Môžu byť príčinou nespokojnosti dieťaťa zúbky?

siskatan
17. aug 2006

môj drobec má 3 a pol mesiaca a začína byť akýsi nepokojný, sliní už dávno, no teraz si okrem takého bežného cmúľania pestičiek vyslovene "okusuje" ručičky... žeby zúbky? kedy a ako začali rásť vaším bábätkám zúbkly a ako ste im pomohli, aby to ľahšie zvládli?

lenka1smejka
21. jan 2010

spalka-na fit loptu ju neuc je to hovadina ja som spravila chybu

adya01
21. jan 2010

my mame 9 mesiacov a 3 tyzdne a 8 zubkov, ale uz sa mu tlacia aj 2 stolicky a tie ho asi trosku bolia. Tych 8 zubkov nam vyslo v priebehu 2 mesiacov (prvy vysiel koncom oktobra) a ani neviem ako, ziadna nervozita, ziadne horucky...mohlo by to tak pokracovat 🙂

ksivcova
30. jan 2010

zdravim vas kočky...maly mi dostal teplotu 38,3 nema ale žiadne priznaky choroby može ta teplota byt od zubkov ???

junovka
30. jan 2010

ksivcova, moze aj nemusi.Tazko povedat 😒

ksivcova
31. jan 2010

no on nema žiadne ine priznaky choroby,len teploty

simonka2701
31. jan 2010

ahojte nam vcera vysli 2..teda uz par dni su urcite vonku..mame 8mes. a 8zubkov..mozem si tiez zaklopkat vobec smeo nic nevedeli ze idu..akurat ked nam isli horne 4naraz tak dve nosi asi na 5min.spustila trosku plac..ja som vzdy dala preventivne cipok a sirup panadol..a bez problemov akurat priznaky mame take ze kakaaaaaaaaaaame riedke aj 2-3krat 🙂

alana1111
1. feb 2010

chcela by som sa opýtať,kedy ste boli prvý krát u zubára s dieťaťom.

lenka1smejka
1. feb 2010

ala-tak toto by aj mna zaujimalo lebo v TV davali,ze od roka a v jednej prirucke som citala od 6 mesiacov

zuzanakarolinka
1. feb 2010

každý tuším hovorí inak, ja som tiež počula, že vtedy keď sa prereže prvý zúbok, ale zdá sa mi to trošku pritiahnuté, sestra má 3-ročného chlapčeka a prvý krát s ním bola u zubára minulý rok, vtedy mal asi 2,5 roka, lebo skôr by bolo zbytočné, to jej povedala zubárka,
ono to asi závisí od každého zubára, lepšie bude asi mu zavolať a opýtať sa, čo a ako, nech povie, ako potom dopérovať človeka, že sa nestaráte o deti

alana1111
1. feb 2010

dik.lebo ja som tiež čítala že do roka by mal ísť ale ešte nema nič pojdem dnes ak mi čas dovolí.keď tak potom napíšem

vodnarky
1. feb 2010

a su vase deti v pohode u zubara?lebo nasa je take zive stvorenie,ze neviem,ci mu otvori usta,aby jej pozrel zubky.. 😒 ..bude to vyzerat asi takto: 😠 😝 ..no kazdopadne ho najblizsie navstivime tiez.. 😉

murinka
1. feb 2010

baby musia babatka aj slinit ked sa prerezavaju zubky? 🙂

alana1111
2. feb 2010

bola som u tej zubárky a povedala ,že keď bude mať do roka zúbok aby sme prišli,že keď tak bude mať založenú zubnú kartu.To len pre poistovne

babulina
2. feb 2010

my mame prvu prehliadku za sebou mala rok a tristvrte, zalozili kartu a mame prijst sa ukazat este raz v priebehu roka, resp ked pojdeme okolo sa mame iba zastavit a nakuknut aby si zvykla na prostredie

murinka
2. feb 2010

taaaak!aj my uz mame konecne prvy zubok!dcerka nemala teplotu,ani hnacku len bola trosku mrzuta 🙂 vsimla som si to ked som jej davala papkat a vzdy ked som jej vlozila lyzicku do pusy tak ,,zastrngla,, 😉 a ked som jej presla s prstom po dasienku tak som zacitila jeden ,,spic,, 🙂 tak velmi sa tesim!

babulina
2. feb 2010

blahozelam aj my sme takto objavili prvy zubok az ked zastrngal 😉

evikg__2
2. feb 2010

baby, ked sa vasim drobcom prerezavali zubky, stalo sa, ze mali na jazycku aftu? Ja som si dnes vsimla, za na spicke jazyka odspodu ma taku celkom velku. A teraz neviem, ci je to kvoli zubkom alebo si iba strcila nieco spinave do ust.

babulina
2. feb 2010

a este nezabudni si kupit nove saty 😀 😀 😀 lebo neviem ci to poznate ale kto objavi prvy zub kupuje si nove saty, aspon tak sa u nas hovori

mimi198
2. feb 2010

ahojte, chcem sa spytat, stretli ste sa niektora s tym ze by vase dieta malo zvysene teploty so zubkov, myslim tym ze aj tyzden alebo dva tyzdne v kuse zvysene teploty, viac tak na vecer. dakujem.

murinka
2. feb 2010

babulina vazne?takze dve skvele spravy 😀 😀 😀 nepocula som o tom ale s radostou splnim-netreba 2x opakovat 😀 😀 😀

stelca
2. feb 2010

Ahojte,moja mala nemala teploty ani soplik teraz ma 9 mesiacov a tlačí sa jej stolička a to prvý krat čo vieme že jej idú zubky doteraz sme to zistili až keď papala a to je už 9 zúbok. 🙂 🙂 🙂

lenka1smejka
2. feb 2010

stelca-ja som poznala tiez az ked malej isli stolicky von,ze nam idu zubky,doteraz nemame teploty ani hnacky teda dufam,ze ani nebudeme mat a to mame 17 zubkov a 10 mesiacov

baby myslite kedze budeme mat rok a mame 17 zubkov,ze by som mala zajst k tomu zubarovi?

murinka
2. feb 2010

kdesi som citala ze ak ma dieta do 1roka zub tak do toho jedneho roka by malo ist k zubarovi 😒ale ruku do ohna za to nedam 😉

babulina
2. feb 2010

ano urcite lenkasmejka chodte, my mame len 8zubov a boli sme a lekarka povedala ze tak to ma byt, lebo nie na prvykrat ti musi otvorit pusu tak dokym sa k tomu dopracujete, nam este vlastne iba tak velmi zbezne a narychlo pozrela aj to iba pri dverach lebo v kresle sa jej nepacilo 😉

andrea12737
3. feb 2010

Ahojte 😉
tak mi budeme mat cochvila 3mesiace a zubky mame na ceste 😵 , okrem zvysenej nervozity,slintania a ´kusania´ si pasticiek je to vsetko pohodove 🙂 na zubky sa velmi tesime, do mesiaca nam urcite vyjdu 😎

cerkris
3. feb 2010

andrea12737 nechcem ťa sklamať, ale toto isté mali obaja moji synovia a nakoniec nám vyšli zuby až v 6 mesiacoch 🙂

murinka
3. feb 2010

andrea,my sme mali toto od druheho mesiaca a zubok sa nam prerezal az vcera...zvlastne vsak bolo ze od polroka doteraz vobec neslini 😒 akurat bola trocha mrzuta a placliva 😔 drzim palceky nech su cim skor vonku 🙂

virgin15
3. feb 2010

Ahojte tak mojmu drobcovi vysiel prvy zubcek na 8mes.a 3tyzdne,na druhy den druhy.A mojmu prvemu syncekovi na 7 a pol mes.

ewana73
3. feb 2010

andrea12737 ,jej my sme na tom presne rovnako,dokonca sedi aj vek .. 😀

andrea12737
3. feb 2010

fuuuuha, no tak na jednej strane by mi vyhovovalo ak by vysli neskor- kvoli dojceniu 😝 😀 ale na tej druhej, chudatko ak ju budu trapit este 3mesiace..alebo viac.... 😔 no ved uvidime, no dasienka mame opuchnute, zhora take 2viditelne obrysky a bielucke dasienka, preto si myslim ze vyjdu skor 😉 no ved sa uvidi.aj tak sa z toho velmi vytesujem 😀 😀
prvemu dietatku vysli zubky v 7a pol mes., a zacal slintat, mat zvysene teploty, bol nervozny,placlivy tak od 7mes. 🙂