Môžu byť príčinou nespokojnosti dieťaťa zúbky?

siskatan
17. aug 2006

môj drobec má 3 a pol mesiaca a začína byť akýsi nepokojný, sliní už dávno, no teraz si okrem takého bežného cmúľania pestičiek vyslovene "okusuje" ručičky... žeby zúbky? kedy a ako začali rásť vaším bábätkám zúbkly a ako ste im pomohli, aby to ľahšie zvládli?

dolinka
17. aug 2006

my sme tiez slintali uz asi od 10 tyzdnov a lizali rucicky a vsetko dostupne olizovali *ohryzovali* a tak sme kazdu chvilku pozerali po zubkoch.. a nic.. tie prisli celkom nenapadne cosi v 6 mes a 2 tyzdnoch .. maly nechcel cez den velmi spat, bol nepokojny, v noci sa cast budil.. mysleli sme ze to z tepla ..a moja mam mi raz naobed hovori.. ale ved on uz ma prerezany dolnu zubok.. malinko ale bol! po 2 tyzdnoch sa muprerezal druhy vedlajsi.. a zda sa mi ze mu idu dole dalsie.. ma zdurene dasienka

expertka8
17. aug 2006

..no..dolinka...to si ma potešila..aspoň viem,čo mám o pár týždňov/dní očakávať 😅

rabiva
17. aug 2006

ahoj, nam sa zacal drat na 4,5M v lekarni mi doporucili Dentox, ale ten je az od 5M ale 2t hore-dole 😒 tymto som potierala dasienka, potom pomohli hryzatka, tiez som raz dala homeopatika, nazov neviem, zajtra ti mozem napisat, kupila som ich v Rakusku, ale tie som dala iba raz, mala sa mi po nich zgrcala... Ked bolo velmi zle, davala som aj Panadol Baby sirup, a to hlavne na noc. 🙂

dolinka
17. aug 2006

rabiva.. panadol si davala len pri zvysenej teplote , nie?? ci aj od bolesti??,
my natierame obcas *Kamistadom* je to aj na afty a pod. tak to akoby *umrtvuje* na chvilku, ale mam pocit ze to maly skor pre chut olizuje akoby pocitoval nejaky ucinok..

ervotoc
17. aug 2006

ahoj tak naš tiez vsetko hryzol,zuzlal,slintošil.. 🙂 len cez den bol sem-tam nepokojny,ked mal dasienka opuchnute cervene,potom biele a zrazu nam po sebe vysli dva zubky dolne,dva dni na to horny a teraz dalsi,len dva krat sme pouzili baby dent vodicku,hm,nam tie bolesti pridu asi pri stolickach,horucku nemal, 😉

mamus
17. aug 2006

kto objavil zúbky - ten má nárok na nové šaty 😀 Vraj, hovoria staré baby a ja. Dobrú nôcku 😔

ervotoc
17. aug 2006

dobru aj tebe Mamuš 😉 🙂

siskatan
autor
17. aug 2006

tak dik baby za rady, snad ten nepokoj ma inu ako "zubkovu" pric inu 😎

ena
17. aug 2006

A my mame 6.5 mesiaca a po zuboch ani chyru ani slychu a myslim, ze slintanie okolo 4teho mesiaca so zubkmai toho vela spolocneho nema, lebo Filip by ich uz potom mal plnu pusu 🙂)

kluara
18. aug 2006

aj my sme tak skoro slintali (okolo 3-4 mesiaca) a dokonca sa snazil si rucickami akoby trhat dasno a zubky nam vysli necele dva mesiace potom. Teraz mame 7 mesiacov a uz sa cely mesiac vytesujeme z dvoch zubkov

zvedavamt
18. aug 2006

mala slintala a obzuvala od 2mes,ale prvy zub jej vysiel az po pol roku.geliky sa nam moc neosvedcili a davat jej furt sirupy od bolesti,to neslo. liecitel nam doporucil pouzivat na natieranie na licka olejcek KAJEPUT - je to odroda tea tree stromu,kt sa moze na rozdiel od tto pouzivat aj priamo na detsku pokozku.a navyse precistuje dychanie,aj pri plnom nose.

ukana
18. aug 2006

sestra bola nešťastná, že malý v desiatich mesiacoch ani jeden zubok, každé rano kukala na tie spodné ďasienka a v tom si všimla, že sa mu tlačia ako prvé horné zúbky. Potom mu až vyšli spodné...Ostatné už šli poporadí 🙂

janula203
18. aug 2006

nasa janka mala soubkami trampoty uz od 2 mesiacov...dasienka sme potierali babydentom...a ked to nepomahalo, tak sme v lekarni kupili daco silnejsie a posilnili sme to panadol sirupom...

Zubky sme vsak dlho dlho nemali, ale ono je to tak, ze tie lozka sa na zubky pripravuju, dasienka a podobne...preto zubky sa ozyvaju ovela ovela skor, a trva aj mesiace, kym ten prvy uzrie svetlo sveta....ten nas prvy sa vyklul pred nedavnom, v 9.mesiaci a 10 dni na to prisiel dalsi....

Takze asi takto sme to riesili my...

A este, tie zubky sme mali potvrdene aj pediatrom, teploty sme nemali, ale teraz naposledy, ked uz zubky vychadzali von, tak sme mali aj teploty....bolo to narocne obdobie...uf, uf 😝

ervotoc
18. aug 2006

no baby ved niektore detičky nemaju zubok ani ako ročne,dokonca niektore ako dvojročne maju jeden,dva,ine ako 7mesacne je zubate 🙂 😉 je to rozne,hm a bublinkovanie nepatri k zubkom,ale k priprave na reč 😉 bo najdu sa maminky,ktore to spajaju so zubkami 😉

rabiva
18. aug 2006

Siska::: vecer mi to uz asi nemyslelo... myslela som Dentinox, nie Dentox 😒

rabiva
18. aug 2006

Dolinka::: mne ten Panadol odporucila detska dr... nech sa babo zbytocne netrapi... teda niezeby som bola velkym zastancom liekov - to nie, ale ked sa da pomoct tak preco nie? ale urcite som to neprehanala 🙂

elesa
18. aug 2006

moja mala ma dva dolne zubky a styri horne. Tiez slintala, ale slinenie nema nic spolocne so zubkami. Pomahala som jej mastickou na znecitlivenie, hryzatka, dokonca detska zubna kefka. Teraz ked je vacsia davam jej chlebovu korku, nech si hryzka🙂 Treba to pretrpiet aj s babatkom a troska mu pomoct.
Teploty by tiez nemali byt. Ak su, je to spojene skor s nejakou vyrozou, pretoze je organizmus troska oslabeny a babatko vtedy lyze a hryzie kadeco, comu sa len tazko da zabranit.
Takze len pretrpiet🙂

ervotoc
18. aug 2006

u niektorych deti su teploty,u niektorych hnačky...u niektorych okrem hryzenia nič

sunny6
18. aug 2006

tak nam zacali rast zubky velmi skoro 😀 ,
ked mal Kris 4 mesiace moja mama tu bola na holiday a objavila mu prve dolne zubky [uz sa drali von]tak kupovala prve topanky 🙂
asi mesiac na to zacali horne,a teraz ma 10 mesiacov a 2 spodne cele a 4 vrchne viac ako v polke a poviem vam ze teda hryzie riadne 😨

ervotoc
18. aug 2006

no mna cvaka so spodnymi veru niekedy to riadne cvakne 😀 😀

janula203
18. aug 2006

Janka tiez minule prisla ku mne, ja ze za ucelom mokania sa, ako to robieva, ale nie....ona sa zakusla a hryzkala...au au 😉

bellezza
18. aug 2006

nám začali tiež skoro rásť zúbky, keď mal 4,75 mesiaca, vyšli mu dva spodné, o mesiac dva vrchné, o ďalší dvojky horné a na ďalší mesiac spodné dvojky.
Slintáme od 2 mesiacov.
Máme 17 mesiacov a 16zubov a idú nám 5ky. Prvých osem zubov bolo bez teplôt bez hnačiek. Prvá stolička bola s teplotami a s hnačkami. Ostatné nie. Očné zuby boli trošku s hnačkami a nervozitou, ale inak v pohode. A 5ky sú s kopcom bernardínovských slín (celé tričko poslintané v priebehu 3hodín) a rukami až v mandliach. 🙂
Kým som ešte kojila, nekúsal. Raz kusol a dala som mu najavo, že ma to bolí(zasyčala som) a nerobil to.

dolinka
18. aug 2006

nas timo dneska obhryzal olupane jablcko !.. strhal si to dvomi spodnymi nedorastenymi zubkami 😀 😀 .. nedal si ho zobrat z ruky!!🙂 😅
.. hlavne ze ked mu ja nastruham tak sa tvari kyslo a zatne pusu s nedostanem do neho viac ako prvu lyzicku 😝 😝

sunny6
19. aug 2006

-na bolest zubkov som pouzivala gumene hryzatka,ktore som dala na zopar hodin do mraznicky,studenu mrkvu,kus jablaka a Bongelu 😅

monulienka
19. aug 2006

na bolest zubkov davame kvapky.zubky si masiruje hryzatkami alebo jablckom bez supky.pomaha to... 🙂

luce
19. aug 2006

Naša malá tiež púšťa slinky od druhého mesiaca, ale zúbky som si nechcela pripustiť, veď šesť mesiacov je ešte ďaleko, teraz máme 4 mesiace. Ale v poslednom týždni je to už na nevydržanie, hryzátka by najradsej uplne zjedla, prstíčky tiež, čo prstíčky - celú ruku si tlačí do ústočiek, cez deň už nespí vôbec. Aspoň že v noci spi 8 hodín aj viac, lebo by som sa úplne zbláznila. Stále sa mi nechce veriť, že by to už naozaj mali byť tie zúbky?

ena
19. aug 2006

sunny6: tie hryzatka sa tusim nemaju davat do mrazaku, vraj len do chladnicky...

sylvie
20. aug 2006

luce, moj maly robi to iste aj slinta uz asi od 3. mes... doktorka hovorila, ze este mu nemusia ist zubky, len ho mozu svrbiet dasienka..
tie mam dve chladiace hryzatka , co mu robia dobre, ale davam ich len do chladnicky.. ved aj na nich bolo napisane, ze sa nemaju davat do mraznicky..

zvedavamt
20. aug 2006

Lalka mala v 1 roku casto zapalene hrdielko a ex Dr jej davala furt antibiotika. potom mi povedali,ze to byva aj zo zubkov.nam sa na zapalene hrdielko osvedcil CAJ (vecnej) MLADOSTI,taky s babatkom.do 2 dni bola vpoho a uz ziadne lieky. na hnacku jej davam chamomilu ch9 a od bolesti na licka sa natiera olejcek KAJEPUT a tak uz nemusi ziadne lieky.teras nas cakaju posledne 4 zubky."uz sa tesim,bo o kazdom sme dobre vedeli,kym jej vysiel.