Môžu byť príčinou nespokojnosti dieťaťa zúbky?

siskatan
17. aug 2006

môj drobec má 3 a pol mesiaca a začína byť akýsi nepokojný, sliní už dávno, no teraz si okrem takého bežného cmúľania pestičiek vyslovene "okusuje" ručičky... žeby zúbky? kedy a ako začali rásť vaším bábätkám zúbkly a ako ste im pomohli, aby to ľahšie zvládli?

zelmirka1
7. máj 2009

mami.sk
tu Chamomilu si davala 5 granul az 4x denne ?? ja som citala ze 5 granul 1x denne...maly je dost mrzuty a zle spinka neviem ci su to zubky lebo na dasienkach nic nema ale chcem mu to skusit dat.

tinkaaa
8. máj 2009

baby môže byť,že 2mesačnému dieťaťu idú zúbky???????? 😕 😕 😕 😕 naša malá má dva mesiace a hrozne začala slintať,tak jej vybehujú nekontrolovane slinky,že neviem čo si mám o tom myslieť.Ale začali sme robiť aj čajík tak neviem či to z toho......
tak jej vybehnú slinky,že akoby vygrcla ale sú to sliny a rehoce sa pritom 😅

junovka
8. máj 2009

tinkaaaaa, je to mala pravdepodobnost, ze su to zubky.Je to prirodzeny vyvin dietatka. 🙂 😉

jajka78
16. máj 2009

ahojte, maly mal vcera teplotu 38,3 teraz mu klesla na 37. mam davat panadol sirup len ked vybehne teplota nad 38? nema ziadne ine priznaky len teplota, tak pravdepodobne zubky. tyzden dozadu sa prerezali dva spodne.ak to budu trvat teploty dlhsie ako 3 dni treba k lekarovi ci aj skor radsej?

a este jedna otazka. moze ist von so zvysenou telotou? on totiz cez den nechce vobec spinkat doma a aby si vonku oddychol, teraz byva aj to pocasie krajsie...

saska.t
16. máj 2009

jajka- ano az ked vybehne nad 38 inak to nema vyznam telo sa automaticky brani tepltou bojuje proti infekcii a ak je mensia ako 38 iba mu uskodis, ak su to zubky malokedy trva teplota viac ako 3 dni, potom treba ist k Dr aby vylucila chorobu,u nas trvala 2 dni kym sa prerezali horne aj ked ich uplne vonku este nemame 😉

pri zvysenej teplote sa neodporuca ist von kedze telo musi potom vyrovnavat aj vonkajsiu teplotu a aj tu vlastnu zvysenu, ak sa da skus 2 dni pockat 😉

zoeno.1
16. máj 2009

ahojte,tak my tiez teplotujeme uz treti den,tak do 38,3.dnes je to zatial uz len 37,4.pred 4dnami nam vsiel prvy zubok,ale ked siel von,tak bola len mrzuta trosku a videla som bielu bodku a potom ciarocku.....ale teraz nevidim nic na dasienkach.....pred dvomi dnami vracala obed,odvtedy je len na MM,vcera vecer vkuse plakala vyse hodiny ☹ tak neviem,su to zubky?

helenkasabinka
16. máj 2009

kocky mojej malej vysiel 1.zubok v 8 mesiacoch a do piatich dni bol vonku aj druhy a potom mala pauzu 4 mesiace lez sa jej zacali tlacit dalsie-az teraz ked uz ma rocik sa jej uz vytlaca horna jednotka-uz ma tam bielu bodku a cakam kedy vyde-ale celkom to dobre znasa az na to ze ma moc soplikov z toho 😒

mishusha
16. máj 2009

no my sa tiez pridavame do klubu... sice nehoruckujeme, ale zato sople tecu ako niagary a o kasli ani nehovorim...na ten nam dokina uz musela dat atb. a po zubkoch ani chyru ani slychu 😒 ale aj vrchne aj spodne dasna ma biele a napuchnute...
no myslim, ze sa este potrapime... 😖

catlady
16. máj 2009

náš malý začal slintať v druhom mesiaci a to tak, že som mu musela dávať non stop podbradník, aby nemal mokré tričko. Prvý zúbok mu vyšiel v 4 mesiacoch .... teraz má pol roka a 5 zúbkov 🙂

denduska
16. máj 2009

tak my sme vcera vecer zacali vracat, od rana teplotujeme 38,3, a sme hrooozne nervozni a uplakaniiiiiiii ☹ a dasno spuchnute a zub nie a nie von....to preto ze sa nam tlacili 4 horne zuby naraz, tri su uz vonku a ten posledny nie a nie... chuda moje 😢

mami.sk
16. máj 2009

zelmirka - davam Chamomillu 5 granul 4 x denne a fakt to pomaha 😉 vycitala som to tu na MK a potvrdila mi to aj lekarnicka 😉
mne sa to tiez zdalo vela ale vraj sa homeopatikami neda predavkovat 😉

bevab
18. máj 2009

Ahojte, nasa mala ma 5 mesiacov a 1 tyzden takmer a od vcera ma teploty a hnacky. Teplota bola 38 v noci a dnes rano. Lekar tvrdi, ze to je viroza ja si vsak myslim, ze ide o zubky lebo uz niekolko mesicov slinta, vsetko si pcha do ust a citim je na 2 stranach nejake male hrbolce. Ista si vsak nie som. Mimo tychto prisnakov si vsak uz dlhsie trha a skraba uska tak neviem ci nema nieco s usami. Budem rada ak mi poradite

helenkasabinka
20. máj 2009

aj moja mala jeden cas taku maniu si stale chytat uska a sklbat a nic s uskami nemala-keby ju boleli uska tak by moc plakala-je to velka bolest
a nepises ako stare mas dietatko....aj moja horuckovala pri spodnych zubkoch a mala aj hnacky a myslim si ze doktorka by zbadala keby tvojej malej isli zubky-tak by urcite vedela ze hnacky a horucky ma od zubkov-mozno je to naozaj viroza 😉

north66
20. máj 2009

ahojte. potrebujem radu. mala mala na dasienku bielu bodku, je nervozna, uplakana... no mysleli sme ze uz bude ten zubok prerezany. ta bodka sa zvecsovala, no vcera zmizla.. 😕 a zrazu tam nic nema 😕 tak neviem co to bolo. neviete mi niekto poradit? 😅 vdaka

adoracion
20. máj 2009

ahojte mozem sa opytat malickej sa objavila teplota mozu to byt aj zubky aj ked nic nevidim moze byt ze zubky pridu az tri styri dni po objaveni teploty??

helenkasabinka
21. máj 2009

north zmyzla ta biela bodka??? to je zvlastne ......tak neviem co to moze byt,ved schovat sa ten zubok nemohol jedine ze by to bola ta biela skvrna z mliecka 😕

helenkasabinka
21. máj 2009

adoracion no mozu ma t teplotu zo zubkov aj ked ho este nie je vidiet,predsa im ten zubok rastie v dasienku a to boli a niektore deticky reaguju na to citlivejsie
a mozno tu teplotu ani nema zo zubkov,sice ma uz dost mesiacov na to aby babatku zacali rast zubky 😉

saska.t
21. máj 2009

adoracion- zubky mozu prist aj 2-3 tyz. po teplotach, my sme na tom rovnako pred 2 tyz. vysoke teploty 2 dni a zubky dodnes nevidno ale dasienka su velmi opuchnute, mozu sa k tomu pridat aj hnacka 🙂 samozrejme treba vylucit chorobu

north66
21. máj 2009

helenkasabinka
nie nebola to skrvna od mliecka. bola to vystupena biela bodka zo spodu dasienka. poklepala som lyzickou ako stare matere radia 😅 a zrazu bodka je fuc 😕 . ale zdala sa mi horna pera trosku opuchnuta a pozorujeme, ze dasienko je zo spodu trosku navrete a cervene. Dnes je mala taka akasi uplakana... 🙄 no dufam, ze coskoro sa tie zubky prerezu. 😵
v noci sa casto budi s velkym narekom ☹ . ach jo... keby sa ta bolest dala prenies na mna. 😔

vejinka
21. máj 2009

ahojte tak my uz mame vonku tri zuby ale z toho dva su nejake napadnute takym zltym..dost ma to trapi 😔 voalla som doktorke a vraj raz za dva tyzdne mam dat elmex gel ale asi na kefku ze? lebo som z toho cela prec ze este poriadne ich ani vonku nema a uz tam nieco je ☹

zoeno.1
21. máj 2009

ahojte,ja len hlasim k mojmu prispevku vysie,ze to nebol dalsi zubok,ale daka viroza...teplotovala tri dni do 38,3 a potom sa vyhadzala po telicku...ale uz je dobre 😵

helenkasabinka
22. máj 2009

zoeno to mala tvoja mala siestu chorobu 😉 my sme ju mali uz 2 krat 😒

helenkasabinka
22. máj 2009

north jasne tak to moze byt zubok ale preco vtedy ta biela bodka zmizla? ai sa zubocek zlakol ked si po nom poklepkala 😀 😀 😀 😀 😀 😉 😉

lenockaaa
22. máj 2009

ahojte zienky neviete nahodou za ako dlho po prerezani by mal zubok cely vyrast? nam sa prerezal cca pred mesiacom a pol a este je podla mna ani nie v polovici svojej velkosti... 😅 😅

dara9402
22. máj 2009

kocky musim sa pochalit, sme raritka nam sa prerezal prvy zubok v 3,5mesiaci 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 nemali sme ani teplotu len sme trosku hnackovali

vejinka
22. máj 2009

dara gratulujem 😉

zoeno.1
22. máj 2009

helenkasabinka,aj ja si myslim,ze to bola 6.choroba,aj ked pri nej ze byvaju vacsie teploty...no,ale dr. povedal,ze to bola viroza 😀 vy ste ju mali 2x...hm...a ja som si vzdy myslela,ze ta choroba je len raz 😅
north,ked malej isiel prvy zubok (a zatial aj jediny 😀 ) tak som tak zbadala tiez bielu bodku a kricim na muza,nech sa ide kuknut a ked prisiel uz tam nebola 😀 zeby sa zlakol muza? 😀 od tej bodky co som videla bol zubok von do troch dni 😵

helenkasabinka
23. máj 2009

zoeno...... ano mali sme ju uz 2 krat a zakazdym mala teploty maximalne 38,5.Viac nie....a potom sa vyhadzala tak ako si ty pisala a moja dokina povedala ze deticky to niektore mozu mat aj 3 krat kym nemaju 2 roky 😒

dara gratulujem k prvemu zubku 🙂

maja31
24. máj 2009

Ahojte dievčatá. Prosím o skúsenosti a radu ako sa po2 týždnoch trošku viac vyspat lebo moja malá 5,5 mesačná dcérka nespí v noci viac ako 1 až 2 hodinky v kuse a stále sa mrví šúcha očká a fnuká. Pomože iba moje mliečko. Teploty a ani hnačky nemá len viac soplíkov ako norma. Dole má už dva zúbky skoro celé prerezané ale nervozita stále trvá . Cez den sa o poriadnom spánku nedá ani hovorit. Dakujem za rady

lucia1004
24. máj 2009

Ahojte, aj ja vas prosim o skusenost. Mali ste skusenost, ze babätko chcelo najviac kusat do odhalenej pokozky (az nervozne)? to je do vasej ruky, nohy, nosa... a popritom slinta. Nie som si teraz ista, ci to je prirodzene - kvoli zubkom alebo ma v puse nejaku infekciu (nie je nic viditelne). Dakujem.