Môžu byť príčinou nespokojnosti dieťaťa zúbky?

siskatan
17. aug 2006

môj drobec má 3 a pol mesiaca a začína byť akýsi nepokojný, sliní už dávno, no teraz si okrem takého bežného cmúľania pestičiek vyslovene "okusuje" ručičky... žeby zúbky? kedy a ako začali rásť vaším bábätkám zúbkly a ako ste im pomohli, aby to ľahšie zvládli?

mirka907
24. mar 2010

To je ake super...Aspon si "vytrpite" o dva zubky menej. Malej ide teraz druhy zubok a len huci a huci...do toho sa pokusa stavat okolo nabytku a huci aj preto...nevadi, vydrzime🙂

salma22
24. mar 2010

ahojte zienky neviete za ako dlho vyjde zubok von ak sa uz tlaci? 😒

mychaella
24. mar 2010

prvy nam vysiel na stvrty den, teraz cakame na druhy zubok, treti den sa nam teraz tlaci, tak uvidime kolko to potrva kym sa prereze 🙂

salma22
25. mar 2010

ako sa to prejavuje ked ide zubok ....mysleli sme si ze nam zubok ide ale trva to uz dlllldooo 😒 takze sa nic nekona ale obzuzlava hracky to asi nic neznamena vsak ☹ ?

salma22
25. mar 2010

zabudla som dodat ze je ako keby teraz taka ,,spekulatyvna´´moze to mat s tym nieco spolocne? hm..

lenka1smejka
25. mar 2010

Ahojkte moja mala ma prvy krat teploty.Kolko asi maju trvat?Lebo moj muz je chory a ja dufam,ze to nie je z toho ale zo zubkov.Mala po odpocitani 38,3stupnov

mychaella
25. mar 2010

salma nam zacal ist zubok ked mal maly 3 a pol mesiaca a vysiel mu minuly tyzden (7,5mesiaca) maly slintal, zuzlal hracky atd.,.
pozeram, ze bude mat 7 mesiacov, ta spekulatyvnost bude vekom...zacina si vsetko uvedomovat a prichadzat na nove veci. 😎

mychaella
25. mar 2010

lenka my sme si zatial teplotami nepresli....ale kamoskyna dcerka mala teploty asi 4-5dni kym sa jej zubok prerezal, tiez okolo 38stupnov, ale ked mas choreho manzela asi by som s nou skocila k doktorke. pre istotu, ked ti potvrdi, ze je to zubkami predsa len budes kludnejsia 😉 drzime palce 🙂

lenka1smejka
25. mar 2010

dakujem za odpoved dnes som bola snou na poradni a povedala ,ze je vsetko ok

spalka
25. mar 2010

joj ja mam doma chuda prevelike, mame zatial iba dolne dva hryzaky, tie vyliezli ked mala 9,5 mesiaca a teraz sa mi zda, ze horne jej idu naraz asi vsetky ☹, slintame ako bernardin, ale drzi sa baba, len je nervoznejsia

lenka1smejka
26. mar 2010

No tak dnes som bola s malou u doktorky-brali jej aj krv aj moc-vsetko ma v poriadku dokonca mame vysoke hodnoty imunity 😀 co som rada...Tak teploty nam pocas noci vyskocili na 39 po odpocitani.Bolo nam povedane,ze nam rostne stolicka-a to ja som si myslela,ze uz mame vsetky zubky no predsa este jeden je tam zabudnuty-som rada,ze to je zo zubkov,teraz som jej davala zabale a uz nam klesla teplota na 37,8stupna a uz je oko z divych vajec 😀

salma22
26. mar 2010

kazde dieta ma teplotu ked idu zubky? lebo ju zatial nema

murinka
26. mar 2010

moja dcerka teplotu nemala 😉

mychaella
26. mar 2010

spalka- spon to budete mat naraz za sebou a potom klud 😉

vidis leni...mas to potvrdene a hned mas lepsi pocit...dokonca si sa dozvedela ze sa na nu len tak nieco nenalepi 😉

salma - nie nema kazde dieta teplotu, u kazdeho sa to moze inak prejavovat, u niektorich stastlivcov si dokonca nevsimnes ani ze idu zubky kym nejsu vonku 🙂

lenka1smejka
27. mar 2010

Ani moja mala nemala doteraz teplotu pri zubkoch a teraz ked jej isiel posledny tak bum a mali sme teplotu

spalka
27. mar 2010

mychi, tak to dufam, bude zlata so zubkami a konecne sa jej bude aj lepsie zuvkat, ale chuda nie je zvyknuta, niekedy sa sama hryzne (aj ked zatial iba dvoma zubkami), potom padaju slzicky ako hrasky ☹

sandy80
28. mar 2010

Môj malý mal 5 mes, keď mu vyšli 2 spodné zúbky s týždňovým odstupom, nemal teploty. Pred 2 týžd. mu vyšiel horný jeden a dneska druhý. Medzitým mal teploty 2 dni, po odpočítaní až 39,5, ale na pohotovosti mi povedali, že teplotu má od toho, že má červené hrdlo, začal aj kašlať, a povedali, že až taká vysoká teplota (teda nad 38 po odpoč.) od zúbkov nikdy nemôže byť.

mychaella
29. mar 2010

jeej spalka...chuda si este nezvykla, ale zo zubkami bude uz velka papkacka, 😉 my mame zatial napoly vylezeny jeden zubok. tiez uz sa tesim kedy bude mat zubky ale aj my bude luto za tou bezzubou pusinkou 😉 ja si nemozem pomoct ale tie bezzube usmievajuce pusinky su proste rozkosne 🙂

mychaella
29. mar 2010

sandy dik za info, aspon ked bude mat maly teploty (dufam, ze nas to obide) budem vediet kedy mam zacat stresovat.. 😅
a nech sa drobec vyzdravie 😉

salma22
6. apr 2010

ahoj .......juuuuj ja som taka rada, dnes pred kupanim som malej zbadala prvy zubcek ( uz ho vidno) huraaaaa 😵 tesim sa chcela som sa s vami podelit o radost xi xi

lenka1smejka
6. apr 2010

Tak chcem vam oznamit,ze uz mame vsetky zubky.A stihli sme to este pred rokom 😵

spalka
6. apr 2010

a ze vraj ten, co prvy zbada babatku zubok ma dostat darcek 🙂, hovorila moja svokra, dobru svokru to ja mam 🙂

spalka
6. apr 2010

mychi, to teda hej, bezzube usmeviky su super 😀, moja ela uz trosku tiez zubky aj pouziva, si odhryzuje z ryzoveho, takeho toho pufkoveho chlebika, alebo aj z ovocicka co jej dam kus do rucky...haha a dnes kusla babinu do nosa 😀

salma22
7. apr 2010

ahojte..... je to pravda, ze uz od prveho zubka treba umyvat zubky? ak ano tak aku pastu a kefku zvolit , a to uz mame pomali zhanat aj dets.zubarku? alebo je este skoro

nnell25
9. apr 2010

Caute baby, chcem sa spytat ci malemu naozaj rastu zubky kedze som nenasla ako presne maju dasienka vyzerat. Maly ich ma z predu biele nie zvrchu kde sa prerezavaju a vyzera to ako zubky ale neni som si ista. O dva dni bude mat 4 mesiace a ak su to zubky mozu rast hned dva naraz?A dnes mi uz ani cez den nechcel zaspat a ked zaspal tak iba na chvilocku a vecer sa stale budil...

caterine
10. apr 2010

Ahojte tak aj mna by zaujímalo ako maju vlastne tie dasienka vyzerat, moja mala ma 5 mesiacov a už asi tyžden ma napuchnute a biele dasienka ale stoličky a očne je možne že by jej išli prve stoličky, ved tie zvyknu ist až posledne, je strašne nervozna hlavne večer stale si papa ručičku a neskutočne slinta 😒

mirka907
10. apr 2010

joj baby nepotesim vas.... my sme mali napuchute dasna dlho dlho, v noci sme nespali, slintali sme o 106...kazdu chvilu som cakala zuby a prvy vysiel po 3 mesiacoch takychto stavov 😠 ..Verim, ze u vas to nebude podobne. No a nase dasna vyzerali tak, ze ked som sa pozrela na ne zhora, tak na dasne bolo vidiet akoby zarez(to presvital zub)..vobec nebol bielej farby co som si myslela, ze musi byt. No a ked bol zub prerezany, hoci ho ani poriadne vidiet nebolo, cinkala mi o dasno lyzicka🙂

caterine
10. apr 2010

mirka dneska som malej pozerala dasienka a ma tam na tych dasnach čo ma biele take okoby hrbolčeky to sa jej už tlačia zuby, či????? fuha mirka že tri mesiace no to ti nezavidim chudatko malinka si musela vytrpiet

mirka907
10. apr 2010

myslis ze ma hrbolceky z predu?Mala mala hrbolceky z predu a napuchnute zo zadu ...ale tak to mala tie 3 mesiace. Ked sa jej isiel zubok prerezat, tak sa tie hrbolceky v predu trosku zapalili, teda boli cevene. No ja mam nastastie velmi hrave dieta, takze cez den skoro vobec nebola nerva, iba v v noci nespala, stale sa budila a mala stavy, ze bola aj niekolko hodin hore. Ked jej vysli spodne 2 zubky, mali sme tyzden pokoj, aj sme dobre v noci spali a teraz nam idu horne(zase tam ma ten zarez) a zase po nociach nespime 😒

nnell25
10. apr 2010

mirka a postierala si jej to niecim na ukludnenie?uz dva dni mi maly nevie zaspat ani v kociku kde predtym nemal problem zaspat hned stale iba place a place tak neviem ci skusa nieco nove alebo naozaj mu idu tie zubky...on to ma iba zpredu biele tak ako to ty popisujes...tak sa teda tesim na nasledujuce obdobie :(
a kupili sme gel dentinox ale je to az od piatich mesiacov tak neviem ci mu to mozem alebo nemozem dat