Môžu byť príčinou nespokojnosti dieťaťa zúbky?

siskatan
17. aug 2006

môj drobec má 3 a pol mesiaca a začína byť akýsi nepokojný, sliní už dávno, no teraz si okrem takého bežného cmúľania pestičiek vyslovene "okusuje" ručičky... žeby zúbky? kedy a ako začali rásť vaším bábätkám zúbkly a ako ste im pomohli, aby to ľahšie zvládli?

felixko
6. nov 2008

ahojte. máte niekto skúsenosť alebo ste počuli, že by 2mesačnému dieťaťu mohol rásť zúbok?

daskak
6. nov 2008

ahoj, ja som sa rozpravala s doktorkou na poradni a vravela, ze vo velmi zriedkavych pripadok uz aj tak skoro mozu zubky ist.Je tych pripadov ale velmi malinko. Zubky sa ale niekedy mozu prerezavat velmi dlho a kym ho je vidiet tak to trva aj niekolko mesiacov. Aj mne sa zda ze malemu uz ide zubok, ale na poradni nam povedali, ze este nic 😒

bubatenko1
8. nov 2008

No my sme boli podobne na tom ako felixko.Od druheho mesiaca nepokoj pchanie prstikov do ust.Tak sme volali dr. a povedala ze je to nezriedkave aby sa tlacili zubky ale ze v niektorych pripadoch to je mozne.No teraz mame za chvilku 8 mesiacov a zubky nikdy.Ale co sa tyka prstekov do ust to este stale.Niekedy byva mrncava a to viem ze sa jej tlacia zubky,jasienka mame opuchnute, biele ale zubok nikde.Uz nam nepomaha ani gelik skusali sme aj babydent,calgel,kamistad-gel,citronovu stavu,homeopatika ale nic.Uz nam nic nezabera.Budeme to musiet len vydrzat.

blau
9. nov 2008

Maminky mate niektora deticky, ktorym po spodnych zubkoch isli horne ale nie jednotky ale dvojky? Nas maly ma spodne 2 a dnes som mu objavila dvojku hore v lavo. Ja mam strojcek a ked som bola na kontrole u celustnej ortpedky a povedala som jej, ze sa mu tlacia horne dvojky, tak povedala ze je to ok.. 😨
No co nebude z neho zajacik, ale vampyrik 😅

blau
9. nov 2008

nikto?

junovka
9. nov 2008

z toho si nic nerob, Blau.U kazdeho je to individualne.Poznam chlapceka co prvy zubok mal ocny 😉

dori
9. nov 2008

Ahojte ako dlho sa Vám tlačili vrchné zúbky? Mi už máme dva spodné ale už dva tt sa tlačia vrchné teploty a k tomu kakajdice a nekľudné noci o normálnom spánku ani reč už sme z toho zúfalí 😖 😖 😖 ☹

blau
9. nov 2008

No tie horne sa tlacia tak mesiac, ale kakajdice ziadne....Chvalabohu ani teploty, ale noci su take nekludne, ale da sa to vydrzat...Svokra mi hovorila, ze moj muz bol pri kazdom jednom zube chory, a vsetko spolu: teploty, hnacky, sopliky ☹

Junovka: tak aspon viem, ze nemam jedina upirika doma 😅

dori
9. nov 2008

tak to ju chápem ja som z malou skoro skončila v nemocnici bolo to volačo hrozné 😨 😨

hubka
10. nov 2008

nam v 10,5 mesiaci vysiel prvy dolny zubok....a teraz cakame na druhy, ja ho tam vidim ale nie a nie vyjst...maly je nervny,potierame Calgelom a u nas to celkom zabera, hlavne ked dam hned cumel...ale ako mame zubok, pokazilo sa nam papanie, odmieta mi cokolvek lyzickou...len ked pcham do neho rozok alebo kukur chrumky, tak papa...ale na tomto sa neda dlho byt???mali ste nieco podobne??? ☹

nadka01
10. nov 2008

Ahojky.Nasej Sofinke zacal prave 8 mesiac a naraz jej teraz ide 5 a 6 zubok.Zubky vedla tych prvych zajacikovych 😀

hubka
10. nov 2008

Nadka pozeram, ze ste mali svadbu v Hradku v kastieli vsak???ja len kukam ake zname prostredie...my sme tam mali tiez svadbu,bolo tam super....som odbocila od temy 😀

zmrzka333
10. nov 2008

ahojte mozete mi poradit? Neviem ci malemu nejdu zubky a od rana mi nechce papat davam mu jeden prsnik aj druhy ale nechce a stale by len spal a je nervozny.

blau
10. nov 2008

zmrzka , no moze to byt aj zo zubkov aj z choroby, nelezie nieco nanho? Vies mozno odmieta papat, ze ma zapalene hrdielko alebo nejaku infekciu v pusinke alebo naozaj tie zubky...Ma aj teplotu? Prehana ho?

zuza.m
10. nov 2008

kedy začinaju rast prve zubky?kamaratka z porodnice ma rovnak stareho maleho ako ja a jemu sa už začina prerezavat jeden dolny.ja som od užasu skoro spadla z noch. 😀 mojmu ešte nič.je to normalne že tak skoro sa tlači?

lila794
10. nov 2008

je to neobvykle, ale stava sa. Napr. nas maly nema este ziaden zubok a kamoska z porodnice - o dva dni mladsia uz 6ty 😀 je to individualne. Vacsinou sa uvadza prvy zubok medzi 6.-8.mesiacom. Moze byt kludne aj v 3tom. Vacsinou zvyknu rast tak, ako rodicom.

zuza.m
10. nov 2008

no ale naši nemaju ešte ani 3mes.a ona ho už citila prerezany von.je to jej druhe babeno a aj tomu prvemu rastli okolo troch.ved nevadi ked nema aspon sa mu tak skoro nepokazia. 🙂 😉

stvura
23. nov 2008

Kocky, vidim ze viacere pisete o slineni od dvoch mesiacoch...nas maly ale este nevie hryst hryzatka, prave teraz len zacal chytat hrkalky. Obavam sa ze mu uz idu zuby, lebo horne dasna ma ako keby predpripravene pre zubky a krasne biele. Slinka ako najaty uz od druheho mesiaca, hryzie si ruky, prsty, schuzelmacka...
Ja som mal velmi skoro trvale zuby i zuby mudrosti tak sa bojim ze aby fakt nemal zuby, lebo to moje bradavky dorazi...len mesiac co si plne zvykli... 🙂

martanov
24. nov 2008

Ahojte, pridávam sa k tejto téme, lebo máme doma ťažké obdobie, malý začal slintať okolo 3.mesiaca, myslela som si že mu pôjdu zúbky, ale kdeže. Bude mať 6,5 mesiaca a zuba ani jedného. ☹ Zhruba pred mesiacom začal byť viac nervóznejší, všetko si dával do ústočiek, má aj gelové hryzátka, dávam mu aj Baby-dent, najprv sa mi zdalo, že pomáha, ale teraz už nie, v noci mi plakáva, prehadzuje sa každú chvílu. Kúpila som mu gel Dentinox, homeopatiká chamonilla vulgaris, zdá sa mi že mu trochu zaberajú, len sa chcem opýtať, či mi neviete poradiť, môžem tieto homeopatiká podávať aj dva-tri mesiace? Nemôžu mu nejak uškodiť, keď sa podávajú dlhšie?

kisska
24. nov 2008

stvura neboj, za normalnych okolnosti bradavky ani nezbadaju, ze mate zubky. Akurat, ked uz je Adam napapany a zacne vymyslat a hryzne ma, tak jacim od bolesti, ale aspon viem, ze mam balit... 😒 A to my mame uz 6 (4 hore a 2 dolu). Aj so zubkami pohoda 😉

martanov - poznam zubarov, ktori tvrdia, ze by sa detickam nemali davat rozne masticky. Poprve o chvilu prestanu ucinkovat a po druhe ucinnejsie su chladene hryzatka. Mne mama radila dat malemu kus schladeneho jablka do tenkej cistej latky a to mu dat zuzlat. Schladi to dasienka a ma to aj chut. Len kym sme to vyskusali, zubky vyliezli (4 v priebehu 5 dni) a dolne som ani nevedela kedy...
Masticky su vacsinou lokalne anestetika (unecitlivovace), ale len co si to zlize, uz to neucinkuje. Homeopatika neviem...

bubatenko1
24. nov 2008

My sme tiez slinili od druheho mesiaca a az teraz konecne vysiel az jeden spodny.Co sa týka masticiek pouzivali sme od vymyslu sveta ale poviem ci by nam nejako zaberali.Mozno chvilu ale malinka si aj tak pchala prsteky a niekedy az tak moc ze sa z toho dovracala.Hryzatka sme tiez pouzivali a poviem vam mohli sme dat pod nu kyblik pretoze tak s nich slinila ked ich ohryzala.Chcem sa spytat to budeme teraz zase cakat na dalsi alebo to uz pojde rychlo? A ako dlho trva kým zubok narastie myslim ked uz je vonku?

martanov
24. nov 2008

kisska, ďakujem za radu, skusim dať malému schladené jablčko, ináč tiež mám Adamka 🙂, bola by som rada
keby mu už konečne nejaký vyliezol, ale predpokladám, že my si na ne ešte počkáme, a to Vám gratulujem, že máte ich už 6 a to 4 za 5 dní 😕 fííha

kisska
24. nov 2008

dakujem 🙂 , ja som sa tiez divila, ale oni vyliezli, lebo sa zlakli, uz som bola v stave, ze som sa vyhrazala, ze ked uz nevylezu, ze ich sama vytaham 😠 😠 😠 . Adamko slintal jak bernardyn od 3. mesiaca a prvy zub mu vysiel tri dni pred ukoncenim 8. mesiaca, ale posledne dva tyzdne boli fakt horor. uz sa mne zahryzal do prstov, co si nevedel pomoct, mundisal som mu davala len na noc, ale castokrat zaspal bez neho, alebo plakal aj s nim.
bubatenko - prerazene zubky mame uz asi 4 tyzdne, ale stale ich je vidiet len ked sa poriadne zaskeri... ale to uz nastastie neboli 😉

deina
27. nov 2008

Moze byt dieta ospale, ked mu idu zuby? Misulovi vyrastli tri horne pocas dvoch dni a ide aspon jeden dalsi, dnes je neuveritelne ospaly.

daskak
27. nov 2008

ahoj,aj moj davidko je dnes ospaly a tiez sa nam rezu zubky 🙂

daskak
28. nov 2008

Ahojte... tak a uz mame prvy zubok vonkuu 😀 😀 😀

bubatenko1
28. nov 2008

No minuly piatok nam konecne vysiel prvy a dnes druhy hned vedla neho.Takze mame spodne dva.Uz som pozerala aj na vrchne ale nic tam nevidim.Na spodnych boli aspon biele bodky a na vrchnych nic ani opuchnute ani bodky len pekne ruzove dasienko.Dufam ze nebudeme teraz zase dlho cakat za kedy nam vyjdu dalsie.Noci mame strasne.kazdych 10 minut hore mrncanie,prehadzovanie sa,,no hroza taka som uz dokopana od malinkej.Vsetko si davame do pusi slinime riadne.No a ked aj cez den spinka 2 krat po 2 hodiny cely den je umrnacana,papat jej moc nechuti len cajom sa nalieva.Teploty sme zatial nemali ani podobne priznaky dufam ze to tak bude pokracovat.Este mam otazku.Ked jej vypadnu mliecne zuby a pojdu jej trvacne to tiez budeme zazivat taketo muky alebo to uz neboli?

ekia
28. nov 2008

bubatenko1 my sme momentálne na tom podobne. Malý je urevaný, nervózny, v noci je hore každých 5-10min. Dnes som to už nevydržala a o 1 vnoci som si ho vyala k sebe do postele, tak chúďatko zaspal. Idú nám prvé dva dolne rezáky - jeden je už trocha von a druhý ešte len taká bodka dúfam že to už nebude dlho trvať. Aj to niečim potierate - ďasienka. Kamoška svojmu malému dávala na noc Panadol baby tak neviem 😨

mikalove
28. nov 2008

ahojte,mi už máme dolné dva zubky,obidva vyšli s horúčkami,ale ešte sa to celkom dalo vydržať ,som zvedavá čo nas čaká pri tych dalších.s tymi zubami sú len starosti,u detí aj dospelých,mohla to príroda zariadiť tak aby nás tolko neboleli 😒

ekia
28. nov 2008

babenky možno blba otázka ale keď Vám vyšli prvé zúbok-y, tak prestalo to hrozné slintanie? Lebo už od 3mes.chodíme s podbradníkom 😝 a dokedy si vaše detičky strkali všetko do pusinky?