Môžu byť príčinou nespokojnosti dieťaťa zúbky?

siskatan
17. aug 2006

môj drobec má 3 a pol mesiaca a začína byť akýsi nepokojný, sliní už dávno, no teraz si okrem takého bežného cmúľania pestičiek vyslovene "okusuje" ručičky... žeby zúbky? kedy a ako začali rásť vaším bábätkám zúbkly a ako ste im pomohli, aby to ľahšie zvládli?

slibby
28. nov 2008

ekia, u nas to zacalo tiez asi tak v troch mesiacoch presno ako si to napisala. prvy zub nam vysiel v deviatich mesiacoch a teraz ma maly 14 mesiacov a 11 zubkov a este stale slinta a vsetko strka do pusy. Ale to strkanie do pusy nema nic spolocne zo zubkami, deti maju v ustach najvacsi cit a preto sa aj toto vyvojove obdebie nazyva u deti oralna faza.

mikalove
28. nov 2008

moja si stale pchá všetko do úst a to má 7 mes.slintanie by malo prestať ked bude mať dieťa zubky,teraz tie sliny nemá čo zadržať,aspon tak mi povedali,naša už moc neslince.

zuzka011
28. nov 2008

je mozne aby pri prerezavani zubkov isla z dasien krv? nasla som malej na plachte spolu so slinami trosku krvi. A este jej dost pachne z ust (aj ked mne to nesmrdka).

vejinka
28. nov 2008

no asi som jedna z mala ktorej nam idu zubky dnes sme boli v poradni a doktorka zevraj tam vidi zubky..zavolala si aj sestricku a ta to tiez potvrdila..hmmm slintame ako o dusu 😒

betina1984
28. nov 2008

Moja dcéra mala dolné zúbky v troch mesiacoch a horné v šiestich a myslím, že už sa budú každú chvíľu rezať ďalšie. Včera sme boli v poradni a doktor sa čudoval, koľko už má zúbkov, že do roka bude mať všetky...

silvikaa
28. nov 2008

maly uz bude mat 9 mesiacov a zubky este nema. dole ich ma natlacenych uz 6 a hore 8, ale nie a nie sa prerezat. od vcera je vsak extremne nervozny, nechce jest, v noci katastrofalne spal a dnes mu dokonca vybehla teplote na 38 stupnov. mozu to byt zuby, alebo ta teplota je na zuba prilis vysoka?

majsan
28. nov 2008

ahojte mamicky moj maly ma 3 a pol mesiaca a uz od dvoch mesiacov mi velmi slinta a berie vsetko do ust.vsimla som si ze vzadu ma velmi naliate dasna.ma normalne kopceky take mäkke a je dost nervozny.ale zubky idu najprv v predu nie?

slibby
28. nov 2008

najprv idu predne zubky. slintanie je dost spojene s tym, ´ze deti beru vsetko do ust viacmenej ako ochrana.ako som uz vyssie napisala deti vsetko skusaju ustami, maju tam najvacsi cit

babu26
29. nov 2008

oooooo 😀 tak Jaime mal zubky na3,5 mesiaca spodne dva..tiez si hryzol rucky a slinil 😝 a teraz je to malicky zubalcek 😀

bubatenko1
29. nov 2008

Silvikaa neboj ved ony mu vyjdu.Aj mi sme cakali a myslela som ze sa nedockame ale predsa.Mam znamu a jej malej vysiel prvy zubok ked mala 1 rok a 1 mesiac.
Teraz ked uz mame spodne dva tak hned za tým by mali ist horne alebo je tam nejaka pauza?Lebo sa mi vidi ze horne dasienko nema vobec naliate, skor by som povedala ze asi skor vyjdu dolne dvojky.

hubka
29. nov 2008

Nam vysiel prvy zubok, ked mal 9 mesiacov aj 2 tyzdne...ani neviem ako,mal teplotku ale zrovna sme boli po ockovani,tak zubom som to nepŕikladala......druhy zubok vysiel po 2 tyzdnoch a teraz nam idu vrchne zubky a to je hotova katastrofa...v noci strasne place ani gel na zubky nepomaha...tak som minulu noc dala Nurofen sirup pred spanim,tak to bolo lepsie...zubok sa prerezal a teraz cakame na druhy horny....kamosky mi poradili viburcol....mate s tym skusenosti???.....ta dufam, ze to uz bude miernejsia forma, ked pojdu ostatne zubky,bo maly to hrozne preziva ☹

silvikaa
29. nov 2008

hubka - nam viburcola absolutne nezabera, je urceny skor na ukludnenie a nepokoj dietata. ja som ho skusala a nic nezabralo.ale vela detickam zabera, co viem.

baby a do kolkych dni po hnackacha ateplotach zvyknu cca tie zubky vyliezt?

hubka
29. nov 2008

My sme hnackovali asi 3 tyzdne pred zubkami a teplotku 2 dni pred prerezanim,tak asi tak...viburcol mam uz objednany,tak skusim 😉

digysa
1. dec 2008

No my mame tiez problemy so zubkami. Ale mam otazku, na ktoru by som potrebovala odpoved. Moze byt vedlajsi ucinok pri lezeni zubkov aj soplik? Mojej malej tecie soplik ako divy. Ma zapchaty cely noc a nespi sa nam dobre- zobudi sa zapchata a ja samozrejme s nou, lebo jej musim vysakovat soplik a to sa zobudi a trva to 30 minut kym opat zaspi. No hruza...ma uz 2 dolne, ale prsty si dava vzdy do lavej strany ust. Hadam jej nejdu stolicky...to je na 8 mesacne babo dost skor, nie?

avanka
1. dec 2008

Nam vyliezli 2 spodne zubky naraz v 4 mesiacoch a 1 tyzdni a absolutne bez priznakov, ani sme o tom nevedeli 🙂 🙂 som zvedava, kedy budu dalsie

ekia
1. dec 2008

digysa, pri prerezávaní zúbkov môžu byť soplíky, mojej známej malinky mal skoro pri každom zúbku kýchanie a soplík,takže buď v pohode, ono to prejde. Nášmu malému pred týždňom vyšiel 1 zúbok včera druhý a stál si strká ručičku do pusinky.
Inak baby moja švagrinká ma 5mesačnú dcérku a tej pred tvoma týždňami vyšli 2 stoličky! 😲 😲

zuzka1.
1. dec 2008

digysa aj nam sa objavili sopliky, dasienka navreli zo dna na den, maly palcka cele noci, ocka zavrete a placka!!!!
tak uz len cakat a cakat, idem dnes kupit ten calgel, som zvedava ci mu to aspn troska pomoze

digysa
1. dec 2008

ekia: to vazne? No tak to moja bude mat o chvilu 9 mesiacov, takze aj jej mozu vyjst stolicky? No stale si pcha tie prsty iba do boku.

zuzka1. : tak super, aspon viem od coho ma taky sopel. Dnes sme sa zase zobudili rano o 4:30, lebo uz nemohla dychat pri tom sopli. Ten soplik nam robi viac starosti ako ta bolest zubkov....No nic, dnes asi pojdem spat o 7 hodine, lebo som hotova. Idem si dat druhu kavu. 🙄

mary3
1. dec 2008

Ahojte, necitala som vsetky prispevky tak neviem ci ste o tom pisali ale chcem sa spytat: mojmu synovi vysli prve zubky ked mal 8mesiacov.... teraz ma vyse 11mesiacov a ziadne dalsie zubky este nevysli... mate niekto skusenosti s tym ze to trvalo tak dlho kym isli dalsie? a neslo ich potom vela naraz?

blcha
1. dec 2008

nam vysli prve dva zubky ked mama 4 a pol mesiaca teraz bude mat 9 mesiacov a dalsie este nerastu takze mame 4 mesiace pauzu 🙂

mirininu
1. dec 2008

ahojte, nám tiež vyšli dva spodné zúbky na 5. mesiacov, teraz máme 7,5 a zatiaľ nič. Horšie je, že už je z toho riadne nervný . Jedenia a spanie je na figu 😝

stvura
2. dec 2008

Kocky, ake mali vase deti reakcie na zubky?
Maly mi dva dni spal len na prse, nevedel zaspat inak len aby ho zuval a dnes nespi prakticky skoro vobec. S hroznym placom sme zaspavali {pol hodinovy plac} a o dve hodiny sa zobudil zo sna s placom...znova ten srdcevrucny plac. Teraz sme hore znova...po hodinke a nie a nie zaspat, mozem robit cokolvek {zatial neplace}. Prezrela som mu dasienka, ma ich uplne bielucke a na pravej horenej strane ma biely fliacik ako keby sa tlacil zubok...

digysa
2. dec 2008

stvura: Vitaj v KLUBE 😵 Tiez je to bieda so spanim....

Ja by som vsak chcela vediet, kedy by to malo prestat boliet. Hadam to nebude trvat az kym nebude mat cele usta plne zubov???

Ja mam 3-rocneho syna, ale ak sa ma spytate, kedy mu vysiel prvy zub, tak nemam ani sajnu. On len raz otvoril usta a vtedy sme zistili, ze ma plnu pusu zubov. Uplne bezproblemovy. S dcerou je to onicom!

ekia
2. dec 2008

Ahojte kočice, včera nám vyliezol ďalší zúb. Tak už máme 3 zúbky a to v priebehu 2 týždňov 😎

daskak
3. dec 2008

ahojte maminy, viem ze pri prerezavani zubkov moze byt teplota. S akou mate skusenost vy? my dnes mame 38,5. myslite ze aj takato vysoka moze byt od zubkov?

bubatenko1
3. dec 2008

No mi mame tiez na figu spanie.Uz mame dva ale po dalsom ani paru.Nervozita stupa tak isto pchanie ruciciek dokonca uz je taka zufala ze mi dokonca hryze lice ked ju vezmem na ruky.V noci sa budime kazdu chvilu dokonca aj s placom,ale vobec nic jej zatial nove v ustockach nevidim.Taktiez nas vcera prehanalo ale ci to bolo zrovna zo zubou to neviem.

hubka
7. dec 2008

Ahojte....tak my cakame na stvrty zub a dnes sa nam spustil soplik ale len z jednej dierky a vecer mal aj teplotku 37,8 ,dala som Nurofen sirup, tak asi to budu zuby.....dufam, ze nic horsie.....a spanie mame otrasne uz asi 3 mesiace...ako sa zacali pomalicky prerezavat...hruza...ja uz by som spala aj na ulici opreta o lampu ☹ 😀

daskak
8. dec 2008

hubka 🙂

bubatenko1
8. dec 2008

No tak mi sme mali strasny vikend.To bol len samy plac.Cez den sme spali az pol hodinu zobudili sme sa s placom,cely den mrzuty umrncany,no hroza len na rukach a chodit ani nie ze by sme kludne sedeli.No a vecer ked sa malo ist spinkat tak strasny plac hned ako som ju dala lazkat,a ten prosim pekne pokracoval az do pol dvanastej vecer a to cely vikend bol takyto.Aj sme natreli dasienka nic tak uz som bola zufala tak som dala cipok a do pol hodiny zaspala ako dudok.No horsie bolo ze v posteli nasej a za ten svet nie a nie spinkat vo svojej.Takze ja kazdy vecer spim uz pomaly na doskach na okraji pretoze sa na mna malinka tlaci.No a mysleli sme si ze po takomto strasnom vikende ze nam vyjdu dalsie zubky ked uz tolko nariekala a nic.No ked to takto pojde dalej tak uz asi rezignujem.Kamoska mi hovorila ze oni cakali na dalsie zubky aj 4 mesiaca.O boze. 😲

danuskam
9. dec 2008

Aj nám sa niečo deje so zúbkami. Divné ale je že vidím na hornom ďasienku také 2biele bodky a dole nič (aj keď tam sa ťažko pozerá, stále tam pchá jazyk..). Však prvé by mali vyjsť dolné zuby,nie? Zatiaľ nemá ani teploty, len mám pocit že obhryzie všetko čo jej prejde okolo pusy. Len sa priblížim s rukou a už ma lapne 🙂 Môže s tým súvisieť,že občas menej papá? Ale výrazne menej.. (nebola nikdy veľký papkáč, ale v poslednej dobe je to zase boj.)