Môžu byť príčinou nespokojnosti dieťaťa zúbky?

siskatan
17. aug 2006

môj drobec má 3 a pol mesiaca a začína byť akýsi nepokojný, sliní už dávno, no teraz si okrem takého bežného cmúľania pestičiek vyslovene "okusuje" ručičky... žeby zúbky? kedy a ako začali rásť vaším bábätkám zúbkly a ako ste im pomohli, aby to ľahšie zvládli?

suzik77
7. júl 2010

@pia22 moja nema ani dasna cervene, ani opuchnute, nic... len tie ostatne priznaky su velmi caste. takmer neustavajuce...

frola
7. júl 2010

ahojte prosim vas neviete mi niekto poradit ci je normalne co som dnes objavila? moja mala ma 8 zubov. 4 hore a 4 dole. a dnes som zbadala ze jej pribudol dalsi hore vlavo ale sa mi zda ze to nie je 3ka ale stvorka. ale sudim iba podla toho ze ma obrovsku medzeru medzi 2kou a tym novym a zda sa mi ze v tej medzere ma napuchnute dasno. myslite ze nemusia ist zuby po poradi a moze vyjst najprv 4 este skor ako 3ka? dakujem

barca25
7. júl 2010

ahojte... neviem ,no moja mala tiez mala 4 hore a 4 dole a pred tyzdnom jej vykukli stolicky po jednej vsade..a teraz jej ide dole spicacik..takze je mozne ze tvojej malinkej ide stolicka🙂..

tutifruti
7. júl 2010

@frola dcére mojej sesternice vyšli ako prvé očné zuby.... najprv dolné a potom horné... mala 3 mesiace a vyzerala ako upír.... 😀

frola
7. júl 2010

dakujem baby za odpovede, ste ma ukludnili 🙂 ten upir musel vyzerat super 😀

lucyso
8. júl 2010

Ahojte, chcem Vás poprosiť o názor, pretože nechápem.. 😅 ..
moja dcéra ma vyse troch mesiacov.doteraz spavala ukazkovo celu noc, ale posledny tyzden sa dost zmenila.. 😅
cez den je relativne kludna, len zacala nahlas vykrikovat🙂, ked papá, tak "okusuje" flasu, hra sa s nou v puse, takze ani tomu jedlu moc nedava 😅 ked zaspava, musi si stale nieco somrat a ma vecne prsty v puse, ale je kludna. no v noci sa mi budi kazde tri hodiny, hadze so sebou ako ryba na suchu, stale ma ruky v puse... ked jej dam gelik, tak sa aj ukludni a zaspinka...
mozu to byt zubky?

suzik77
8. júl 2010

@lucyso ahoj, mam podobny problem (az na to, ze nemam gelik a dcera ma 4,5 mesiaca), a pytala som sa na to aj v inych temach a pisali mi baby, ze mozu to byt zuby, kludne to moze zacat aj v 3 mesiacoch, to neznamena, ze jej hned vyskocia von, mozno to este prejde, mozno vyjdu do tyzdna, do mesiaca... Ale podla priznakov, co viem, robi to iste aj moja, az na to, ze je navyse velmi nervozna a mam informacie, ze zubky to budu. A prosim ta, mozes mi napisat, ako sa vola ten gelik na dasna? Uz tu bolo o nom dost popisane v temach, ale nezachytila som jeho nazov. Dakujem pekne!

suzik77
8. júl 2010

@lucyso este dodam, pod pojmom "nervozna", ze mi denne prekrici cca 2-3 hodiny (z toho min. 1h vecer pred spanim) a to ju nosime na rukach, co nic nepomaha, taka je volajaka ubolena, ci co..

lucyso
8. júl 2010

suzik ja mam Dentinox - inak niekedy je aj moja dost nervozna. minuly vecer revala hodinu vkuse. prebalena, napapana.. celkom bola kludna, ale v momente ako mala ist do postielky si mala vidiet ten humbuk 😀 😀 😀 ... revala a hadzala sa ako ryba na suchu. ale to zas strasne prdela a prislo mi ze ju asi boli brusko a sa nemoze vykakat. ale ani nejakaka. cvicili sme, masirovali, na rukach sa aj ukludnila, ale akonahle som ju polozila, tak znova spustila....och joj 🙂

lucyso
8. júl 2010

a este suzik77, stale sa mi hadze ako ryba na suchu... dokonca aj ked spi....................? 😅

suzik77
8. júl 2010

@lucyso posledne noci to robi aj moja... len sa prehadzuje, nemozem spat, co tiez rozmyslam, co jej je...

lucyso
8. júl 2010

joj veru, je to hrozne.. uz nech to mame za sebou. ale dni mame relativne v pohode... klop-klop...

suzik77
8. júl 2010

@lucyso mne krici uz aj cez den... je to hrozne, ked sa neda nijak ukludnit

spalka
8. júl 2010

nasa krpana bola asi pred dvoma tyzdnami par dni nervozna az hystericka 😉, a slinila a slinila, teplota ziadna...vcera akurat pozeram, ze ona ma von 3 zo 4 stoliciek! celkom sranda, lebo z prednych ma von zatial iba 4 hore a dva dole 😀

lucyso
8. júl 2010

inak ked sa priznam, tesim sa na prvy zubok 😀 😀 😀 , iiiiha to budeme zas fotit atd🙂

suzik77
8. júl 2010

jeeeeeezisko, ja dufam, ze to budu zuby, lebo je velmi nervna. Dnes prisla na uzasny zvuk a od rana ho pocuvam... Take nervozne vrcanie, ani neviem, ako ho pomenovat, ale lezie to na nervy 😝 Mozno len prisla na novy zvuk, tak ho teraz robi, ja uz neviem...

Inak, moja neslinta nejak vyrazne vela, len si vsetko doslova vraza do ust... No a flasku si chce drzat vyhradne sama a jazdi si s nou po dasnach dookola. Kym som ju ja krmila, papala tak 5 minut, teraz papa 15, lebo sa vyziva, ze si s flasou robi dobre hahaha 😀 A ked je flasa prazdna, tak jej ju vezmem, nech nehlta vzduch a mala zacne tak smiesne kvilit od hnevu 🙂

suzik77
8. júl 2010

@lucyso aj ja sa tesim, len keby nebolo tych opletaciek okolo toho 🙂

lucyso
9. júl 2010

suzik77 presne ! presne ako pises ! aj moja doteraz jedavala pekne, ale teraz je nervozna, pretoze ona si chce flasu drzat, hra sa s cumlom, kúše ho, potom si ju vytiahne z pusy, snazi sa ju dat naspät a takto dokolecka...
tie deti, ake si male, su velmi prespekupovane 😀 😀 😀 ...

suzik77
9. júl 2010

@lucyso ty kokso, ale ty mas mesiac mladsiu, tak to skoro budu zuby, ak ide o zuby 😀
Inak, hned som ti tu letela napisat, ze tuto noc sa mi celu noc hadzala ako ryba na suchu. Prd som sa vyspala 🙂 A to ja som bola pri nej zvyknuta pekne v noci hajat, max. 1x jedla a teraz chce jest aj 3x - asi masiruje dasna flasou haha a prehadzuje sa celu noc...

cicimon
9. júl 2010

baby - myslite, ze ked si papa ruku a slinta ako diva a na postielke sa len tak vykruca, ze o uz budu zuby? resp podla coho to inac zistim?

sssimi
9. júl 2010

@cicimon môžu to byť zúbky. Skús jej pozrieť ďasienka. Prvé zväčša lezú spodné 1ky. Ak ma ďasienko hrbolaté, opuchnuté, pripadne obielené, tak sú to zubky. Aj keď ja som to Sarah nespozorovala, len bol zrazu zúbok vonku.

martina149
9. júl 2010

@cicimon naše sú skoro rovnako staré a ja tiež sledujem,že sliní už viac ako týždeň.Chlapci my tak skoro neslinili a ja našej normálne vidím v ďasienkach,že sú tam zúbky ale kedy vyjdú tak nevieme.

lucyso
9. júl 2010

my mame take bledsie tie dasienka... sice neviem, ci su napuchnute, ale podla mna ani nie, ale biele su iste...
suzik77, mozno jej vylezu az niekedy v siestom mesiaci.....(no s Bohom 😀 😀 😅 )

cicimon
9. júl 2010

no ona sini tak 2 tyzdne a ked ju dam lahnut tak sa vzdy na jednu stranu vykruca, akoby sme mali klince v posteli

suzik77
9. júl 2010

@lucyso no to fakt ze no zbohom 😨

lucyso
9. júl 2010

najviac neznasam, ked niekomu poviem ako sa kvoli tym zubkom trapime v noci a kazdy, teda presnejsie... stara generacia... ze ved to este nemozu byt zuby... a pritom vsetky mamicky mi potvrdili, ze to moze byt zubkami.. ved ja nehovorim, ze jej uz rastu 😠 😠 😠 , ale proste ze uz sa to bliiiiiiiiiiizi 😀 😀 😀 😀
starsia generacia je starsia generacia....
a suzik77 vzdy ked papa, si drzi ucho a zakryva si ho...

suzik77
9. júl 2010

@lucyso moja si drzi usi niekedy ked sa kupe 🙂
a inak, moja mama ma 64 rokov, ale ona povie, ze to kludne uz davno mozu byt zuby a ze zuby sa prerezavaju niekedy velmi velmi dlho. mudra to osoba 😀

lucyso
9. júl 2010

tak cest vynimkam. teda tvojej mamine🙂). moja svokra oci prevrati, ze co to trepem... 😠 , ale co uz...
moja Lila sa strasne rada kupe, to ma celu ruku v puse a stale si nieco somre tak spokojno🙂))

suzik77
9. júl 2010

@lucyso co uz...svokra... haha... 🙂
tak som zvedava, kto z nas bude prvy zubaty 🙂
mala mi prave trosku zadriemala, ale to som ju asi 20 minut nedavno na rukach nosila, taka bola nervozna a aj teraz sa casto trha z driemot...

lucyso
9. júl 2010

mne sa akurat zobudila z obednajsieho spanku... no idem ja k nej, pretoze odkedy je takato nevyspytatelna 😅 , musim byt stale pri nej a musim jej nieco rozpravat... dakedy sa zabavila niecim aj sama tak na polhodinku, ale teraz uz nie.. akonahle sa vzdialim, ze ma nevidi no koniec... krici a krici 😀 . zatial papa suzik77