Môžu byť príčinou nespokojnosti dieťaťa zúbky?

siskatan
17. aug 2006

môj drobec má 3 a pol mesiaca a začína byť akýsi nepokojný, sliní už dávno, no teraz si okrem takého bežného cmúľania pestičiek vyslovene "okusuje" ručičky... žeby zúbky? kedy a ako začali rásť vaším bábätkám zúbkly a ako ste im pomohli, aby to ľahšie zvládli?

marorlinko
25. nov 2007

slivovicou? davat alkohol dietatu,hoc len na dasna, pride mi dost divne, este mu zachuti ta tekutina.

marorlinko
25. nov 2007

aj vodkou, tu som si vsimla az teraz. to nehrozi u mna.

marorlinko
25. nov 2007

moj ma 10 a pol mesiaca a mame iba 2zubky,aj to ani neplakal bohvieako,stale kukam ci nema dalsie,ale neidim, dasna su tvrde,ak jed tie co ma som si vsimlas,ked sa tlacili, mal pootvorene dasienko,tak som vedela,ze ide,teraz nevidim nic. ale dost slinta,co znamena,ze mu idu dalsie,stale vsetko kuse, dakedy aj mna.

andrea78
25. nov 2007

susik, to by možno aj mohlo byť ono, ak má ďasienka tvrdé. Myslím si, že inak by boli mäkké, aspoň to tak má môj malý.No môže to ešte trvať...Skús jej to potierať tým babydentom, to jej nemôže ublížiť, je to na to, tie ďasná jej to tak ukľudní. U malej to zaberalo prefektne.Alkohol by som nepoužila nikdy, chúdence tie deti.Zúbky sú asi vždy také trápenie, bývajú aj hnačky, sople, teploty, takže sa máme na čo tešiť 🙄 .No s malou som mala šťastie, tá mala bezbolestne vonku do 10mesiaca komplet chrup 😀 , tak som zvedavá, čo ma čaká teraz.zajtra jej na to niečo kúp a napíš, či to aspoň trochu pomohlo, nech sa aspoň pokojne vyspí (a aj ty). Inak je strašné, teda aspoň pre mňa, keď vidím, že bábätku niečo je a ja mu neviem pomôcť, ja sa momentálne trápim s malým a jeho nádchou.

andrea78
25. nov 2007

ešte ma napadlo...najlepšiu skúsenosť a efekt som mala s takým kúsatkom, ktoré sa vkladalo do chladničky. bol to taký krúžok a vnútri tekutina a to ju potom chladilo. Neviem, možno také máš, tak to len tak na okraj...lebo švagriná mi predvčero doniesla také s hrkálkou, no tá časť na kúsanie je taká tvrdá a myslím si, že to bude na ten účel nepoužiteľné

shela
25. nov 2007

Ahojte dievcata. Kedy vasim detickam zacali rast zubky. Moja mala zacala extremne pustat slinky a stale ma rucicku v puse...ale dasienka nema velmi tvrde..poradte

medvedik21
26. nov 2007

ahoky...shela tak moj zlatusik slince tak od 3 mesiacov...straaasne...a zubky este nemame...to je individualne...kamoska ma dcerku v rovnakom veku ako ja a mala ma uz 2 spodne zubky...vraj deti kojene mavaju zubky neskor ako deti na umelom mlieku...ale to je subjektyvne....tak do tych 5tich mes. urcite zubky nevylezu....teda podla mna 😉

vavka33
26. nov 2007

My este nemame ziadny zubok a tvrde diasenka ked ma,urcite mu zubky nepojdu,maju ich tvrde hned od narodenia 😉

melory
26. nov 2007

vavka ani nehovor, nasa ma sice len 8.mesiacov ale uz mam obavu

vavka33
26. nov 2007

Mal preco mas obavu?
Vanes vysli az v 18tich mesiacoch.Tiez som sa bala,ze jej nepojdu,tak sme sli k zubarovi,ten nas poslal na rontgen a zubky tam boli,len neskor vysli.Takze teraz sa uz neobavam,oni vyjdu-raz 😀

drobcek2007
26. nov 2007

no my este zubky nemame ale jeden chlapcek z izby na pordnice je o den starsi a od 4mes. ma zubok/teraz ma dva/ a druhy chlapcek/tiez o den starsi/ma 1zubok obaja su kojeny a my nie 😠

vavka33
26. nov 2007

Rast zubkov je velmi individualny,neda sa povedat kedy by mali vyjst a kedy vyjdu.Ja mam kamosku tu na nete,ktorej sa chalan narodil uz so zubkami 😉

susik77
26. nov 2007

andrea: no, uz som jej zacala davat babydent, ale nie som si ista, ci na spravne miesto-zda sa mi, ze to ma napravo hore zdurene a dava tam aj rucicky 😎 a davam jej kusatko-my mame taku hracku, tusim fisher price-ze to hra 3 melodie a su tam na tom zavesene 3 kusatka-tak to jej podrzim a ona sa na to vrhne 😀 😎

andrea78
26. nov 2007

kočky, neviem, či má s rastom zúbkov niečo spoločné to, či je bábo kojené ...Moja kojená nebola a zuby mala od 3.mesiaca (4ks) a v 10.mes. komplet "chrup".je to fakt individuálne.no aj jej mliečne potom začali skoro vypadávať a rást trvalé.

susik, inak Maťko robí asi týždeň to isté čo tvoja Veronika, no dnes bol navyše ešte aj nervózny a zlý ako čertík, len vypľúval dudel, slince ako bernardín a strká päste. A to má dnes len 9 týždňov. Tak neviem...uvidím.treba len čakať, s tým nespravíme nič.
Daj priebežne vedieť, ako ste pokročili 😉

vavka33
27. nov 2007

Tak nam sa prerezal zubok,dnes cinkla lyzicka aj som jej to pozerala. 😀 Tiez pouzivame babydent a chamomilu

melory
27. nov 2007

vavka tak predsa, aj ja uz chceeem

marorlinko
27. nov 2007

to moj bud emat coskoro 11mesiacov a ma len 2zubky,ale dasna tvrde, je vsetko vo vacsich kuskoch, stale slinta, a kuse vsetko aj prstek uz zacal na tom mieste,kde maju vyjst dalsie 2zubky hore, takze mozno coskoro budu.
to kusatko co sa dava do chladnicky mame aspon 4 a maly to moc nemusi, omrzi ho to, radsej kuse ine hracky alebo dusel.
mame aj gelik na dasna, nic moc, skor zabera prasok na zubky o dasna, davam mu na noc a je kludny, bo niekedy sa zvykne zobudit a place,ked mu dam ten prasok, tak spinka dalej, tuna mi ho odporucili viaceri.
andrea78, tak to ti zavidim ,ze uz ma konplet chrup,wow, od 3mes 4zuby?
to som este nikdy nevidela. my este stale cakame na konplet chrup.

lindda
27. nov 2007

cafte moj Nino bol kojeny iba do 3mes a stale nic ani jeden zubcek ☹

vavka33
27. nov 2007

Mel budu 😀

lucinka82
27. nov 2007

Ahojte. JA som kojila maleho cca3tt, a uz ma 2 zubky. A dasienka tvrde. Nejako skoro, nie?

danu
28. nov 2007

baby ako sa vola ten prasom na zubky? dakujem 🙂

marorlinko
30. nov 2007

ja ho mam pod nazvom teething pouder, je to v uk, neviem ako na svk.
je zarucene dobry.

lili91
30. nov 2007

neviem, ci to tu niekto uz spomynal (necitala som cele), ale ja som pocula, ze dietatku davali zahryznut do citrona, ked mu isli zubky. vraj to znecitlivi dasienka. nehovorim tym, ze by som to robila, len som tak pocula...my sme zatial este tiez bez zubkov, ale uz asi nie na dlho. zda sa mi, ze dolne uz pomalinky idu 🙂

junovka
6. dec 2007

chcela by som vas porosit, ci mala z vas niektora skusenosti u vasho babatka, ked mu len ledva bolo vidiet zubcek, ze ste mali teploty.Budem vam vsetkym velmi vdacna, nakolko som Nelke nasla na dolnom dasienku mallllilinku bielu bodku a neviem ci je to zub 😅 ...ma teploty 38.Pri Timeike sme ziadne problemy nikdy zo zubami nemali, takze preto sa vas pytam.Dakujem

smisela
6. dec 2007

aho,moja mala mala pri prerezavani prvych zubkov 38-38,5t.okrem ineho mala redsie stolice a sopliky 😒 a to jej vysli 2 naraz,tiez som tam videla take biele bodky na dasienku.Pokial by mala vyssie teplotky kludne jej daj paralenovy cipok,dla mojej dr.to vsetko suvisi sozubkami 🙂

vlastulka
7. dec 2007

My máme už cez 10 mesiacov a ešte stále ani jeden zub... Tak iba čakáme...kedy vyjdú von..

burina111
8. dec 2007

ahojte kočky, náš malý má 3,5 mesiaca, teploty 38,5 celý den, ručku si pchá skoro do krku, slintá ako dívý, môžu to byť zúbky? už som sa mu aj v puske hrabala, ale nič tam nevidím. dávame paralen čipky a gel na dasienka. je ešte niečo, čo môžeme robiť? a môžu to byť zubky? zdá sa mi to strašne skoro. znepokojuje ma ta teplota, ale nezád sa mi inak chorý
😢

andy.a
8. dec 2007

nám vyšli spodné rezáčky pred týždňom..ale malá má práve angínu,takže teplotu mala z nej a nie zo zúbkov..

syn nemal pri prerezávaní zubov žiadne problémy,ani teploty,ani hnačky..akurát len veľmi slintal..

lindda
12. dec 2007

my uz mame 10mes a stale nic ☹

nezabudka84
30. dec 2007

Ahojte, chcem sa opytat, ze ako dlho trvaju teploty pri prerezavani.Prerezane ut ma, su to dolne jednotky a este stale teplotuje.Aj s panadolom ma cez 37,5.Dakujem 😒