Môžu byť príčinou nespokojnosti dieťaťa zúbky?

siskatan
17. aug 2006

môj drobec má 3 a pol mesiaca a začína byť akýsi nepokojný, sliní už dávno, no teraz si okrem takého bežného cmúľania pestičiek vyslovene "okusuje" ručičky... žeby zúbky? kedy a ako začali rásť vaším bábätkám zúbkly a ako ste im pomohli, aby to ľahšie zvládli?

zuzka.25
31. mar 2008

tamia, našim vyšli obidvom v 4 mesiacoch, čo som bola v šoku, že taaak skoro 🙂
a vidíš to tak, že keď sa ti podarí otvoriť dieťaťu pusu, tak sa pozrieš zvonka na ďasienka, ukazovala mi to lekárka v poradni a oni tam tie zuby už všetky sú pripravené, len niektoré sú vyššie a niektoré nižšie... dosť ťažko sa to popisuje 🙂

susika
1. apr 2008

tak sa idem dnes malej kuknúť do pusy🙂)ale som pripravená, že ich pojde veľa naraz.mame to totiž v rodine🙂)už sa teším na prebdené noci a uplakané dni.chudata deti

boden
1. apr 2008

Poradte prosim ako rozoznat ci je teplota od zubkov alebo z choroby? Adamcek ma uz treti den zvysenu teplotu do 37.3 a v noci velmi zle spava. Ako dhlo moze taka teplota trvat? Zda sa mi, ze chvilu ma teplotu a o chvilu uz zase nie. Trosku horsie papa ale inak neslinta ani hryzatka nechce. Prve dva spodne zubky uz mame von, tie isli bez problemov. Ako ste vedeli, ze je teplota od zubkov a kedy je uz ta hranica, ze treba ist k doktorke? Dakujem 😉

zuzana222
1. apr 2008

boden my sme mali tiez takto zvysenu teplotu pri zuboch, hlavne ked jej isli tie prve a teraz stolicky. Uz na dasne vidis ze pojde zubok? lebo je to vidiet, opuchnute dasno, pripadne uz presvita zubok. Teraz mame 16 zubov. Ninka mala najvyssiu teplotu do 38, viac urcite nie.

boden
1. apr 2008

Zajtra sa mu na tie dasienka pozriem... A boli ste aj pri doktorke Zuzi a by potvrdila ci je teplota od zubkov?

jahodka11
1. apr 2008

ahojte maminy, my mame uz viac ako meiac napuchnute dasienka a zubok nikde 🙂 zatial ani teplota, ani preplakane noci, ak by sa tak stalo, rozhodne mu dam cipok, neublizi mu a pomoze nam vsetkym 🙂 ako to robite vy? snazite sa dietatko nejako inac ukludnit?

boden
1. apr 2008

Ja som zatial nedavala nic, iba keby mal okolo 38 st. Adamko neni velmi nervozny, v noci ho mam pri sebe a ked zaplace tak si ho hned prilozim na kojenie a spi sa dalej. Len keby nemal tu teplotu....

danulka2
2. apr 2008

ahojte, aj my mame teraz problem so zubkami. Malemu vyliezaju druhe stolicky a nechce moc papat.Teda skoro nic,tak ho trochu nutim aspon aby pil . Ale tym, ze nepapa, tak uz 4.den nekakal.To zas bude placu kym to vytlaci ☹

krajcoanka
2. apr 2008

Ja davam Dentinox- gel. Pri vyššej teplote- nad 38 mu davam paralen čípok. Pri nižšších tepl.si myslím že sa nemusí dávať čípok. Prajem veľa trpezlivosti! 😉

monci1
4. apr 2008

Ahojte, som tu prvý krát a chcem prispieť. Naša lucka má 4,5 mesiace a tiež začala pred 2 týždňami strašne sliniť a všetko strkať do úst a začala byť veľmi nespokojná a v noci sa len tak zobudí. Ja som jej kupila "babydent" taká vodička a tým jej prsttom masírujem jásenká a až cíim že sa jej tam začínajú prerezávať. A tiež chcem skúsiť homeotatiká Chamomila 15. Takže uvidím, dufam, že to lucke trošku pomôže.

nnika
6. apr 2008

Ahoj, prosím o info, malo niektoré vaše bábo zo zúbkov teplotu nad 38 štyri dni ? Ja som už z toho na nervy, vo štvrtok som bola u našej pediatričky, ktorá malého vyšetrila a skonštatovala, že sú to zuby, lebo nič iné nenašla, sople nemá, dýchanie čisté aj hrdielko. V piatok sa prerezala ľavá jednotka, ale teploty neustupovali , tak som volala na pohotovosť, kde nám povedali, že sa máme prísť ukázať, tiež skonštatovali, že zuby dali nám sirup Nurofen a poslali nás domov, s tým, že ak teploty neustúpia máme prísť v nedeľu čiže dnes. Dnes ráno má znova teplotu 38,2 takže ideme, len sa obávam, aby nás nezavreli do nemocnice ☹

julca80
6. apr 2008

nnika, aj my mame uz asi 3 al. 4 den zvysene teploty, tak okolo 38stupnov. Samozrejme musim odratavat 0.5stupna, takze to vychadza na 37.5. Ale aj tak to cloveku robi starosti ked vydi, a aj citi ze to male ma teplucku hlavicku. Este k tomu mi zle zaspava. V noci sa sem-tam prebudi s placom. ☹ Myslim si, ze na 80% to budu zubky. Samozrejme budem to sledovat, a keby to pretrvavalo tak sa opytam doktorky. 🙄

cistko
12. apr 2008

Ahojte🙂viem ze je tu toho velmi vela o zubkoch, slubujem ze si to vsetko rpecitam ale momentalne nestiham a tak aj ked mozno by som tu uz nasla radu, skusim takto ci niekto neporadi skor kym tie vsetky strany "nastudujem"
Dnes je to tyzden co sa z nasho anjelika stal certik. Cez den kludne babatko, ktore sa vyhralo samo, stale vysmiate a spokojne s jednym rannym spankom, doobednajsim a dvoma poobednajsimi je zrazu umrncane, placlive, nervne, stale by chcel byt len na rukach aby sme nim natriasali ci nosili, ked spi doobedu hodinu je to vela, poobede je uz tak velmi unaveny ze ma problem zaspat, vecer po kupani ked som ho ulozila do postielky zaspal ako valibuk a spinkal krasne celu noc az do rana uz od 3 mesiaca zrazu strasne pri zaspavani krici, place, meta sa:/v noci sa budi zo sna, mrnci, kyve hlavickou, meta celym telickom, z nicoho nic spusti taky krik aky doteraz sme u neho este nepoculi. Plac taky ze nam buchaju susedia, treba ho utisit, umojkat a potom spi ale o takych spankoch ake sme mali nedavno ani nechyrujeme:/Zubky-zacalo to presne pred tyzdnom, dve noci boli zvladnutelne a v nedelu poobede mu vysiel zubok take dva milimetre trcia a od nedele sa to vobec nepohlo:/Noci sa opakuju, lekar poradil sirup nurofen, zabera ale nemyslim, ze je spravne davat mu ho kazdy den, mame aj gel na dasienka dentinox a kamistad tusim tak sa volaju, niekedy zaberu a niekedy nepomozu, mozu sa davat len tri krat denne ale to mame na nich fungovat aj dva tyzdne v kuse??????? 😲 Lekar odpourcal aj cipky od bolesti ale tiez mam obavy rovnako ako pri sirupe. Nechcem ho "dopovat" uz od malicka liekmi. Ale asi ho to velmi prevelmi boli - neviem. Poradte prosim vy skusenejsie, ako dlho takyto stav potrva, boli babatka kym vyjde cely zubok? Lebo ja som si myslela ze len kym sa prereze a potom ze sa to da zvladnut a nie je to take strasne. Ale potom si neviem vysvetlit jeho spravanie ked jemu sa zubok prerezal v nedelu. Myslela som si ze sa tlaci aj dalsi ale po dalsom ani chyru ani stopy. Ako dlho to trva? Za tyzden mal aj dva krat zvysenu teplotu 37,6 trosku mal sopliky a ked mu nevycistim nostek tak ho drazdia a trosku pokaslieva. Ale len obcas. Lekar povedal ze s tym mame ratat. Ale dva roky kym nevyjdu zuby????????? 😨 😕

snezienka
12. apr 2008

ahoj.... my čoskoro oslávime rok.... a niečo podobné sme si aj my prežili.... . Neboj ono to prejde... ked vídu tieto dva zubky..., no čoskoro pojdu dalšie... ak kým nevídu 4 dole a 4 hore... aspon tak to bolo u nás, ale stále je to lepšie ked je dieťatko staršie ... viac ho vieš zabaviť..... ale tie obdobia nervozity a nekludu a prebdených nocí sa samozrejme striedali.... a tiež sme to riešili Nurofenom, alebo Panadolom od bolesti... a ešte velmi dobre zaberali čípky Viburcol - čo je homeopatia, samozrejme, že Nurofen bol silnejší,,,, ono to také najkritickejšie je vždy asi tak týžden... potom sa to skludní,,, potom sa zase zubok trošku posunie ale dá sa to zvládnuť... aj ked ja som nebola velmi toho názoru pred pol rokom, ked sa to začalo u nás. Kludne dávaj ten Nurofen...... aj 3-4 dni... na noc... u nás bolo aj tak ze aj týžden v kuse sme ho brali... nie je návykový... radšej sirup ako čípok a skus dávať Chamomillu vulgaris ch 15 ...homeoptia.... roztop 10 guličiek vo vode... a počas dna to dávať na viac krát pit... aj to trochu ukludnuje bolesť. V Rakusku je super homeopatikum Osanit......
Neboj čoskoro bude lepšie... aj nám susedia buchali ...nadávali....., moc sme toho nenaspali... ale všetko to prešlo....teraz je už dlhšie pokoj, čakáme na stoličky...... . Dokonca spávame celé noci v kuse....
Držíme palce....

cistko
12. apr 2008

Dakujem snezienka 😅 za pozvbudenie 😵
Prave mam trosku volna, lebo drobcek zaspal tak som v inej teme citala prave o tom viburcole. Pred tym ako som ho ulozila som mu pozerala na ten zubok, je stale rovnaky no hned vedla sa spravila biela ciarocka takze sa tlaci dalsi, uz nech su von aspon napolovicu ze sa to upravi. No i tak si hovorim ze je dobre, lebo po tyzdni konecne spinka svoj poobednajsi spanok, sice s gelikom na dasnach ale predsa. Dufam, ze aspon hodinku podriemka a vstane s usmevom.

A uz ani noci sa tak velmi "neobavam" manzel robil poslednu nocnu, tak uz budeme na to cicikanie dvaja. Ale vcera bola najkrutejsia noc, uz som plakala dokonca s nim 😖

Tak teda veru "doboja" 😀 Pekny dnik prajem 😉

ka4
13. apr 2008

Ahojte!Dnes som objavila malému prví zúbok.má 5 mesiacov.On už asi mesiac slintal a všetko kúsal ale našťastie ani teplotu,ani hnačku a pod.nemal.Ja som čakala že tak asi 6-7 mesiaci vyjde prví.Starší od 7 mesiaca slintal a 1 zub mu vyšiel až v 10 mesiaci.Dúfam že aj ostatné pôjdu bezbolestne.Ale pre istotu mám čípky a aj BABYDENT.

junovka
14. apr 2008

KA4, my mame tiez uz 2 zubky a pre istotu mam doma aj homeopatika Chamomillu vulgaris ch15....a tusim, ze sme 2 x uz potrebovali, nakolko bola stale zla.Babydent je dobra vec.Raz som vyuzila pri Timke, tak dufam, ze keby trebalo, tak bude ucinkovat aj Nelinke 😉

dobko
14. apr 2008

Ahojte. Najde sa niekto, kto mi vie povedat ci moze byt grckanie sprievodny jav prerezavania? Vcera zastrngala lyzicka a nasli sme dva spodne zubky. Hanicka bude mat zajtra 6 mesiacov. Viem ze byvaju horucky a hnacky. Zatial nic z toho som neobjavila akurat velka nervozita, plac a zle spinkanie a to GRCKANIE. Ona je od narodenia grckavy typ ale po zavedeni tuhej stravy sa to ovela zlepsilo. Ale teraz grcka dokonca aj zeleninku.

junovka
14. apr 2008

neviem o tom, zeby grcanie bol sprievodny znak zubkov.Aspon ja som sa doposial s takym nestretla. 😉

Inak, dost je vo vzduchu teraz crev.chripka....ci nemoze byt aj z toho 😕

dobko
14. apr 2008

to by mala teplotu a mozno aj hnacky.

kikaz
14. apr 2008

Maminky chcem sa spýtať moja malinká má 4 zúbky a nemala pri nich žiadne problémy možno nekľud. Ale včera jej TT skočila na 39 C a drží sa tak 37,5 38 až 38, 5
myslíte že je to odrazu normálne?

junovka
14. apr 2008

dobko, vobec nemusi.Moja Timka, ked bola mensia, tak mala crev.virozu a len vracala nic viac.Za dva dni to preslo.Alebo, je to druha alternativa, nezaviedla si dnes alebo vcera novy druh zeleninky?

Kikaz, a netlaci sa jej 5 , ocny zub?Lebo Timka tiez nemala ziadne problemy pri zubkoch a az na ocny zub, kedy mala teploty a hmackovala.Nema sople, alebo nekasle?

cistko
14. apr 2008

Tak my mame za sebou dve kludnejsie noci, ked nebol ziaden plac krik len mierne mrncanie a nepokojny spanok 😉 zubok stale vyzera rovnako ale uz som nakazala manzelovi aby popozreal v lekarni ci maju tie homeopatika,s om zvedava ci nam pomozu.... 😅 a tiez ked nas to chyti o5 lebo cakam ze coskoro vylezie aj sused toho minizubku co ma teraz 😵

junovka
14. apr 2008

cistko, ja tie homeopatika som 2x davala vecer....neviem ci to malo dajaky ucinok, alebo len tak to preslo. 😕 😒

kikaz
14. apr 2008

jinovka zub žiaden ani kašel ani soplíky, no necháme sa prekvapiť ☹

junovka
14. apr 2008

POCKAJ DNES A VNOCI, A KEBY SA TO NEUSTALILO, ALEBO NEDAJBOZE HORSIE CHOD V NOCI NA POHOTOVOST, ALEBO ZAJTRA K LEKAROVI 😉 Nelka tiez mala tak, nevedela som co je jej, a nakoniec mala zapalene hrdlo aj usko, a tiez ani nakaslal, len teploty mala. ☹

cistko
14. apr 2008

Tak manzel priniesol calgel som prekvapena cenou lebo je ohodne lacnejsi ako tie co sme mali doteraz 😨 a tiez mu dala chamomilla vulgaris 15ch lebo vraj tie druhe su velmi silne pre babatko a vraj na zubky len tieto stacia ale cipky vibrocol mu nedala ze to sa nesmie kombinovat tak teraz neviem:-O
Ako davat tie chamomily?

junovka
14. apr 2008

cistko, pozri si temu Homeopatika, tam baby pisu, ako uzivat 😉

cistko
14. apr 2008

dakujem, spravim kuk🙂

cistko
14. apr 2008

este mi porad prosim kde ju najdem? 😅