viac nad ránom, doteraz pekne spával celú noc, túto noc bol uz od 5tej plac, okrem toho má biele vodanaté soplíky, odsávame aj viackrát denne, co sme doteraz odsávali len preventívne - 2-3krát za týzden. Okrem toho je tiez strasne nervozny, úplne zúrivo hryzie hracky aj prstíky si stále pchá do pusy. Ale co sa vás chcem opýtat a co ma trochu zaráza - ked mu pozriem do ústociek, nemá dasienka este nejak velmi opuchnuté, ale na pohmat cítim,ze ich má hrozne tvrdé, hlavne tie horné, az tak rezú, a tam kde sú horné 3jky má hrcky. Mozu íst ako prvé horné 3jky??? Mali ste to niektorá takto?

A tiez sa chcem spýtat - mám doma Chamomillu vulgaris 9Ch aj Viburcol - mozu sa tieto homeopatiká kombinovat - napr. cez den dám chamomillu a na noc viburcol, alebo na noc aj jedno aj druhé? Viete mi s tým prosím niektorá poradit? Dakujem vám a prajem vela sily a trpezlivosti a detickom co najmenej boliestok 🙂

pastuska
24. feb 2009

rencalm, čo ja viem, tak nekombinovať....jednak je to zbytočné, buď dávaj jedno alebo druhé, netreba ti oboje. Baby niekde písali, že homeopatiká sa nemajú miešať medzi sebou a ani s normálnymi liekmi.

lila794
24. feb 2009

Nam sa tlacia horne zubky - 6 naraz, ale trva to uz skoro 2 mesiace - Pomoooc!!!

rencalm
24. feb 2009

Ahoj Lila, no to vám nezávidím, teda hlavne Dávidkovi ☹ Ale kdesi na predchádzajúcich stránkach som cítala, ze dolné dva uz máte vonku, ci nie? Mne je divné to, ze má skor rozdrázdené horné dasienka a také hrcky tam, kde sú trojky, nie jednotky, ci dvojky. Aj doktorka nám teraz pri prehliadke vravela, ze tie trojku sú nizsie, vtedy som nepochopila, myslela som, ze akoze sú vrámci chrupu umiestnené nizsie, ale mozno to bolo myslené tak, ze sa uz derú 😖 Ved to bude vyzerat ako malý upírik 😀 😀 😀

lila794
24. feb 2009

Renca, no su aj take deturence, upirikovia mali!!!! 😀 Hej, dolne mu vysli uz davnejsie.

zuzube
24. feb 2009

ahojte, nasa mala ma 7 mesiacov a este ani jeden zubok...uz asi tyzden straaasne slinta, vsetko berie do pusy, vcera dostala teploty 37,5, v noci mala 38...dnes rano teplotu nemala a teraz ma zase 37,9...tiez kakame kazdy den uz asi tyzden, aj viackrat denne...aj nazeleno niekedy...tak neviem, ci su to zubky, ci je chorucka a ci co...pred vyse tyzdnom bola chora, lebo sa nakazila odo mna, tak neviem, ci sa jej to mohlo vratit...ako vlastne maju vyzerat dasna, ked sa tlacia zubky? vobec si to neviem predstavit