Môžu byť príčinou nespokojnosti dieťaťa zúbky?

siskatan
17. aug 2006

môj drobec má 3 a pol mesiaca a začína byť akýsi nepokojný, sliní už dávno, no teraz si okrem takého bežného cmúľania pestičiek vyslovene "okusuje" ručičky... žeby zúbky? kedy a ako začali rásť vaším bábätkám zúbkly a ako ste im pomohli, aby to ľahšie zvládli?

mirka907
17. sep 2010

@marianna535 fenistil gel na ukludnenie, tak mozno preto

susisus
19. sep 2010

@mirka907 moja po fenistile nespala celu noc, oci vyplestene a ucinok uplne opacny 🙂

lenocka84
19. sep 2010

ahojte mamicky
chcem sa opytat, maly mi spaval krasne cele noci, teraz sa mi budi zo spanku, mrnci, nevie sa ulozit, cez den pcha takmer cele rucky do pusinky, slinta o dusu, ale ked pozera nic mu v puske nevidim. moze to ale byt znak ze sa zacinaju drat vonku zubky? dakujem pekne

mirka907
19. sep 2010

@lenocka84 jasne mozu, mnoho deticiek dasna trapia dlho dlho, kym vykukne nejaky zub. U nas to trvalo tiez pekne dlho kym vysiel prvy zub. Ja vzdy viem ze malej idu zuby, ked zrazu zle v noci spi.
@susisus u nas tak zabrala chamomilla...mala bola po nej strasne nastartovana 😠

adamala
20. sep 2010

caute kocky ako tak citam tak diskusiu tak je mozne ze aj tomju mojemu malemu idu zubky, zrazu prestals spavat spokojne,budi sa aj kazdu hodinu,hodinu a pol a pita mliecko ,skor teda dudle bradavku,a aj to dost boli on to stisne tymi dasnami a velakrat ma az vystrelo od bolesti a neustale si cpe cele pasticky ,popripade prsty do ust a slinta pritom, a robi to tak nervooozne a mrnci pritom trva to uz asi tyzden a nevyzera ze ma zdurene dasna, ale myslim ze to budu zuby,mlieka mam dost ,pribera az moc praveze od narodenia takze to vylucujem ze by bol hladny a preto sa budi, a ma aj riedku stolicu. Ma len 13tyzdnov, sa mi to zda priskoro na zuby.Ako mu mam pomoct?? lebo som uz total nevyspata

lila794
20. sep 2010

@lenocka84 urcite zubky. Synovi isli od 4mes. a prerezali sa dva naraz az v 8.mes. A u dcerky to iste, uz dva mesiace sa deru von a stale nic. Tak mame v noci veselo a to dvojnasobne, lebo synkovi idu naraz vsetky styri posledne stolicky, z kazdej ma kusok von. Pri zubkoch mavame veselé noci. Vela trpezlivosti prajem!

sisiska
20. sep 2010

mamicky, a ako je to teda so zvysenou teplotou u babatiek? nasa mala mala zvysenu teplotu okolo 37,5 asi pred mesiacom - dvomi tak nejak nepravidelne asi zo styri dni v tyzdni, myslela som si vtedy, ze jej idu zubky, lebo strasne slinta uz od stvrteho mesiaca, vsetko si pcha do pusy, atd.... proste typicke priznaky zubov, ale ked to tak teraz rekapitulujuem, uz ma 7,5 mesiaca, zubok ani jeden, a tak mi teraz docvaklo oneskorene, ze ta teplota, ktoru vtedy davnejsie mala asi nebola zo zubkov, aj ked vtedy aj trosku hnackovala...no proste som si vtedy myslela, ze naozaj zuby...ale teraz mam strach, ci neprekonala nejaku skrytu infekciu vtedy....

mirka907
20. sep 2010

@sisiska ono so zubkami to mas tak...mala moze mat teplotu a zubok sa objavi az o par mesiacov...dasna sa chystaju, zubok rastie a ty to nevidis...vidis len vysledny efekt ked sa zubok prereze...

sisiska
20. sep 2010

@mirka907 tak dik, si ma upokojila trosku, snad to naozaj boli tie dasienka so zubkami, ale este neviditelnymi🙂

lenocka84
21. sep 2010

@lila794 dakujem uvidime
teraz spal 3noci dobre, v klude

simonka28
26. sep 2010

ahojte mAminky.pridavam sa k vam.nase male bude mat v stredu 4mesiace ale uz 2tyzdne je taky protivny,ze hruza ☹ stale si pcha ruky do ust,slinta,podrazdneny je 😖 kedysi prespal3-4hodky v kociky a teraz je z toho pol hodky 😠 davam mu na tie dasienka obcas Mundisal gel,celkom zabera,tak uvidim 😒 joooj aspon,ze doteraz to bolo babenko o ktorom som ani pomaly nevedela,ze ho mame 😅

janka108
26. sep 2010

@simonka28 kup si v lekarni homeopatika Camomila vulgaris 9ch. daj do troska prevarenej vody rozpustit 5guliciek, a to podavaj po lyzickach pocas dna. velmi to pomaha. a nazvat 4mesacne dieta protivnym....preboha ved mu idu zuby a boli ho to!! nas ked nieco boli dame si ibuprofen, co maju robit tie male chudence?? teraz ta potrebuje viac nez inokedy.

suzik77
26. sep 2010

@sisiska ahoj, neboj, ak prekonala, tak si vybudovala cast imunity voci danej infekcii, tak to bud pokojna a bud rada. nabuduce prekona podobne veci rychlejsie a lahsie 😉
@simonka28 moja ma sice 2 zuby von, objavili sa, ked mala nieco cez 6 mesiacov. slintala vsak od troch mesiacov ako bernardin a tiez boli dni, ze bola protivna az hruza. hlavne posledne 3 tyzdne pred tym, nez jej vyliezli z dasien, to bolo na nevydrzanie, ona normalne cele dni zurila ☹ a nepomahal ani vulgaris 9, ani krem na dasna... nic 😝 😝

simonka28
26. sep 2010

no ved ja to chapem,ze je nervoznucky,ja som to tak zle nemyslela len tak,ze taky nebyval.no viem co to je bolest zuba,jooj ked sa mi naposledy osmicka prerezavala som myslela,ze ma porazi ☹ no to mi tiez v lekarni radila.zajtra to bezim kupit 😉

monika237
27. sep 2010

baby vyskúšajte chladivý gél Calgel..mojej to okamžite vždy zabralo..

katkas1
27. sep 2010

no nam nepomohli ziadne gely ani tie gulicky do vody 😢

susisus
27. sep 2010

@katkas1 ani nam 🙄

andrea12737
30. sep 2010

Ahojte zienky,
neviete mi nahodou povedat ako dlho mozu trvat hnacky pri prerezavani zubka? Vdaka.

junovka
30. sep 2010

@andrea12737 my sme mali aj 7 dni....tak neviem 😒

andrea12737
30. sep 2010

@junovka a bola to vyslovene hnacka, lebo u nas to nie je take original hnacka, ale stolica je riedsej konzistencie, no nie vodnatej. Bojim sa ci to nie je nieco horsie. Napr. virusoveho charakteru 😒 Aj ked mala vyzera byt zdrava. Dufam ze to bude zo zubka. Dakujem

junovka
30. sep 2010

@andrea12737 uplne vodnata to nebola,...... ked nie si si ista, tak radsej zajdi k lekarovi, aby spravil aj vyter

linuska1
10. okt 2010

nam sa prave pred 2 dnami jeden spodny prerezal..🙂 mame 4 mesiace a 3 tyzdne..🙂 ale teraz nevie poriadne spinkat.. budi sa... a place.. snad to coskoro prejde.🙂

linuska1
10. okt 2010

@andrea12737

nam sa teraz prerezal a tiez ma uplne vodnatu stolicu uz asi mesiac.. vraj je to normalne ale pre istotu jej urobili vyter zo zadocka.. tak uvidime...

andrea12737
11. okt 2010

Zubok je uz na svete..stolica sa nam krasne upravilo, takze to bolo sposobene tym zubkom. Dakujem 😵

katarina.banska
11. okt 2010

myslite si, ze ked mala nekala tyzden a dnes taku riedku, tak ze to ma nieco spolocne so zubkom? uz vyse mesiace velmi zle spava, budi sa kazde dve hodiny alebo aj skor. a strasne slince a vsetko pcha do ustociek. len ju zatial kojim, tak ja neviem ci to mozu uz byt zubky. co myslite? 🙂

evelina19
11. okt 2010

ahojte dievcata,
ked som citala niektore vase prispevky, akoby som citala o nasom synovi.
od zaciatku 5.mesiaca strasne zle spava. naprv sa budil len nad ranom a postupne to bolo horsie a horsie. teraz sa budi aj par minut po zaspani. su lepsie noci, ked sa budi kazdu hodinu - dve (ked sa nezobudi 3 hodiny - velmi velmi vynimocne - budim sa ja a kontrolujem monitor aj maleho) a pocas tych horsich kazdu chvilu. pre istotu to nepocitam. najnovsie sa budi nad ranom cca o 4 s placom,asi ho boli brusko alebo co, lebo sa mi hned rano potom vykaka. ked je najhorsie, berieme si ho k sebe, lebo nemam silu k nemu zakazdym vstavat. zo zaciatku to pomohlo, no teraz je to uz jedno. budi sa aj tak, len ja sa tolko nenachodim. niekedy mu dam cumel, vacsinou ale caj. papat chce len 2x.
cez den si vsetko samozrejme dava do ust a hryzie. trva to uz viac ako dva mesiace, ale zubky este nema. ani nema cervene alebo napuchnute dasienka. myslite, ze to mozu byt fakt zubky, alebo mava zle sny, ci co?

nikolkaaa
12. okt 2010

ahojte chcem sa vas spytať,naš maly ma 3 mesiace a začali ho dosť svrbieť dasienka je z toho dosť nervozny stale plače,mal trosku zvyseni teplotu ale hnačku nema,a dosť sliny,chcem sa vas spytať že ci to možu isť zubky ale je to dosť skoro..alebo je to nieco ine je z toho dosť nervozny dakujem

junovka
12. okt 2010

@nikolkaaa moze...ale nemusi.Moze sa jednat aj o nejaku zacinajucu virozu?? 😒 😕

zuzapavla
15. okt 2010

Evelinka, my máme to isté, Akurát že náš synátor prespal krásne celú noc do 3. mesiaca a potom to začalo. nepokojné noci, stále sa mrví, zobudí sa každú chvíľu s plačom, a medzi 4 a 5 hodinou ho zabolí bruško a vtedy sa pokaká. (Medzi 5 a 7 hodinou najlepšie funguje hrubé črevo, tak sa nečudujem). Starší syn bol to isté a boli to zuby. Akurát čo ma teraz trápi je, že už 2 nesíca máva teploty od 37 do 37,5. už bol aj na antibiotikách ale teploty pokračujú. je možné že to je zo zúbkov, má niekto takúto skúsenosť?

evelina19
15. okt 2010

Zuzapavla, vdaka za odpoved. aspon niekto sa ozval. tak mozno su to fakt tie zubky. posledne dni je nervny aj cez den a zacal zase dost slintat, tak uvidime. a konecne som pochopila aj tie bolesti bruska, vdaka. s tou teplotou ti nepomozem, bohuzial, nemam s tym absolutne skusenost.