Môžu ísť 3 mesačnému bábätku zúbky?

ivka82
1. jún 2011

stále si dáva ruričky do úst za posledný tyždeň..je to už znak toho, že pôjdu zúbky? čo na to dávať?

kukucg
1. jún 2011

To že si dáva rúčky do úst ešte nemusí znamenať že idú zúbky, bábatká dávajú do úsť vlastne všetko, skúmajú pusou svet :D ale aj môže teoretoicky, ale zase to môže potrvať ešte dosť dlho... ak ho svrbia dasienka skús mu dať tie chladiace hryzátka nech si ich pomasíruje, nejaké tie géliky na dasná by som zatial neriešila uvidísš čo bude ďalej... môže to byť tak na etapy možno už niekde vnútri lezú, ala Simimu to už keď naozaj liezli bolo fakt vidno, ďasná mal zdurené a tvrdé, červené, mal zvýšenú teplotu, veľa slintal...

jedina30
1. jún 2011

ahoj,zubky mu este neidu,este je skoro 😀 😀 ..urcite sa mu nalievaju dasenka a ako mu pomoct???su take mekke hryzatka,ktore das do chladnicky a potom mu tym potieras dasenka..su studene a to dobre robi..potom v lekarni existuju gely na dasna pre malinke deti,ale asi az od 5-6 mesiacov..spytaj sa a uvidis 😵

irriss
1. jún 2011

"Chytra" 😉 knizka ohledne prorezavani zubu rika:
Prvni zub se muze diteti objevit kdykoliv behem prvniho roku zivota a mlecne zuby mu porostou az do tretiho roku....
Osobne si myslim, ze ve trech mesicich je to brzy 😉
Spis bych se priklanela k tomu, ze jde o instiktivni pohyb, ktery si deti prinesou uz z briska..vzdyt i v brisku si cucaji palecek a urcite ne kvuli tomu, ze by jim ty zoubky uz rostly... 🙂
Muzes mu pomoci s nejakou hrackou typickou pro tyto ucely (z lekarny)..nam se osvedcily hracky, ktere mely uvnitr vodu, nechala jsem je chvili v mraznicce na schlazeni....
Pak se prodavaji jeste ruzne potiraci "kapicky", aby se dasnim, miminku a nasledne mamince 😉 ulevilo od bolesti...
p.s. Jo zuby, ty nas trapi od narozeni do.... 😉
Tak preji co nejmene proplakanych noci 😉

dijefcatko
1. jún 2011

Sme na tom úplne rovnako! Rúčky v puse, slinky, občasná nervozita, mierne zvýšená teplota a zdá sa mi, že na dolných ďasienkach niečo vidím... Ja si to vysvetľujem zúbkami a ani sa mi to nezdá skoro. Kamoškin synovec má 4 mesiace a zúbok už vonku. Zúbky môžu ísť aj dlhšie, možno že už idú ale vykuknú až o mesiac či dva... 😉

fixska
1. jún 2011

vola sa to koordinacia ruka-usta.je to vemi dolezity vyvojovy bod.dieta objavuje svoje ruky.skuma ich.usta su hlavny hmatovy organ u tak maleho dietatka.takze tesit sa ze je vsetko ok🙂

wzorcek
1. jún 2011

ahoj, sme na tom podobne, krpec (bude mat 3 mesiace) si kuse ruky a place, ked mu dame prst tak nam do neho silno kuse a vtedy sa mu trochu ulavi, skusame tie chladene hryzatka ale moc to zatial nepomaha... no a obcas to na par dni prejde a potom zas...
k tomu geliku, nasa pediatricka ma varovala ze kedze ja som alergicka tak si mam dat pozor na to ze moze dostat alergiu na to anestetikum co v tom je... taka alergia by sa potom ukazala v najmenej vhodnej situacii (u zubara na kresle a podobne...) takze bacha na to

mimkao
1. jún 2011

Ahoj, kľudne mu môžu ísť zúbky. Jednej z mojich dcér vyšiel prvý zub v dvoch mesiacoch.. Lenže to, že môže, neznamená, že to tak aj je. Ak ti neslintá a neni nekľudný, pravdepodobne len objavil ručičku. 🙂

vieruna
1. jún 2011

Kludne mu mozu ist zubky, ale aj nemusia. Mojim vsetkym narastli prve v troch mesiacoch. Dokonca pisu aj o detoch, ktore sa so zubkom narodili. Skoro vsetky deti si v troch mesiacoch zuzlu rucicky 🙂

kate852
1. jún 2011

To ze si dava rucky do ust je dobre. To aj my sme robili. Nemusis sa bat.

stephanie14
1. jún 2011

no my sme mali koniec 3.mesiaca ked nam vysiel prvy zubok , teraz mame 6.mesiacov a mame 6 zúbkov . Aj Michalko si dával rucky do pusy a strasne slinil 🙂